View Single Post
Eski 13-06-2008, 21:56   #78
nalan dayıoğlu
Ağaç Dostu

nalan dayıoğlu's Avatar

Giriş Tarihi: 30-12-2007
sevgili johncliffhanger, uzun zamandır siteye giremediğimden dolayı şelalenizin yapım aşamasına yetişemedim sanırım.Hernekedar resmini göremediksede anlattıklarınızdan çok güzel olduğunu tahmin ediyorum.zaten emek verilen her şeyin mutlaka gözel olduğu inancını taşıyorum.şu anda yazacaklarım işinize yararmı bilmem ama birilerinin işine yarayabilir.
Ben şelaleyi tel üzerine beyaz çimento ve mermer tozundan yaptığım harç ile sıvayarak yaptığımı yazmıştım. şekil vermek için harç artığının kaldığı kapta biraz ıslattığım gazete kağıtlarına şekil vererek ertesi gün bunları ya telin altına sıkıştırıp kabartılar,**** üzerine harçla tutturarak çıkıntılar yaptım şelelam yapım aşamasında beyaz idi. Daha sonra su izalasyonunu sağlamak için (bu çok önemliydi şelaleyi yaptığım duvarın yan daireye bitişik olması daha dikkatli davranmamı gerektiriyordu)koçtaştan aldığım toz ve sıvı ile karıştırılarak
elde edilen izalasyon karışımını sürdüm şu an depoda olduğu için ismini veremiyorum daha sonra soran olursa bildiririm en son katada bu izalasyon maddesinin içersine karıştırdığım toz boyalar ile istediğim renkleri uyguladım renklerde şu ana kadar hiç bozulma olmadıgı gibi,su sızması **** rutubet gibi sorunda yaşamadık sadece şu anki sorunum su sesinin biraz fazla gelmesi kulağıma bir melodi gibi fısıldamasını istediğimden sarkıtlarla sesi yumuşatmak istiyorum. gizli cennetimde tadına doyulmaz zevki dostlarımla ve ailemle birlikte yaşamak çok güzel aldığınız övgülerde cabası herkese tavsiye ederim

nalan dayıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön