View Single Post
Eski 16-07-2008, 18:52   #82
ardabora
Ağaç Dostu

ardabora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2008
Bahar başında teyzem bana geldi,elime bir kaç tohum tutuşturdu gider ayak..Trakya tarafında çoğu çiçeğe yerel isimler verilmiş.Bu çiçeğe de ZEVZEK diyorlar...

Ben de bahçeye sepeledim onları,akşam vaktiydi,tohumları ekmekle uğraşamadım o an...

Daha sonra unuttum ben bu tohumları.Onları attığım yeri daha sonra kazdık,taş maş dizdik...Taşların üzerlerine sedum falan yerleştirdim ben.Sedumların altına güzel kara bir toprak dökmüştük.O kara topraktan sürekli ayrık otuna benzeyen değişik yabani otlar çıktı durdu..İnatla yoldum,inatla çıktılar...Büyümelerine hiç izin vermediğim için neye benzeyeceklerini de bilmiyordum tabi...

Ben hala uyanmış değilim tabi bu durumdan...Yoldum durdum...Ama şimdi resimlere bakıyorum da bunlar akşamsefasının fideleriymiş.

Haftasonu teyzeme gittim Tekirdağ'a...Resimdeki çiçeği görünce pek beğendim,tohumunu istedim...Bana onun tohumundan verdiğini söyledi.Ben de ektiğimizin yerin şeklini değiştirdiğimiz için çıkmadıklarını söyledim.

Sevgili Limon'un 70 numaralı mesajındaki resmi görünce,kafamı taşlara vurasım geldi..

İnanamıyorum kendime ya...

Eklenen Resimler

ardabora Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön