View Single Post
Eski 24-04-2008, 11:33   #48
mavifatihguler
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-03-2006
Kene / Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA)

Bu konu belki böcek sayfasında açmak gerekiyor ama önemli bir konu , Keneleri bende fazla dikkate almazdım ama ne bileyim bizim de başımıza geleceğini, Ankara çubuk sirkelide bizlerde tanışmış olduk , (23 nisan da) aralık ayında gübre getirtmiştik, büyük olasılıkla ondan geldiğini düşünüyoruz, eşim ve 2,5 yaşındaki oğlumun üzerini aniden kapladılar, oğlumda 3-4 tane varken eşimde 10 tane filan çıktı, allahtan eşimin annesi yanımızda olduğundan ( eşim böcek sanıp atmaya çalıştı ama uçmuyor atılmıyor da ) hemen keneleri elbiselerden attılar, akşam eve döndüğümüzde oğlumun üzerine iyice baktığımızda omzunda kene olduğunu gördük ve hemen Ankara Numune hastanesine gittik ( eger çoçugunuzda böyle bir olay olursa Ankara Numune hastanesine gitmeyin çünkü Ankara hastanesine gönderiyorlar ) hastanede üzerine bir krem sürdü doktor, sanırım bayer in bir kremiydi ve 15 dk bekledik böyle sonra cımbız gibi birşeyle çekmeden aldı sürükleyerek, sanki dışarıda gibiydi , hemen farkettiğimizden çok fazla aşağı inmemişti, doktor bey sonra alkolle sildi ve arkasından 3 tüp kan verdik , 1 hafta boyunca kan vereceğiz, 10 ve 15 . gün tekrar gideceğiz,
doktor keşke çöpe atacağına keneyi test için bize verseydi, sizin başınıza gelirse keneyi şişeye koyup test ettirmesini rica edin ,inşallah gelmez
panik olmayız derdim hep, kesinlikle insan heyecanlanıyor, keneye el bile degmeyin, sakin olup hastaneye gidin,
ayriyeten elbiseden de çırpmayla gitmiyorlar, ve görünmeyecek kadar küçükler, ben zannediliyorlar, tek çare vücüdu 2-3 kere kontrol etmek ( biz kontrol ettiğimiz halde ilkinde göremedik **** sonradan oldu olay ) elbise değiştirmek,

mavifatihguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön