View Single Post
Eski 20-06-2008, 19:00   #602
muratkalfagil
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lerdemir Mesajı Göster
Muratkalfagil,

Aslında aşama aşama fotoğraflayabilme imkanınız olsa da burada hepimizi görsel olarak da aydınlatabilseniz ne güzel olurdu...

Buzdolabı poşetini hava almayacak şekilde kapattığınızı belirtmişsiniz. Ben de bunu uyguladım bir iki çelikte ancak hava almaması için paket lastiği ile boğazladım poşeti. Siz nasıl yaptınız?

Bir de, günlük olarak arada hiç mi havalandırmadınız poşeti açıp? Açmadı iseniz, küfneme olmadı mı?

Son olarak, aspirinli suyu nasıl uyguladınız? Normalde, talaşı iyice ıslattınız ve suyu çekildikten sonra çelikleri yerleştirdiniz; peki aspisinli suyu hangi oranda hazırladınız? Ve, zaten ıslak olan talaşa mı eklediniz?
resimleme imkanım ne yazık ki yok.. ama size şöyle söyliyeyim... ilk olarak talaş olması gerekmiyor maddenin yani çiçekçilerin kullandığı yeşil bir madde var çiçekleri içine sapladıkları o da olur önemli olan çiçeğin sapladığınız yerden nem alabiliyor olması.. ikinci kısım havalandırma yapmadım ama günde en az bir kere poşeti çıkartıp hem çiçeği hemde poşetin iç kısmını sprayledim... küf yapmadı ve süper bir şekilde kök verdi...

florasan neden lazım ? yapay ışık olarak kullanımı çok işe yarıyor
zamanlayıcı neden lazım ? ışığın ne zaman yanıp ne zaman sönmesini istiyorsanız onunla ayarlıyorsunuz... ben çok dakik bir adamım diyorsanız elle de ayarlıyabilirsiniz...
bu fikir aerogarden adlı sulu tarım yapan makinayı görünce aklıma geldi o da florasan ışığında mükemmel hemde organik domatesler yetiştiriyor. size iki tane resmini koydum gardenyanın çok minik olmasına rağmen kökleri güzel gelişmiş

Eklenen Resimler

muratkalfagil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön