View Single Post
Eski 15-02-2008, 08:33   #3
izzeterisen
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

izzeterisen's Avatar

Giriş Tarihi: 23-01-2007
Önerileriniz

Kumkatı sökmeden önce, yamadori konusundaki yazılara bir göz atın. Nasıl sökeceğinize dair bilgiler bulabilirsiniz.
Hederayı ben de seviyorum. öncenasıl bir tarz istediğinize karar vermelisiniz. Bunun için biraz bekleyip çıkansürgünlerin nerelerde olacağınagöre düşünmeli. armaşık olduğunu düşünürsek, jin&shari tarzı çok uyuyor hederlara.
Geven oldukça uzun görünüyor belki yukardan budamalarla kısaltmayı düşünebiliriz. Ama hakkında bilgim yok. üstten budayınca,alt dallar veriyor mu bilmiyorum. Onda, gövdenin alt tarafındaki dala kuru dal görüntüsü verilebilir

Önerileriniz için teşekkür ederim
Hederaların dallarını tek yapraküzerinden kestim;gövdeleri 4-5 dal çıkıp uzayacak şekilde bıraktım. Şu an bu durumdalar. Belki dikkatinizi çekti, bir tanesi topraktan sonra 10 cm kök, sonra bitkinin toprak üstü kısmı başlıyor. Bu şekilde de bonsailer görmüştüm resimlerde. Yani bir kaç tarz denemek istiyorum.Gelişmeleri resimlerle size ileteceğim.
Gevenin altan filiz vereceğini sanıyorum,bekleyeceğim, ilerde yeni durumunu resimleyerek önerilerinize başvururum.

İyi çalışmalar

izzeterisen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön