agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım (Kataloglar)
(https)

Beğeni Düzeni29Beğeniler
  • 2 Gönderen Gök Bahçesi
  • 15 Gönderen Gök Bahçesi
  • 4 Gönderen Gök Bahçesi
  • 8 Gönderen Gök Bahçesi

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-10-2020, 12:36   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-12-2019
Gök bahçesi

Merhaba herkese. Ben foruma geçen sene üye oldum ve tohum talep eden olarak tohum paylaşım etkinliğine katılmıştım. Bu sene ise kendimde tohum paylaşacağım inşallah. Tohumlarımı aşağıda tanıtmaya çalışacağım.

1-)Siyah acı süs biberi uzun
2-)Siyah acı süs biberi kısa
3-)Bulgaristan Pembe Domates

Dikkat! çok önemli: Bu mesajın (ilk mesajın) altındaki "Taleplerime Ekle" linkine tıklaMAYIN...

Dikkat! Tohum talep edenler, tohum talep etmeden önce kargo adreslerini LojistikMerkezine gönderdiğinizden emin olunuz. Tohumları gönderme zamanı geldiğinde adresiniz yok ise ya da eksik ise talepleriniz geçersiz sayılır.

Yeni sistemin özelliklerinden birisi de tohum talep etme işleminin artık sadece "Taleplerime Ekle" butonuna basılarak yapılacak olmasıdır.

ilk mesajda dağıtılacak tüm tohumlar yer almaktadır.

Herkes tüm tohumlardan istemeyeceğine göre, tek tek tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan "Taleplerime Ekle" butonuna tıklayarak istekte bulunmalısınız...

Tohum adını yazarak yapılan talepler geçersizdir.

bahtiyar02 ve ozlem39 beğendi.

Düzenleyen Gök Bahçesi : 27-10-2020 saat 08:33
Gök Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2020, 10:03   #2
Ağaçsever

Bulgaristan pembe domates

Bulgaristan Pembe Domates
Name:  4.jpg
Views: 371
Size:  73.0 KB

Name:  5.jpg
Views: 366
Size:  51.1 KB

Name:  6.jpg
Views: 385
Size:  37.3 KB

Bitki Türü: Sebze
Bitki Ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Domates
Tohum Çeşit Adı: Bulgaristan Pembe Domates
Tohum Kaç Yıldır Sizdedir: 1 yıl
Tohum Alınan Bitkinin Yetiştirildiği Yer: Bursa
Tohumun Kökeni: Sayın Tolga Özmeral
Dağıtılacak Tohumun Saflığı: İzolasyon mesafesine dikkat edilmedi.
Kullanılan Gübreler: Topraksız Tarım Besini Kullanıldı.
Kullanılan İlaçlar: Domates pas akarı için pyridaben etken maddeli ilaç kullanıldı doz ve hasat sürelerine dikkat edilerek bilinçli şekilde tabi. Ancak tohumluk domatesimizi hastalık olmadan önce almıştık yani tohumluk domatese ilaç maruziyeti yoktur.
Hasat yılı:2020
Bitki tipi ve gelişim durumu: Sırık olarak yetiştiriliyor. Yaklaşık 2 metreye kadar uzattım.
Meyvenin Ayırt Edici Özellikleri: Bitkiyi ben kök başına bitki durumuna göre iki veya 3 dal üzerinde sırığa aldım. Meyve ağırlık olarak ortalama 300-400 gr gelmekte. Maksimum 746 gr hasat ettik. Domates etli bir domates fazla sulu değil. Kahvaltılarda keyifle tüketmeye uygun. İnce kabukludur.
Kaç Üyemize Tohum Yollayabilirim: Poşet başına 15-16 adet tohum olmak üzere 10 kişiye gönderebilirim.
Aşağıda da domatesimin gelişim aşamalarını görebilirsiniz.

GÖK BAHÇESİ / Tohum Paylaşım Sonrası Çalışmalar 2020(BURSA/YILDIRIM)

Düzenleyen Gök Bahçesi : 27-10-2020 saat 15:51
Eski 26-10-2020, 11:56   #3
Ağaçsever

Siyah acı süs biberi kısa

SİYAH ACI SÜS BİBERİ KISA

Name:  IMG-20201026-WA0004.jpg
Views: 335
Size:  51.2 KB

Name:  IMG-20201026-WA0006.jpg
Views: 337
Size:  70.3 KB

Name:  IMG-20201026-WA0005.jpg
Views: 335
Size:  72.3 KB

Name:  IMG-20201026-WA0007.jpg
Views: 340
Size:  65.5 KB

Tohum Türü: Biber
Tohum Çeşit Adı: Siyah acı süs biberi kısa. Kısa kelimesini diğer siyah olanla karıştırmamak amacıyla kullanmayı uygun buldum. Araştırdığımda ise ‘’siyah zeytin acı biber’’ olarak biliniyor sanırım.
Tohum Kaç Yıldır Sizdedir: 2 yıldır
Tohumun Kökeni: Yine Bursa’da babamın çalıştığı yerde çalışan bir bayan fabrika bahçesinde yetiştiriyormuş. Oradan temin ettik.
Kullanılan Gübreler: Yanmış keçi gübresi, solucan gübresi.
Kullanılan İlaçlar: Daha fide yetişme aşamasındayken yaprak biti mücadelesi için arap sabunlu su kullanıldı. Başka bir şey kullanılmadı.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bitki boyu diğer acı biberlere göre daha kısa. Buket şeklinde yani dal uçlarında 3 er 4 er gibi toplu çiçek açıyorlar. Yaprakları ve çiçekleri mor renkli ana karakter gereği. Ancak iki sezondur bunun yanında sarı konik acı biberde ekmiştim. Onun yaprak özelliğini alarak bazılarında yaprak rengi ve çiçek rengi sarı konik bibere benzeyenler oldu. Yani yaprak rengi mor yerine yeşil çiçek rengi mor yerine beyaz ama biberin kendisi siyah gibi. Tabi ki tohumlarımı alırken ana karaktere uygun olanlardan almaya gayret ettim.
Meyvenin Ayırt Edici Özellikleri: Meyvesi küçük yuvarlağa yakın hafif konik gibi. Siyah renkli daha sonra rengi açılıp hafif turuncudan kırmızıya dönüyor. Biberin dış kısmı diğer acı biberlere göre daha ince bir zar gibi. İçi tohum dolu. Yemeklerin yanında çıtır çıtır taze tüketmeye uygundur. Acıyı seven birisi olarak acısı kuvvetlidir. Ama acısını iyice almasını istiyorsak biraz kartlaşmasını beklemek gerekiyor. Erken dönem turşusunu da kurdum sezon içinde ancak biberin kabuğu etli olmadığı için pek keyif vermedi. Taze tüketmeyi daha çok sevdim.

Eski 26-10-2020, 12:46   #4
Ağaçsever

Siyah acı süs biberi uzun

SİYAH ACI SÜS BİBERİ UZUN

Name:  IMG-20201026-WA0012.jpg
Views: 308
Size:  74.3 KB

Name:  IMG-20201026-WA0013.jpg
Views: 314
Size:  45.1 KB

Name:  IMG-20201026-WA0014.jpg
Views: 320
Size:  69.1 KB

Name:  IMG-20201026-WA0015.jpg
Views: 317
Size:  60.8 KB

Tohum Türü: Biber
Tohum Çeşit Adı: Siyah acı süs biberi uzun.
Tohum Kaç Yıldır Sizdedir: 2 yıldır
Tohumun Kökeni: Yine Bursa’da babamın çalıştığı yerde çalışan bir bayan fabrika bahçesinde yetiştiriyormuş. Oradan temin ettik.
Kullanılan Gübreler: Yanmış keçi gübresi, solucan gübresi.
Kullanılan İlaçlar: Daha fide yetişme aşamasındayken yaprak biti mücadelesi için arap sabunlu su kullanıldı. Başka bir şey kullanılmadı.
Bitki tipi ve gelişim durumu: Bitki gelişeceği güzel ortam bulursa iyi dallanır ve boylanır. Meyvelerini tek tek veriyor. Topak şeklinde 3-4 ü bir arada vermiyor.
Meyvenin Ayırt Edici Özellikleri: Meyvesi uzundur ve siyah renklidir. Diğer paylaştığım kısa olan siyah acıya göre daha etli bir yapısı vardır. Bu da taze tüketim için daha uygun diyebilirim.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:28.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024