View Single Post
Eski 27-05-2008, 18:27   #62
daffodil_dr
Yeni Üye

daffodil_dr's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2008
Merhabalar,
Yaklaşık bir ay önce odamda çiçek bakmaya karar verdiğimde yaptığım araştırmalarımın sonucu beni bir tane anthurium da almaya sevketti. Aldıktan sonra kendisini sultanlar gibi hissetsin diye ne gerekiyorsa yaptım,çiçekler hakkında hiç bir bilgim yoktu sayfalarca forum-yorum okudum,ona uygun toprak harcı bulmak için şehrimdeki tüm peyzajcıları gezdim,kilolarca toprağı ellerimle taşıdım,özenle diktim,doğu penceresinin önünde güzel bir yer yaptım,kalanchoelerimle birlikte oraya oturttum,zamanı geldiğinde dinlenmiş su verdim,haftada bir kuru bezle yapraklarını temizledim ve yine haftada bir sıvı besin verdim,hergün yapraklarına hazır su püskürttüm vs vs ve geldi geleli bir sürü yaprak ve tam 3 yeni çiçek açtı ve çok çok canlandı E gelde sevme bu sultanı Bunu sizlerle paylaşmak için yaklaşık bir ay sonra bu başlığa yeniden bir hevesle girdim ama çiçeklerimin burdaki resimdekilerden çok çok küçük olduğunu farkettim Benimkinin cinsi mi farklı ne?
Bir de sorum var,en alttaki resimdeki yapılar nedir acaba? Dediğim gibi çiçekler hakkında çok şey bilmiyorum,bunlar ne olaki?

Eklenen Resimler

daffodil_dr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön