View Single Post
Eski 08-06-2006, 04:13   #15
karaardıç
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Canli Gözümle Gördüm

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi backyard
bence istanbullulardan biri gidip yakın plan inceleme yapsın
olmadı atlasın belediyeye gitsin
eğer gerçekten ağacı korumaya yönelik doğru ve gerekli bir uygulamaysa yazdıklarımı geri alırım
yok eğer katliamsa tüüüü/püüü onlara
Sevgili ağaç düşünürü
Ben kimseyi suçlamak için gidip o fotoğrafı çekmedim! O belediye yapmış, bu belediye yapmış... Kimin umurunda... Sonuçta bizim insanımız bir şekilde becermiş bu işi...

Bu dal nasıl çürümüş olabilir sevgili ağaç severler.Üzerinde yalnız daha önce yapılan budamanın izi var. Bir de geçen yıldan kalan ışkınlar. Kesim yerine kadar canlı, diri bir ana dal... Kesilen yerden başlayarak çürümüşmüş! Buna kargalar güler. KESİLDİĞİ YERDEN DALLAR FIŞKIRMIŞ... Fotoğraf çekildiğinde daha yapraklanmamıştı. Şimdi kendisi bir parça örtmüş olmalı yapraklarıyla, üzerindeki ayıbı... Kesim ağzına uygulanan madde (büyük olasılıkla zift) akmış gelişi güzel bütün gövdeye. GÖVDE BÜTÜNÜYLE SAĞLAM. Ama üzeri kaplanmış kara lekeyle...
Dal kesilmiş yapılacak bir şey yok artık! Ama temizlenmeli ve gerçekten korunmaya alınmalı ağacın gövdesi...Orada yapılacak uygulama işlevsel olduğu kadar estetik de olmalı.Sultan Ahmet Camii bir dünya kültür varlığıdır, ağacıyla, avlusuyla, çevresiyle...

Ayrıca ışıklandırma için ağaç kesimi yapıldığı da bir gerçektir... ÖNEMSEYEN BU GERÇEĞİN PEŞİNE DÜŞER!

Eklenen Resimler

karaardıç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön