agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2018-2019 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1241Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-12-2018, 09:44   #211
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Selluka tohumu paylaşan var mı?
Eskiden ben paylaşıyorum ama kurudu.

h_dogan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2018, 18:10   #212
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
İstcallst selluka tohumu paylaşıyor ama sınırlı sayıda. Talep edin belki sizede gelir sayın hdogan

Aysel Yavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2018, 17:47   #213
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster

Etkinlikte yoksa adesinizi verim göndereyim Sayın h_dogan.

malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2018, 12:36   #214
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-06-2008
Genel prensiplerde "Tohumları hazırlama zamanı geldiğinde agaclar.net tarafından kendisi için hazırlanacak etiketleri kullanarak kişiye özel tohum poşetlerini hazırlamak," diyor . Paylaşımcılara etiket formatı mı yollanacak acaba tam anlayamadım. Bir de ne zaman göndereceğiz tohumları zamanı kaçırmaktan korkuyorum.

pelpel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2019, 18:49   #215
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Gerek buradan, gerek instagramdan, gerekse günlük hayattan birçok soru sorulunca açıklama gereği hissettim.

Blue Beauty Domatesi'nin tohumlarını ya da meyvesini paylaştığım hiç kimseden şimdiye kadar lezzet anlamında bir şikayet almadım. Fakat alışılmışın dışında renginin koyu renge çalması insanlarda bir şüphe uyandırıyor. Ardından ise sorulan soru tabii ki hibrit ya da oynanmış tohum olup olmadığı ihtimali oluyor. Hatta bu işlerden hiç anlamayanlar ise hormonlu mu bunlar diye bile soruyorlar. Gerçi hoş, sadece bu domates çeşidinde değil, birçok renkli ya da çizgili domateste aynı sorular soruluyor.

Daha evvelinde denk gelen bazı yazılarda Oregon Üniversite'nin 1960 lardan itibaren koyu renkli yabani çeşitler ile kültür çeşitleri arasında çaprazlama çalışmaları yaptığını okumuştum.

Bu çeşit ise Beauty King isimli sarı kırmızı çizgili bir domates ile yabani mavi bir domatesin Brad Gates tarafından çaprazlanması ile geliştirilmiştir. Şu anda ise stabildir ve sürdürülebilirdir. Bu tohumları gönül rahatlığı ile ekebilirsiniz ve gene aynı meyveleri elde edebilirsiniz.

''Tohum size nereden geldi: ... ? '' sorusuna ''Ticari tohum'' olarak yazmamın sebebi ise Sürdürülebilir Tohumlar satan bir tohum firmasından satın aldığım için o şekilde yazdım. Ben tohumları oradan edindim, senelerdir yetiştiriyorum ve fazla olan tohumları da paylaşıyorum

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2019, 21:39   #216
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Gerek buradan, gerek instagramdan, gerekse günlük hayattan birçok soru sorulunca açıklama gereği hissettim.

Blue Beauty Domatesi'nin tohumlarını ya da meyvesini paylaştığım hiç kimseden şimdiye kadar lezzet anlamında bir şikayet almadım. Fakat alışılmışın dışında renginin koyu renge çalması insanlarda bir şüphe uyandırıyor. Ardından ise sorulan soru tabii ki hibrit ya da oynanmış tohum olup olmadığı ihtimali oluyor. Hatta bu işlerden hiç anlamayanlar ise hormonlu mu bunlar diye bile soruyorlar. Gerçi hoş, sadece bu domates çeşidinde değil, birçok renkli ya da çizgili domateste aynı sorular soruluyor.

Daha evvelinde denk gelen bazı yazılarda Oregon Üniversite'nin 1960 lardan itibaren koyu renkli yabani çeşitler ile kültür çeşitleri arasında çaprazlama çalışmaları yaptığını okumuştum.

Bu çeşit ise Beauty King isimli sarı kırmızı çizgili bir domates ile yabani mavi bir domatesin Brad Gates tarafından çaprazlanması ile geliştirilmiştir. Şu anda ise stabildir ve sürdürülebilirdir. Bu tohumları gönül rahatlığı ile ekebilirsiniz ve gene aynı meyveleri elde edebilirsiniz.

''Tohum size nereden geldi: ... ? '' sorusuna ''Ticari tohum'' olarak yazmamın sebebi ise Sürdürülebilir Tohumlar satan bir tohum firmasından satın aldığım için o şekilde yazdım. Ben tohumları oradan edindim, senelerdir yetiştiriyorum ve fazla olan tohumları da paylaşıyorum
Sayın bahçedenn yeri değil ama Instagram hesabınız nedir? Sizi takip edip bilgilerinizden faydalanmak isterim

bahcedenn ve efeege beğendi.
Eski 02-01-2019, 22:05   #217
Ağaç Dostu

aziztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aziztoprak Mesajı Göster
Merhabalar. Forum imkanları çerçevesinde bizden talep edilen tüm tohumların ve bizim tüm talep ettiğimiz tohumların listesini alma imkanı var mıdır?

Yok mu çözüm? Olumlu olumsuz? İyi seneler tüm doğasevelere...

aziztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2019, 22:53   #218
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aziztoprak Mesajı Göster
Merhabalar. Forum imkanları çerçevesinde bizden talep edilen tüm tohumların ve bizim tüm talep ettiğimiz tohumların listesini alma imkanı var mıdır?
Sn. aziztoprak;

Her ne kadar yakında Meyvelitepe nikli moderatörümüz tarafından liste yayınlanacak olsa da çözüm elinizin altında. Biraz araştırsanız rahat bir şekilde görebilirsiniz. Profil sayfanıza girip beğendiklerinize tıklarsanız sizin talep ettiğiniz tohumlara ulaşabilirsiniz. Başka beğendiklerinizi elersiniz.

http://www.agaclar.net/forum/members...en#likes_given

Profil sayfanıza girip beğenilenlere tıklarsanız sizden talep edilen tohumlara ulaşabilirsiniz

http://www.agaclar.net/forum/members...likes_received

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2019, 23:14   #219
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster

Blue beauty çeşidi gece sıcaklıklarının düştüğü sonbahar döneminde kabuk rengi daha koyu, neredeyse tam siyah oluyor.

bahcedenn, Atilgan ve TCM beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2019, 00:00   #220
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Antosiyanin içeriği bakımından çok zengin olan mavi domateslerin ilk kez üretimini yapan ekibin başındaki ıslahçı/akademisyen Prof. Jim Myers'dır (aşağıdaki resmi Eylül ayında bir ıslah çalıştayında çektim). Bu anlamda üretilen ilk mavi domates Indigo Rose'dur.

Name:  Myers.jpg
Views: 381
Size:  57.7 KB

Bu tohumlar hibrit veya GDO'lu değildir. GDO'lu tohumlar perakende satılmadığı için hiçbirimizin erişim imkanı bulunmuyor (iyi ki öyle). Bugün dolaşımda olan mavi domatesler Sn. bahcedenn'in de belirttiği gibi, Güney Amerika'nın yabani mavi domates türünün anaç olarak kullanıldığı ıslah çalışmalarında başka domateslerle çaprazlama yoluyla elde edilmiştir.

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2019, 00:09   #221
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Blue beauty çeşidi gece sıcaklıklarının düştüğü sonbahar döneminde kabuk rengi daha koyu, neredeyse tam siyah oluyor.
Sanırım bu şekilde.

Name:  Blue beauty domates .jpg
Views: 398
Size:  73.8 KB

Ben de arkadaşım da bu ilginç domatesi sevdik. Lezzet olarak da görüntü olarak da yetiştirilmesi gerekiyor. Salatada biraz farklı duruyor.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2019, 00:11   #222
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Dikkat !

Tohum tanıtımı ve talep süreci 14 Ocak Pazartesi saat 23:59'da sona eriyor.

Tüm paylaşımcı katılımcıların etiket gönderimi için e-posta adreslerini hemen göndermeye başlamaları çok önemli.

LojistikMerkezi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2019, 09:10   #223
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi Mesajı Göster
Dikkat !

Tüm paylaşımcı katılımcıların etiket gönderimi için e-posta adreslerini hemen göndermeye başlamaları çok önemli.
ayrıca burada da nasıl ileteceklerini belirtseydiniz daha kolay olacaktır. çünkü pek çok kişi yeni paylaşım yapıyor. bazı yazıları okusa da konuya çok vakıf olmadıklarından zorlanabilirler.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2019, 09:52   #224
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi Mesajı Göster
Dikkat !

Önceki yıllarda yaptığınız gibi, tohum talep listelerini ve e-posta adresi gelenleri yayınlayabilir misiniz?

Dutlubahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2019, 09:55   #225
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe Mesajı Göster
Önceki yıllarda yaptığınız gibi, tohum talep listelerini ve e-posta adresi gelenleri yayınlayabilir misiniz?
Yayınlanacak sanırım kısa süre sonra...

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2019, 13:28   #226
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Az bir zaman kaldı biliyorum ama elinde yer kirazı olup paylaşacak kimse yokmu? 3 yasinda kızım çok sevmişti ama tohumları kaybettim. Bu sene de kimse paylaşmadı ��

Zekoş ve bahcedenn beğendi.
Eski 04-01-2019, 13:32   #227
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-04-2008
Merhaba, yarı gölgede yetişen ve bol çiçek açan herhangi bir çiçeğin tohumlarını paylaşmak isteyen var mı acaba? Teşekkürler. Forumda yanlış yere yazıyorsam özür dilerim, bir süredir yazmamıştım.
email adresim: mustafaazizoglu@yahoo.com

mustafaazizoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2019, 15:29   #228
Ağaç Dostu

aziztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sn. aziztoprak;

Her ne kadar yakında Meyvelitepe nikli moderatörümüz tarafından liste yayınlanacak olsa da çözüm elinizin altında. Biraz araştırsanız rahat bir şekilde görebilirsiniz. Profil sayfanıza girip beğendiklerinize tıklarsanız sizin talep ettiğiniz tohumlara ulaşabilirsiniz. Başka beğendiklerinizi elersiniz.

http://www.agaclar.net/forum/members...en#likes_given

Profil sayfanıza girip beğenilenlere tıklarsanız sizden talep edilen tohumlara ulaşabilirsiniz

http://www.agaclar.net/forum/members...likes_received

O şekilde liste oluşturmak çok zor 3-5 olsa kolay ama sayı fazla olunca tek tek açıp talep eden/Talep edilen tohum adı bilgilerini ayrı bir liste yapmak eziyet. Ben forumda daha kolay bir araç olabileceğini düşünmüştüm. Bu şekilde gelen sayfa bir excel veya word formatına aktarma imzanı olsa gene işimiz daha kolay olurdu. Moderatörler bu işi nasıl yapacak Allah yardımcıları olsun. Ve şimdiden haklarını helal etsinler. Hakikaten büyük hizmet yapıyorlar. Tekrar teşekkürler.

aziztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2019, 15:40   #229
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Şimdiye kadar çoktan yayınlanacaktı ancak paylaşımcıların kataloglardaki eksik ya da çok uzun tanıtım başlıklarını teker teker düzeltmek günler alıyor. Ayrıca bu aşamada kendi kendinize herhangi bir liste oluşturmanız da anlamlı değil, çünkü yapılan talepler paylaşım kurallarına göre incelendiğinde önemli bir miktarda talep zaten elenecek.

Vesile ile paylaşımcıların e-posta adreslerini acilen LojistikMerkezi'ne göndermeleri gerekiyor.

Tohum talep edip de henüz kargo adresi göndermemiş katılımcı varsa derhal LojistikMerkezi'ne göndermeli.

aziztoprak beğendi.
Eski 04-01-2019, 18:14   #230
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz Mesajı Göster
Az bir zaman kaldı biliyorum ama elinde yer kirazı olup paylaşacak kimse yokmu? 3 yasinda kızım çok sevmişti ama tohumları kaybettim. Bu sene de kimse paylaşmadı ��
Tamam, ben paylaşima koyacağim. Zaten tohumları gecen senedeki etkinlikten aldım,

Aysel Yavuz beğendi.
istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2019, 19:16   #231
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi istcallst Mesajı Göster
Tamam, ben paylaşima koyacağim. Zaten tohumları gecen senedeki etkinlikten aldım,
Çok teşekkür ederim. Sevgiler..

Eski 04-01-2019, 19:58   #232
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Aysel Yavuz Mesajı Göster
Çok sanslisiniz 2 uyemiz birden paylasimda bulunmus

Aysel Yavuz beğendi.
AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2019, 20:09   #233
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-05-2018
ben tohum taleplerini yaptım ve lojistik merkezinede yazıldığı gibi gönderi bilgilerini özel mesaj attım ama doğru yapıp yapmadığımı nasıl anlayacağım ,

ada_sakini Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2019, 21:37   #234
Ağaç Dostu

Aysel Yavuz's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Çok sanslisiniz 2 uyemiz birden paylasimda bulunmus
Evet gerçekten istcallst ve bahçedenn çok teşekkür ederim. Bu tohumu bulamasaydım gerçekten üzülecektim.. ikinizede küçük kızım sevgilerini yolluyor..

Eski 04-01-2019, 22:35   #235
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Bu yılın etkinliğine ait geçici TALEPLER tablosu yüklenmiştir. Bu adresten görebilirsiniz.

Kayıtlar, Talep Eden/Tarih sıralıdır. Herkes talep kayıtlarını görüp buna göre kataloglardan taleplerine ekleme çıkartma yapabilir.

Tablodaki talep kayıtlarının etkinlik sonuna kadar değişebileceğini, henüz etkinlik kurallarına göre ayıklama yapılmamış olduğunu bildirmeliyim.

Eski 05-01-2019, 07:43   #236
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 29-11-2018
Epey uğraştırmış sizi... Hakkınızı helal edin. Allah güç kuvvet versin..

aziztoprak beğendi.
GuvBul06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2019, 14:11   #237
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Sayın bahcedenn geranium kiss domatesine bir yerde indeterminate başka bir yerde oturak demişsiniz.

Atilgan Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2019, 21:28   #238
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atilgan Mesajı Göster
Sayın bahcedenn geranium kiss domatesine bir yerde indeterminate başka bir yerde oturak demişsiniz.
Kopyala, yapıştır, bilgileri değiştir derken çeşit de çok olunca kimi vakit hatlar karışıyor. Teşekkürler uyardığınız için Sayın Atilgan.

Atilgan beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2019, 22:14   #239
Ağaçsever

Alp.er's Avatar

Giriş Tarihi: 04-12-2018
Emeğinize sağlık , çok teşekkürler.. Ben farkında olmadan 35 talepte bulunmuşum .. Bu durumda geçerli olan sıralamanın en üstünde bulunan 25 talebim mi .

Alp.er Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2019, 22:22   #240
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2017
Paylaşım bittimi yoksa hala daha tohum talep edebiliyormuyuz, forumda yeniyim kusura bakmayın.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

keskin1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024