agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni518Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-02-2018, 12:19   #61
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Bu güncel liste değil sanırım.
10/2017 tarihli ama

hakan035 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2018, 15:46   #62
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Bu güncel liste değil sanırım.
Başlıkta yayınlanan tek liste bu. Sanırım revize edilmiş olanı daha sonra yayınlanacak.

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2018, 16:18   #63
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın hakan035, size gönderilecek tohum zarfı hazırlandı, 26 çeşit tohum talebiniz var ama hangileri gelecek tam bilgi veremiyorum. Buna cevap verebilmemiz için gönderilen bütün kargoların elimize ulaşması gerekiyor.

hakan035 beğendi.
Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2018, 16:31   #64
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Telefona cevap vermedi:
kader_bpkp

Gönderecekler
bahcedenn
birnefestoprak
huseyink005
intibah
muda
rainac

Gelen kargo:
hobiciakvarist

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2018, 09:47   #65
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sayın hakan035, size gönderilecek tohum zarfı hazırlandı, 26 çeşit tohum talebiniz var ama hangileri gelecek tam bilgi veremiyorum. Buna cevap verebilmemiz için gönderilen bütün kargoların elimize ulaşması gerekiyor.
Güler hanım ilginiz için çok teşekkür ederim..her şey gönlünüzce olsun, saygılar..

hakan035 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2018, 15:59   #66
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Telefona cevap vermedi:
kader_bpkp

Gönderecekler
bahcedenn
birnefestoprak
huseyink005
intibah
muda
rainac

Gelen kargo:
hobiciakvarist
Sayın malina. Geç gönderim için kusura bakmayın.

Sayın ağaçlar.net üyeleri ve ailem. Hepinizden özür diliyorum. 2016-2017 senelerinde yaşamış olduğum olumsuz olaylar, daha sonra 2017 yılı ortalarında bu sorunların bir kısmının düzelmesi ve buna bağlı olarak doktoram ile ilgili işlerimin yoğunlaşması nedeniyle payaşmak istediğim türlerin sadece %20'sini paylaşabildim.

Halbuki paylaşım için sabah sefası (2 renk varyetesi), kokulu üzüm (iri ve cüce meyve taneli olmak üzere 2 varyete), passiflora edulis, liçi, longan, dragon fruit (beyaz ve mor), açelya (4 renk) tohumları ayırmıştım. Ne yazıkki doktora ile ilgili çalışmalarıma Kasım'dan bu yana ağrılık vermek zorunda kalmış ve bu nedenle ilgili tanıtım sayfalarını açamadım. Talep yapmak kolay olduğu için bol bol talep yaptım tabi (nasıl olsa paylaşımlarımdan gelen %25 ile farkı kapatırım diye düşünerekten çok da çekinmeden)

Bu nedenle etkinlik kapsamında fazla yapmış olduğum talepleri silmek zorunda kalan etkinlik görevlilerinden de ayrıca özür diliyorum. Tabi bu özüre bir de geç gönderdiğim kargoyu da eklemeliyim. Açıkçası elden teslim şansım olsa bunu değerlendirir ve daha çabuk teslim edebilirdim (okulumun Beşiktaşta olması sebebiyle) ama sonuç olarak tohumlar varması gereken yere vardı çok şükür.

Seneye inşaAllah daha aktif katılım gösterebilrim ve niyetlendiğim tüm tohumları paylaşabilirim.

hobiciakvarist Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2018, 16:28   #67
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hobiciakvarist Mesajı Göster
Sayın malina. Geç gönderim için kusura bakmayın.

Sayın ağaçlar.net üyeleri ve ailem. Hepinizden özür diliyorum. 2016-2017 senelerinde yaşamış olduğum olumsuz olaylar, daha sonra 2017 yılı ortalarında bu sorunların bir kısmının düzelmesi ve buna bağlı olarak doktoram ile ilgili işlerimin yoğunlaşması nedeniyle payaşmak istediğim türlerin sadece %20'sini paylaşabildim.

Halbuki paylaşım için sabah sefası (2 renk varyetesi), kokulu üzüm (iri ve cüce meyve taneli olmak üzere 2 varyete), passiflora edulis, liçi, longan, dragon fruit (beyaz ve mor), açelya (4 renk) tohumları ayırmıştım. Ne yazıkki doktora ile ilgili çalışmalarıma Kasım'dan bu yana ağrılık vermek zorunda kalmış ve bu nedenle ilgili tanıtım sayfalarını açamadım. Talep yapmak kolay olduğu için bol bol talep yaptım tabi (nasıl olsa paylaşımlarımdan gelen %25 ile farkı kapatırım diye düşünerekten çok da çekinmeden)

Bu nedenle etkinlik kapsamında fazla yapmış olduğum talepleri silmek zorunda kalan etkinlik görevlilerinden de ayrıca özür diliyorum. Tabi bu özüre bir de geç gönderdiğim kargoyu da eklemeliyim. Açıkçası elden teslim şansım olsa bunu değerlendirir ve daha çabuk teslim edebilirdim (okulumun Beşiktaşta olması sebebiyle) ama sonuç olarak tohumlar varması gereken yere vardı çok şükür.

Seneye inşaAllah daha aktif katılım gösterebilrim ve niyetlendiğim tüm tohumları paylaşabilirim.
Size gelen etiketlerin ne kadarını karşıladınız?

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-02-2018, 23:12   #68
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Size gelen etiketlerin ne kadarını karşıladınız?
Sayın MetveliTepe,

Bana gelen etiketlerin tamamını karşıladım. Hatta beyaz-kırmızı Akşam Sefa'sında talep fazlalığı vardı, kendime ayırdığım tohumları vermek suretiyle o istekleri de karşıladım.

Acaba bir eksik/sorun mu var?

hobiciakvarist Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2018, 00:39   #69
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-04-2016
arkadaşlar kiwano tohumları dışında sorun yok,diğer tüm talepler karşılandı,kiwano 7 kişiye verebilirim demiştim,zar zor 9 kişiye tohum ayırabildim,diğer arkadaşlar kusura bakmasın lütfen.

huseyink005 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-02-2018, 14:05   #70
agaclar.net

malina's Avatar

Gelen kargo:
huseyink005
kader_bpkp

Gönderecekler
bahcedenn
birnefestoprak
intibah
muda
rainac

Eski 08-02-2018, 09:26   #71
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi intibah Mesajı Göster
Teşekkür ediyorum. Umarım çok geç kalmamışımdır
Kargonuzu gönderdiniz mi?

Diğer arkadaşlar da gönderip göndermediklerini yazarlarsa seviniriz.
Ona göre bekleyeyim...

Eski 08-02-2018, 16:34   #72
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Sayın üyeler,

Benim paketimin her sene olduğu gibi ulaşıp ulaşmamasını bekleyerek görmemiz gerekiyor. Paketler buranın gümrüğünden çıktıktan sonra takip edemiyoruz. Örneğin ABD'nin posta teşkilatının Avrupa'nın kimi ülkelerinin posta teşkilatlarıyla arasındaki anlaşma gereği, o ülkeler için posta takibi mümkün oluyor. Türkiye için bu, hiçbir etkinlik paketinde söz konusu değildi. Önceki senelerde de burda elimden çıktıktan sonraki 10-15 gün içinde Türkiye'ye ulaşınca haberimiz oluyordu.

Bütün talepleri karşıladığımı belirteyim. Şu anda paketin makul ulaşma süresi olan 7-15 gün içindeyiz (11 gün oldu). Önceki senelerde herhangi bir sorun çıkmadı; umarım bu sene de çıkmaz. Yalnız Aralık'ta aynı gün iki farklı adrese FedEx'le gönderdiğim ikişer sayfa dokümandan oluşan iki ayrı zarftan birisi üç gün içinde ulaşırken diğeri neden olduğunu anlayamadığımız bir şekilde uzunca bir süre gümrükte tutulunca yerine varması üç haftadan fazla sürdü. Umarım münferit uygulamadır.

Not: FedEx'i takip edebiliyoruz ama aynı ağırlıktaki paketi göndermek çok daha masraflı oluyor. Yine de bir dahaki sefere bu seçeneği aklımda bulundururum.

birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-02-2018, 16:38   #73
agaclar.net

malina's Avatar

Gelen kargo:
intibah

Kargoya verilmiş:
muda
rainac

Gönderecekler
bahcedenn
birnefestoprak

Eski 08-02-2018, 22:33   #74
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Arkadaşlar bir kısım tohumları bulamamam nedeni ile bu güne kadar kargoyu gönderememiştim. Bugün itibari ile geçerli taleplerden iki tohumu da tamamlayarak kargoya verdim. Bana gönderilen etiketlere ait tüm talepler karşılandı. Rainac arkadaşımızın tohumlarını da beraber göndereceğim için bana bırakmıştı. İkisi birlikte kargoda.

Altın çilek tohumları az göndermiş olsam da yer kirazı tohumları tohum keselerinde nerede ise kurumak üzere olmaları nedeni ile orjinal kılıfları ile birlikte konuldular. Bunlardan kirli gibi olan üç tanesi yer kirazı olması gerekiyor. Temiz olanlar ise altın çilek tohumları olması gerekiyor. Meyveler geldiği zaman su içinde ezip ince süt süzgeci veye tülbent ile tohumları ayrı ayrı ayırabilirseniz iyi olur. Tohumları da bu ayrıntıya göre ekerseniz iyi olur. Yer kirazı altın kiraza göre küçük olmakta. Bol verim veriyor. Gerekli şartları sağlarsanız. Güneş, su ve gübre ile her ikisinden de verim alabilirsiniz.

Etkinlik için toplamış olduğum üç renk civan perçemi tohumları maalesef yok. Yeniden giderek kalan tohumlardan topladım. Ancak özellikle kırmızı civanperçemi tohumlarını nerede ise tamamını topladığım için kırmızı civanperçemi tohumları yerine beyaz civanperçemi tohumu da toplamış olabilirim. Ben kırmızı civanperçemi tohumu gönderdiğimi düşünüyorum. Kuruduğu zaman aralarında pek fark yok. Beyaz ve sarı civanperçemi tohumlarında sıkıntı yok. Onlar fazla olduğu için yeteri kadar tohum toplayıp gönderdim.

Yüksük otu tohumları da bulamamam nedeni ile çok az gönderebildim. Gelecek yıl daha iyi bir tohum saklama ve gönderme yapacağım.

Bilya kekik talebi fazla, tohumlar çok küçük olması nedeni ile minik top şeklinde olan tohumları ezerek olduğu gibi gönderdim. Tohumlar çok minik. Ancak çimlendirebilirseniz oldukça fazla bulunmakta.

Tohumların biraz geç gelecek olması benim eskiden yaptığım hatayı halen başka arkadaşların da denediği gibi hepsini aynı anda erken çimlendirmeye çalışma hatası yapmasına neden oluyor. Sıcak ortamda çimlenen tohumlar yeteri kadar ışık almayınca oldukça fazla uzayıp ölüyorlar. Tohumların tamamını da kullanınca artık asıl dikmemiz gerektiği zamanda elimizde tohum ve içimizde haves kalmıyor.

Bugün konuştuğum iki arkadaş da aynı şeyi söyledi. Komşum geçen yıl 22 martta dışarıda sera içine dikim yapmış. Toprak ısınmadan bitkilerin büyümediğini, beklediğini, bu arada bitkinin hastalandığını söyledi. Bu tarihte ektiği tohumların hepsinden ürün aldı. Rakım 1300 metrede. Ben bana gelen tohumların hepsini ekmeyip bir kısmını artık saklamaya başladım. İlk ektiğim tohumların başına bir şey gelirse yeni bir başlangıç yapabilmek için.

Umarım istediğimiz gibi bir sezon geçiririz.

Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-02-2018, 09:28   #75
Ağaçsever

smurat45's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2010
İyi günler ;
Yayınlanan listede talep edenler arasında ismimi göremedim. Aralık 2017 tarihli talep yapmıştım. Galiba liste o dönemi kapsamıyor olabilir mi.?

smurat45 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-02-2018, 13:04   #76
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi smurat45 Mesajı Göster
İyi günler ;
Yayınlanan listede talep edenler arasında ismimi göremedim. Aralık 2017 tarihli talep yapmıştım. Galiba liste o dönemi kapsamıyor olabilir mi.?
Yayınlanan liste bu sayfalardaki ise onlar tohum gönderen arkadaşlar...
Siz alanlardansınız
Adınız listede var. Tohumlar tamamlanınca, adreslerinize gönderilecek.

Bunu forumda duyuracağız.

Açacağımız yeni başlıkta, kargosunu alanlar da bunu haber verecek ki, bir sorun var mı yok mu anlayabilelim...

Eski 09-02-2018, 13:10   #77
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Arkadaşlar
Meyveler geldiği zaman su içinde ezip ince süt süzgeci veye tülbent ile tohumları ayrı ayrı ayırabilirseniz iyi olur.
Mesajı bulunması kolay olsun diye sayfana kopyaladım.

http://www.agaclar.net/forum/2017-20...andi/41513.htm

Muda beğendi.
Eski 09-02-2018, 20:34   #78
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Belki bir bilgi alırım diyerek kargonun üstündeki takip numarasını tarattım. Sanırım uygulama değişmiş ve artık paketi bu ülkeden çıkış yaptıktan sonra da takip edebiliyoruz. Bugün (9 Şubat) 15:42 itibariyle gümrükte (Türkiye) gözüküyor. Burda takılmazsa Pazartesi yerine ulaşır diye tahmin ediyorum.

Eski 11-02-2018, 13:37   #79
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Tohum paylaşımında bulunan ve süreci büyük bir özveri ile yürüten sizlere, gösterdiğiniz özen ve emek için çok çok teşekkür ederim.

Güler beğendi.
nadis Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-02-2018, 13:37   #80
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
tohumlar şubat 2. haftası dağıtılacaktı herhangi bir gelişme şu an var mı?

Sezerakk beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-02-2018, 17:29   #81
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
Musa Bey bizler de bir an evvel zarfları kargoya vermek istiyoruz ama daha elimize geçmeyen tohumlar var.

Bu gün de bekledik, sanırım yarın tekrar çalışmaya başlayıp bitireceğiz.

Zarflar postaya verildiğinde malina ilan eder.

Eski 13-02-2018, 17:57   #82
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Siz sanırım 7b (Ankara) yetiştirme bölgesindesiniz. Tohumlar önümüzdeki bir hafta içinde elinize ulaşır ulaşmaz hangilerini ekmeyi düşünüyorsunuz?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster

Eski 13-02-2018, 22:41   #83
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Etkinliğin genel prensiplerle ilgili bölümüne göre, tohumların kargoya verilmesi için belirlenen zaman dilimi Şubat'ın ikinci haftası oluyor. Şu anda üçüncü haftasındayız ama Şubat'ın ortasına dahi gelmiş değiliz.

Ben tohumlarımı, Türkiye'deki her üyeyle aynı takvime uymama rağmen, her sene aşağı yukarı aynı zaman diliminde gönderiyorum. Bu sene postalamada elimden olmayan nedenlerle birkaç gün geciktim ama bunun bir önemi yok çünkü paket Türkiye'ye etkinlik takvimi kapsamında ulaşmış durumda. Gümrükteki münferit uygulama benim sorumluluğumda olan birşey değil. Bu, önceki yıllarda da böyleydi.

TCM, Musa Gündoğan ve g.c. beğendi.
Eski 13-02-2018, 23:08   #84
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
...Şubat'ın ortasına dahi gelmiş değiliz...
10 dk. önce geldik... Sevgililer günümüz kutlu olsun.

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-02-2018, 07:42   #85
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Siz sanırım 7b (Ankara) yetiştirme bölgesindesiniz. Tohumlar önümüzdeki bir hafta içinde elinize ulaşır ulaşmaz hangilerini ekmeyi düşünüyorsunuz?
sayın birnefestoprak,
amacım ortamı kızıştırmak değil. ankara da şu an dikeceğim içinde sormadım. sadece merak ettim ondan dolayı sordum. asıl niyetimde herkes tohumlarını gönderdi ulaştımı ne durumda bunlar için bilgi istedim.

7b bölgesindeyiz ancak bu sene havalar çok değişik bir şekilde ılıman gidiyor. niyetim hemen dikmek değil lakin bu sene ankara da erkencilik olabileceğini düşünüyorum.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-02-2018, 13:45   #86
agaclar.net

malina's Avatar

Bahcedenn tohumlarını elden getirdi. Birnefestoprak da tohumlarını gönderdi ama ABD'den geldiği için elimize ne zaman ulaşır konusundan emin değiliz. Yani işin bu kısmı, ihmal olmamasına rağmen tamamen belirsiz

Birnefestoprak'ın tohumları gelince yeni bir konu açıp ondan tohum talep edenlerin kararlarını soracağız. Ayrıntıları yazmak için erken...

Tohumların ekimiyle ilgili deneyimlerinizi paylaşın bu konuya katkılarınızı ve göz atmalarınızı bekliyoruz.

Zarfları hazırladık. (176 adet)
1 adet Sürat Kargo ile gidecek olanı Güler aldı, gönderecek
3 adet PTT Kargoyu ben göndereceğim.
3 adet zarfı elden teslim ettim.
Kalan 169 adet zarfı Zafer İnandıklı yarın arabayla gelip alacak ve Yurtiçi Kargoya teslim edecek. En az bir gün sonra kargo takip numaraları verilecektir.

20 Şubatta hala kargosunu almayanlar durumu yazar onların kargo takip numaralarını burada duyururuz.
Lütfen kargolarınız için özel mesaj yazıp durum ne diye sormayın

Eski 14-02-2018, 16:18   #87
Moderatör

Güler's Avatar

Sizlerin canla başla özenerek hazırladığınız tohum poşetlerini bizler de elimizden geldiğince özen göstererek zarflamaya çalıştık, umarım hepsi sağlıklı olarak elinize tez zamanda ulaşır.
İşimiz bu gün bitti.
Sabah yine malina'nın yolunu tuttuk. Gittiğimizde malina son gelen tohum poşetlerini bilgisayara aktarmış, biz de alfabetik sıraya göre hazırlanan kutularından alıp, tohumları gideceği üye zarflarına yerleştirdik.

Name:  IMG_2424 (600 x 450).jpg
Views: 242
Size:  32.9 KB

Name:  IMG_2421 (600 x 450).jpg
Views: 236
Size:  35.4 KB

Name:  IMG_2422 (600 x 450).jpg
Views: 241
Size:  63.3 KB

Eski 14-02-2018, 16:20   #88
Moderatör

Güler's Avatar

Daha sonra zarflar kapatılarak zımbalandı ve kargoya verilmek üzere kutulara yerleştirildi.

Name:  IMG_2425 (600 x 450).jpg
Views: 215
Size:  61.7 KB

Name:  IMG_2426 (600 x 450).jpg
Views: 242
Size:  62.5 KB

Name:  IMG_2435 (600 x 450).jpg
Views: 222
Size:  67.1 KB

Eski 14-02-2018, 16:22   #89
Moderatör

Güler's Avatar

İşlerin bitirilmesi huzuru ile yorgunluk attık....

Name:  IMG_2428 (600 x 450).jpg
Views: 203
Size:  69.1 KB

Name:  IMG_2430 (600 x 450).jpg
Views: 220
Size:  33.1 KB

Eski 14-02-2018, 16:38   #90
Moderatör

Güler's Avatar

Tohum zarfının sürat kargo ile gönderilmesini talep eden arkadaşımız meminaydin'ın kargosu bu gün sürat kargoya teslim edildi.

2 GZ 201800000047 Tarih 14 şubat 2018

Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:50.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024