View Single Post
Eski 13-05-2008, 14:05   #70
Evaca
Ağaçsever

Evaca's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2008
Merhaba..

Bu site ve yazılarınız sayesinde Bonsai meraklısı ve tutkunu biri daha oldu, hayırlı olsun

Akçaağaç tohumu ve fidesinden bonsai yetiştirme çabalarıma başladım ve tabii forumun bonsai ile alakalı tüm forum konularını okumaya başladım. Ardından yetiştirdiğim limonları da bonsai olarak yetiştirebileceğimi keşfettim ve sabrıma güvenerek başlıyorum

Hatta ben düşüncelerimde uçtum. 2-3 yıl sonra sevdiklerime limon bonsailer hediye edebileceğimi bile düşündüm

Sizlere iki limon fidemin fotoğrafını gönderiyorum. Ocak ayında 3 gün ılık suda beklettiğim çekirdekleri, bir hafta süreyle de ıslak pamuk arasında beklettim. Şubat'ın ilk günü toprakla buluşturdum.

10 çekirdekten bir tane anca çıkar demişlerdi. Benim 10 çekirdeğimden 6 tanesi çimlendi. Toprağın yüzeyine çıkabilenler çok daha çabuk bir gelişme gösterdiler. Aynı gün ektiğim tohumlar arasında 1-2 cm farklar oluştu. Her 6 ayda bir buraya fotoğraflarını eklemeyi ve son olarak tüm mesajları birleştirerek tohumdan limon bonsai yetiştirme konusunda foruma katkım olmasını arzu ediyorum.

Ve işte ilk fotoğraflarımız.. Yaklaşık 4 aylıklar

Eklenen Resimler

Evaca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön