View Single Post
Eski 23-04-2008, 02:40   #52
hic
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-03-2008
Merhaba
Forumun belki beni en çok ilgilendiren kısmı burası. Öncelikle daha çok paylaşım bekliyorum herkesten bu topic'te. Genç bir insan olarak önümde ki örnekleri görmek benimde önümü açıyor Bu bağlamda Sn. Mcege' ye ve Sn. Oğuz Karsan' a teşekkür ederim. İki güzel bakış açısı.

Ben üniversite öğrencisiyim, ve hayat beni bir karar vermeye zorlamaya başladı artık. Daha önce ne tarım ne de ekolojik yaşam konusunda tecrübem vardı, agaclar.net e teşekkür ederim. Yerli kaynaklar arasında en ayağı yere basan site diyebilirim.

Felsefe yapmış olmak istemiyorum, sadece aklımdan geçenleri söylüyorum başta onu belirteyim. İstanbul da yaşayan bir insan olarak burayı özümseyemedim, ve daha doğaya yakın, kontrol,stres ve baskının daha az olduğu bir yerde yaşamımı sürdürme hayaliyle yanıp tutuşuyorum. Okuduklarım kadarıyla hem devlet tarafından, hem de diğer insanlar tarafından oldukça zorlayıcı bir yol bu. İnsanlar burada örnek verirken daha çok daima orada yaşadığı bir alan değilde, başka bir yerden geçimini sağlayıp, ayrıca gelişmiş bir yazlık modeli olarak benim istediğim yaşantının yolunu anlatıyorlar gibi. Ayrıca belli bir insan topluluğu gerekiyor sanırım hem geçim hem de iş bölümü yapabilmek için. Ülkemiz bu kadar doğal olarak zenginken ben kendime istediğim yaşantıyı sürdürebilecek bir yer bulamayacak mıyım diye düşünmekten alamıyorum kendimi.

Gerçekten daha fazla insana ihtiyaç duyacak mıyım, duyacaksam ne yapmalıyım? Aile ve arkadaşlar böyle şeyleri ya hayal ya da delilik olarak görüyor ama bence insan karar verdiğinde, yapar. Yapamaması için hiçbir sebep yok. 40 yaşına kadar da beklemek zorunda değil insan böyle şeylerin özlemini duymak için. Ama bir yerlerden başlamalı diye düşünüyorum ki, balkonumda yetiştirdiğim sebzeleri bir adım olarak görebilecek kadar pembe bakmıyorum dünyaya.

Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi en ince ayrıntılarına kadar bilmek isterim. Sağlıcakla

hic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön