View Single Post
Eski 05-07-2008, 10:22   #330
kala
Ağaçsever

kala's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2008
anladım. ***, suyu azaltacağım. inşallah daha da kötüye gitmez.
hmmm. bilemiyorum ki. yanlış bir şey söylemeyeyim. ben bunu bauhouse dan almıştım daha saksısını bile hiç değiştirmediğim için (biraz da cesaret edemedim) yumrusunun neye benzediğini bile bilmiyorum. Ama yerinizde olsam, hemen dikerdim bekletmezdim sanırım. Ayrıca şu yapraklara gelince hemen bir yedeğini alacağım. BU arada uzun zamandır içimi kemiren bir şey var onu da burda itiraf etmek istiyorum. Bauhouse da bu çiçeği alırken bir müddet karar veremedim. çünkü çok güzel renkler vardı. bir tanesi hele, çiçeklerin iç kısmı beyaz, kenarları mavi çizgili idi. ama ben bunu aldım. Fakat kimse görmeden de bir şey yaptım, bu mavili olandan bir yaprak kopardım!!! Aslında böyle bir şeyi ilk kez yapıyorum. Çünkü; hatta buna değinmem iyi oldu. Burdan bunu birileri okuyorsa bouhousedan birileri, önlem almalılar. Şöyle ki; ben bu çiçeği alırken daha yeni geliyordu kolilerden kasalardan ordaki görevliler daha yeni çıkarıp raflara yerleştiriyorlardı. ama öyle bir hoyratça çıkarışları vardı ki, çıkarıp oraya dizme işlemi sırasında pek çoğunun yaprakları (daha taze çıtır çıtır körpecik yapraklar) kopup yerlere düşüyordu. Onları uyarmak çok istedim biraz nazik olun diye ama dilimin ucuna geldi geldi gitti. Neyse ne diyorum, evet ben bu çiçeği aldım ama mavilisinden de bi yaprak kopardım. Bu yaprağı da hemen diktim, şimdi bu çiçek tomurcukları falan kahverengi olmaya başlamış ya, acaba diyorum diğer kopardığım çiçeğin ahı mı tuttu?... Çok üzülüyorum. İnşallah ikisi de tutar bi şey olmaz. Ama bu bauhouse dakilerin acilen kendilerine çeki düzen vermeleri gerekiyor. Çiçeklere çok hoyrat davranıyorlar.

kala Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön