View Single Post
Eski 03-06-2008, 09:14   #12
Selahattin Yılmaz
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Aslında sevgili çekirdek gayet güzel anlatmış ancak şematik olarak bende biraz tarif edeyim.

Öncelikle 63" lik kangal boruyu ana hat olarak kullandım. 20 her cm de bir damltıcısı bulunan damlama boruları tarlada hat boyunca 80 m boyunda olacağından içinden geçecek su miktarı son noktaya ulaşmayabilir düşüncesi ile ana hattı tarlanın ortasından geçirdim ki önce tarlanın bir yarısını sonra da bir yarısını sulayayım veya aynı anda tüm tarlayı sulasma bile hattın sonuna su ulaşsın. Ana boruyu yerine yerleştirdikten sonra bağlantısını yapıp Disk Filtreyi taktım.

Name:  damla.JPG
Views: 24771
Size:  30.5 KB

Takarken 1-1,5 metre ana boru bağlantısına mesafe bıraktım nedeni ise ana boru bağlantısı ile filtre arasında sonradan gübre tankı aparatı yapacak olmam (Gübre tankını sevgili Kürşad'ın lpg tankından gübre tankı başlığında olduğu mantıkla minik kilitli varillerden yapmayı düşünüyorum). Daha sonrasın da ekiplerimiz damlama borularını tarlaya sererken bende ana boru üzerine delme aparatı ile conta ve vanalarımı yerleştirdim ve bu şekilde bir yandan çalışırken bir yandan da suya hasret kalmış fidanlarım sulandı. Bu işlemleri yaparken zor olan yegane iş vakit alan hortumu serpem işlemi bağlantılar gayet kolay. Delme aparatı ve conta montajını resim çekeceğim o zaman buraya yerleştireceğim.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön