View Single Post
Eski 03-07-2008, 12:16   #89
Emine Aktaş
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2008
B5A Gerçekten Harika

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahali Mesajı Göster
Ben küçücük bahçemde biraz (50 kök) domates birkaç diğer sebzelerden asma, ceviz v.s. diktim. Emekliyim hanımla beraber bahçede oynuyoruz işte (Ankara incek mevkiinde). Bir de son günlerde kene belası çıktı endişeleniyoruz...Söylemek istediğim şu ki; bu önerdiğiniz b5a söylediklerinize göre tarımda aya çıkmak gibi birşey...Ben ne zaman domates fidesi almaya gitsem bütün satıcıların domatesi "Ayaş" domatesi oluyor, bütün cevizler de "Kaman" cevizi. Tabii sonuçta alakası yok. Hep kazığı yiyen biz atansa onlar oluyor. Herşeyde olduğu gibi 30-40 yıldır iyiye giden bişey yok herşey kötüye gidiyor. Hani bir ot vardır pisipisi otu derler buğday başağına benzer ucu bir yerinize girmeye görsün kımıldadıkça daha çok girer. Bunun misali...Bu b5a dan da kazık mazık yemeden sağlam bilgiler alıp ondan sonra deneyelim diyorum. tabii inşallah ürünün tarım bakanlığı onayları falan vardır. Hepinize Selamlar saygılar...
Sn.bahali; İçiniz rahat olsun. Ben Ziraat Mühendisiyim ve küçük çapta bahçemiz var. B5A nın bitkiler üzerindeki etkilerini mantık olarak kabul etmekle birlikte, ürünlerimiz üzerindeki etkisine de canlı olarak şahit olduk. Bahçeme şimdiye kadar kimyasal gübre kullanmamaya özen gösterdim. Yanmış hayvan gübresi ve B5A başka hiç bir ek beslemeye gerek kalmıyor. Üstelik bitkilerimiz hastalıklara karşı dirençli oluyor. Tarım Bakanlığından da onayı var. Bence fazla gecikmeden bu ürünü denemelisiniz. Selamlar.

Düzenleyen Emine Aktaş : 03-08-2008 saat 21:42
Emine Aktaş Çevrimdışı   Başa Dön