agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2021-2022 Tohum Paylaşım (kataloglar) (http://www.agaclar.net/forum/2021-2022-tohum-paylasim-kataloglar/)
-   -   malbman (http://www.agaclar.net/forum/2021-2022-tohum-paylasim-kataloglar/45023.htm)

malbman 30-11-2021 11:35

malbman

Etkinlikte paylaşacağım tohumlar;

01 - Kudret Narı
02 - Charentais Kavun
03 - Dinozor Kavun
04 - Kokulu asya Kavunu

Dikkat! Önemli: Bu mesajın (ilk mesajın) altındaki "Taleplerime Ekle" düğmesini tıklaMAYIN...

Lütfen Etkinlik Prensiplerini okuduğunuzdan emin olunuz.

Dikkat! Tohum talep edenler, tohum talep etmeden önce kargo adresinizi "LojistikMerkezi"ne özel mesaj ile gönderdiğinizden emin olunuz.

Tohumları gönderme zamanı geldiğinde adresiniz yok ise ya da eksik ise talepleriniz geçersiz sayılır.

Yeni sistemin özelliklerinden birisi de tohum talep etme işleminin artık sadece "Taleplerime Ekle" düğmesine basılarak yapılacak olmasıdır.

İlk mesajda, dağıtılacak olan tohumlar yer almaktadır.

Herkes tüm tohumlardan istemeyeceğine göre, tek tek tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan "Taleplerime Ekle" düğmesini tıklayarak istekte bulunmalısınız...

Tohum adı yazılarak yapılan talepler geçersizdir.

malbman 30-11-2021 12:32

Kudret Narı

3 Eklenti(ler)
Kudret Narı

Eklenti 722985
Eklenti 722986
Eklenti 722987

Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Kudret Narı, Momordica charantia
Tohum çeşit adı: Kudret narı
Tohum kaç yıldır sizdedir: 5 yıldır
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: İzmir
Tohumun kökeni: Yerli Tohum
Tohumun geldiği yer: Yetiştiricilik yapan bir arkadaşımdan almıştım
Etkinlikte tohumu ilk dağıtan: Ne yazık ki tespit edemedim
Dağıtılacak tohumun saflığı: Aynı aileden başka bir cins olmadığı için izolasyona gerek duymadım
Kullanılan gübreler: Gübre kullanmadım
Kullanılan ilaçlar: Hiç ilaç kullanmadım
Hasat yıl ve ayı: 2021 Ekim
Yetistirme zorlugu derecesi: Çok Kolay. Neredeyse hiç bakıma ihtiyaç duymuyor desem yeridir.
Hasat süresi: Tohumdan itibaren yaklaşık olarak 50 gün sonra hasada geliyor
Meyve rengi, şekli ve büyüklüğü: Meyveleri olgunlaşmadan önce yeşil renkte, olgun meyveler ise canlı bir turuncu renge dönüyor. Meyve boyu yetişme koşullarına bağlı olarak 10 cm ila 20 cm arasında olabiliyor. Dış yüzeyinde dikensi çıkıntılar olan bitkinin iç kısmında nar tanelerini andıran, kırmızı bir kılıfla kaplı olan tohumları bulunuyor.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Sarmaşık tipi bir bitkidir ve mutlaka bir duvara, bir sırığa ya da yüksek bir yere sardırmak gerekir çünkü yaprakları ve meyveleri neme karşı duyarlıdır ve çok çabuk çürür. Yaz başından itibaren güneş görmesi ile doğru orantılı olarak çok hızlı bir şekilde gelişip çiçek ve meyve vermeye başlıyor.
Bitki çeşit özellikleri: Asya’da yüzyıllardır sebze olarak tüketilen kudret narı, çeşitli bilimsel araştırmalar sonucu ortaya çıkarılan benzersiz özellikleri ile, günümüzde çeşitli kaynaklarda mucize bitki olarak nitelendiriliyor. Hala keşfedilmekte olan sayısız faydaya sahip bu değerli sebze, farklı branşları temsil eden pek çok uzman tarafından öneriliyor.

malbman 30-11-2021 13:21

Charentais Kavun

2 Eklenti(ler)
Charentais Kavun

Ne yazık ki bu kavun da dahil olmak üzere kendi çektiğim bazı fotoğrafları bulamıyorum. Yanlışlıkla telefonumdan silmiş olmalıyım. O nedenle meyvenin fotoğrafını internetten aldım.
Eklenti 722992

Bu fotoğraf tohum pakedinin fotoğrafı. Meyveler paketteki fotoğraftaki meyve ile birebir aynı.

Eklenti 722991

Bitki türü: Meyve
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Kavun, Cucumis Melo
Tohum çeşit adı: Charentais Kavun
Tohum kaç yıldır sizdedir: 4 yıldır
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: İzmir
Tohumun kökeni: italya
Tohumun geldiği yer: Ticari tohum
Etkinlikte tohumu ilk dağıtan: -
Dağıtılacak tohumun saflığı: Bahçede beş çeşit kavun ile birlikte yetiştirildiği için izolasyon önlemi olarak ilk dişi çiçek tül ile kapatılıp izole edildi.
Kullanılan gübreler: Topraksız tarım besin eriyiği.
Kullanılan ilaçlar: İlaç kullanılmadı.
Hasat yıl ve ayı: 2021 Ekim
Yetistirme zorlugu derecesi: Kolay
Hasat süresi: Fidelendikten sonra yaklaşık olarak 80 gün sonra hasada geliyor
Meyve rengi, şekli ve büyüklüğü: Hafifçe oval şekilli, parlak turuncu renkte etli ve yoğun kokulu meyveler 1 kg kadar büyüyebiliyor.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bitki tipi muhtemelen diğer cucumis türleri gibi sürünücüdür fakat ben topraksız tarım saksılarında yetiştirdiğim için bitkiyi askıya aldım. Büyüme hızı güneş gördüğü zamana bağlı olarak hızlanıyr. Benim birkim nispeten gölge bir yerde olduğu için biraz gecikti.
Bitki çeşit özellikleri: Kabuğu açık yeşil renkte ve üzerinde koyu yeşil çizgiler var. Eti parlak bir turuncu renkte ve hem parfüm benzeri kokusu ve hem de yoğun tadıyla bahçelerde olmayı kesinlikle hak ediyor.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024