View Single Post
Eski 20-02-2008, 13:47   #1
sasahin
Ağaç Dostu

sasahin's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2007
Bu çimlenen şu bitkidir... (veritabanı için katkılarınızı bekliyoruz)

Bu çimlenen hangi bitkidir, bunlar ne tohumu şeklinde konu başlıklarımız var zaten.

Bir de tohum çimlendirenlerden fotoğraf makinesi olan ve çimlendirdiği tohumun ne tohumu olduğundan emin olanlar (2-3 aşamada) resimlerini çekip gönderirlerse "Bu çimlenen şu bitkidir" konu başlığımız olur.

Bu da veritabanına konabilecek resimlerin toplanması demek olurdu, birileri onaylar, ilgili kişi veritabanına ekler. Böylece ufakta olsa herkese veritabanına katkıda bulunma şansı doğar, diye düşünüyorum. Öyle değil mi?

E konuyu ben açtığıma göre ilk fotoğrafları da ben yükleyeyim bari.

Çimlenme fotoğraf yanısıra, çimlendirdiğiniz bitkinin tohumunu da görüntülerseniz harika olur

Alıntı:

Veritabanında kullandığımız fotoğrafların belli boyutlarda olması gerekiyor:

Fotoğraf özellikleri

İki ayrı genişlikte fotoğraf kullanabilirsiniz. 400 piksel ve 600 piksel
Sayfa düzeni açısından ara ölçüler kullanmayın.

Fotoğraflarları sıkıştırırken dikkat edin. Ayar bölümünde 50 ya da 60 rakamlarını işaretleyin.

Tohum fotoğraflarken, yanına cetvel koymanız boyutu anlamak için işe yarayacaktır. Hatta bunu yaprak, çiçek için de yapabilirsiniz...

Bize kolaylık olması için, veritabanında bitkiyi bulup, sayfa adresini de ekleyebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı bu kurallara uygun yüklemenizi rica ederiz.
Fotoğraf ekleyenlerin ad ve soyadlarını bilmediğim için, fotoğraf kaynaklarını yazdığımız bölüme forum kullanıcı adlarını yazıyorum. Gerçek adlarının eklenmesini isteyenler, her fotoğraf yükledikçe ad ve soyadlarını da eklemeleri gerekir.

Hem ben siz takip edebilin diye, kullanılan fotoğrafların olduğu bölüme not ekleyeceğim:
#4 numaları mesajda olduğu gibi...

Last edited by malina; Bugün at 16:00. Neden: veritabanında kullanıldı

Düzenleyen sasahin : 25-02-2008 saat 23:23
sasahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön