agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni74Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-03-2020, 11:20   #31
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Tohum paylaşımına katılıp haber vermeyenlerden siteye fazla girmeyenler olabilir. Muhtemel olarak tohum paylaşımına katılmayıp ilk yıl tohum alan arkadaşlardan tohum ekip bu yıl paylaşmazlarsa zaten tohum alamayacaklar. Haber verilmesi yazı ile bildirilmesini görmüş olmaları halinde tohum paylaşımında bulunan kişilere saygı göstermesi olarak algılıyorum. Tohum elde edip paylaşmak basit gibi görülse de kolay değil. Umarım arkadaşlarımız haber verir, tohumları üretir ve paylaşırlar.

malina, Zekoş, pares ve 2 kişi beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 15:14   #32
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi WindWild Mesajı Göster
Bu tohumlar arsızdır her yerde can bulurlar. Konuyu o kadar dramatize etmeye gerek yok. Şimdi foruma girdiğiniz zaman karşımıza bir uyarı çıkmıyor tohumlarınızı teslim aldıysanız yazın diye. Tohumlarına kavuşanlar 2020 diye bir başlık var ve sadece ilk mesajında teslim alanlar buraya yazsın denmiş. Yazmayan 50 kişinin önemli bir bölümü bu durumdan haberdar olmayabilir o başlığı görüp çok önemsemeyip girmemiş bakmamış olabilirler neticede bir zorunlulukları da yok açıkçası başlıklara göz gezdirmelerine. Tohumları aldıktan sonra belki de işlemin bittiğini düşündüklerinden ve tohumlarla ilgilendiklerinden foruma şu sıralar hiç girmiyor da olabilirler. 200 kişiden 150 kişinin kargolarını aldıklarına dair haber vermeleri bence gayet yüksek bir oran bu açıdan.
Böyle bir zihniyetle yukarıdaki konuları daha çok uzun süre konuşuruz burada.

malina ve Sevgi Durul beğendi.
malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 15:16   #33
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Zarfları ikinci kez gönderilenler

Asoo
davulga
Mithrilfender
pupa.baski

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 17:15   #34
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
acemi25
adiyez
ah33so
Ahmet
AkisSoftware
akmon
alıcan
Ali9
aloe
alperfect
ancestral
aozcan
aragom
arkarianjj
arno66

Asoo
atakanmehmet
Atilgan
aykut5855
aylaman

AYSEGULBAYTOK
ayvazz
azorka
bahcedenn
bakidilek
BatuhanYılmaz

behiyerecepgul
Betgam40
betülduman
bilenyum

birnefestoprak
bittermiii
bluedreams
boredon
BuddyveŞans
californium
celalim01
CheNell
ciminli
coskun8553
dapperdon

davulga
dcalan
dedehaydar
delete61
denizayda

denizden
devrann
DiPoLe
dnzökmen
dongyul
drosophila
Dutlubahçe
ebd
egemen87
elifaydin

EmreSevgi
emregunes41
enbalentleringülü
ErdalHoca
erolak

Fahrigül
fella
Fikretteke
finçi
fth0507
fth38

furkan1925
g.c.
Gardenya73
gaseker
Gloria81
GÖKBAHÇESİ
gsezer
Güne-bakan
güreri
HakanDAG
hakan035
halcur
hamit-3

hanifeceliktas
hatipali742
Helin21
hkaya
hobiciakvarist
hoverlock
hulya10
i.sunaz
ibocandan
ibrahimbaykal
incirli
intibah
istcallst
its_just_a_ride
iyigit
jasjass
Jezebel
Kahraman43
kahvegozlum58
kaknus

kaktüs
kaoma
Karaçayır
karatepe
Kenger

kerkenez
ketenhelva
korayoguz
ksalman

levsel
likyaorman
limoncu

Limonçiçekleri
Limonik
Lonicera

mahirbjk
Mahmutcan1970
MAK42
malbman
mathahmetician
meehmetkaplan
meeteine

Melikd
melisa06
Melissae
meminaydin
Meraklıdr
mese999
mgunsili

misircipsi
mithrilfender
mozen
Muda
muhammetyusuf

Muhsinek
MuratUysal
Murat_agaclar
muratberk
MusaGündoğan

musa_ekrem
mutlu_inan
mzmen16
nazlı06
obabilgesi

oldgandalf
onur45
Onurçankaya
orucoğlu
OSMAN45
ozencan43

ozigenc
ozo
Papatyacı
pares
pelpel
PortakalRengi
pria

pupa.baski
Quite
rana58
reki

Resulgur
ruru_ekin
saleri
SedaDeniz
SelçukBoz
Selma_321

senkasap
seraybilyan
serdarkayas
sernur
serpilD

Sevgi07
sevincmehmet
seyfeddinuysal
Sezerakk

Sfy
sinanpls
sinuhe
sky83
Şeftaliçiçeği
şehirliköylü
tamaşa
Tatış
TCM

telato
thunderon
Tierra

tosuba
trilye
tropikal.
tropikalist
uerdem
uzunkum
Veynah
Vizeli39

WesleyJP
WindWild
Yelgam4
ygorer
yurtsever

yuso_61
Yusufgeo
Zekoş
zir.mühendis

zoobe

Haber verenleri kırmızı ile yazdım.

146 (İlk mesajı yazan benim diye 146 mesaj var görünüyor yani haber veren 145 kişi var)

Listede onları kırmızı ile renklendirecek kim var?

Haber vermeyenler kimlermiş görelim...

Yanlışlık yapmadıysam 203 kişi olmalı liste

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 17:43   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-08-2019
acemi25
adiyez
ah33so
Ahmet
AkisSoftware
akmon
alıcan
Ali9
aloe
alperfect
ancestral
aozcan
aragom
arkarianjj
arno66

Asoo
atakanmehmet
Atilgan
aykut5855
aylaman

AYSEGULBAYTOK
ayvazz
azorka
bahcedenn
bakidilek
BatuhanYılmaz

behiyerecepgul
Betgam40
betülduman
bilenyum

birnefestoprak
bittermiii
bluedreams
boredon
BuddyveŞans
californium
celalim01
CheNell
ciminli
coskun8553
dapperdon

davulga
dcalan
dedehaydar
delete61
denizayda

denizden
devrann
DiPoLe
dnzökmen
dongyul
drosophila
Dutlubahçe
ebd
egemen87
elifaydin

EmreSevgi
emregunes41
enbalentleringülü
ErdalHoca
erolak

Fahrigül
fella
Fikretteke
finçi
fth0507
fth38

furkan1925
g.c.
Gardenya73
gaseker
Gloria81
GÖKBAHÇESİ
gsezer
Güne-bakan
güreri
HakanDAG
hakan035
halcur
hamit-3

hanifeceliktas
hatipali742
Helin21
hkaya
hobiciakvarist
hoverlock
hulya10
i.sunaz
ibocandan
ibrahimbaykal
incirli
intibah
istcallst
its_just_a_ride
iyigit
jasjass
Jezebel
Kahraman43
kahvegozlum58
kaknus

kaktüs
kaoma
Karaçayır
karatepe
Kenger

kerkenez
ketenhelva
korayoguz
ksalman

levsel
likyaorman
limoncu

Limonçiçekleri
Limonik
Lonicera

mahirbjk
Mahmutcan1970
MAK42
malbman
mathahmetician
meehmetkaplan
meeteine

Melikd
melisa06
Melissae
meminaydin
Meraklıdr
mese999
mgunsili

misircipsi
mithrilfender
mozen
Muda
muhammetyusuf

Muhsinek
MuratUysal
Murat_agaclar
muratberk
MusaGündoğan

musa_ekrem
mutlu_inan
mzmen16
nazlı06
obabilgesi

oldgandalf
onur45
Onurçankaya
orucoğlu
OSMAN45
ozencan43

ozigenc
ozo
Papatyacı
pares
pelpel
PortakalRengi
pria

pupa.baski
Quite
rana58
reki

Resulgur
ruru_ekin
saleri
SedaDeniz
SelçukBoz
Selma_321

senkasap
seraybilyan
serdarkayas
sernur
serpilD

Sevgi07
sevincmehmet
seyfeddinuysal
Sezerakk

Sfy
sinanpls
sinuhe
sky83
Şeftaliçiçeği
şehirliköylü
tamaşa
Tatış
TCM

telato
thunderon
Tierra

tosuba
trilye
tropikal.
tropikalist
uerdem
uzunkum
Veynah
Vizeli39

WesleyJP
WindWild
Yelgam4
ygorer
yurtsever

yuso_61
Yusufgeo
Zekoş
zir.mühendis

zoobe

Haber verenleri kırmızı ile yazdım.

Düzenleyen malina : 06-03-2020 saat 07:32 Neden: eklemeler yapıldı
gsezer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 18:06   #36
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Böyle bir zihniyetle yukarıdaki konuları daha çok uzun süre konuşuruz burada.
Siz otoritesi misiniz bu işin? Duayen misiniz? Bu zihniyetle falan diye cümleye başlayıp benim hakkımda olumsuz olumsuz yazmışsınız...

Ben yazmayanların NEDEN YAZMAMIŞ OLABİLECEKLERİ ile ilgili bir FİKİR beyan ettim ve "kötü zihniyet" olduk. Halbuki teknik yönden bir yazıydı tarafsız olarak yaklaştım. Kötü düşünmek istemedim "yazmayanlarla" ilgili.

HALBUKİ siz bana kibir saçmışsınız. Kibrinizi bana değil tohumlarını alıp da yazmayanlara saklayın çok doluysanız bu konuda. Bana yazacaklarınızı sataşmadan haddinizi aşmadan yazın size mi kaldı benim zihniyetimi sorgulamak? Madem herkes bu seviyede eleştirebiliyor ben de sizin gibi kendisi gibi düşünmeyen, karşısındakini zerre anlamadan, yanlış yorumlayarak atıp tutan zihniyeti hiç sağlıklı bulmadığımı belirteyim. Biraz daha insani yazın yazarken. Soğutmayın insanı.

WindWild Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 22:39   #37
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
bahcedenn
birnefestoprak
meraklıdr
telato

Bu dört kişiyi de renklendirir misiniz?

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-03-2020, 22:42   #38
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Siz otoritesi misiniz bu işin? Duayen misiniz? Bu zihniyetle falan diye cümleye başlayıp benim hakkımda olumsuz olumsuz yazmışsınız...

Ben yazmayanların NEDEN YAZMAMIŞ OLABİLECEKLERİ ile ilgili bir FİKİR beyan ettim ve "kötü zihniyet" olduk. Halbuki teknik yönden bir yazıydı tarafsız olarak yaklaştım. Kötü düşünmek istemedim "yazmayanlarla" ilgili.

HALBUKİ siz bana kibir saçmışsınız. Kibrinizi bana değil tohumlarını alıp da yazmayanlara saklayın çok doluysanız bu konuda. Bana yazacaklarınızı sataşmadan haddinizi aşmadan yazın size mi kaldı benim zihniyetimi sorgulamak? Madem herkes bu seviyede eleştirebiliyor ben de sizin gibi kendisi gibi düşünmeyen, karşısındakini zerre anlamadan, yanlış yorumlayarak atıp tutan zihniyeti hiç sağlıklı bulmadığımı belirteyim. Biraz daha insani yazın yazarken. Soğutmayın insanı.
Öncelikle herhangi bir konuda ne otorite ne de duayen olduğumu söyledim. Etkinliğin ilk başladığı yıldan bu yana hem paylaşımcı hem de tohum talep eden bir üye olduğum için yıllardır bu etkinlikte bu konuda neler yaşandığını çok iyi biliyorum, ve yazdıklarımı da, sizin hiçbir şeyden haberi olmadığı halde sözümona tarafsız yaklaşmak iddiasıyla yazanlar karşılık olarak olarak yazdım.

Duayenlik ve kibir konusuna gelince; bu konularda bana söz söyleyecek olan bir kişi öncelikle her tarafından kibir ve bilmişlik akan şu sözlerini bir kez daha okumalı bence.
Alıntı:
Bu tohumlar arsızdır her yerde can bulurlar. Konuyu o kadar dramatize etmeye gerek yok.
Ben haddimi bilirim ve kimseye sataşmak gibi bir niyetim de yok. Sadece bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu sanan ve hiçbir fikri olmadığı halde fikri varmış gibi yapanlara tahammül edemiyorum, benim kusurum da bu.

Alıntı:
Soğutmayın insanı
demişsiniz.
Benim açımdan bir sakıncası yok soğumanızın.

Düzenleyen malbman : 07-03-2020 saat 09:06
Eski 06-03-2020, 14:38   #39
Ağaçsever

Etmediğin lafı bırakmayıp mesajımı durduk yere alıntılayıp bana zihniyet deyip en son kimseye sataşmak gibi bir niyetim yok demişsin de vallahi güldürdün beni çelişkilerin diz boyu. Sen şimdi bana durduk yere tanımadığın birisi olmama rağmen "bu zihniyet" diye hitapta bulundun, ben de sana istediğimi yazacağım şimdi. Senin kadar alıntı yapmakla uğraşmayacağım kendini çok beğenmiş ve insanlara sataşmakta sorun görmeyen, soğuyabilirsiniz diyen umursamaz kişi. Yıllardır burada olan ve paylaşım yapan birisi olarak bu "özelliklerin" yazdıklarını haklı çıkaracak yegane özelliklermiş gibi başlamışsın cümlelerine. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan birisiymişim.. Peki de nereden anladın mesela? Senden duyunca da tasdiklemiş olduk sayın otorite bak gene otoritelik yaptın sayamıyorum artık. Hadi bakalım bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara ben de katlanamıyorum. Ee napayım şimdi artık her beğenmediğim iletini veya başkalarının iletisini "burda bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmiş bu kişi(ben otoriteyim ya sizin gibi=)" diye düşünüp o mesajı alıntılayıp "bu nasıl zihniyettir?" diye cevap mı vereyim senin gibi? Baştan aşağı çelişiyorsun yazdıklarına. Bana yazdığın her saldırgan mesajında malesef karşılık vermem gerekecek. Sana göre ben kötü bir zihniyetsem bana göre de sen bu densiz lafınla densizin teki oldun o yüzden sizli hitap etmiyorum kusura bakma. Bir mesajımda beni kötü zihniyetli ilan eden sen bakalım sonraki mesajında hangi özelliklerimden bahsetmeye kalkışacaksın merak ediyorum.

Eski 06-03-2020, 15:27   #40
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Böyle bir etkinlikten yararlananların dörtte birinin geri bildirimde bulunmaması önemli bir sorundur.

Yıllardır yapıyoruz, günlerce sürüyor... Şehirlerarası yoldan gelip, yatılı kalıp çalışan var...
Her tohum poşeti en az 5 kez elden geçiyor, her zarf en az 3 kez sayılıyor...

Neymiş, hiç hatasız yapmamız iyi olurmuş

WindWild;

Klavye başında yazdığınız 3-5 cümleye itiraz edildi diye takındığınız tavıra bakın

Ama siz, bu kadar emek harcayan bizlere
Alıntı:
Konuyu o kadar dramatize etmeye gerek yok.
demekte sakınca görmüyorsunuz... Diğer yazdıklarınıza değinmiyorum bile...

Bu üslupta devam etmemenizi öneririm.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2020, 18:57   #41
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
Etmediğin lafı bırakmayıp mesajımı durduk yere alıntılayıp bana zihniyet deyip en son kimseye sataşmak gibi bir niyetim yok demişsin de vallahi güldürdün beni çelişkilerin diz boyu. Sen şimdi bana durduk yere tanımadığın birisi olmama rağmen "bu zihniyet" diye hitapta bulundun, ben de sana istediğimi yazacağım şimdi. Senin kadar alıntı yapmakla uğraşmayacağım kendini çok beğenmiş ve insanlara sataşmakta sorun görmeyen, soğuyabilirsiniz diyen umursamaz kişi. Yıllardır burada olan ve paylaşım yapan birisi olarak bu "özelliklerin" yazdıklarını haklı çıkaracak yegane özelliklermiş gibi başlamışsın cümlelerine. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan birisiymişim.. Peki de nereden anladın mesela? Senden duyunca da tasdiklemiş olduk sayın otorite bak gene otoritelik yaptın sayamıyorum artık. Hadi bakalım bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara ben de katlanamıyorum. Ee napayım şimdi artık her beğenmediğim iletini veya başkalarının iletisini "burda bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmiş bu kişi(ben otoriteyim ya sizin gibi=)" diye düşünüp o mesajı alıntılayıp "bu nasıl zihniyettir?" diye cevap mı vereyim senin gibi? Baştan aşağı çelişiyorsun yazdıklarına. Bana yazdığın her saldırgan mesajında malesef karşılık vermem gerekecek. Sana göre ben kötü bir zihniyetsem bana göre de sen bu densiz lafınla densizin teki oldun o yüzden sizli hitap etmiyorum kusura bakma. Bir mesajımda beni kötü zihniyetli ilan eden sen bakalım sonraki mesajında hangi özelliklerimden bahsetmeye kalkışacaksın merak ediyorum.
Öncelikle: ben şahsen, kendim her ne kadar hak etmese de, karşımdakine (kim ya da NE olduğu fark etmez) hitap ederken güzel Türkçemizdeki şahıs zamirlerinden "SİZ" olanını kullanmayı yeğliyorum, BİR.
İkincisi yok ne yazık ki.
Neden mi?
Değmiyor da ondan.

Eski 06-03-2020, 19:49   #42
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Öncelikle: ben şahsen, kendim her ne kadar hak etmese de, karşımdakine (kim ya da NE olduğu fark etmez) hitap ederken güzel Türkçemizdeki şahıs zamirlerinden "SİZ" olanını kullanmayı yeğliyorum, BİR.
İkincisi yok ne yazık ki.
Neden mi?
Değmiyor da ondan.
"karşımdakinin kim ya da NE olduğu farketmez" yazarken içindeki insan nefretini ve hakaretvari düşünceni dışa vurmuşsun. Bir insana "NE olduğu" denmez, e insanız? Sizli bizli konuşmaya dikkat edip her türlü hakaretvari sözleri yazmakta sakınca görmemek de ne bileyim... "NE olduğun" muşmuş... İkincisi diye yazıp benim nasıl bir zihniyette olduğum konusundaki engin fikirlerine devam etmemene çok üzüldüğümü belirtiyor, eh madem öyle bundan sonra tanımadığın insanların "zihniyetlerini" sana uymayan iletilerine bakarak değerlendirmeni çok tavsiye etmiyor, esenlikler diliyorum.

Eski 06-03-2020, 20:19   #43
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Böyle bir etkinlikten yararlananların dörtte birinin geri bildirimde bulunmaması önemli bir sorundur.

Yıllardır yapıyoruz, günlerce sürüyor... Şehirlerarası yoldan gelip, yatılı kalıp çalışan var...
Her tohum poşeti en az 5 kez elden geçiyor, her zarf en az 3 kez sayılıyor...

Neymiş, hiç hatasız yapmamız iyi olurmuş

WindWild;

Klavye başında yazdığınız 3-5 cümleye itiraz edildi diye takındığınız tavıra bakın

Ama siz, bu kadar emek harcayan bizlere demekte sakınca görmüyorsunuz... Diğer yazdıklarınıza değinmiyorum bile...

Bu üslupta devam etmemenizi öneririm.
Şimdi siz bana "yazdığınız 3-5 cümleye itiraz edildi diye takındığınız tavıra bakın" yazmışsınız. Size göre birinin size "bu zihniyette insanlar oldukça şöyle böyle devam eder.." demesini, bir itiraz cümlesi olarak mı görüyorsunuz?

Ben öyle görmüyorum, size de bu konuda otoritelik yapmanızı tavsiye etmiyorum ama tabi siz bilirsiniz. Size göre itiraz cümlesi olabilir bana göre hakarettir. Bitmiştir. Sizin fikrinize saygı duyuyorum başkalarının fikirlerine saygı duymanızı bekliyorum. Dediğiniz gibi "yazdığım 3-5 cümle yazı" için "zihniyetimin sorgulanması" kimsenin haddine değildir bu forumda. Burada bazıları otoritelik yapma peşinde gibi geldi bana ama sağolun ben almayayım, bitkisel konular dışında ders verme eğilimde yazılar yazılması inanın hiç hoş olmuyor. Size doğrudan bir şey yazmadım "konuyu bu kadar dramatize etmeye gerek yok" derken buraya "tohumlarımı teslim aldım diye yazmayanların tohumlarının çimleneceğine inanmıyorum" yazısına istinaden yazdım. Sizin emekleriniz açısından değil. Anlamadan cevap vermişsiniz ama sağlık olsun. Bu arada malbman adlı üyeye yazdıklarımı da üzerinize alınmışsınız. Sanırım o aileden birisi ama malesef diğer üyeler öyle değil gibi bir algı yaratıyor bu ama çok da önemli değil açıkçası benim için. Buraya sizin hayat felsefelerinizi öğrenmek için üye olmadığımı hatırlatıyor size herhangi bir saygısızlık yaptığımı da düşünmüyor ve yine esenlikler diliyorum

Not: Tohumlarını teslim alanların neden "teslim aldım" yazmadıkları ile ilgili bir kaç fikir beyan etmiştim ve birisi beni kötü bir zihniyet ilan etti. Ayrıca tohumların arsız olduğunu, tohumun, onu yetiştiren kişinin zihniyetini ölçüp ona göre çimlenip çimlenmeyeceğine karar verdiğine dair bir yazıya itiraz ettiğim için yine kötü bir zihniyet ilan edildim. Sonrasında da benim hakkımda " bu kişi kötü zihniyetlidir" yazan bir yazarla tartışmaya girdim. Konunun özeti budur. Yukarıdaki alakasız olumsuz içerikli mesajları okuyup gerilenlere özürlerimi sunuyorum.

Eski 06-03-2020, 20:43   #44
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Konuyu o kadar dramatize etmeye gerek yok. Şimdi foruma girdiğiniz zaman karşımıza bir uyarı çıkmıyor tohumlarınızı teslim aldıysanız yazın diye.
''Konuyu o kadar dramatize etmeye gerek yok.'' diyerek tartışmayı siz başlatmıştınız. Cevap verildi, verdiniz, verildi, verdiniz, verildi, verdiniz derken bu iş uzar gider.

Onca emeğin sarfedildiği bu etkinliğe daha fazla gölge düşürülmesini ve gerginlik yaratılmasını şık bulmuyorum.

Yeterince gergin ve üzgün olduğumuz şu günlerde foruma bir şeyler öğrenmek, güzellikler görmek, kısacası rahat bir nefes almak için giriyoruz. Ama nafile.

Ayrıca, tohumları teslim aldıysanız yazın diye uyarı çıkması gerekmez. Bu konu ile ilgili başlık var. Tohumlarına kavuşanlar 2020
Nasıl tohum talep etmeyi bilebiliyorsak, emeğe saygı olarak bu değerli emanetlerin elimize ulaştığını da bildirmeyi bilebilmeliyiz.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2020, 21:36   #45
Ağaçsever

Yani bir siz kalmıştınız mesajımı alıntılayıp bana cevap yazmayan.. Malesef şimdi size de cevap vermeye zorladınız beni Başka yazan olursa ona da cevap yazacağım çünkü haksız yere günahıma giriyorsunuz vallahi

Mesajlarımı alıntılarken anlamak istediğiniz gibi cımbızla alıntılamışsınız, öncesini de alıntılasanız zaten anlayacaksınız ama cımbızla çektiğiniz için sıkıntı çıkıyor. Ben size alıntı yaptığınız yerin öncesiyle birlikte ne yazdığımı göstereyim:

Bakın tekrar ediyorum ben ne yazmışım:

"Bu tohumlar arsızdır her yerde can bulurlar. Konuyu o kadar dramatize etmeye gerek yok."

Yani meali: Tohumların, buraya "tohumlarımı aldım" yazmayan o vefasız sahiplerine küsüp çimlenmeyeceklerini yazarak konuyu tohumlar açısından dramatize etmeye gerek yok demek istedim. Çünkü açıkça tohumlar dramatize edilmiş ben de bunlar arsızdır heryerde çimlenirler diyerek tohumların dramatize edilmeyi haketmeyen arsız varlıklar olduğunu söylemeye çalıştım.

Sonra başka konuya geçmişim. Malbmanın yazdığı yazıdaki tohumların çimlenmek istemeyeceği konusuna atıfta bulunarak yazdığım bu kısmı sizin emekleriniz için yazdığımı zannetmişsiniz.

Yazdığım şeyin sizin emeğinizle ilgisi yok. Sayın malinaya yazdığım yazıda da bunu belirttim ama gözünüzden kaçmış. Lütfen mesajlarımdan sizin emeklerinizle hiç bir ilgisi bulunmayan bu cümlemi cımbızla seçip üzerinize alınıp cevap yazmayı bırakırsanız sorun tatlıya bağlanacak Emeklerinize tüm kalbimle şükranlarımı sunuyorum.

Eski 06-03-2020, 22:35   #46
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Alıntı:
"karşımdakinin kim ya da NE olduğu farketmez" yazarken içindeki insan nefretini ve hakaretvari düşünceni dışa vurmuşsun. Bir insana "NE olduğu" denmez, e insanız? Sizli bizli konuşmaya dikkat edip her türlü hakaretvari sözleri yazmakta sakınca görmemek de ne bileyim... "NE olduğun" muşmuş... İkincisi diye yazıp benim nasıl bir zihniyette olduğum konusundaki engin fikirlerine devam etmemene çok üzüldüğümü belirtiyor, eh madem öyle bundan sonra tanımadığın insanların "zihniyetlerini" sana uymayan iletilerine bakarak değerlendirmeni çok tavsiye etmiyor, esenlikler diliyorum.
Dikkate bile almadığım sözümona fikirlerinize cevap bile olmasını istemiyorum ama, hiç hak etmeseniz de size yine "SİZ" demeye (belli bir süre de olsa) devam etmek istiyorum. Sevgi ve sayFılarımla

Eski 06-03-2020, 22:56   #47
Ağaçsever

Dikkate almadığın için zaten alıntılayıp hakaretvari cevap yazdın değil mi sayın kardeşim.. Sonsuz sevgilerimle.

Eski 07-03-2020, 07:59   #48
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sıra geldi bana.... dermişim.

Sevgili arkadaşlar Forumumuzun en güzel etkinliği olan bu başlık altında yazılan son mesajlar üzücü oldu.

Tohum Takas Etkinliği son derece faydalı, kıymetli ve özveri isteyen bir uğraş.
Birçok arkadaşımız yetiştirdikleri bitkilerin tohumlarını sağlıklı bir şekilde kurutarak talep eden arkadaşlarımıza göndermek için büyük bir özveri içinde çalıştılar, paketleyip Lojistik Merkeze gönderdiler.
Lojistik Merkezde çalışan arkadaşlarımız da tohumların hatasız bir şekilde ellerinize ulaşabilmesi için hakikaten yoğun bir şekilde geceli gündüzlü çalışarak bu işlemleri tamamladı.
Kargosunu alan arkadaşların bizler yazmamış dahi olsak " kargomu aldım" demesi gerekir çünkü bunu takip edebilmenin başka yolu yok.
Bundan sonraki senelerde lütfen buna özen gösterin.

Tohumlarını toprakla buluşturanlar, veya buluşturmayı ununup da sağda solda gazete kağıdı içinde unutalar (ki ben de buna şahit oldum satın aldığım bir yıldız soğanını gazete kağıdına sarılı olarak bırakmışım soğancık orada 10 cm kadar filiz vermiş) bazı tohumların yeşerdiklerini görürler, yani hayat devam eder.

Cemreler düştü, yapılacak çok iş var, yüzlerce tohum toprakla buluşmayı bekliyor, haydi kolları sıvayalım; viyolleri hazırlayalım bu güzel etkinliğe gölge düşürmeden işlerimize devam edelim.

malbman, Zekoş, Muda ve 11 kişi beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-03-2020, 14:23   #49
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-11-2016
Tohumlar geldi, çok teşekkürler!
Kargosu gelenler başlığına da yazdım
Sevgiler, bereketler...

pupa.baski Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024