agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2019-2020 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar)
(https)

Beğeni Düzeni63Beğeniler
  • 3 Gönderen i.sunaz
  • 16 Gönderen i.sunaz
  • 8 Gönderen i.sunaz
  • 6 Gönderen i.sunaz
  • 7 Gönderen i.sunaz
  • 1 Gönderen i.sunaz
  • 11 Gönderen i.sunaz
  • 7 Gönderen i.sunaz
  • 4 Gönderen i.sunaz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-10-2019, 19:50   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
i.sunaz

Merhabalar bu yıl ilk defa tohum paylaşacağım.Çok heyecanlıyım.Geçen yıl aldığım tohumların bir kısmını yetiştiremedim.Maydanoz ve çiçeklerde başarılı olamadım.Hatta lif kabağı,kudret narı ve su kabağı bile olmadı.Bu yıl daha dikkatli olacağım.Paylaşacağım tohumların listesi şudur:
1-Geniş yapraklı fesleğen
2-Yerli karpuz
3-Gül hatmi(mor)
4-Hokoido Kabağı
5-Salatalık
6-Acur
7-Akşam sefası
8-Alacalı su kabağı
9-Golden Bantam12 sıralı mısır
10-8 sıralı mısır(köy mısırı)

Düzenleyen i.sunaz : 26-10-2019 saat 19:14 Neden: Talepleri sınırlandırmak istemedim.Tohum sayımı arttırdım.Paylaşacağım tohum çeşidine ilave yapmak istedim.
i.sunaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2019, 17:21   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-10-2019
Merhaba gül hatmi ve akşam sefası tohumlarına talibim. Hala elinizde var mı?

dzgnedanr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-10-2019, 18:09   #3
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dzgnedanr Mesajı Göster
Öncelikle beğeni kaldırmanız gerekiyor yukarıdaki mesajdan, arkadaş dağıtımını yapacağı tohumları altta tek tek tanıtacak ve tanıtımını yaptığı tohumun altında bulunan taleplerime ekle butonuyla istediğiniz tohumu talep edeceksiniz.Ancak talep etmeniz o tohumun size gönderileceği anlamına gelmez belli bir mesaj sayısına ulaşmanız ve kendinizi tanıtmanız gerekiyor.Forumda araştırırsanız tohum paylaşım etkinliği ile ilgili önemli konuları bulabilirsiniz.Sizin yaptığınız şekilde tohum talep edilmiyor bu şekilde tohumların hiçbirisine ulaşamazsınız.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2019, 18:13   #4
Ağaç Dostu

Geniş Yapraklı Fesleğen

Geçen yılki etkinlikten selnurdan aldım.Mart ayında önce saksıya tohumları ektim.Çok çabuk beni üzmeden çktılar.Kesinlikle kimyasal ilaç ve gübre kullanmadım.Daha sonra tek saksılara geçirdim.Bir kısmını bahçeye diktim.Bahçedekiler iyice coştu.Pesato soslu makarnada ve kahvaltılarda çiğden tükettik.Resim atamıyorum.Tohum sanırım her isteyene yollayabilirim.Herkese önerebileceğim bir bitki.

Eski 26-10-2019, 18:29   #5
Ağaç Dostu

yerli karpuz

2 yıldır hiç bir kimyasal kullanmadan ektiğimiz ,tanıdığımız bir köylü arkadaşımızdan edindiğimiz karpuzdur.Başka karpuz çeşidi ekmediğimizden izolasyon çalışması yapılmamıştır.Tadı çok güzel olup yine herkese önerebileceğim bir çeşit.Resim atmanın da bir yolunu bulursam resim de atmak isterim.Elimde tohumluğum mevcut.Talepleri karşılamaya gayret edeceğim.

Eski 26-10-2019, 18:34   #6
Ağaç Dostu

Gül Hatmi Çiçeği

3 yıldır bahçemizde mevcut.Yol kenarlarından tohumlarını toplayıp dikmiştik.Kimyasal ilaç ve gübre kullanılmadı.Çiçeklerini kurutup kışın çayını demledim.Solunum yolu şikayetlerimizde çok faydasını gördüm. Talepleri karşılayacak kadar tohum stoğum var.Bu yılın tohumlarından isteyenlere dağıtabilirim.

Eski 26-10-2019, 18:42   #7
Ağaç Dostu

Hokoido kabağı

Geçen yılki etkinlikten Zekoş' dan almıştım.2 kök yetiştirdim.Kimyasal ilaç ve gübre kullanmadım.Bahçe toprağım çok verimli değil.Her kökten 3 er tane alabildim.Çorbasını yaparak tükettim.Güzel bir diyet çorbası oldu.Bu yıl tekrar yetiştirmek istiyorum.5 kişiye tohum verebilirim.İzolasyon yapmadım.Fakat bahçenin çevresine birbirinden 4 metre uzakta,martta tohumunu saksıya mayısta da fidanları bahçeye diktim.

Eski 26-10-2019, 18:50   #8
Ağaç Dostu

Akşam sefası

4 yıldır bahçemde mevcut.Fidancımızdan diğer çiçeklerle birlikte almıştık. Kendiliğinden çıkıyor.Suyu çok seviyor.Biz fidan olarak almıştık.Fakat yere düşen tohumlardan bolca çıkıyor.Bahardan bu mevsime kadar çiçeği devam ediyor.Hiç bir kimyasal ilaç ve gübre kullanılmadı.Fazlalık dallarını kökleyip tavuk kümesine atıyorum tavuklar çok seviyor.Pembe ve turuncu çiçekleri var.Foto atabilirsem daha iyi anlatabilirim.Talepleri karşılayacak tohum elimde mevcut

ozencan43 beğendi.
Eski 26-10-2019, 18:57   #9
Ağaç Dostu

Acur

Geçen yıl başka bir tohum takas grubundan (Muğla Yerel Tohum)salatalık tohumu almıştım.İçinden 2 farklı cins acur tohumu çıktı.Göndereceğim cinsi biz daha çok beğendik.Hiç bir kimyasal ilaç ve gübre kullanmadım.Özellikle bir izolasyon yapmadık fakat yayılıcı olduğundan 3-4 metre aralıklı diktik.Verimi de çok iyiydi.Suyu seviyor.Martta tohumunu mayısta da fidanını bahçeye diktik.Tohumunu küçük saksılarda balkonumda yetiştirdim.Sonra köydeki yaklaşık 1 dönümlük bahçemize diktik.Tohum talebini 10 adetle sınırlandırıyorum.Çünkü diğer gruba da gönderdim.

Düzenleyen i.sunaz : 26-10-2019 saat 19:00 Neden: Tohum Talep sayısı eklendi.
Eski 26-10-2019, 19:10   #10
Ağaç Dostu

Alacalı kabak

Geçen yılki etkinlikten Zekoştan almıştım.Sadece 2 kök yetiştirebildim.1 i hiç kabak vermedi.1 kökten 5 kabak alabildim.1 tanesini misafirim kopardı. Diğerlerini muhafaza ediyorum.Minik saksılar yapmak istiyorum. Bahçemi, balkonumu süslemek için kurutuyorum.Çok hoş görünümleri var. Seneye umarım daha çok yetiştiririm.Diğer tohumlarla birlikte martta saksıya tohumunu diktim .Toplamda 8-10kabak fidanım olmuştu.mayısta fidanları bahçeye diktim.Ancak 1 tanesi kabak verdi.Talepleri 10 kişiyle sınırlandırmak isterim.Kabaklarım şu an balkonda kurumaktalar. Yetiştirdiğim hiç bir üründe kimyasal ilaç ve gübre kullanılmadı.

Eski 26-10-2019, 19:45   #11
Ağaç Dostu

Golden Bantam(12 sıralı mısır)

Geçen yılki etkinlikten bahcedenn arkadasımızdan almıştım.Mayıs ayında direkt bahçeye ektik.İzolasyon yapmadık.Diğer 8 sıralı mısır ile birlikte ektik.Lezzeti harikaydı.Verim de hiç fena değildi.Kimyasal ilaç ve gübre kullanmadım. Haşlayarak tükettik .Gayet lezzetliydi.Talepleri 10 kişiyle sınırlandırıyorum.Bahçe komşularıma arkadalarıma da tohum paylaşıyorum.Kimseye hayır demek istemiyorum.Seneye daha çok paylaşım yapmak dileğiyle.

Eski 26-10-2019, 19:54   #12
Ağaç Dostu

8 sıralı mısır (köy mısırı)

Geçen yılki etkinlikten aziztoprak tan almıştım.Mayıs ayında direkt bahçeye diktim. İzolasyon yapmadım.Hiçbir Kimyasal ilaç ve gübre kullanmadım.Verimini ve lezzetini çok beğendik.Taleplerin 10 tanesini karşıyabilirim. Özel bir kompost yapmadık.Fakat köyde olduğumuz sürece meyve sebze atıklarını ve yumurta kabuklarını toprağa gömüyorum.Solucan gübresi kullanmadımFakat bu yıl solucan gübresi üretmeye başladım.Yaza kadar toprakla sanırım buluşturabilirim. Önümüzdeki yıldan daha umutluyum.Hem yazdıklarını okudukça bilgim ve yeni bitki çeşitlerini yetiştirme hevesim artıyor.Hepinize şimdiden kolaylıklar diliyor teşekkür ediyorum.

Eski 07-11-2019, 08:26   #13
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dzgnedanr Mesajı Göster
şimdi istek yapabilirsiniz

Eski 07-11-2019, 11:03   #14
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Bu katalog başlığını nasıl işleme alacağız? Aralarda tohum tanıtımları mı var yoksa tohumlar hakkında sohbet mi epey karışmış.

Tohum tanıtımlarının Etkinlik Prensiplerinde belirtilen formata göre resimleriyle beraber hazırlanması, katalogun ilk mesjı dışında da başka bir mesajın bulunmaması gerekiyor.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2019, 08:02   #15
Ağaç Dostu

Sayın meyveli tepe tohum paylaşımında ilk yılım.Bu yüzden eksikliklerimin farkındayım.İlk fırsatta resimleri de ekliyeceğim.

Sadece resimleri değil, tohum tanıtım mesajlarında da standart katalog şablonunu uygulayın, ki bakıldığında katalogda bulunması gereken asgari bilgiler belirli bir düzen içinde kolayca görülebilsin.

Tohum tanıtımları dışındaki mesajların tümünü sileceğim.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024