agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2020-2021 Tohum Paylaşım (http://www.agaclar.net/forum/2020-2021-tohum-paylasim/)
-   -   kargolar gelinceye kadar yapılacak geyikler (http://www.agaclar.net/forum/2020-2021-tohum-paylasim/44546.htm)

malina 21-12-2020 14:18

kargolar gelinceye kadar yapılacak geyikler

Başlangıç noktası:
http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...2021/44530.htm

(Mesajımı daha sonra sileceğim...)

İnsanı sinir etmeyin, ne bu böyle bir de alfabetik sıraya sokmalar falan :)
Yeni heves mi desek ne desek?

Tekrar biz yaparsak, hiç bu lüksü beklemeyin :)

malina 21-12-2020 14:21

Şaka bir yana, her seferinde sadece o gün gelenleri yazarsanız daha kolay takip edilir; siz de gereksiz bir işten kurtulmuş olursunuz.

Tohumlarının gidip gitmediğini sadece en son mesaja bakıp kontrol etmeyi akıl edemeyenler, (bir çok mesaj olacağı için onlara hak vermek gerek) kafayı yiyebilir bu yöntemle :)

Ya da şöyle olabilir:

Sadece tek mesaj olur. İlk mesajınıza düzelt yöntemiyle yeni aldıklarınızı alfabetik sırayla eklersiniz.

TCM 21-12-2020 15:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1600953)
(Mesajımı daha sonra sileceğim...)

İnsanı sinir etmeyin, ne bu böyle bir de alfabetik sıraya sokmalar falan :)
Yeni heves mi desek ne desek?

Tekrar biz yaparsak, hiç bu lüksü beklemeyin :)

Dedim size İzmir den geri dönüş yok artık bu işin...

Urla ya hem kargoları götürüp hem de ziyaret edecektik ayak üstü, ama hafta sonu kısıtlamaları taş koydu işimize, en çok ta hanım üzüldü bu işe. Ama şöyle bir çözüm buldum @Kenger in istediği büyük balkabağını kesmedik daha, dolayısıyla kendisine gönderemeyeceğim, onun yerine yeni kesip tatlısını yaptığımız kabaktan gönderdim. Ama ekim zamanına kadar veya süreç boyunca kısıtlar kalkarsa bir hafta sonu bizzat elden taktim etmek isterim.

Bu arada önceki etkinliklerde aynı kişiden birden fazla talebi olanların etiketleri ayrı olurdu ve o talepler tek poşette toplanırdı. Bu kez o etiketleri göremedim. Ama yine de aynı kişiye gidecek tohumları tek poşete koydum. Yarın kargoya tohumları vermeyi düşünüyorum eksik bir şey varsa tamamlıyayım.

Kenger 22-12-2020 09:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1600959)
Dedim size İzmir den geri dönüş yok artık bu işin...

Değerli TCM,
biz bu vesileyle süreci biraz öğrenip, gerektiğinde devralmak üzere küçük bir pratik yapmış oluyoruz.
Yoksa İstanbul ekibi bu işi yapmak istediği/yapabildiği kadar sürdürür ;)

Alıntı:

Urla ya hem kargoları götürüp hem de ziyaret edecektik ayak üstü, ama hafta sonu kısıtlamaları taş koydu işimize, en çok ta hanım üzüldü bu işe. Ama şöyle bir çözüm buldum @Kenger in istediği büyük balkabağını kesmedik daha, dolayısıyla kendisine gönderemeyeceğim, onun yerine yeni kesip tatlısını yaptığımız kabaktan gönderdim. Ama ekim zamanına kadar veya süreç boyunca kısıtlar kalkarsa bir hafta sonu bizzat elden taktim etmek isterim.
Tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. O esprileri sizin ağzınızdan duymak daha bir hoş olsa gerek...
@şehirliköylü yle birlikte kabak, kabak çekirdeği (@Kahraman43 ten gelen), güzel dilekler vb.ni memnuniyetle kabul ederiz ;)

TCM 22-12-2020 14:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kenger (Mesaj 1600986)
...
Tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. O esprileri sizin ağzınızdan duymak daha bir hoş olsa gerek...

@Kenger düşük çene özelliği sadece sanal alemde, internet alışverişlerinde geçerli, mağazadan alışverişlerde o özellik devre dışı kalıyor maalesef, sanırım bu modellerde bi güncelleme eksik kalmış.

nazlı06 22-12-2020 16:00

18 Aralık'ta gonderdigim tohumlar elinize geçmemiş anlaşılan.

Sevgi Durul 22-12-2020 16:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 (Mesaj 1601010)

nazlı06 ilk mesaja bakınız lütfen. Kargonuz ulaşmış.

Siz okuduktan sonra bu mesajı silerim.

malina 22-12-2020 17:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 (Mesaj 1601010)

Ben demiştim :)

Kenger 22-12-2020 18:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1600954)
Şaka bir yana, her seferinde sadece o gün gelenleri yazarsanız daha kolay takip edilir; siz de gereksiz bir işten kurtulmuş olursunuz.

Tohumlarının gidip gitmediğini sadece en son mesaja bakıp kontrol etmeyi akıl edemeyenler, (bir çok mesaj olacağı için onlara hak vermek gerek) kafayı yiyebilir bu yöntemle :)

Ya da şöyle olabilir:

Sadece tek mesaj olur. İlk mesajınıza düzelt yöntemiyle yeni aldıklarınızı alfabetik sırayla eklersiniz.

Sn. malina,
önerilerinizden sonuncuyu (tek mesajda sıralı listelemeyin) seçtim.
Sıralamasam uykularım kaçardı :)

malina 22-12-2020 18:16

Elinize sağlık :)

telato 22-12-2020 19:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kenger (Mesaj 1601020)
Sn. malina,
önerilerinizden sonuncuyu (tek mesajda sıralı listelemeyin) seçtim.
Sıralamasam uykularım kaçardı :)

Keşke benim ismimi de doğru yazsaymışsınız :)

Bunu söylemezsem benimde gözüme uykular girmeyecek :))

sakagun 22-12-2020 20:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi telato (Mesaj 1601025)

İlginç bir şekilde ben de adınızı her seferinde "taleto" diye okuyorum. Bugün talep ettiğim tohumları Excel dosyasında listelerken adınızın "telato" olduğunu gördüm. Yıllardır yanlış biliyormuşum. :)

Kenger 22-12-2020 21:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi telato (Mesaj 1601025)

Düzelttim. Pardon :(

nazlı06 23-12-2020 11:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul (Mesaj 1601013)
nazlı06 ilk mesaja bakınız lütfen. Kargonuz ulaşmış.

Siz okuduktan sonra bu mesajı silerim.

Teşekkür ederim. Bazen çok yakın bile olsak günler sürüyor

Asoo 23-12-2020 14:48

Benim kargom dün 100km doğuya, Bolu'ya gitmiş. Bugün 200 km batıya, Sakarya'ya geçmiş.

Bu mantıkla yarın 500km kuzey doğuya, Kırım'a giderse; 25 Aralıkta da 1000 km güney batı yönüne giderek İzmir'e ulaşır. Tam adresi tutturmak için daha ne zikzaklar yapabileceğini henüz hesaplamadım.

Sizleri de aydınlatayım dedim.:D

Dutlubahçe 23-12-2020 16:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Asoo (Mesaj 1601065)
Benim kargom dün 100km doğuya, Bolu'ya gitmiş. Bugün 200 km batıya, Sakarya'ya geçmiş.

Bu mantıkla yarın 500km kuzey doğuya, Kırım'a giderse; 25 Aralıkta da 1000 km güney batı yönüne giderek İzmir'e ulaşır. Tam adresi tutturmak için daha ne zikzaklar yapabileceğini henüz hesaplamadım.

Sizleri de aydınlatayım dedim.:D

Geçenlerde ben de Antalya'ya bir kargo göndermiştim; önce İstanbul'dan Malatya'ya, oradan Ankara ve Konya'ya gitmiş, en sonunda adrese ulaşmıştı.

bakidilek 23-12-2020 18:53

arkadaşlar yeri burası değil biliyorum ama gönderi adresi neydi? bir de kutu numarasına göre gruplandırıyorduk değil mi??

MeyveliTepe 23-12-2020 20:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bakidilek (Mesaj 1601072)
arkadaşlar yeri burası değil biliyorum ama gönderi adresi neydi? bir de kutu numarasına göre gruplandırıyorduk değil mi??

Etiketleri gönderdiğim mesajda yazıyor.

bakidilek 23-12-2020 20:41

Teşekkür ederim Sayın MeyveliTepe, Etiketlerin çıktısını aldım ama gerisine bakmadım, hatalıyım kusura bakmayın. Yarın inşallah ben de kargosunu gönderenler kervanına geç de olsa katılacağım.

Sevgi Durul 23-12-2020 22:38

Dağıtım yapacak arkadaşların bilgisine,

Benim tohum poşetleri çift etiketli. İçine koyduğum etiketlerin tohumlar tarafından kapatıldığını görünce, poşetlerin dışına ikinci bir etiket yapıştırdım. Açıkçası diğer etiketleri de çıkarmaya üşendim. :)

Esas olan poşet dışındakiler. Böyleyken böyle. :)

kizilsakal 25-12-2020 08:50

Ya tohum takasına geç kalanlar geyiğe katılabiliyor mu? Ben kendi çapımda amatör bitki çiçek yetiştiriyorum, bu sene tohum takasa katılmak istiyordum, geç mi kaldık :(

Asoo 25-12-2020 12:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kizilsakal (Mesaj 1601144)
Ya tohum takasına geç kalanlar geyiğe katılabiliyor mu? Ben kendi çapımda amatör bitki çiçek yetiştiriyorum, bu sene tohum takasa katılmak istiyordum, geç mi kaldık :(

"1-Etkinlikten tohum talep edebilmek için 30 Eylül 2020 tarihi itibarıyla üye olma şartı aranacaktır.

2-Etkinlik kayıtlarının incelenerek geçerli taleplerin tesbit edildiği gün itibarıyla, üyenin, biri kendini tanıtan olmak üzere en az 10 adet, makul mantıklı mesajının bulunması gerekiyor. Yani, "harika", "eline sağlık", "teşekkür ederim" vs. gibi mesaj sayısı yükseltmek maksadıyla yazılmış mesajlar ve alış veriş bölümündeki mesajlar sayılmayacaktır."

Etkinliğin yeni maddelerini alıntıladım.

Yani katılabileceğiniz etkinliğe daha 8-10 ay var.

Ama, başta bitkilere olmak üzere, insanlara, hayvanlara hatta çevrenizdeki cansızlara tebessüm edebilen herkes, forumda bu süreyi hoşça geçirebilir. Geç değil yani.

Not: Başlıkta geyik ibaresi olunca, sanki tüm forum sakinleri adına konuşabilirmişim, biraz şımarabilirmişim hissine kapıldım. Mazur görün.

feyzalp 29-12-2020 14:01

Tohumları kargoya verirken aklıma geldi.
Acaba kargoların paketin içini anlayacak alet ve teknolojileri var mıdır? Tohumlardan uyuşturucu türü bir şey olup olmadığından şüphelenilir mi? (merak işte)
Üzerine tohum yazdım, iyi mi yaptım, kötü mü yaptım?

gaseker 29-12-2020 15:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kizilsakal (Mesaj 1601144)

Mesaj sayınızı 10'a çıkarıp önümüzdeki senenin etkinliğinde talep hakkı kazanmak için geyik birebirdir:-) ama geyik yapmadan da rahat dolar 10 mesaj 10 ayda:-)

TCM 29-12-2020 15:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi feyzalp (Mesaj 1601336)
Tohumları kargoya verirken aklıma geldi.
Acaba kargoların paketin içini anlayacak alet ve teknolojileri var mıdır? Tohumlardan uyuşturucu türü bir şey olup olmadığından şüphelenilir mi? (merak işte)
Üzerine tohum yazdım, iyi mi yaptım, kötü mü yaptım?

Önceki senelerde tohum kabul etmeyen şubeler olmuştu, çoğu şube için önemli olan akar-kokar bir şey olmasın. Ben tohum dedim direk.

Paketin içindekini anlayacak teknoloji yok. Çoğu firma artan talep ve artmayan personelleri ile işi kotarmaya çalışıp burunlarından soluyor zaten. En fazla yapabilecekleri kutuyu iki eliyle kavrayıp kulaklarına yaklaştırarak sallamak olabilir.

Verdiğim cevaplara bak ciddi ciddi...Geçmiş etkinliklerde ne geyik yapardım arkadaş, demek emirle olmuyor bu iş...

sernur 29-12-2020 21:37

Ben hep tohum deyip gönderdim yüzlerce tohum paketi çoğunuda PTT kargo ile gönderdim hiç açıp bakmadılar,sormadılar ve beni tohum paylaştığım için çok takdir ettiler,artı bahçeleri varsa onlara da çelik ve tohum getirebileceğimi söyledim kendi bahçeleri veya ailesine ait bahçeleri olanlar rica ettiler seve seve götürdüm,bir defasında bir arkadaşıma tadına bakması için dikenli kabak gönderirken genç bir kadın görevli çok ilgilendi.
Dikenli kabağı açıklayınca utana sıkıla istedi bir kaç gün sonra götürdüm bahçesine dikeceğini söyledi sonucu soramadım çünkü PTT kargo görevlileri çok sık değişiyor yetiştirdi mi çok merak ettim.

bakidilek 31-12-2020 01:02

2 sene önce ptt'de, bir bayan çalışan tohum paketimi kabul etmemişti. Yasakmış. iki gün sonra aynı bayana aynı paketi verdim içindekini bile sormadı.

alperfect 01-01-2021 15:08

Bana da bu yıl içinde ne var diye sormadılar.
Daha önce yine ptt kargoyla sütüyle kefir mayası göndermiştim. Ama poşet içinde onun dışında sızdırmaz kapaklı saklama kabı dışında kilitli poşet öyle deli bağlar gibiydi. görevliler hiç bir şey söylemedi benim de aklıma gönderilip gönderilmeyeceği gelmemişti işin aslı.

Sevgi Durul 01-01-2021 16:24

Ben hep Yurtici kargo ile gönderiyorum. Çalışan çocuk öğrendi artık, "çiçek mi hocam?" diyor. Tohum da, bitki de çiçek tanımlamasıyla yola koyuluyor. 🙂

nazlı06 01-01-2021 18:05

Ben hep yurtiçi kargoyla gonderi yapıyorum akraba olduk artik

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024