View Single Post
Eski 23-02-2008, 14:27   #4
inci gül
Ağaç Dostu

inci gül's Avatar

Giriş Tarihi: 27-02-2006
umutlarımın yeşermesini bekliyorum

*** gauke

Aynen benim başıma gelenler dedim yazdıklarını okuyunca.
Benim heyecanla beklentimi ve karşılaşmış sorunlarımı ne kadar güzel dile getirmişsin. Bitki merakımdan vede uzaktan takip eddiğim bu bölümün içinde benimde bir başlığım olsun diye, yarışmaya katılma ümitlerimle internetten tohum siparişi verdim. Tohumla birlikte vermiş oldukları bilgilerle ve siteden yararlanarak tohumlarımı uygun koşulları sağlayarak ektim. Uzun bekleyişlerden sonra (bu süre 3ay) sadece birtane tohumum çimlendi. Bu bile beni çok mutlu etmişti. Çimlenen tohumum 2 cm olduktan sonra yaprağının ucunda kuruluklar meydana geldi ve kısa zaman sonra tamamiyle kurudu.

Galiba diğer tohumlarda çimlenir diye ortamı tohumlara göre ayarladığım için çimlenen bitkim o şartlara uymadı. Birde noreksin uyarısı; peteği göz ardı etmemem gerek. Vft için petek pek sağlığa yararlı gelmedi Saksıyı peteğin hemen yanına bazen de üstüne koyuyordum.

Hala sabırsızlıkla diğerleri belki çimlenir diye bekliyorum.6 ay oldu ilk baharın gelmesiyle benim tohumlardada bir yenilik olur inşAllah.

Bende aranıza gelebilir vede yarışmaya katılabilirim umarım.Saygılarımla.. EB sevenleri.

inci gül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön