View Single Post
Eski 22-05-2008, 14:46   #63
mavifatihguler
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-03-2006
benim bildiğim kadarıyla keneler zeki bir örümcek türü, ilaçlama filan etki etmiyor, bağışıklık kazanıyorlar, Karedenizi ele geçirdiler, İç anadolu bölgesinin kuzeyini ele geçirdiler, amaçları Anadoluya daha öncelerden gelmiş diğer kene türleriyle birleşmek ve çıkacak yeni türün liderliğinde akdenize açılmak, Ben zehirsiz olan bir türle karşı karşıya geldim, 8 tane olan ayaklarını çok iyi kullanıyorlar, hertürlü zeminde çok rahat hareket edebiliyorlar, çok kaygan zeminlerde ayakları kayabiliyor, kesinlikle kurban seçiyorlar, kurbanlarının üzerinde en yumuşak yeri arayıp oraya yuva yapmaya çalışıyorlar, bu durumda anlaşılıyor ki kene yapıştığı zaman hemen kafasını sokmuyor biraz araştırma yapıyor, o arada gördünüz gördünüz yoksa işiniz zor, çok iyi kamuflaj olabiliyorlar, vücudunda ben olan bir kişide farkedilmeden durabiliyorlar, kurbana yapıştıktan 5 gün içerisinde büyüklüklerinin kat kat üzerine çıkıp kurbanı emiyorlar, içeriye yapışkanımsı bir madde bırakıyorlar, ve oldukça pis bir koku yayıyorlar, uçmadıklarını biliyorum ama onunda kolayını bulmuşlar otostop yapıyorlar, yüksek yerlerden canlıların üzerine atlamak en iyi taktikleri, çok hızlı ve kurnazlar, Avrupada olan türler şehir hayatına uyum sağlamış durumda, Avrupalılar keneyle yaşamayı ögrenmiş durumdalar, söylentilere göre arkalarında israilin olduğu iddia edilsede ben bunu fazla inandırıcı bulmamaktayım, Kenelerin diğer bir türüde yüzyıllar önce insanların içerisine karışmıştır, otopark mafyası, ihale komisyoncuları, dolandırıcılar, bölücü örgütler olarak aramızda yaşamaktadırlar, bilinen en büyük kenelerden birisi En büyük kene düşmanı olarak aramızda dolaşmaktadır. Nice kenesiz günlere,

mavifatihguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön