agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım (Kataloglar)
(https)

Beğeni Düzeni121Beğeniler
  • 18 Gönderen elifaydin
  • 13 Gönderen elifaydin
  • 16 Gönderen elifaydin
  • 2 Gönderen elifaydin
  • 13 Gönderen elifaydin
  • 7 Gönderen elifaydin
  • 7 Gönderen elifaydin
  • 9 Gönderen elifaydin
  • 2 Gönderen elifaydin
  • 3 Gönderen elifaydin
  • 3 Gönderen elifaydin
  • 4 Gönderen elifaydin
  • 8 Gönderen elifaydin
  • 16 Gönderen elifaydin

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-10-2020, 09:10   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
Elifaydın

Nihayet ben de katalog açma işine başlayabildim. Bu mesajda paylaşmayı düşündüğüm tohumları listelemeye başlıyorum. Vakit buldukça detaylandıracağım ve eklemeler yapacağım. Geçen yıldan edindiğim ancak başarılı olamadığım türleri bu yıl tekrar deneyeceğim o nedenle listem istediğim kadar uzun olmayacak sanırım.

1.Balık biber
2.Kırmızı yerli karpuz
3.Sarı yerli karpuz
4.Karışık yerli domates
5.Yeşil çizgili sakız kabak
6.Girit kabak
7.Uzun bamya
8.Kadife çiçeği
9.Zinnia çiçeği
10.Sarı çorba çiçeği (kedi tırnağı)
11.Badem salatalık
12.Tombul süs biberi
13.Top kavunu
14.Hasanbey kavunu

Dikkat! çok önemli: Bu mesajın (ilk mesajın) altındaki "Taleplerime Ekle" linkine tıklaMAYIN...

Dikkat! Tohum talep edenler, tohum talep etmeden önce kargo adreslerini Lojistik Merkezine gönderdiğinizden emin olunuz. Tohumları gönderme zamanı geldiğinde adresiniz yok ise ya da eksik ise talepleriniz geçersiz sayılır.

Yeni sistemin özelliklerinden birisi de tohum talep etme işleminin artık sadece "Taleplerime Ekle" butonuna basılarak yapılacak olmasıdır.

ilk mesajda dağıtılacak tüm tohumlar yer almaktadır.

Herkes tüm tohumlardan istemeyeceğine göre, tek tek tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan "Taleplerime Ekle" butonuna tıklayarak istekte bulunmalısınız...

Tohum adını yazarak yapılan talepler geçersizdir.

Düzenleyen elifaydin : 02-12-2020 saat 15:24 Neden: ürün isimleri düzeltme ve ekleme
elifaydin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2020, 09:17   #2
Ağaç Dostu

balık biberi

Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek
Tohum kaç yıldır sizdedir : 1 yıldır
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Tekirdağ-Malkara
Tohumun kökeni :2019-2020 Paylaşım Etkinliği
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Diğer biberlerin yakınındaydı ancak mesafe vardı
Tohumu ilk paylaşan: Ben Sayın TCM'den edinmiştim.
Kullanılan gübreler İlk dikimde solucan sonradan az bir miktar koyun gübresi
Kullanılan ilaçlar :İlaç kullanılmadı.
Hasat yıl ve ayı: Tohumları Eylül 2020 de en düzgün gördüğüm biberlerden seçerek aldım
Bitki tipi ve gelişim durumu:Boyu 1 metre civarında oluyor yanlara doğru dallanıyor.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Oldukça verimli, etli bir biber, zaten minik balıklar şeklinde bizim buralarda çok yaygın değil.
Yetiştirme özellikleri: Diğer biber türlerine göre ekstra bir ilgi istemiyor, zahmetsizce sizi bibere boğuyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbaharda çimlendirip mayıs başı toprakla buluşturdum.
Tohum ekimi öncesi uygulanacak yöntemler (soğuk katlama vb.) Yok
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Kurak geçen yaz mevsiminde su illa ki gerekli oldu yapraklarından hemen belli oluyor su isteği .
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Tohumluk biberi genelde ilk meyvelerden seçip kuruturum.
Paylaşım yapılacak kişi sayısı 10-15 kişi

Eklenen Resimler

Eski 29-10-2020, 09:33   #3
Ağaç Dostu

girit kabak

Tohumun kökeni :2019-2020 Paylaşım Etkinliği
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Bahçede arasında belli bir uzaklıkta sadece yeşil çizgili sakız kabak vardı.
Tohumu ilk paylaşan: Ben Sayın Kenger'den edinmiştim.
Kullanılan gübreler İlk dikimde solucan gübresi.
Hasat yıl ve ayı: Temmuz başından eylül başına kadar ürün aldık tohumluk bitki Ağustos 2020'de hasat edilmiştir.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Gelişimi güzel, tahminimden daha iri bir bitki oldu. Yaprakları büyük kabakları görmek ve çok irileşmeden koparmak için her gün ziyaret etmek gerekiyor.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Oldukça verimli, Dolmasının ayrı bir lezzeti olduğuna kanaat getirdik. Kabuğu diğer sakız kabağa göre az daha sert.
Yetiştirme özellikleri: İki kök bize hayli yetti konu komşuya da dağıttık.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbaharda doğrudan toprağa ektim, çimlenmesi zahmetsiz.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : susuz olmaz sadece onu söyleyebilirim.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Tohumluk ürünü bıraktık büyüdü devasa bir kabak oldu, sarardı sapı kurudu öyle kopardık.

Ürünlerin resmini çekmemişiz. Sayın Kenger'in geçen yılki kataloğunda resim mevcut.
Kenger

Paylaşım yapılacak kişi sayısı: 15 kişi

Eski 29-10-2020, 09:51   #4
Ağaç Dostu

yeşil çizgili sakız kabak

Tohumun kökeni :2019-2020 Paylaşım Etkinliği Sayın Hakan DAG
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Bahçede arasında belli bir uzaklıkta sadece girit kabak vardı.
Tohumu ilk paylaşan: Sayın Hakan DAG paylaşımında Sn.Hediyeunlu 2017-2018 tohum paylaşım etkinliğinden edindiğini belirtmiş.
Hasat yıl ve ayı: Temmuz başından eylül başına kadar ürün aldık tohumluk bitki Ağustos 2020'de hasat edilmiştir.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Gelişimi güzel, tahminimden daha iri bir bitki oldu. Yaprakları büyük kabakları görmek ve çok irileşmeden koparmak için her gün ziyaret etmek gerekiyor.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Oldukça verimli, yemek, dolma, kızartma, mücver, börek her türlüsünü yaptık, dolaba da attık. Çok verimli çok lezzetli, koparmaya yetişemedik.
Yetiştirme özellikleri: İlave su vermedik, zahmetsizce bizi kabak zengini yaptı, kendimiz yedik herkese dağıttık.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbaharda doğrudan toprağa ektim, çimlenmesi zahmetsiz.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Çok bir çaba gerektirmedi, bahçenin aşağı kısmında olduğu için sanırım toprağı nemli kaldı hep.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Tohumluk ürünü bıraktık büyüdü devasa bir kabak oldu, sapı kurudu öyle kopardık.

Ürünlerin resmini çekmemişiz. Sayın Hakan DAG'ın geçen yılki kataloğunda resim mevcut.
Hakan DAG

Tohum paylaşılacak kişi sayısı 15

Eski 29-10-2020, 10:19   #5
Ağaç Dostu

kadife çiçeği

Bitki türü: Çiçek
Tohumun kökeni :Köyde yıllardır kendi tohumundan yetiştiren akrabamdan fide olarak temin ettim. Geçen yıl paylaşım etkinliğinden aldıklarımı çimlendirememiştim.
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Benzer bir çiçek yoktu, gerek görmedik. uzaklıkta sadece girit kabak vardı.
Kullanılan gübreler Hiç kullanılmadı.
Hasat yıl ve ayı: Tohumluklar eylül başında kuruyan çiçeklerden alındı.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Gelişimi güzel, tahminimden daha iri bir bitki oldu. Hemen yanına başka çiçek ekmiştim geniş alan kaplayacağı dikkate alınmalı.
Yetiştirme özellikleri: Topladığımız tohumlardan yerlere düşenler yağmur görünce tekrar çimlenmiş bile.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbaharda doğrudan toprağa serpiştirme yapılmalı.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Çok bir çaba gerektirmedi, bahçenin diğer sebzelerinin yanında olduğu için sürekli sulandı neredeyse ağaç kıvamına gelecekti.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Tohumluklar çiçek iyice kuruduktan sonra alınır, bu esnada bitki hala çiçek vermeye devam eder.

Tohum paylaşılacak kişi sayısı: Sınırsız, elimde bolca tohum mevcuttur.

Eklenen Resimler

OSMAN45 ve ozo beğendi.
Eski 29-10-2020, 10:41   #6
Ağaç Dostu

Sarı karpuz

Bitki türü: meyve
Bitki ömrü: tek yıllık
Tohum kaç yıldır sizdedir : 2 yıldır
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Tekirdağ - Malkara
Tohumun kökeni : başka bir tohum paylaşma etkinliği
Kullanılan gübreler : İlk dikimde solucan gübresi.
Kullanılan ilaçlar : İlaç kullanılmadı
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Bahçede bir de kırmızı türü var ve yakında başka karpuz eken yok.
Hasat yıl ve ayı: Temmuz başından ağustos sonuna kadar ürün aldık tohumluk bitki Ağustos 2020'de hasat edilmiştir.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bu sene sıcaklardan çok iyi bir gelişim gösteremedi, geçen yıl daha çok meyve almıştık.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Sarı karpuzun lezzetinden vazgeçemiyoruz, kabuk koyu yeşil içi açık sarı.
Yetiştirme özellikleri: Kolay yetişen bir tür, ekstra zahmet istemiyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Hem fide hem de doğrudan toprağa ekme yöntemlerini denedik, beni şaşırtan şekilde ilkbaharda donlardan sonra doğrudan toprağa ektiklerim daha güçlü gelişti.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Susuz olmuyor, suyu bol bulunca meyveleri daha iri oluyor.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Olgun meyveleri kesip yiyoruz lezzetini daha iyi bulduklarımızın tohumlarını kurutmaya alıyoruz.

Tohum paylaşılacak kişi sayısı: 15

Eski 29-10-2020, 11:05   #7
Ağaç Dostu

yerli kırmızı karpuz

Bitki türü: meyve
Bitki ömrü: tek yıllık
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Tekirdağ - Malkara
Tohumun kökeni : 2019-2020 tohum paylaşım etkinliği sayın Sezerakk
Kullanılan gübreler : İlk dikimde solucan gübresi.
Kullanılan ilaçlar : İlaç kullanılmadı
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Bahçede bir de sarı türü var ve yakında başka karpuz eken yok.
Hasat yıl ve ayı: Temmuz başından ağustos sonuna kadar ürün aldık tohumluk bitki Ağustos 2020'de hasat edilmiştir.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bu sene sıcaklardan çok iyi bir gelişim gösteremedi, meyveleri çok iri olmadı, geçen yıl daha çok meyve almıştık.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Kabuk koyu yeşil, içi koyu pembe kırmızı arası.
Yetiştirme özellikleri: Kolay yetişen bir tür, ekstra zahmet istemiyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Diğer sarı olan gibi bunda da hem fide hem de doğrudan toprağa ekme yöntemlerini denedik, beni şaşırtan şekilde ilkbaharda donlardan sonra doğrudan toprağa ektiklerim daha güçlü gelişti.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Susuz olmuyor, suyu bol bulunca meyveleri daha iri oluyor.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Olgun meyveleri kesip yiyoruz lezzetini daha iyi bulduklarımızın tohumlarını kurutmaya alıyoruz.

Daha bugün kızıma küçüklerden bir tanesini kesti annem ama resim çekene kadar karpuz bitti, geçen yılki katalogda resim mevcuttur.
Elifaydın

Tohum paylaşılacak kişi sayısı: 20

Eski 29-10-2020, 11:17   #8
Ağaç Dostu

Karışık köy domatesi

Tohumun kökeni :Köydeki akrabalarım
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Köydeki hemen herkes aynı türleri ekiyor ben kendi bahçemde değişik türler denemeye çalışıyorum ama bu yıl havalardan dolayı diğer türlerden meyve alamadım bu türden de az sayıda meyve alabildim zaten.
Kullanılan gübreler İlk dikimde solucan gübresi, sonrasında az miktar koyun gübresi.
Hasat yıl ve ayı: Temmuz ortasından ağustos sonuna kadar kadar sadece tohumluk olarak ayırabileceğim kadar ürün aldık, tohumluk bitki Eylül 2020'de hasat edilmiştir. Bir miktar geçen yıldan kalan güzel tohumlardan da ilave edebilirim.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Gelişimi normalde güzel, ama bu yıl sıcaklar kavurdu.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Birçoğu ince kabuklu, yumuşak etli, çok uzun dayanmıyor ancak çok lezzetli, sulanırsa meyve miktarı daha da artıyor ama çok nazlı değil hiç durmadan veriyor desem yeridir.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli:Önce fide yapıp ardından son donları atlatınca bahçeye ekimi yapılıyor, normalde zahmetsiz bir tür yeter ki iklimden nasibini almasın.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Su çok gerekli ancak bir de aşırı sıcaklardan korunması gerektiğini düşünüyorum, belki de aşırı sıcaklarda gölgelendirme yapılabilir.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Şekil ve büyüklük olarak gözümüze kestirdiğimiz domateslerden tohumluk alıyoruz.

Bu senekiler oldukça gariban kaldı geçen yılki resimlere bakmak isteyenler için bakınız:
Elifaydın

Tohum paylaşılacak kişi sayısı 20

Eski 29-10-2020, 14:37   #9
Ağaç Dostu

tombul süs biberi

Tohumun kökeni :köyden akrabalardan süs olarak tohumlardan yetiştiriyorlar.
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Diğer biberlerin yakınındaydı hatta içiçe yetiştiler.
Kullanılan gübreler İlk dikimde solucan sonradan az bir miktar koyun gübresi
Hasat yıl ve ayı: Tohumları Eylül 2020 de en düzgün gördüğüm biberlerden seçerek aldım
Bitki tipi ve gelişim durumu: Boyu çok yüksek değil ancak ağaç gibi geniş dalları oldu.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Oldukça verimli, orta acılıkta bir tür. Bitkinin üzeri çok doldu taştı, çiğ denemedik turşusunu yaptık.
Yetiştirme özellikleri: Diğer biber türlerine göre ekstra bir ilgi istemiyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbaharda çimlendirip mayıs başı toprakla buluşturdum.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Kurak geçen yaz mevsiminde su illa ki gerekli oldu ancak çok zahmetli bir bitki değil.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Tohumluk biberi genelde ilk meyvelerden seçip kuruturum.
Böyle mor tombul olanı ilk kez görüyorum. İlk aldığım tohumlar yağmurda tohumların olduğu bölümü su bastığı için zayi olmuştu. Bunlar kenarda kuruttuğum yedeklerden aldığım tohumlardır.

Paylaşım yapılacak kişi sayısı 15 kişi

Eklenen Resimler

Eski 29-10-2020, 14:53   #10
Ağaç Dostu

uzun bamya

Tohumun kökeni :Çanakkale Biga dan arkadaşımın yetiştirdiklerinden aldım.
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Bahçede bir de sayın hulya10'dan aldığım tombul bamyalar vardı.
Hasat yıl ve ayı: Temmuzda başladık ürün almaya hala devam ediyor.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bazıları daha uzun oldu, üzerinden kestiklerimiz yana dal yaptılar.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Oldukça verimli, lezzeti güzel, bizim hep bildiğimiz klasik bamya, kızım bahçede yetişen ürünlerle ilk kez bamya yemeye başladı.
Yetiştirme özellikleri: Zahmetsiz bir tür.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbaharda doğrudan toprağa ektim.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Bol güneş, mümkünse havadarlık ve su istekleri ile hala ürün vermeye devam ediyor.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Kazara toplamadıklarımız hemen büyüdüğünden onlar tohumluk ayrıldı, yeterince büyüyüp rengi kahverengine dönünce keseler açılmadan topladık.

Paylaşım yapılacak kişi sayısı 30 kişi

Eklenen Resimler

Eski 29-10-2020, 15:19   #11
Ağaç Dostu

Zinnia çiçeği

Tohumun kökeni : köydeki akrabalarım her yıl yetiştiriyorlar
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Karışık renk olarak diğer çiçeklerin yanındaydı, ancak kendi türünden başka civarda yoktu.
Kullanılan gübreler : Kullanılmadı.
Hasat yıl ve ayı: Tohumları kuruyan çiçekleri keserek temin ettim.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Gölgelik yerlerde boyu 1 metreye kadar uzuyor sanırım ama bizimkiler güneş altında çok boylanmadılar.
Yetiştirme özellikleri: Halehazırda kuruyan çiçeklerden düşen tohumlar yağmuru görünce şimdi bile çimlenmişler.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbaharda toprağa serpme yoluyla çimlendirdik. Seyreltmek için aradan çıkarıp komşulara dağıttık.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: kuruyan çiçekleri keserek temin ettim, belli bir zamanı yoktu.
Bahçede hala açmaya devam ediyor, resmi bunu yazarken çektim.
Paylaşım yapılacak kişi sayısı 30 kişi

Eklenen Resimler

Eski 29-10-2020, 15:28   #12
Ağaç Dostu

sarı çorba çiçeği (kedi tırnağı)

Tohumun kökeni : köydeki akrabalarım her yıl yetiştiriyorlar
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Aslında tohum karışık diye almıştım akrabalardan, sadece sarı çıktı.
Kullanılan gübreler : Kullanılmadı.
Hasat yıl ve ayı: Tohumları kuruyan çiçeklerin keselerinden temin ettim.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Yayılmacı bir tür, saksıda olursa sarkarak ilerliyor.
Yetiştirme özellikleri: Dalında kopsa bile toprağa sokuşturuverdiğinizde tutuyor, bir kez çimlendirdiniz mi çoğaltması da kolay oluyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: İlkbaharda toprağa serpme yoluyla çimlendirdik.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: kuruyan çiçeklerin keselerinden ayıkladım, belli bir zamanı yoktu.
Çiçeği azalmakla birlikte hala saksıda açıyor.

Eklenen Resimler

coskun8553, ozo ve i.sunaz beğendi.
Eski 02-12-2020, 14:52   #13
Ağaç Dostu

top kavunu

Bitki türü: Meyve
Tohumun kökeni :Eşimin arkadaşının ektikleri ürün
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Diğer kavunlarla aynı yerde ekildi.
Kullanılan gübreler İlk dikimde solucan gübresi
Hasat yıl ve ayı: Temmuz ortasından ağustos sonuna kadar ürün aldık bu yıl çok büyüyemedi meyveler ama lezzeti yerindeydi. Tohum aldığım meyve Ağustos 2020'de hasat edilmiştir.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Gelişimi normalde güzel, ama bu yıl sıcaklar kavurdu, meyveler istenilen boyutlara ulaşamadı.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Dışı dilimli, olgun halinde içindeki çekirdekleri top şeklinde ayrılıyor. Tadı kavun ile muz arasında bir yerde, kokusu sanki aromayı baştan çekiyor.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli:Önce fide yapıp ardından son donları atlatınca bahçeye ekimi yapılıyor, normalde zahmetsiz bir tür yeter ki iklimden nasibini almasın.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Güneş sever, su da ama ekstra bir isteği olmaz.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Olgun meyvelerden hem yedik hem tohum aldık.

Maalesef yemekle meşgul olunca resim çekmemişiz.

15 kişiyle tohum paylaşabilirim.

Düzenleyen elifaydin : 02-12-2020 saat 14:55 Neden: başlık ekleme
Eski 02-12-2020, 15:15   #14
Ağaç Dostu

Hasanbey kavunu

Bitki türü: Meyve
Tohumun kökeni :Başka bir tohum paylaşımı
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Diğer kavunlarla aynı yerde ekildi.
Kullanılan gübreler İlk dikimde solucan gübresi
Hasat yıl ve ayı: Temmuz ortasından ağustos sonuna kadar ürün aldık, diğerlerine göre yüksek sıcaklığı daha iyi tolere etti. Tohum aldığım meyve Ağustos 2020'de hasat edilmiştir.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Sanıyorum sıcaklar izin verseydi daha yayılıcı olacaktı.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Dışı koyu yeşil, şeker oranı çok yüksek değil ama lezzeti güzel.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Güneş sever, su da ama ekstra bir isteği olmaz.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Olgun meyvelerden hem yedik hem tohum aldık.

İnternetten bir resim ekliyorum

15 kişiyle tohum paylaşabilirim.

Eklenen Resimler

Eski 02-12-2020, 15:24   #15
Ağaç Dostu

badem salatalık

Tohumun kökeni :bir önceki etkinlik sayın ygorer
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: Bahçede başka bir çeşit de vardı ancak kurudu gitti sadece bu çeşit vardı diyebilirim.
Hasat yıl ve ayı: Temmuzda başladık her gün bize kahvaltılık yetecek kadar alabildik.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Biz yerde yetiştirdik, belki de sırık da yapılabilir.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Çıtır çıtır çok büyümeden kopardık, verimli bir tür.
Yetiştirme özellikleri: Zahmetsiz bir tür.
Tohum ne zaman hangi ortama ekilmeli: Önce fide yapıp son donlardan sonra yerine ektim.
Toprak, su, besin ve ışık gereksinimleri : Bol güneş, bol su, kopardıkça daha çok ürün veriyor.
Bitkinin tohumu ne zaman ve hangi olgunlukta alınır: Kazara koparmayı unutursanız onu tohumluk ayırın bizim yaptığımı gibi. Yeterince büyüyüp rengi kahverengine dönünce koparıp tohumları aldık.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024