Konu: Syngonium
View Single Post
Eski 27-06-2008, 16:09   #12
yasarhakan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-10-2007
Kusura bakmayın, ümidi kesmiştim, geç gördüm mesajları. Cevaplar için çok teşekkürler.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yakamozsimsek Mesajı Göster
http://www.aquabase.org/picture.php3...n=view&id=4030 Bana soyleye bilirmisiniz bitkiniz bu linktekinin aynisimidir.
Bravo tam isabet.

3 yıl önce akvaryumcudan aldığımda aynen bu şekilde ve tamamı su içindeydi.

Sizlerden de uzun zaman cevap gelmeyince ne yapacağımı bilemediğimden öylece bırakmıştım. Son durumu böyle:

Eskiden evlerde sarmaşık pek modaydı, anneminkiler de bazen duvara tutunurlardı diye hatırlıyorum.

Aynen ona benzer oluşumlar gözlemlemeye başladım. Sanırım bu resimlerde duvara tutunmaya çalışıyor, ne dersiniz?

Akvaryum bitkileri ile ilgisi olmayanlar için bir ek bilgi vermek istiyorum.

Türkiye'ye yasal yollardan bitki ithal etmek çok zor olduğundan, akvaryum balığı ithalatçıları kaçak olarak yurtdışına bitki siparişi verirler. Ellerinde doğru düzgün listeleri bile yoktur. Rasgele birşeyler gönderir yurtdışındaki tedarikci firma. Ne onlar anlar bitkiden, ne de onlardan alıp bize satan petshoplar. Bilinen bazı türler dışında bir çok bitki de bir kere gelir, bir daha göremezsiniz.

Bu da işte onlardan biri, akvaryumumda rahat olmadığını hissedip, su dışında paludaryuma eklemiştim. Sonra bu hale geldi, o yüzden üretip çoğaltmayı çok istiyorum.

yasarhakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön