View Single Post
Eski 17-05-2008, 01:03   #302
tufan
Ağaç Dostu

tufan's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2008
Merhaba arkadaşlar, konuya abone olduğum halde mail gelmediğinden, ancak cevaplayabiliyorum.
Çok özenerek tek tek cevap vermeye çalıştım ama önizleme yaparken herşey silindi.
Öncelikle tohum işine neredeyse çiçeklerden daha çok önem vermeye başladım, inşallah tohum alabilir ve sizlerle paylaşabilirim.
Bu çiçekleri Yalova' da bulabildim uzun aramalardan sonra. Tohum ya da plastik torbada arıyordum ama sadece yastıklarda bulabildim. Uzun bir operasyon sonrası yastıklardan çıkarıp saksılara aldım. Yaklaşık 14 kök var her yastıkta ve 2 kökü çıkarıp askı saksılar için ayırdım. Dallarını ayırdıktan sonra içeride ve altta kalan yaprakları düzelmeye başladı. Biraz formları bozuldu ama tekrar toplayacaktır sanırım. Karşı komşumuz Sera getirdi ama şu anda onda da hiç kalmadı. Sayın uzman16 tekrar geldiği zaman size haber veririm. Birkaç tane için Yalova pek te hesaplı değil açıkçası.
Bu arada gönderilen tüm çiçekler, birbirinden güzel, hepsinden olsun istiyorum ama zor. Sn.Penelophe, eğer renk tutturabilirsem mutlaka katmerlilerden de alacağım, harika görünüyorlar. Sn.Luna, 37568' i beğendim birde, rengi çok güzel.

tufan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön