View Single Post
Eski 29-04-2008, 16:52   #27
ergunka
Ağaçsever

ergunka's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aykun82 Mesajı Göster
*** arkadaslar, elimde yardımsever bir üyemizin yolladığı palmiye tohumları var, elime daha yeni geçti ve tohumları nasıl yetiştireceğim konusunda bir bilgim yok. HAngi cins palmiye tohumu da olduklarını bilmiyorum. Fotografını cektim bu tohumları nasıl yetistirebileceğimi bilen varsa yardımcı olursa cok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

merhaba aykut elindeki tohumlar Washingtonia filiferia veya Washingtonia robusta senin tohumların aynısından bendede 3-4 bin kadar tohum wardı hepsini viyollere ektim (ekmeden bir gece önce ılık suda beklettiğim tohumlar daha hızlı çimlendiler) ve 1 ay gibi bi sürede tohumlar cıktı (ekte resimde) ancak ben mart basında ekmiştim hala çimlenme devam etmekte büyük bi cogunlugu ise cikti sana tavsiyem bahce toprağı dere kumu ve torf karışımı hazırlayıp tohumları hazırladığın toprağın altında bikaçmilim kalacak şekilde ekip, sürekli nemli olacak sekilde sulama yapman istersen sadece torfada ekebilirsin ancak ben bu konuda uzman diilim bir uzmana sormak istersen HAMİ BAŞOĞLU isimli üyemiz palmiyeler konusunda bence kendisi yetiştirmiş ve bu konuda uzman birisi ona sorabilirsin.
burdan ---> Palmiye

Eklenen Resimler

ergunka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön