View Single Post
Eski 15-07-2008, 14:29   #7
velveteen
Ağaç Dostu

velveteen's Avatar

Giriş Tarihi: 06-04-2006
Emine ve Mine Hanim, Sayin Kala, cok tesekkurler. Eve gider gitmez tum onerilenler icin ne yapabilirim bakacagim. Cok hizli bir sorum olacak.

Mine Hanim, kuru dallari cikartin derken, keseyimmi hepsini? Budamaktan kastim kurumus olan dallari kesmekti zaten. Daha oncede yaptim ama kurumayi engelleyemedim. Ama su an icin sadece govdede cok az bir yesillik kalmis durumda. Fotograftaki cember disinda kalan tum dallari kesmelimiyim? Sadece govde kalacak bu durumda.

İlac maalesef zirai bir ilac degil sanirim en azindan tarim bakanligi onayli degil, iceriği kutu üzerinde belirtilmemiş. Sadece Ci-Toks, Cicek Emilsiyonu, Saksı ve Bahçe Dezenfektanı diyor. Pelin otu almak için gittiğimde aktardan almıştım ilk beyaz sinekleri gördüğüm zaman.

Şu an bitkimin yerini degiştirdim. Bir pet şişeyi keserek (büyük bir havalık bırakarak) sera etkisi yaratmaya çalışıyorum. Yer yer gövdesine ıslak pecete sarıyorum, hem kurumayı engellesin diye, hemde zararli iceriği dışarı atmasina yardımcı olur diye.

Toprağı hic ekstra sulamama rağmen nerdeyse 2 haftadir ıslak, sanirim hic su almıyor.

Hepinize yardımlarınız önerileriniz için çok teşekkürler, insallah cok sevdigim bu cicegim kendine gelecek.

Düzenleyen velveteen : 15-07-2008 saat 20:14 Neden: Ek bilgi
velveteen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön