agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2018-2019-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Tohumlarını kargoya verenler (2018-2019) (http://www.agaclar.net/forum/2018-2019-tohum-paylasim-etkinligi/42856.htm)

malbman 04-02-2019 17:48

Tohumları bu gün kargoya verdim. İki kişi hariç tüm talepleri karşıladım.

huseyink005 05-02-2019 12:41

bugün ptt kargo ile tohumları yolladım arkadaşlar.herkese yetiştirdiği bitkilerle beraber güzel bir bahar/yaz diliyorum.

pelpel 05-02-2019 14:46

Tohumları gönderdim. Herkese kolay gelsin.

intibah 05-02-2019 21:24

Tohumlar yola çıktı 150 ye yakın talep vardı geçerli olan taleplerin tamamını azda olsa hazırlayıp gönderdim herkese hayırlı olsun.

orucoğlu 06-02-2019 11:53

tohum paylaşımı

Merhaba,
Tohumları az önce PTT kargoya verdim. Emeği geçen herkese teşekkür eder, kolaylıklar diler, iyi bir sezon temenni ederim.

portorikolu 06-02-2019 13:12

PTT Kargoya verildi. Yarın ulaşır umarım.

Bu yıl hem taleplerde hem de paylaşımda tarihlere dikkat etmediğimden herkesten özür dilerim. Herkese teşekkürler.

Asoo 06-02-2019 14:39

KP02216866241 Barkodu ile tohumlarımı göndermiştim. 30/1/2019 dan bugüne paket PTT Selimiye Şubede bekliyor.

Bunlar kargo hizmeti mi veriyorlar, yoksa depoculuk mu yapıyorlar anlamadım.

Bu arada tohumların Lojistik merkezine ulaşmaları için son tarih nedir? (İnternetim gidip geldiğinden bulamadım.)

thunderon 06-02-2019 18:20

Merhaba
Tohum taleplerinin tamamını karşıladım bugün kargoya teslim ettim

saleri 06-02-2019 23:29

1 Eklenti(ler)
Eklenti 686877

Musa Gündoğan 07-02-2019 11:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Asoo (Mesaj 1557824)
KP02216866241 Barkodu ile tohumlarımı göndermiştim. 30/1/2019 dan bugüne paket PTT Selimiye Şubede bekliyor.

Bunlar kargo hizmeti mi veriyorlar, yoksa depoculuk mu yapıyorlar anlamadım.

Bu arada tohumların Lojistik merkezine ulaşmaları için son tarih nedir? (İnternetim gidip geldiğinden bulamadım.)

sayın asoo
selimiye şubeyi arayın kargonuz unutulmuş olabilir. ptt de böyle birş ey başıma gelmişti.

Asoo 07-02-2019 19:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan (Mesaj 1557882)
sayın asoo
selimiye şubeyi arayın kargonuz unutulmuş olabilir. ptt de böyle birş ey başıma gelmişti.

PTT çağrı merkeziyle görüştüm. Adrese gidildiğini ve adreste kimse olmadığını söylüyorlar.

Alıcı adresinin iş yeri olduğunu, bu sıralar her gün pek çok kargo şirketinden çokça kargo geldiğini söyleyerek biraz söylensem de, muhtemelen yalan söyleyen bir kuruma yapacak bir şey gelmiyor elimden.

Son dedikleri: 30/1/2019 da adreste kimse bulunamadığı için şube kargoyu 10 gün bekletir. Alıcı kendisi gelip teslim almazsa kargo göndericiye iade edilir.

Muda 07-02-2019 22:21

Arkadaşlar aksilikler çıksa da oldukça fazla tohum yeni yerlerine gitmek için yola çıkmış durumdalar Umarım sıkıntı olmadan ulaşırlar.

Bende de tohumlar konusunda sıkıntılar oldu.

Afyonkarahisar yerli patlıcan tohumlarını bulamadım. Aramadığım yer kalmadı. En sonunda komşumdan rica ettim. O kendisinin bir tane olan patlıcandan almış olduğu tohumlardan fazla tohum alamadığı halde etkinlik için verdi. Yeterli gelmeyeceği için daha önceki yıllarda paylaşmış olduğum tohumlar ile karıştırarak tüm talepleri karşıladım.

Afyonkarahisar Büyük Kalecik domatesini iki defa tohum almıştım. İkisini de aynı yere koyarak büroma getirmiştim. O da maalesef yok. Yolda veya başka bir yerde bulamadım. Komşumun daha önce bana verdiği domates tohumlarından talepleri karşılar şeklinde gönderdim. Bu domatesler eski bildiğimiz domatesler. Ortadan ikiye ayırdığınız zaman pırıltıları görürsünüz. Tam olgunlaştırmadan topladığınız zaman ekşi olarak yiyebileceğiniz az sayıda domatesten bir tanesi. Umarım siz de beğenirsiniz. Yola dayanıklılığı iyi,. Ancak rahatsız edecek derecede bir kabuğu bulunmamakta. İyi baktığınız taktirde verimi güzel. Sizlerin de beğenmenizi temenni ederim.

Ebegümeciyi iki farklı çeşit olarak gönderecektim. Tohumları hazırladıktan sonra ikinci çeşitin tohumlarını bahçeden almaya gidemedim. Yolladığım çeşit çiçeği çok güzel. Gayet büyük yaprakları bakılırsa oluyor. Özel olarak ekilen bir çeşit. Tüm tohum taleplerini ebegümecinin ikinci çeşidi hariç karşıladım.

Her yıl olduğu gibi tohum poşetlerini kilitli naylon yerine jelatin içerisine koyup hem kesen hem de kaynak yapan makina ile yaptım. Mümkün olduğu kadar çok tohum göndermeye çalıştım. Bir kısım tohumlar az olabilir. Ancak hemen hepsi herkesin ihtiyacını karşılayacak miktarda göndermeye çalıştım.

Kargo muhtemel yarın ulaşır.diye düşünüyorum. Tohum paketleri harflere göre bir veya birkaç grup olarak ayrı poşetteler. Kişilere göndermiş olduğum tohumlar fazla sayıda ise yeniden onları ikinci bir poşet içerisinde üzerlerine yapışkanlı etiket yapıştırarak koydum. Az yer kaplasın diye boyutları küçültmeye çalıştım.

Tohumların hepsini karşıladığım için tüm etiketleri a4 kağıdına yeniden çıkartarak barkod okuyucuya kolaylık sağlamaya çalıştım. Tohum paketlerini dağıtmadan bu şekilde barkodlar okunabilecek.
İyi akşamlar.

Musa Gündoğan 08-02-2019 08:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Asoo (Mesaj 1558098)
PTT çağrı merkeziyle görüştüm. Adrese gidildiğini ve adreste kimse olmadığını söylüyorlar.

Alıcı adresinin iş yeri olduğunu, bu sıralar her gün pek çok kargo şirketinden çokça kargo geldiğini söyleyerek biraz söylensem de, muhtemelen yalan söyleyen bir kuruma yapacak bir şey gelmiyor elimden.

Son dedikleri: 30/1/2019 da adreste kimse bulunamadığı için şube kargoyu 10 gün bekletir. Alıcı kendisi gelip teslim almazsa kargo göndericiye iade edilir.

KESİNLİKLE YALAN
kargo kuryesi hiç uğramadan kimse yoktu deyip geri götürmüş kargoyu böyle bir şey nasıl olur.

Asoo 08-02-2019 11:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan (Mesaj 1558329)
KESİNLİKLE YALAN
kargo kuryesi hiç uğramadan kimse yoktu deyip geri götürmüş kargoyu böyle bir şey nasıl olur.

İşin garibi birçok arkadaşımızın PTT kargo ile gönderdikleri paketler ara ara benim paketin olduğu şubeden alınıp Lojistik merkezi adresine teslim edilirken benimki orada bekliyor.

Çok sinir bozucu. Ne yapacağımı bilemiyorum.:mad:

AkisSoftware 08-02-2019 11:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Asoo (Mesaj 1558351)
İşin garibi birçok arkadaşımızın PTT kargo ile gönderdikleri paketler ara ara benim paketin olduğu şubeden alınıp Lojistik merkezi adresine teslim edilirken benimki orada bekliyor.

Çok sinir bozucu. Ne yapacağımı bilemiyorum.:mad:

İlgili ptt şubesini arayın takip numarasını verin ve durumu izah edin. 55 adet kargo teslim edilmiş onlar yerlerinde bulmuşlarda siz nasıl bulamıyorsunuz? Diye söylemeniz lazım.

Ya da ilgili adreste bulunan arkadaş kargonun beklediği şubeye gidip kendisi teslim alacak. Ankara'da olsaydı ben yardımcı olurdum.

Asoo 08-02-2019 11:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware (Mesaj 1558352)
İlgili ptt şubesini arayın takip numarasını verin ve durumu izah edin. 55 adet kargo teslim edilmiş onlar yerlerinde bulmuşlarda siz nasıl bulamıyorsunuz? Diye söylemeniz lazım.

Ya da ilgili adreste bulunan arkadaş kargonun beklediği şubeye gidip kendisi teslim alacak. Ankara'da olsaydı ben yardımcı olurdum.

Mail ile şikayette bulundum. Geri dönüş olmadı.

Çağrı merkezini aradım. Ezberledikleri cevapları papağan gibi tekrarlayıp durdular.

Şubeyi bugün 15 kere aradım. Ya cevap vermiyorlar, ya da meşgul.

Yozlaşmışlıklardan, işini yapmayan insanlardan kaçıp dağın başına yerleşiyorum ama bu tür şeylerden kurtulamıyorum.

AkisSoftware 08-02-2019 12:55

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Asoo (Mesaj 1558353)
Mail ile şikayette bulundum. Geri dönüş olmadı.

Çağrı merkezini aradım. Ezberledikleri cevapları papağan gibi tekrarlayıp durdular.

Şubeyi bugün 15 kere aradım. Ya cevap vermiyorlar, ya da meşgul.

Yozlaşmışlıklardan, işini yapmayan insanlardan kaçıp dağın başına yerleşiyorum ama bu tür şeylerden kurtulamıyorum.

Sizin için ben de aradım.
Şikayet talebi oluşturmak gerekiyormuş. Göndericisi veya alıcısı olmadığım için bir işlem yaptıramadım. Siz tekrar arayın ve tekrar söyleyin. Yoksa 2 gün sonra kargo size geri dönecekmiş....

444 1 788

Şubede tanıdık birisi olsa tekrar yönlendirirdik...

--Bende dağ başına yerleşeceğim az kaldı :)

malina 08-02-2019 14:53

Buradaki yazışmaları okuduktan sonra, Mustafa Saka'ya uğramadan önce PTT Selimiye Şube'ye gittim.

Kullandığım bir yer olduğu için tanışıklığımız da var :)
TC No ile kargoyu aldım :)

Geçmiş olsun...

Not: Böyle durumlarda özel mesaj ile de iletişim kurarsanız daha hızlı haberimiz olur. Her zaman çare bulunmaz tabii...

pupa.baski 08-02-2019 14:55

Tüm tohum taleplerini karşıladım ve dün PTT kargo ile adrese yolladım. Bugün ulaşır. Kargo takip no: KP02221672875

Asoo 08-02-2019 15:47

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1558368)
Buradaki yazışmaları okuduktan sonra, Mustafa saka'ya uğramadan önce PTT Selimiye Şube'ye gittim.

Kullandığım bir yer olduğu için tanışıklığımız da var :)
TC No ile kargoyu aldım :)

Geçmiş olsun...

Not: Böyle durumlarda özel mesaj ile de iletişim kurarsanız daha hızlı haberimiz olur. Her zaman çare bulunmaz tabii...

Sn Malina.

Çok teşekkür ederim.

Sizlere mesaj atmak aklıma geldi fakat zaten bu organizasyonu omuzlayan kadroya karşı gönlümüzden geçen şekilde ne yardım edebiliyoruz ne de teşekkür. Bir de böyle bir talepte bulunmaya cesaret edemedim.

Teşekkürler.

Çok mutluyum.

aziztoprak 18-02-2019 11:38

Merhabalar. Benim tohumlar ulaşmadı. Acaba kargoya verildi mi? Öğrenebilir miyim. Saygılar.

malbman 18-02-2019 12:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aziztoprak (Mesaj 1559420)
Merhabalar. Benim tohumlar ulaşmadı. Acaba kargoya verildi mi? Öğrenebilir miyim. Saygılar.

Sayın aziztoprak, aynı soruyu bu başlıkta da sormuşsunuz. Orada cevap verilmiş. Sanırım gözünüzden kaçtı...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2021