agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2017-2018-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Tohumlarına kavuşanlar (http://www.agaclar.net/forum/2017-2018-tohum-paylasim-etkinligi/41967.htm)

malina 14-02-2018 12:45

Tohumlarına kavuşanlar

Tohumların ekimiyle ilgili deneyimlerinizi paylaşın bu konuya katkılarınızı ve göz atmalarınızı bekliyoruz.

20 Şubatta hala kargosunu almayanlar, bu durumu yazarlarsa onların kargo takip numaralarını burada duyururuz.

Lütfen kargolarınız için özel mesaj yazıp durum ne diye sormayın :)

Yazılanlardan not alıp burada topluyorum:

1. Musa Gündoğan
Muda 'ya göndermiş olduğu akkuş şeker fasulyesi kendisine geri gelmiş

2. Dutlubahçe
Demlibahce'nin iki tohumu Dutlubahçe'ye gitmiş
Muda, Rainac ve Lonicera'dan istenen tohumların hiç biri ulaşmamış.

3. its_just_a_ride
Muda'dan istenen tohumların hiç biri ulaşmamış.

4. Asoo
muda'dan istenen tohumların hiç biri ulaşmamış.

5. demlibahçe
Dutlubahçe'nin kerkenez'den istediği Sakız Adası Domatesi ve Pink Vernissage tohumları demlibahçe'ye gitmiş

hcgo 16-02-2018 08:58

Kargom bugün geldi hiç beklemiyordum. Emeği geçen tohum gönderen herkese çok teşekkürler.

Musa Gündoğan 16-02-2018 09:32

kargom geldi

3 Eklenti(ler)
hiç beklemediğim bir anda kargonuz geldi dediler çok mutlu oldum. hele hele içerisinden çıkan tohumları tomarla görünce insan daha bir mutlu oluyor. pek çok kar amacı gütmeyen organizasyonlarda yer aldım fakat hiç bu kadar keyif veren olmadı. 7 den 70 e en ufak hakkı geçen varsa hepsinden allah razı olsun.

herkese hayırlı bol bereketli bir sezon diliyorum.

Not: kitap ayracı için ayrıca çok teşekkürler.

blick 16-02-2018 10:10

2 Eklenti(ler)
Benimde tohumlarım geldi.
Dün ayakkabı siparişi de vermiştim onu da bir saat kadar önce teslim almıştım ama tohumlar gelince ayakkabıdan daha mutlu oldum :D
Tekrar tekrar teşekkür ederim. Hepinizden Allah razı olsun

Eklenti 666350

Eklenti 666351

TCM 16-02-2018 12:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi blick (Mesaj 1531367)
...Dün ayakkabı siparişi de vermiştim onu da bir saat kadar önce teslim almıştım ama tohumlar gelince ayakkabıdan daha mutlu oldum :D...

Cinsiyet belli oldu... ;)

Güle güle büyütüp, ağız tadıyla yiyin...

Musa Gündoğan 16-02-2018 13:04

muda ya göndermiş olduğum akkuş şeker fasulyesi bana geri gelmiş bunun sebebi nedir bilemedim. sanırım arada bir karışıklık olmuş :) @Muda eğer talep edersen yeniden kargo yapabilirim. Eğer tekrardan gönder dersen bilgilerini bana DM at.

Sezerakk 16-02-2018 13:45

Gönderi takip numaralarını öğrenme şansımız var mıdır acaba ? Ben yarın akşam iş gereği yurtdışına çıkacağım ve çarşamba döneceğim. O süre içerisinde gelip bulamazlarsa kargomun geri gönderilme riski var. Teşekkür ederim.

hobiciakvarist 16-02-2018 13:57

Veee tohumlarım geldi. Bu ne hız? Dün kargoya verildi diye biliyordum ben. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Zamanında kendi tohum paylaşım sayfalarını yapamadığım için talep alamadım yeterince ve haliyle benim de talep ettiğim tohumların bir kısmı geldi.

Bir sonraki tohum paylaşımı için şimdiden çalışma yapayım da işimi garantiye alayım. :)

hobiciakvarist 16-02-2018 13:58

Kargom geldi! Emeği geçen herkese teşekkürler.

blick 16-02-2018 14:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1531378)
Cinsiyet belli oldu... ;)

Güle güle büyütüp, ağız tadıyla yiyin...

Gizli bir durum yoktu ki :dilli:

Doğum günümün yaklaşması sebebiyle eşimin ısrarları sonucu aldığım bir ayakkabıydı :D

Sezerakk 16-02-2018 14:29

Hem yurtiçi kargoyu aradım, hem PTT kargoyu. İkisi de adınıza kayıtlı kargo yoktur dedi. :( vallahi heyecandan ölebilirim.

Musa Gündoğan 16-02-2018 15:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ozencan43 (Mesaj 1531375)
Gelen kargolara ne kadar ücret ödeyeceğimiz hakkında bilgi verebilir misiniz? Bazen bozuk para sıkıntısı olabiliyor, bazen de kargocular işyerinde arkadaşlara bırakıp gidiyorlar, para konusu (miktar küçük olunca) unutulabiliyor, daha sonra kargodan arayıp borcunuz var deyip moral bozuyorlar vs. vs.

kargo için istanbuldan ankara ya bugün 5 tl ödedim. tahminimce 5-6 tl bir ücret çıkaracaklardır.

ibocandan 16-02-2018 16:47

Tohumlarım bugün geldi.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.İnşallah bol hasatlı,bol çiçekli,bol meyveli vede bol sebzeli bir yıl olmasını dilerim.

meminaydin 16-02-2018 16:58

Benimde kargom geldi. Hepinize bu güzel organizasyon için teşekkür ederim.

TCM 16-02-2018 17:10

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi blick (Mesaj 1531394)
Gizli bir durum yoktu ki :dilli:

Doğum günümün yaklaşması sebebiyle eşimin ısrarları sonucu aldığım bir ayakkabıydı :D

Aynı durumda bir bayan olsaydı, tohum paketi boşalan ayakkabı kutusunun içine konur, tohum ekim zamanında foruma 'benim tohumlarımı niye göndermediniz' diye fırça atılırdı :p

pelpel 16-02-2018 20:48

Benim de kargom geldi. Herkese çok teşekkür ederim

Hellmarch 16-02-2018 21:18

Kargom bugün elime geçti. Nasıl sevindim anlatamam. :) Tohumları paylaşandan, dağıtımını yapana, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..

Umarım hepsini çimlendirebilirim. Seneye kendi tohumlarımı paylaşabilmek ümidiyle..

Saygılar.

esgül73 16-02-2018 21:37

Kargom elime ulaştı.Nasıl sevendim bilemezsiniz.Bu yıl keten tohumu,mercimek,beyaz lahana,ashwagandha gibi daha önce yetiştirmediğim tohumlar istedim.Alnımın akıyla bu tohumları yetiştirmem için siteye daha çok uğrayıp öğrenmem gerekli diye düşünüyorum.Umarım keyifle geçen bir yetiştirme ve üretim sezonu yaşarız.Emeği geçen tüm tohum seven ,doğa seven ,toprağı seven siz dost insanlara teşekkür ederim.Sevgiler.

esgül73 16-02-2018 22:01

Tohum paketlerimizin içine konulan ayraç için teşekkürler.Ayrıca zarfdan çıkan pamuktan yarı şeffaf ufak poşetler tohum öncesi çimlendirme için mi?

Tolga Özmeral 16-02-2018 22:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 (Mesaj 1531442)
Tohum paketlerimizin içine konulan ayraç için teşekkürler.Ayrıca zarfdan çıkan pamuktan yarı şeffaf ufak poşetler tohum öncesi çimlendirme için mi?

Sayın esgül73,

Sağ olsun Sayın g.c. hoş bir paylaşımda bulunmuş.

dongyul 16-02-2018 22:57

Benim tohumlarımdan halen haber yok acaba sorun mu oldu? Dört gözle bekliyorum. Acaba takip numarasını öğrenebilirmiyim? Bende Kocaelideyim ama diğer Kocaeli de olan arkadaşlar almış... biraz kötü hissettim...

TCM 16-02-2018 23:21

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 (Mesaj 1531442)

Artık gönlünüzden ne koparsa (ağanın eli tutulmaz) şeffaf poşetlerin içine banknotları (Itri veya Yunus Emre nin resmi olanlardan) yerleştirip bana göndereceksiniz. Bi zahmet ay sonuna yetiştirmeye çalışın, ben onları yetiştirip seneye tohum paylaşım etkinliğinde sizlere geri göndermeye çalışacam.

esgül73 17-02-2018 07:26

Soruma tam yanıt alamasamda tahminimin doğru olduğunu zannediyorum.Sayın g.c. Ye paylaşımı için teşekkür ederim.

Sezerakk 17-02-2018 08:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 (Mesaj 1531464)
Soruma tam yanıt alamasamda tahminimin doğru olduğunu zannediyorum.Sayın g.c. Ye paylaşımı için teşekkür ederim.

Sorunuzun yanıtı şu linke bakarak anlaşılabilir diye düşünüyorum.

100pcs Nursery Pots Seedling Raising Bags fabrics Garden Nursery bags Supplies #H0VH# Drop shipping-in Nursery Pots from Home & Garden on Aliexpress.com | Alibaba Group

Sezerakk 17-02-2018 08:54

Veeee benim de tohumlarım geldi. Yurtiçi kargo tahmini teslim için pazartesi günü yazmışlardı. Ben de bu akşam yurtdışına çıkacağımdan geri gönderilmesinden korktum. Sabah erkenddn kargoya gittim, dağıtıma 10 dk önce çıktı dediler. Ben kargoyu kovalıyorum, kargo beni. :D Çok mutluluk verici. Değeri paha biçilemez. Herkese sonsuz teşekkür ederim.

Selma_321 17-02-2018 09:11

Bende kargoyu aradım gelmiş ama bugün dağıtım yapmıyorlarmış. (Yurt içi kargo)

Kenger 17-02-2018 09:24

Kargom geldi

1 Eklenti(ler)
Sevgili agaclar.net üyeleri,
Paylaşım etkinliğinden istediğim tohumlar elime ulaştı. Sanırım bu akşam yastığımın altında tohumlarla uyuyacağım :p

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.
Umarım bu hazinelere hakkını verebilir, seneye daha çok kişiye ulaşmasına aracılık edebilirim.
Sevgiler,

Atilgan 17-02-2018 09:30

Kargomu teslim aldım. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Sezerakk 17-02-2018 09:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Selma_321 (Mesaj 1531468)
Bende kargoyu aradım gelmiş ama bugün dağıtım yapmıyorlarmış. (Yurt içi kargo)

Öğlen 1 e kadar dağıtım var. Benimkisi geldi. Yurtiçi Kargo. Şube yakınsa trslim alabilirsiniz 13:00 a kadar açıklar.

Erdal Hoca 17-02-2018 09:48

Az önce benim tohumlarım da elime ulaştı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. :cool:

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:29.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024