agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni1314Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-10-2020, 11:43   #31
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-10-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi Mesajı Göster
Kaçırmadınız. Forumda bu bölümün olduğu yerde genel ilkeleri anlatan bir başlık var. İncelerseniz ve bu başlığı da tümü ile okursanız faydalanabilirsiniz.
Gelecekte de, forumdaşlar olarak birbirimize faydalı olursak daha iyi olur.
Kendinizi tanıtmayı da unutmayın.
Harika. Takipte olacağım. Kendimi tanıtacağım bir başlık bulamadım. Cevabınız için teşekkür ederim

aaarzu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2020, 13:55   #32
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-05-2017
Aylardır bu günü bekliyordum. Bu konuyu görmek çok mutlu etti. Bol verimli bir yıl olur inşallah

elifaydin beğendi.
kadirkcbyk Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2020, 14:43   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-09-2020
Herkesin emeğine sağlık çok güzel bir etkinlik. Benim bahçem çok yeni Haziranda aldık bu sene kışlık birkaç tohum buldum ve hazır fide buldum. Kendimce sizlerin bilgilerinden faydalanarak küçük bir kış bahçesi ekimi yaptım. Şu anda paylaşabileceğim tohum maalesef yok inşallah ektiklerim büyür gelişir önümüzdeki dönemlerde bende sizlerle paylaşabilirim.

devrann beğendi.
edremit zeytin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2020, 15:06   #34
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-11-2019
Heyecanla bekliyorduk 😊 bereketli bir süreç olur dilerim. Değişiklikleri ve bunun sürecin en başında oldukça net açıklanmış olmasını çok değerli ve önemli buluyorum. Çok aktif olamayan bir forum dostu olsam da kararlar süreci daha verimli kılacak düşüncesindeyim.

Şimdiden emeklerinize sağlık. Geçen yıl ilk talebimi yapmıştım. Bu yıl paylaşım da yapmak için heyecan duyuyorum. Sevgiyle.

elifaydin beğendi.
jasjass Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2020, 16:39   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2015
Bu yıl pandemi nedeniyle olmazmı diye içimde bir ümitsizlik vardı. Görünce pek bir sevindim. Eli emeği değen herkese şimdiden teşekkürler.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bakidilek Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2020, 18:08   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2019
Merhaba arkadaşlar. Bu yıl az miktarda da olsa tohum paylaşacağım fakat bu teknik konuları yani resim atma ya da yazıları atma gibi. Bu konuda bir çözüm var mı? kuralları okudum ama pek anlayamadım. Sevgiler....

Resulgur beğendi.
Limonçiçekleri Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2020, 21:37   #37
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-10-2020
bu gün kayıt olanlar katılamıyor o zaman

asdafas Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2020, 22:03   #38
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
sanırım evet

tropikalist Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2020, 22:39   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-09-2020
hadi bakalım hayırlısı bu arada arkadaşlar lojistik merkezine adresimizi yollayacağız ama nasıl yollayacaüız acaba her şekilde kabul ediliyor mu

şimdiden teşekkürler

Baruthane Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 00:20   #40
Ağaç Dostu

köpük_bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 05-07-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Baruthane Mesajı Göster
hadi bakalım hayırlısı bu arada arkadaşlar lojistik merkezine adresimizi yollayacağız ama nasıl yollayacaüız acaba her şekilde kabul ediliyor mu

şimdiden teşekkürler
Adres bilgilerini nasıl göndereceğim?

ALP-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Düzenleyen köpük_bahçesi : 02-10-2020 saat 00:29 Neden: Link düzeltme
köpük_bahçesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 01:00   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-03-2020
Hayırlı olsun etkinlik 1 yıl önce üye olmuştum ve sürekli takip ediyorum siteyi ama pek yorumda bulunmamıştım bu yıl 10 mesaj altı etkinliğe katılamıyor olması üzücü geldi bana demek ki daha çok konuşmak gerekiyor )

İhsanÇelik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 01:02   #42
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-03-2020
Genelde üyelerin paylaştığı bilgileri resimleri ve tohum ekiminden yetiştirme sürecine kadar bütün hepsini takip etmiş ve beğenmişimdir çok faydalı bilgiler edindim bütün arkadaşların ellerine sağlık bu yıl ilk defa tohum talep edeceğim ama gelecek yıl ürettiğim tohumlardan mutlaka paylaşım yapacağımdan emin olabilirsiniz

İhsanÇelik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 11:19   #43
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bakidilek Mesajı Göster
Bu yıl pandemi nedeniyle olmaz mı diye içimde bir ümitsizlik vardı.
Forumda bu konu hiç dile getirilmedi...

Tekrar özetleyeyim:
Çok sayıda kargo geliyor; kargolar bir kuaför dükkanında bekliyor, oradan alınıyor. yüzlerce tohum poşeti... Bunlar açılıyor tekrar kapatılıyor. Zarflara dağıtılıyor. 3-5 gün boyunca 6-7 saat burun buruna, yakın temas...

Güler sorun olmaz diyor. Zafer İnandıklı zaten eyvallah diyen bir arkadaşımız.
Bu arada en gencimiz Zafer, o da 1954 doğumlu

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 11:21   #44
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi köpük_bahçesi Mesajı Göster
Adres bilgilerini nasıl göndereceğim?

ALP-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkürler

Eski 02-10-2020, 11:25   #45
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster

Tekrar özetleyeyim:
Çok sayıda kargo geliyor; kargolar bir kuaför dükkanında bekliyor, oradan alınıyor. yüzlerce tohum poşeti... Bunlar açılıyor tekrar kapatılıyor. Zarflara dağıtılıyor. 3-5 gün boyunca 6-7 saat burun buruna, yakın temas...

Sayın malina gerçekten çok zormuş bu kadar zor olduğunu bilmiyordum. Lütfen kendinize dikkat edin sayın Güler ve sayın Zafer İnandıklı lütfen siz de dikkat edin. umarım bu etkinliği hastalık geçirmeden atlatırız

herkese iyi günler dilerim

Eski 02-10-2020, 12:34   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-09-2020
Alıntı:

Tekrar özetleyeyim:

Gerçekten çok zahmetli ve emek isteyen bir işmiş. Tüm paylaşımcılara ve emeği geçen herkese çok çok teşekkürler. Sağlıklı günler dilerim.

edremit zeytin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 14:09   #47
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:

Tekrar özetleyeyim:

Hayatta iptal ettirmem, ben hazırlıklarımı yaptım, bu yılın kuru inciri tamam, bir boy daha büyüğünü bulursam değiştirecem sadece. Güzel bir ceviz bulursam ellerimi çamaşır suyuna yatırdıktan sonra içine yerleştirecem...Ekşi mayalı ekmek yerine kırmızı bi şey var, akmazsa ondan mı koysam bilemedim...Biraz bulgar domatesi, biraz Hafize Baliç, Bradford karpuzu, @Zekoş un mısırı, tatlı kabağı, başka da bir şey yok zaten...

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 14:18   #48
Ağaç Dostu

tropikalist's Avatar

Giriş Tarihi: 23-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Hayatta iptal ettirmem, ben hazırlıklarımı yaptım, bu yılın kuru inciri tamam, bir boy daha büyüğünü bulursam değiştirecem sadece. Güzel bir ceviz bulursam ellerimi çamaşır suyuna yatırdıktan sonra içine yerleştirecem...Ekşi mayalı ekmek yerine kırmızı bi şey var, akmazsa ondan mı koysam bilemedim...Biraz bulgar domatesi, biraz Hafize Baliç, Bradford karpuzu, @Zekoş un mısırı, tatlı kabağı, başka da bir şey yok zaten...

Siz Herşeyi baştan planlamışsınız İnanmıyorum bu saatten sonra iptal olmaz sanırım maalesef ben çok istiyordum paylaşmayı ben bu sene elendim maalesef herşey güzel gidiyordu ne olduğunu an herşey mahvoldu gitti arkadaşlar sizden çok özür diliyorum oysaki paylaşmayı da çok istemiştim Ama sohbet komşunda duracağım buranın heyecanını seviyorum

Umarım burada konuşmak sıkıntı olmaz

Herkese güzel günler diliyorum

tropikalist Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 15:38   #49
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Bu sene etkinliğe tekrar katılmaya kesin kararlıydım. Fakat eşimin ani rahatsızlığı, bahçede eskisi kadar vakit geçirememiz dolayısıyla sıkıntılı bir sezon oldu.

Çok fazla tohum toplayamadım. Söz verdiğim arkadaşlar olduğu için sınırlı sayıda çeşitle bu etkinliğe katılacağım.

Hem pandemi, hem bu durum bizi oldukça üzdü ve yordu. Umarım bundan sonrası güzel olur.

Etkinliğin herkese hayırlı olmasını, sağlıkla tamamlanmasını dilerim. Hepimize, kolay gelsin.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 16:21   #50
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul Mesajı Göster
Bu sene etkinliğe tekrar katılmaya kesin kararlıydım. Fakat eşimin ani rahatsızlığı, bahçede eskisi kadar vakit geçirememiz dolayısıyla sıkıntılı bir sezon oldu.

Çok fazla tohum toplayamadım. Söz verdiğim arkadaşlar olduğu için sınırlı sayıda çeşitle bu etkinliğe katılacağım.

Hem pandemi, hem bu durum bizi oldukça üzdü ve yordu. Umarım bundan sonrası güzel olur.

Etkinliğin herkese hayırlı olmasını, sağlıkla tamamlanmasını dilerim. Hepimize, kolay gelsin.
Çok geçmiş olsun.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevgi Durul ve halcur beğendi.
bakidilek Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2020, 16:34   #51
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Baruthane Mesajı Göster
Sayın malina gerçekten çok zormuş bu kadar zor olduğunu bilmiyordum.
Bilmeyenler için göstereyim

Nasıl çalıştık? Olayın perde arkası :) 2020

Nasıl çalıştık? Olayın perde arkası :) 2019

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2020, 12:17   #52
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Ekip içinde en yaşlı üye benim. malina telefon ettiğinde " sağlığım iyi olduğu süre çalışırım" dedim.
Etkinlik için Manyas'dan geleceğim. İstanbul'dayken daha kolay ve rahat oluyordu. Eşim Oğuz bu sene İstanbul'a gelmek istemiyor, gelirse Gayrettepe'deki eve kapanacağını düşünüyor, köyün rahatlığı daha ağır bastı. Ben de onu burada tek başına bırakmak istemiyorum ama sanırım ikna etmek zor olacak ama telefonla konuşmayı çok sevdiğinden nasılsa sık sık konuşuruz diye düşünüyorum.

Çocuklar da İstanbul'a gelmemizi çok istemiyorlar. malina müsait olursa onda misafir olur, evle malina arasında gidip gelme olayını ortadan kaldırırsak bence bir mani olmaz gibi.

Beni düşündüren koliler; koliler malina'nın dediği gibi onun kuaför arkadaşına geliyor. malina oradan alıp eve getiriyor ve evin her tarafı kolilerle dolup taşıyor. Koliler bir tehlike arzeder mi? Koliler 2-3 gün beklerse bir ihtimal üzerinde virüs varsa tehlike arzeder mi? Eldiven kullansak da sık sık ellerimizi yıkamak zorunda kalacağımız belli.

Şu ana kadar bende virus yok, bildiğim kadarı ile malina ve Zafer'de de yok. Bu çalışma anında araya devamlı bir mesafe koymak da mümkün değil. Maske önceleri takarız ama bu ne kadar devam eder onu da bilemem çünkü çalışma anında iyice kendimizden geçiyoruz.

Sağlık hizmetinde çalışan arkadaşlar nelere dikkat etmemiz gerekeni daha detaylı yazarlarsa bildiklerimize ekler ona göre hareket etmeye çalışırız.

(Ahh ah agaclar.net, sana olan sevgimiz nelere kadirmiş)

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2020, 13:24   #53
Yeni Üye

gerçekten çok zahmetli buz dağınım görünmeyen kısmı...

Eski 03-10-2020, 16:01   #54
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Ekip içinde en yaşlı üye benim. malina telefon ettiğinde " sağlığım iyi olduğu süre çalışırım" dedim.
Etkinlik için Manyas'dan geleceğim. İstanbul'dayken daha kolay ve rahat oluyordu. Eşim Oğuz bu sene İstanbul'a gelmek istemiyor, gelirse Gayrettepe'deki eve kapanacağını düşünüyor, köyün rahatlığı daha ağır bastı. Ben de onu burada tek başına bırakmak istemiyorum ama sanırım ikna etmek zor olacak ama telefonla konuşmayı çok sevdiğinden nasılsa sık sık konuşuruz diye düşünüyorum.

Çocuklar da İstanbul'a gelmemizi çok istemiyorlar. malina müsait olursa onda misafir olur, evle malina arasında gidip gelme olayını ortadan kaldırırsak bence bir mani olmaz gibi.

Beni düşündüren koliler; koliler malina'nın dediği gibi onun kuaför arkadaşına geliyor. malina oradan alıp eve getiriyor ve evin her tarafı kolilerle dolup taşıyor. Koliler bir tehlike arzeder mi? Koliler 2-3 gün beklerse bir ihtimal üzerinde virüs varsa tehlike arzeder mi? Eldiven kullansak da sık sık ellerimizi yıkamak zorunda kalacağımız belli.

Şu ana kadar bende virus yok, bildiğim kadarı ile malina ve Zafer'de de yok. Bu çalışma anında araya devamlı bir mesafe koymak da mümkün değil. Maske önceleri takarız ama bu ne kadar devam eder onu da bilemem çünkü çalışma anında iyice kendimizden geçiyoruz.

Sağlık hizmetinde çalışan arkadaşlar nelere dikkat etmemiz gerekeni daha detaylı yazarlarsa bildiklerimize ekler ona göre hareket etmeye çalışırız.

Ben ziraat mühendisiyim, bitki doku kültürü laboratuvarında çalışırken, lateks eldiven takarız ( Lateks allerjiniz varsa nitril eldiven kullanın).

Yiyecek ve içecek tüketmeyiz. Buna karşılık, sık sık mola verebilirsiniz.

Herhangi bir nedenle burnunuza veya ağzınıza dokunmanız gerekirse (kaşınma olabilir) tahta çubuk kullanarak burnunuzu, kafanızı kaşıyabilirsiniz. "Sen çalışırken ne yapıyorsun" diye sarabilirsiniz. Paslanmaz çelik pensetlerden bir tanesini bu işi için ayırdım. Bir kavanoz içerisinde duruyor. Kullandıktan sonra, her ihtimale karşı ucunu pürmüz aleviyle yakıyorum, soğuması için kavanozun üzerine yatay şekilde koyuyorum (bir defasında diklemesine kavanoz içerisine bırakmıştım ve kavanoz parçalanmıştı, bu bana ders oldu). Pürmüz kullanmak çok kişinin çalıştığı bir ortamda kaza riskini artırır, bu nedenle bir kısmına kolonya doldurduğunuz bir küçük kavanoz kullanabilirsiniz. Tahta çubukları kullandıktan sonra bu kolonya içerisine daldırabilirsiniz.

Eldivenleri mola için çıkardığınızda, tekrar kullanmayın, yenisini kullanın.

Covid-19 virüsü dayanıklılık süresiyle ilgili bir çalışma buldum. Neeltje van Doremalen ve çalışma arkadaşlarının yaptığı bu çalışmada belirtildiğine göre 24 saat sonunda karton üzerinde aktivitesini kaybediyor. Siz, fazladan bir 24 saat daha bekletip çalışabilirsiniz. İlgili makale: https://www.medrxiv.org/content/10.1...217v2.full.pdf

Kolay gelsin....

Düzenleyen Doku_Kültürcü : 03-10-2020 saat 18:38 Neden: düzeltme
Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2020, 16:36   #55
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Son kontrol çok önemlidir. Doktora tez dönemimde, tez hocamın angaryasından kurtulmak için mesai dışı çalışırdım. Laboratuvardan çıkışım 21:00-22:00'ı bulurdu. Bölümü terk etmeden önce, bütün laboratuvar kapılarının kapalı olduğundan emin olurduk. Aksi durumda, nöbetçi, laboratuvardaki cihazlardan birinin önemli bir parçasını "rehin" alırdı. Ertesi gün bölüm başkanıyla kavga ederdiniz.

Koridora çıktım, biyoteknoloji laboratuvarının kapısını açık olduğunu gördüm. Kapatmak için gittiğimde, bir arkadaşımın çalıştığını fark ettim. Laboratuvara girdim, "hayırdır, bu lab da bu saate kalınmazdı" dedim. Çok kötü dedi. PCR bantları çok iyi gözükmüyor, dedi ve PCR jellerinin izlemesini yapılan cihazı çalıştırdı.

Gerçekten de bandlar çok silikti ama bantları görüntülemek için kullanılan ultraviyole lambayı çalıştırmadığını fark ettim. "Ultraviyole lambayı açsan, daha net görünür" dedim. Lambayı çalıştıran düğmeye bastım. PCR bantları canlı bir şekilde ortaya çıktı. "Son ütücü" olmak önemlidir.
Son kontrolü, organizasyonda hiç çalışmamış biriyle yaparsanız hayat kurtarır.

Başka bir örnek vereyim. Yine doktora öğrenciliğim döneminde, akademisyen olan sınıf arkadaşım verdiği ekoloji dersinin sınavına denek olarak katılıp katılmayacağımı sordu. Kabul ettim. Sınav çoktan seçmeli sorulardan oluşmuştu. Çok yüksek bir puan aldım. Sorularda bir kaç tane hata buldum. Arkadaşım itiraz etti. Bir sorunun iki tane doğru yanıtı var, ya yanıtlardan birini değiştir, ya da her ikisini de doğru kabul et. Kabul etti. Sınıfa sınavı yaptı. Çoğu benden düşük not aldı. Sınıfa fırçayı çekti, "bu dersi hiç almamış biri sizden yüksek not alıyor, kendinizden utanmalısınız" dedi. Sınıf kendisini savundu "Ama hocam, denek doktora öğrencisi" dedi. Hoca'da "bir önceki sınav deneği sizin gibi lisans öğrencisiydi, üstelik de edebiyat fakültesi öğrencisiydi" hücumunu yaptı. Sınıftan çıktım. Koridorda, epeyce güldüğümü hatırlıyorum.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2020, 17:03   #56
Moderatör

Güler's Avatar

Teşekkürler Doku_Kültürcü.

Eski 03-10-2020, 23:11   #57
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Şuan zamanım var sayılır. Yoğun bir dönem yaşadık. Evim uzun zamandır tadilat nedeniyle zaman sıkıntısı ve sonrasında eğitimci olmamızın getirdiği yoğunluk, günün 6 saati bende ,eşimin ve kızımın bilgisayar başında dersler nedeniyle geçirdiği süreyi göz önüne alırsak zaman sorunu yaşamamız çok oldu. Bazen günde 12-13 saat bilgisayar açık kalmak zorunda oldu. sağlık açısından evet ama uzaktan eğitimde yıprandık. Bilgisayarı olmayan çocuklara evimizde ödevler hazırlayarak verdik. Kendimize ayırdığımız kısa zaman sürelerinde de olsa etkinlik için tohum oluşturmaya başlamak istiyorum hafta içinde. Hayırlısı diyelim. Yıllardır bulunduğum ve memnuniyet yaşadığım bir site. Daha önce bilmediğim bir çok bilgiyi burada öğrendim.Memnunum burada olduğum için.

celalim01 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-10-2020, 09:05   #58
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster

Korunma konusunda dikkatli olduğum için birikimlerimden öneriler :
Karton, pamuklu kumaş bir gün içinde dokunulabilir oluyormuş. Sizi asıl riske sokacak malzeme naylon poşetler. Ben, göndermeden önce dezenfekte edeceğim poşetleri. Ama bu yeterli olmayacak. Çünkü kargo poşeti plastik ve çok kişi dokunacak. Plastikler eve girmeden önce dezenfekte edilirse riske girmezsiniz.
Kullandığım yöntem : 5 lt suya 1 çay bardağı çamaşır suyu ekleyerek bir solüsyon hazırlıyorum. (Ameliyathane dezenfekte etmek için kullanılabilen oranlar.) Bunu kapaklı bir kaba döküp, merdivene koyuyorum. Plastik ambalajlar silinerek içeri alınıyor. Buradaki sorun onca poşetin nasıl temizleneceği. Toplu daldırma kullanılabilir düşüncesindeyim.
75 °C lik fırında bekleterek de virüsten kurtulunuyor. Plastik bu sıcaklığa dayanabilir, tohumlar da bu sıcaklığa dayanabilir mi? Seçenek olabilir.
Konu hakkında daha bilgili olanlardan gelecek önerileri de bekliyorum. Bize de yardımı olacaktır.
Emeği geçecek olanlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. Kolaylıklar diliyorum.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-10-2020, 09:35   #59
Moderatör

Güler's Avatar

Teşekkür ederim sayın Portakal Rengi.

Eski 04-10-2020, 13:12   #60
Yeni Üye

minedo's Avatar

Giriş Tarihi: 17-02-2013
Merhaba uzun yıllar istanbulda yaşamış ve formlardaki bahçeleri bostanları imrenerek takip etmiş biri olarak sonunda memleketimde küçük çaplıda olsa toprakla uğraşabilme imkanım olacak,Bu sene tohumlardan istifade eden seneyede paylaşabilen olma ümidi ile emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler....

minedo Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024