View Single Post
Eski 22-06-2008, 00:25   #76
Selahattin Yılmaz
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fbçekirge Mesajı Göster
selahattin bey salatalığın yerini zarar vermeden balkonun 5 saat kadar dik ğüneş gören yerine taşıdım.Fakat saksının(25 lt) oturduğu tabağını kaldırdığımda salatalığın köklerinin saksının altındaki drenaj deliklerinden çıktığını gördüm ve pis sayılabilecek bir koku vardı.Bende saksıyı yerden 5cm kaldırıp yarım saat kadar beklettim.Yere yarım lt'ye yakın hatta daha az su aktı.Tabi birazda pis kokulu.Sonra resimdeki gibi saksı ile tabağın arasını 1 cm kadar açtım.Şimdi ben suyu fazlamı verdim ve salatalıklarım sarardı?Ğüneşi çok görürse canlanırmı?Neden bir sürü çiçek açıp açıp dökülüyor?Yoksa salatalığımın köklerini çürüttümmü?Yani kısaca salatalığı söküp atayımmı? Zaten fideyi ektikten sonra 30 gün iş seyehatım sürdü ve koltuk budamasıda yapamadım.Resimde görürdüğü gibi tek kök 4 adet dal.Bu fazlamı?Saksım yeterlimi?Alt yaprakları aşırı büyüdüğü ve çok yer kapladığı için budadım.Hataymıydı

Saksınız yeterli görünüyor ama büyük bir ihtimalle sulama hatası nedeniyle çiçek döküyor salatalıklarınız. Kökler olumsuz etkilenmiş olmalı. Aslında hatanızı nasılda biliyorsunuz.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön