agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2020-2021 Tohum Paylaşım (Kataloglar) (http://www.agaclar.net/forum/2020-2021-tohum-paylasim-kataloglar/)
-   -   Sakagun (http://www.agaclar.net/forum/2020-2021-tohum-paylasim-kataloglar/44343.htm)

sakagun 07-10-2020 21:45

Sakagun

Etkinlikte paylaşacağım tohumların listesidir.

1-Beyaz patlatmalık mısır
2-Uzun börülce
3-Salatalık
4-Küçük turuncu domates

Alıntı:

Dikkat! çok önemli: Bu mesajın (ilk mesajın) altındaki "Taleplerime Ekle" linkine TIKLAMAYIN...

Lütfen Etkinlik Prensiplerini okuduğunuzdan emin olunuz.

Dikkat! Tohum talep edenler, tohum talep etmeden önce kargo adreslerini "LojistikMerkezi"ne özel mesaj ile gönderdiğinizden emin olunuz.

Tohumları gönderme zamanı geldiğinde adresiniz yok ise ya da eksik ise talepleriniz geçersiz sayılır.

Yeni sistemin özelliklerinden birisi de tohum talep etme işleminin artık sadece "Taleplerime Ekle" butonuna basılarak yapılacak olmasıdır.

İlk mesajda dağıtılacak tüm tohumlar yer almaktadır.

Herkes tüm tohumlardan istemeyeceğine göre, tek tek tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan "Taleplerime Ekle" butonuna tıklayarak istekte bulunmalısınız...

Tohum adını yazarak yapılan talepler geçersizdir.

sakagun 07-10-2020 22:34

Beyaz patlatmalık mısır

2 Eklenti(ler)
Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Mısır
Tohum çeşit adı: Patlatmalık mısır
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz): 8 yıl
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Geyve
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Geyve köylü pazarı
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Diğer mısır çeşitleriyle aynı yerde yetiştirdim.
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Yanmış hayvan gübresi, solucan gübresi kullandım.
Kullanılan ilaçlar: Herhangi bir ilaç kullanmadım.
Tohumu alınan bitkinin türe özel izolasyon uygulaması: İzolasyon uygulamadım.
Hasat yıl ve ayı: 2020
Bitki tipi ve gelişim durumu: 2 metre boylanıyor. Bir sapta 2 mısır veriyor.
Meyvelerinin ayırt edici özellikleri: Beyaz, lezzetli, iyi patlıyor.
Yetiştirme özellikleri: Özel bakım gerektirmedi. Haftada 2 kez damla sulamayla suladım.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Son donlar geçtikten sonra doğrudan toprağa 2'şer adet ektim.

sakagun 08-10-2020 10:12

Uzun Börülce

2 Eklenti(ler)
Tohum Türü: Börülce
Tohum çeşit adı: Uzun börülce
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz): 5 yıl
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Agaclar.net
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: -
Kullanılan gübreler (bu tohumun yetiştirilmesinde kullanılan): Yanmış hayvan gübresi, solucan gübresi kullandım.
Kullanılan ilaçlar: Herhangi bir ilaç kullanmadım.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Sırık cins. Bol verimli.
Sebzelerinin ayırt edici özellikleri: Uzun, lezzetli. Tazesi ve kurusu haşlanarak tüketilebilir.
Yetiştirme özellikleri: Özel bakım gerektirmedi. Haftada 2 kez damla sulamayla suladım.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Son donlar geçtikten sonra doğrudan toprağa 2'şer adet ektim.

sakagun 08-10-2020 10:19

Salatalık

1 Eklenti(ler)
Tohum Türü: Salatalık, hıyar
Tohum çeşit adı: Salatalık
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz): 8 yıl
Tohumun kökeni (size nereden geldi): İlk tohumu paketli satın almıştım. Sonraki yıllarda her sene kendi tohumumdan yetiştirdim.
Kullanılan ilaçlar: Herhangi bir ilaç kullanmadım. Süt-su karışımı kullandım.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bol verimli.
Meyvelerinin ayırt edici özellikleri: Ekim ayında bile ürün vermeye devam ediyor. Lezzetli. 20 cm'yi geçenler bile yenilebilir durumda oluyor.
Yetiştirme özellikleri: Haftada 2 kez damla sulamayla suladım. Sırığa sardırdım.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Mayıs başında, sera içinde viyolde çimlendirdim.

Paylaşım 10 kişiyle sınırlıdır.

sakagun 08-10-2020 10:23

Küçük turuncu domates

1 Eklenti(ler)
Tohum Türü: Domates
Tohum çeşit adı: Küçük turuncu domates
Tohum kaç yıldır sizdedir (kaç yıldır bu tohumdan bizzat üretim yapıyorsunuz): 5 yıl
Tohumun kökeni (size nereden geldi): Agaclar.net
Kullanılan ilaçlar: Herhangi bir ilaç kullanmadım. Süt su karışımı uyguladım.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Oturak cins bol verimli. Her sene kendiliğinden bahçenin bir yerlerinde çıkıyor. Erkenci ve Ekim sonuna kadar hasat edilebiliyor.
Sebzelerinin ayırt edici özellikleri: Kahvaltıda, soslarda kullanılabilir. Fırınlanınca da lezzetli oluyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Mayıs başında viyole ektim.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:35.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024