Konu: Syngonium
View Single Post
Eski 28-06-2008, 12:27   #14
yasarhakan
Yeni Üye
 
Giriş Tarihi: 03-10-2007
Şehir: İSTANBUL
Mesajlar: 10
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yakamozsimsek Mesajı Göster
http://www.akvaryum.com/forum/uzun_b...hi_k188740.asp Bir saka daha ama bu seferki site turkçe yazili eger tekrar sorun yazarsaniz su bitkileri yetistiren kisilere sorarim ki bir magaza varki hafta da bir ugrarim gezerim yani içerisini ama sanirim sizin için yeterli olacaktir bu link.
ibrahim simsek
Gerçekten şaka yaptıysanız, iyiydi.

Şaka değilse faka bastınız, o başlık benim zatenAlıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
Singonyumunuz duvara tutunmaya çalışmıyor, havai kökler hem nem eksikliğini hem de bitkinin desteklenmeye ihtiyacını gösterir. Sigonyumlar saksı bitkisi olarak çok yaygın kullanılır. Dayanıklı, farklı yetişme ortamlarına uyum sağlayan güçlü bitkilerdir.
Nem eksikliği olmaması gerekmez mi? Bitki bir paludaryumda ve gövdesinin ilk 20 santimi köklerle birlikte suyun içinde, ayrıca odada 2 akvaryum daha var, nem oranının yüksek olduğunu düşünüyorum, alttan bir resim koyuyorum:

Arkadaki dallar syngonium'un,Bir de desteklenmek derken neyi kastediyorsunuz? NPK ihtiyacı olamaz, çünkü canlıların dışkıları ve yemleme ile bol miktarda oluşuyor sistemde. Micro besinlerin hangisine ihtiyaç duyduğunu resimlere bakarak söylemek mümkün mü?

yasarhakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön