View Single Post
Eski 17-07-2008, 13:00   #12
hüsnüyusuf
Ağaç Dostu

hüsnüyusuf's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kala Mesajı Göster
Bu bilgiler çok değerli oldu benim için. Emeği geçen herkese teşekkürler.
Ben bu yaz başı çağla sevdamın cezasını oldukça ağır ödedim. O otluk çalılık araziden daha çıkmadan (üstelik ceplerimi de tam anlamıyla dolduramamıştım ona yanarım gitti güzelim çağlalar) kaşınmaya hapşurmaya başladım. Yaa bir insanın aynı anda tüm vücudu deliler gibi kaşınır mı? Benim kaşınmıştı ve neremi kaşıyacağımı şaşırmıştım topu topu iki elim vardı. Her tarafım yırtacak gibi kaşınıyordu.. Hemşire iğne yaptı doktorun verdiği ilaçları ise hala kullanıyorum. Ama bir daha o araziye giremem tabi bu mevsimde. Doktor benim ciddi anlamda bir alerji testine girmem gerektiğini (bilirsiniz yüzlerce minik iğneler yüzlerce maddeye karşı tek tek heryerinize uygulanıyormuş) ben korktum gitmedim. Şimdi gitsem kimbilir nelere alerjim çıkacak ve gözüm yemedi üstelik bir sürü yasaklar gelecek. Yaa erik yiyemiyorum kayısı yiyemiyorum şeftali yiyemiyorum bilimum yaz meyvelarından sonra boğazımda müthiş bi kaşınma başlıyor. Onları nasıl terk ederim
Sn.kala, alerji testleri iğnelerle yapılmıyor.Korkmanıza gerek yok.En azından benim yaptırdığım alerji testi o şekilde değildi.Bende de saman nezlesi var.Belirli bitkilere (örneğin çam türleri vb.) karşı olan alerjileri test etmek için serum benzeri sıvılar damlatmışlardı koluma. Siz rahatsızlığınızı yine de hafife almayın. Sağlıklı günler dileğiyle.

hüsnüyusuf Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön