agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni462Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-02-2018, 10:22   #31
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
Maalesef yetişemem sayın Sezerakk.. Büyük bir heyecan ve sabırsızlıkla pazartesiyi bekleyeceğim artık

Selma_321 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 10:43   #32
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-08-2016
tohumlarımı kargo teslim etti
tüm tohum gönderen arkadaşlara ve tohum dağıtım organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ederim.

Milla beğendi.
toren Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 10:49   #33
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Çok şükür bende tohumlarımı teslim aldım emeği geçen herkese çok teşekkür ederim gerçekten çok mutlu oldum iyi ki varsınız ^_^

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 10:49   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-12-2015
Benimde tohumlar elime ulaştı. Özenle yetiştirip tohum alan ve bizlerle paylaşan arkadaşlara, ayrıca dağıtımda emeği geçen değerli dostlara sonsuz teşekkürler iyi ki varsınız. Bol bereketli bir sezon olur inşallah.

Vizeli39 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 11:04   #35
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Benim de kargom geldi. Hemen tohum envanterime kayıtlarını yapıp arazideki yerleşimlerini planlamaya başladım bile. İlk defa bu etkinliğe katılıyorum. Bu etkinlikte insanların belirli bir amaç için gösterdikleri gayret beni o kadar mutlu ediyor ki, ifade edemiyorum.

Organizasyonu düzenleyenlere, emeği geçenlere tohum gönderenlere çok teşekkür ederim. Emekleri zayi olmaz inşallah.

NOT: Sn Birnefestoprak'tan ben de tohum talep etmiştim. Doğal olarak benimki de gelmedi. Ben, birçok defalar tohumlarla ilgili gayretini övgü ile etrafımdakilere anlatmış biri olarak burada da ismini anmak ve teşekkür etmek istiyorum.

Dünyadaki her şeyin beş duyu ile algılanabilenlerden ibaret olmadığına inanan biri olarak, bu organizasyonda birnefestoprak'tan da bir şeyler geldiğine ve gönlümde durduğuna inanıyorum.

Herkese selamlar.
Bol, bereketli ürünler.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 11:20   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Ben de biraz önce tohumları teslim aldım. Emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.

Milla beğendi.
demlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 11:38   #37
Ağaçsever

portorikolu's Avatar

Giriş Tarihi: 28-07-2017
Kargo geldi, çok teşekkürler

Milla beğendi.
portorikolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 11:51   #38
Ağaç Dostu

serdarbey33's Avatar

Giriş Tarihi: 28-07-2017
Kargom geldi.

Herkese çok teşekkürler kargom sağ salim geldi .

Eklenen Resimler

Milla ve Yerel bahçem beğendi.
serdarbey33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 12:09   #39
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Merhaba;
Benim kargom hünüz gelmedi. Sabırla bekliyorum
Saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 13:23   #40
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Giriş Tarihi: 02-11-2011
Sevgili arkadaşlarım bu gün kargomu teslim aldım hepinize çok teşekkür ederim,emeklerinize sağlık bereketli sağlıklı ürünler ve tohumlar dilerim hepinize.

sernur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 13:25   #41
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-01-2017
emeği geçen herkese çok teşekkürler.başından sonuna büyük emek var.beklediğimden fazlası geldi.tekrar teşekkür ederim sevgiler saygılar.

Zekoş ve Milla beğendi.
nebula72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 13:38   #42
Yeni Üye

mahirbjk's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2016
Tohumlar geldi herkese emekleri için teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zekoş ve Milla beğendi.
mahirbjk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 13:47   #43
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Benim kargom da geldi, çok sevindim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese güzel ve bereketli bir sezon diliyorum.

Beni rahatsız eden iki hususu belirtmek istiyorum:

Birincisi, sayın demlibahce'nin iki pakedi, sehven benim zarfıma konulmuş. Arzu ederse bu tohumları kendisine gönderebilirim.

İkincisi, sayın muda,rainac ve Lonicera'dan istediğim tohumlardan hiç biri kargodan çıkmadı. Talep kotasına mı takıldım yoksa başka bir aksilik mi oldu merak ediyorum.

Böyle kapsamlı bir organizasyonda ufak tefek aksaklıklar olması, bu etkinliğin güzelliğine elbette gölge düşüremez. Tekrar herkese çok teşekkür ederim.
Name:  kargo.jpg
Views: 336
Size:  62.3 KB

Milla beğendi.
Dutlubahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 13:50   #44
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-10-2016
Unhappy Tohum

Mücevherlerime kavuştum Sevgiyle tek tek açıp baktım. Nasıl güzel bir mutluluk. Yöneticilerimiz başta olmak üzere, tohum paylaşan, tohumların bize ulaşmasını sağlayan kısacası emeği geçen herkese sonsuz teşekkür, saygı ve sevgiler. İyi ki varsınız.

Zekoş, sernur, hcorak ve 1 kişi beğendi.
Yerel bahçem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 13:56   #45
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Muda ile konuştum.

2 kişi niye bize kargo gönderdiniz diye telefon etmiş.

Kargoları indirimli alabilmeniz için Muda gönderiyormuş gibi alıyorsunuz. Ama zarfların üzerinde agaclar.net tohum paylaşım etkinliğinden olduğu anlaşılır biçimde yazıyor.

Name:  adres.jpg
Views: 239
Size:  12.8 KB

Buna rağmen soruluyorsa, kargoyu sizi tanıyan birinin aldığını (daha doğrusu almadığını anlıyoruz.

Lütfen verdiğiniz adrestekileri bilgilendirin ki, bu kadar şeyin üstüne gidiş dönüş çift tarife kargo parası ödemek zorunda kalmayalım.

Hakan DAG beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 14:03   #46
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dutlubahçe Mesajı Göster
Benim kargom da geldi, çok sevindim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese güzel ve bereketli bir sezon diliyorum.

Beni rahatsız eden iki hususu belirtmek istiyorum:

Birincisi, sayın demlibahce'nin iki pakedi, sehven benim zarfıma konulmuş. Arzu ederse bu tohumları kendisine gönderebilirim.

İkincisi, sayın muda,rainac ve Lonicera'dan istediğim tohumlardan hiç biri kargodan çıkmadı. Talep kotasına mı takıldım yoksa başka bir aksilik mi oldu merak ediyorum.

Böyle kapsamlı bir organizasyonda ufak tefek aksaklıklar olması, bu etkinliğin güzelliğine elbette gölge düşüremez. Tekrar herkese çok teşekkür ederim.
Eklenti 666426
Sn Dutlubahçe, büyük ihtimal bir karışıklık olmuştur. En azından benim tohumlara talep açısından kotaya takılmış olamazsınız çünkü gönderilen listede talep etiketleriniz mevcuttu. Üzüldüm şimdi, oysa sizin benden talep ettiklerinizi yanlış hatırlamıyorsam bir eksik ile paketleyip göndermiştim. Bir yerlerden çıkmazsa yeniden gönderebilirim diyemiyorum çünkü elimde dağıtımını yaptığım hiç bir tohum kalmadı maalesef.

Bu arada ben de kargomu sabah teslim aldım, emeği geçenlere teşekkür ederim.

Zekoş ve Milla beğendi.
Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 14:15   #47
agaclar.net

malina's Avatar

Tohumlar 2 kez doğru zarflara konuyor mu diye tekrar kontrol edildi...

Alıntı:
muda,rainac ve Lonicera'dan istediğim tohumlardan hiç biri kargodan çıkmadı
Bir değil iki değil üç tane kişide bir de size geleni sayarsak 4 kişide birden sorun yaşıyor olmanız inanılmaz...

Bu işi böyle yapıyorsak bırakalım yapmayalım en iyisi

Eski 17-02-2018, 14:22   #48
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Sn Dutlubahçe' nin eksik tohum paketleri belki Sn demlibahce veya Taşlıbahce' nin kargosuna karışmıştır) Bu kadar bahçe olursa normal)

Eski 17-02-2018, 14:27   #49
agaclar.net

malina's Avatar

Name:  t1.jpg
Views: 256
Size:  49.0 KB

Name:  t2.jpg
Views: 263
Size:  59.8 KB

Name:  t3.jpg
Views: 243
Size:  65.3 KB

Bütün ev tohum paylaşım işine tahsis edildi...

Tüm tohumlar tek tek barkoda okutuldu. Zarflara dağıtırken kolaylık olsun diye, alfabetik kutulara dağıtıldı.
Alfabetik kutu, Aynı harfle başlayan tüm kullanıcı adlarının zaflarının üzerine kondu. Sonra tek tek tekrar kontrol edilip zarfın içine yerleştirildi.

Durumu böyle özetlemem mümkün

Eski 17-02-2018, 14:50   #50
Ağaç Dostu

tamaşa's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2009
Galeri: 8
Kargom geldi, çokkk teşekkür ederim.her evresinde emege gecen tüm doğa dostlarına ayrı ayrı teşekkür.

sernur ve Milla beğendi.
tamaşa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 14:54   #51
Ağaç Dostu

Sûz-i Dilârâ's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2007
Galeri: 3
Yurtiçi kargodan "kargonuz yola çıktı" diye sms geldi mi arkadaşlar?

Bana gelmedi ve iki tane tohum talep etmiştim zaten kotaya takılıp takılmadığımı bile bilmiyorum.

Sûz-i Dilârâ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 14:58   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Sn Dutlubahçe, büyük ihtimal bir karışıklık olmuştur. En azından benim tohumlara talep açısından kotaya takılmış olamazsınız çünkü gönderilen listede talep etiketleriniz mevcuttu. Üzüldüm şimdi, oysa sizin benden talep ettiklerinizi yanlış hatırlamıyorsam bir eksik ile paketleyip göndermiştim. Bir yerlerden çıkmazsa yeniden gönderebilirim diyemiyorum çünkü elimde dağıtımını yaptığım hiç bir tohum kalmadı maalesef.

Bu arada ben de kargomu sabah teslim aldım, emeği geçenlere teşekkür ederim.
Sayın Lonicera, bu etkilikte 100'e yakın tohum talebinde bulunmuştum, 7'si hariç hepsi geldi. Geçen yıllarda da, bu etkinlik sayesinde, para ile bulup da alamıyacağım, çok sayıda tohuma sahip oldum. Bu aile ile tanışmaktan çok mutluyum. Böyle küçük aksilikler mutluluğumuza gölge düşüremez.

Tekrar, sayın malina başta olmak üzere, herkese şükranlarımı arz ediyorum

Dutlubahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 15:05   #53
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Alıntı:
Böyle küçük aksilikler mutluluğumuza gölge düşüremez.
Aynen katılıyorum.

Zekoş ve Dutlubahçe beğendi.
Eski 17-02-2018, 15:30   #54
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:

Eklenti 666432
Benim de Sn. Muda harici tüm tohumlarım geldi. Ben de talep kotasına takılmıştır diye düşündüm. Kendisine "yalnızca" bilgi olsun diye mesaj attım.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bol verimli ve mutlu bir sezon dilerim herkese.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 15:34   #55
Ağaçsever

buzadam's Avatar

Giriş Tarihi: 28-03-2017
benim de kargom geldi. 10 tohum talep etmiştim. 9'u geldi. Sayın Muda'dan talep ettiğim Sarı Civan Perçemi tohumu gelmedi.
Emeği geçen herkese teşekkürler. İyi ki varsınız.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Yurtiçi kargodan "kargonuz yola çıktı" diye sms geldi mi arkadaşlar?

Bana gelmedi ve iki tane tohum talep etmiştim zaten kotaya takılıp takılmadığımı bile bilmiyorum.
Yurtiçi kargodan mesaj gelmedi. Bir baktım kargocu kapıda.

Düzenleyen buzadam : 21-02-2018 saat 20:16 Neden: tohum sayısı
buzadam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 17:00   #56
Ağaç Dostu

hcorak's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2012
Kargom geldi. Etkinlikte gönüllü olarak tohumları hazırlayıp yollayan üyelere ve bizler için evini açan sayın malina ve paketlemede emeği geçen arkadaşlara ve onca kişiye kargo ile uğraşıp yollayan Zafer beye sonsuz teşekkür. Haklarınızı helal edin.Huzur ve bol bereketli bir yıl olmasını diliyorum.selam ve saygıyla.

Zekoş, efeege, Milla ve 4 kişi beğendi.
hcorak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 18:38   #57
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:

Sn. Dutlubahçe;
Biraz önce sn. rainac ile telefonla görüştüm. Kendisine gelen geçerli taleplere baktı. Kendisinden tek talebinizin olduğunu (jalepona biber), kendisine gelen geçerli taleplerin tamamını karşıladığını söyledi.

Ben de bana gelen geçerli taleplerin tamamını tohum sayısı az olanlar da dahil karşılayıp gönderdim. Sizin talepleriniz de vardı. Sistem çok iyi çalışmasına rağmen muhtemelen bir yanlışlık olup gönderilen tohum bir başka arkadaşa gitmiş olabilir. Başkasına ait bir tohum gelen bir arkadaşımız var ise burada paylaşırlar ise ne olduğunu anlayabiliriz. Yaklaşık üç dört yıl kadar önce de bana bir arkadaşımıza ait tohum geldi. Kendisine başkasına ait tohumlarla birlikte gönderecektim. Ancak aksilikler ve bilgilerindeki eksiklikler nedeni ile kendisine gönderemedim. Halen tohumlar olduğu gibi çekmecemde duruyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Benim de Sn. Muda harici tüm tohumlarım geldi. Ben de talep kotasına takılmıştır diye düşündüm. Kendisine "yalnızca" bilgi olsun diye mesaj attım.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bol verimli ve mutlu bir sezon dilerim herkese.
Sn. its_just_a_ride;
Aynı şekilde size de geçerli taleplerinizin hepsini gönderdim. Tüm tohumlar arkadaşlarımız tarafından alındığı zaman başkasına ait tohum var ise burada yazarlarsa durumu öğreniriz.

Tohumlardan haber çıkmaması halinde elimde olan tohumlardan var ise her iki arkadaşımıza da yeniden gönderirim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
muda ya göndermiş olduğum akkuş şeker fasulyesi bana geri gelmiş bunun sebebi nedir bilemedim. sanırım arada bir karışıklık olmuş @Muda eğer talep edersen yeniden kargo yapabilirim. Eğer tekrardan gönder dersen bilgilerini bana DM at.
Sn. Musa Gündoğan;

İlginiz için teşekkür ederim. Sulamada sıkıntım olması nedeni ile fasulye yetiştirmeyi nerede ise hiç başarılı olmadım. Bu yıl bir sistem kurmaya çalışıyorum. Elimde başka fasulye tohumları da bulunmakta. Gelecek etkinlikte bu tohumu gönderebilirseniz iyi olur. Şu anda elimdeki tohumları nasıl ekeceğimi düşünüyorum.

Kargom gelmiş. Ancak bulamadıkları için not bırakıp gitmişler. Pazartesiyi merakla bekliyorum.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 18:57   #58
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Sn. Muda

Ben de sizden 3 çeşit tohum talep etmiştim. Üçü de gelmedi (Kıbrıs ay çekirdeği, hint yağı bitkisi ve çörek otu)

Sebebini bilmiyorum. İlk mesajda da yazmak istememiştim ama aksaklığın sebebi araştırılınca bilgi vermek istedim.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 19:25   #59
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Kargom geldi

Ben de tohumlarına kavuşan şanslılar içindeyim
Sn. birnefestoprak ve sn. Hale Öğün'den Stocky red roaster dışında tüm taleplerim karşılanmış.

Bu eşsiz etkinliğe katkı veren herkese sonsuz teşekkürler.
Sevgiler,

Zekoş ve Milla beğendi.
Kenger Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 19:39   #60
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Arkadaşlar, talep edip de gelmeyen ürünler için akla sadece aksaklıklar gelmesin. Hatta merkezde aksaklık kısmı çok nadir karşılaşılan bir durum. ( Kaç yıldır devam eden etkinlikte aksaklık yok denecek kadar az oldu, yanılıyor muyum bilmem)

Pek çok talep kota aşımı, paylaşanın tercihi vb sebeplerden ötürü karşılanamayabiliyor.( mesela bende bazı talepler böyle oldu, 5 kişiyle paylaşabileceğim tohuma 18 kişiden talep gelince kişi başına tohum sayısını azaltsam da tamamını karşılamak mümkün olmadı, haliyle böyle durumlar da olabiliyor)

Zekoş ve Kenger beğendi.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024