View Single Post
Eski 16-07-2008, 14:30   #13
Buket Aknar
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Arkadaşlar aşağıda tarifini aktaracağım fesleğenli makarna'yı sitemizin sevgili Güler hanımından öğrendim ben denedim çok nefis.

Herhangi bir fiyonk makarnayı biraz tuz eklenmiş bol suda haşlayın. Başka bir tencerede az sıvı yağ içinde 1-2 baş küp küp doğranmış soğanı öldürün. İçine 10-15 tane ince ince kıyılmış sivri biber ile 6-7 adet ince kıyılmış sarmısak, tuz ve bir tutam karabiber ilave ediniz. Bir iki çevirdikten sonra yine küp küp doğranmış 2 domatesi ekleyip, onları da hafifçe çevirek öldürünüz. Taze iri yapraklı fesleyenlerden bir avuç kadarını da ince kıyarak ekleyin, hemen ardından bir küçük kutu miss kremayı karışıma ilave ediniz ve bir iki çevirerek ateşi söndürünüz. Haşlanan makarnaları süzüp, tencereye 2 çorba kaşığı kadar sıvı yağ koyup süzülen makarnaları kavurunuz. (2-3 dakika kadar.) Makarnaları bir payrex kaba serip, üzerine fesleyenli sosu her tarafa gelecek şekilde yayınız. Üstüne de rendelenmiş kaşar peyniri serpip ve fırına sürünüz.Peynir eriyip, hafifçe kızarınca çıkartıp, servis yapınız. Afiyet olsun.

Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön