agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2017-2018 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni768Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-02-2018, 16:18   #331
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sarikayaadem Mesajı Göster
Rızkı veren Allah burdan olmaz başka bi yerden bulurum , ama üst perdeden konuşmanız (birnefestoprak) beni üzer.

Bu daha üst perdeden olmamış mı?

rana58 ve pria beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2018, 16:22   #332
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Belki siteye tohum satışı bölümü açıp giderleri karşılayabilisiniz
Bizim bir ihtiyacımız varsa bunun için dolaylı yolları kullanmıyoruz. Katılmak isteyen, herkese açık alana ne kadar miktarla katıldığını yazıyor böylece herkes ne kadar para toplandığını görüyor. Biz de harcamaları yazıyoruz. İsteyen piyasadan karşılaştırabilir.

Toplanan para kaç yıl idare ederse o kadar kullanılıyor.
2016'da topladığımızı 2017 ve 2018 yıllarında kullandık. Önümüzdeki yıl ölmez sağ kalırsak tekrar toplayacağız.

Eski 02-02-2018, 19:27   #333
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Üst perdeden olan nedir, anlayamadım? Ağustos 2017'de başlayıp yanılmıyorsam 5 Ocak 2018'e kadar kadar beş ay boyunca devam etmiş bir etkinliği nasıl kaçırıyorsunuz? Hakkında bilginiz olmadığı için tesadüfen görüp ilk kez kaçırmış olsanız başka bir konu ama ikinci kez nasıl unuttunuz? Sizi üzen bir konu oldu da o yüzden yetişemediyseniz, benimle iletişime geçin size tohum göndereceğim.

Alıntı:
aslında benim bir sorunum yok satışının yasak olduğunu bilmediğim için ücreti ile tohum talep ettim.Rızkı veren Allah burdan olmaz başka bi yerden bulurum , ama üst perdeden konuşmanız (birnefestoprak) beni üzer.

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2018, 18:59   #334
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-09-2016
Merhaba ben etkinliğe katıldım ilk defa tohum talep ederek katıldım, listeye alındım mı tohumlar ne zaman gönderilir bilgi almam mümkün mü?

arslanbenzer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2018, 19:12   #335
Yeni Üye

merhaba etkinliğin son günü 5 ocak mıydı? ben 9 ocakta girdim ama o zaman konu başlığında kapalı yazmıyordu. tohum alabilecek miyim?

Eski 07-02-2018, 20:44   #336
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arslanbenzer Mesajı Göster
merhaba etkinliğin son günü 5 ocak mıydı? ben 9 ocakta girdim ama o zaman konu başlığında kapalı yazmıyordu. tohum alabilecek miyim?
Konu başlığında kapandı yazıp yazmamasının bir önemi yok. Süreç, takvime göre işliyor.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2018, 23:55   #337
Yeni Üye

geçen sene mart gibi görmüştüm bu sene ocakta olacağını zannettiğimden 9 ocakta girdim, hep sınırı geçmeyen tohumları istedim acaba göndermeniz mümkün olmaz mı?

Eski 08-02-2018, 00:43   #338
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Geçen sene de aynı tarih idi, yanlış görmüşsünüz.

Bu etkinliğin ne tür bir etkinlik olduğunu anlamak için önce etkinlik prensiplerini okuyunuz. Önümüzdeki yıl için faydalı olur.

Talep edilen tohumlar paylaşımcılar tarafından talep edenler için ayrı ayrı hazırlanarak çoktan dağıtım merkezine gönderildi. Birkaç gün içinde de talep edenlerin zarflarına konması tamamlanıp kargoya verilecek.

Yani, bir yerde yüzlerce çeşit tohumdan binlerce tohum bekliyor da buradan isteyene paketleyip gönderiliyor gibi bir durum yok. Her bir tohum poşeti her bir katılımcı için, kendilerine verilen etikete göre önceden hazırlandı ve merkeze gönderildi. Artık bu poşetlere ait oldukları zarfa konması ve üzerindeki barkod'un okutulması dışında el değmiyor. Dolayısıyla bir paylaşımcının süresi içinde sizin için hazırlamış olduğu bir tohum poşeti yok ise size de tohum gelmesi olanaksız. Paylaşımcının sizin için tohum poşeti hazırlaması ise sizin süresi içinde talepte bulunmuş olmanıza bağlı, çünkü bir noktada (önceden ilan edilen takvime göre) yeni talepleri dondurup bunlara göre etiketler hazırlayıp paylaşımcılara gönderiyoruz. Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur.

Forumdaki ücretsiz tohum paylaşımı ve takas bölümünden yıl boyunca başka üyeler ile birebir tohum paylaşımı yapmak mümkündür.

Eski 08-02-2018, 00:55   #339
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arslanbenzer Mesajı Göster
geçen sene mart gibi görmüştüm bu sene ocakta olacağını zannettiğimden 9 ocakta girdim, hep sınırı geçmeyen tohumları istedim acaba göndermeniz mümkün olmaz mı?
Name:  arslanbenzer.jpg
Views: 824
Size:  35.4 KB

Mart gibi neyi gördünüz bilmiyorum ama Şubat gibi benzer bir durum tekrar etmiş. O zaman da size geç kaldığınız belirtilip etkinlik prensiplerini okumanız tavsiye edilmiş. Bir sonraki etkinlikte de aynı olmaz umarım. Aklınıza bir yere yazın, bir sonrakinde tarih 2019 olmadan (yani hala yıl 2018 iken) taleplerinizi yapmış ve kargo adresinizi göndermiş olmalısınız. Aklınıza geldiğinde takvimde yıl 2019 olmuş ise yine geç kaldınız demektir.

Eski 13-02-2018, 23:43   #340
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-02-2018
Merhaba,
Öncelikle soracağım soruyu farklı başlık altında yazdığımdan dolayı özür dilerim. Forumda çok dolaştım. Uygun bir başlık göremedim.
Bu yılki tohum paylaşım etkinliğini kaçırdığımdan sizlerden doğal tohum tedarik edebileceğim yerlerle ilgili tavsiye istiyorum. Konuyla ilgili cevap verebileceklere şimdiden teşekkür ederim.

durununbahcesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2018, 07:24   #341
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Sayın durununbahcesi, bu kapsamlı etkinliğimiz her sene bir defa yapılıyor.
Konu altındaki başlıklarda arkadaşlarımız bu etkinlik kapsamında dağıtacakları tohumları ve onlar hakkında bilgileri paylaşırlar.

Ayrıca burada da yine tohum ve çelik paylaşımlarımız olur.

Yeni üyemizsiniz, önce kendinizi burada kısaca bir tanıtın sizi tanıyalım, sonra tohum dağıtan arkadaşlara sorarsınız. Eğer ellerinde kalmış tohumlar varsa ve siz Forumda faal bir üye olursanız sizinle paylaşmak isteyeceklerdir.

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2018, 07:40   #342
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi durununbahcesi Mesajı Göster
Merhaba,
Öncelikle soracağım soruyu farklı başlık altında yazdığımdan dolayı özür dilerim. Forumda çok dolaştım. Uygun bir başlık göremedim.
Bu yılki tohum paylaşım etkinliğini kaçırdığımdan sizlerden doğal tohum tedarik edebileceğim yerlerle ilgili tavsiye istiyorum. Konuyla ilgili cevap verebileceklere şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba,

Zengarden - Türkiye'nin tercih ettiği bahçecilik sitesi - buradan çesitli çiçek tohumlari almıstım, çok detalylı yetiştirme koşulları anlatıyorlar

Yerlitohum.com - domates tohumu, yerli tohum, geleneksel tohum, köy tohumu, gdo\'suz tohum, dogal tohum, eski tohum,naturel tohum,aşılı,enginar,gübre,ceviz,sebze tohumu,meyve fidesi,sırık,sırık salatalık,oturak,fasulye,yöresel tohum,lezzetli,kok - sebze buradan alabilirsiniz, fiyatlar uygun

istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2018, 18:37   #343
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Yerlitohum sitesini önermiyorum bazı çeşitler bilinen bir çeşit olmasına rağmen yerli gibi gösterilip satılıyor,gelen tohumlarda özensiz istediğiniz tohum gelmiyor veya karışık çıkıyor.

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2018, 08:14   #344
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
İşin açıkçası Zengarden'ı da ben tavsiye etmiyorum. Gelen tohumların hiç çimlenmeyenleri oluyor. Çimlenenlerden de doğru çıkan da var, alakasız çıkan da.

olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2018, 11:42   #345
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Yerlitohum sitesini önermiyorum
Alıntı:
İşin açıkçası Zengarden'ı da ben tavsiye etmiyorum
Bu durumda güvenilir tohum satış kaynağı kalmıyor geriye bildiğim kadarıyla. Bu da tohum paylaşım etkinliğinin ne kadar önemli olduğunu göstermiş oluyor bizlere.

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2018, 12:21   #346
Ağaç Dostu

Mahmut Tebir's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2007
Galeri: 4
Bu iki siteden hiç tohum almadım. Ama zergarden den çiçek fidanı almıştım. Hepsi kaliteli çıktı. Hâlâ da fidanlar duruyor hepside büyüdüler.

Mahmut Tebir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2018, 12:40   #347
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi poweralpha Mesajı Göster
Bu iki siteden hiç tohum almadım. Ama zergarden den çiçek fidanı almıştım. Hepsi kaliteli çıktı. Hâlâ da fidanlar duruyor hepside büyüdüler.
Ben de zengardenden çok sayıda fidan almıştım, genelikle çok küçük gonderiyorlar ama sağlıklı ve çabuk gelişiyorlar. Bazı zor çimlenen tohumlar var ve çimlenme orani düşük, ama genel olarak ben çok memnunum. Her tohum çeşidi icin nasil çimlenir iyice araştırıyorum.

istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2018, 18:12   #348
Ağaç Dostu

Selma_321's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2016
Tohumda sıkıntılı, fidede bir sıkıntı yok zengardende. Bir site daha var ama hiç alışveriş yapmadım:tohumdunyası. Com

Selma_321 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2018, 19:44   #349
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Bende yazmak istedim zengarden'dan iki defa tohum aldım ve tohumların %80 i çimlenmedi ve bir kaç çeşitte aldığım tohumdan farklı şeyler çıkmıştı...

Lonicera beğendi.
dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2018, 07:06   #350
Ağaç Dostu

thunderon's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selma_321 Mesajı Göster
Tohumda sıkıntılı, fidede bir sıkıntı yok zengardende. Bir site daha var ama hiç alışveriş yapmadım:tohumdunyası. Com
ben tohum dünyasından 15 farklı çeşitte tohum almıştım. Her çeşitte farklı çimlenme oranı oldu. sadece 1inde hiç çimlenme olmadı. Genel olarak memnun kaldım.

Selma_321 beğendi.
thunderon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2018, 09:33   #351
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Bu tohumlar hibrit mi oluyor ? Zengarden vs diğer sitedekiler ? Yasa ile satışı yasak ise, bazı tohum siteleri nasıl atalık tohumları satıyorlar ? Bilgisi olan var mıdır ?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Bende yazmak istedim zengarden'dan iki defa tohum aldım ve tohumların %80 i çimlenmedi ve bir kaç çeşitte aldığım tohumdan farklı şeyler çıkmıştı...

Sezerakk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2018, 10:49   #352
Ağaç Dostu

rainac's Avatar

Giriş Tarihi: 06-11-2015
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı aradım bulamadım siz yardımcı olur musunuz biliyorsanız. Etkinlikte talep ettiğimiz tohumları görebileceğimiz bir çizelge varmı acaba ?

rainac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2018, 22:09   #353
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-10-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devrann Mesajı Göster
Yerlitohum sitesini önermiyorum bazı çeşitler bilinen bir çeşit olmasına rağmen yerli gibi gösterilip satılıyor,gelen tohumlarda özensiz istediğiniz tohum gelmiyor veya karışık çıkıyor.
Ben bugünü yerli tohum dan tohum aldım acaba yerli değil mi?

niğmar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 00:17   #354
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-02-2018
ben tohum paylaşım etkinliğini kaçırdım mı? yerli tohum nasıl bulabilirim artık

aristof Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 10:59   #355
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sezerakk Mesajı Göster
Bu ürün hakkında sayın G.C. ya da bilen bir arkadaş yazabilir mi? meraklandım benim paketimden bu ürün çıkmadı fakat görünce çok hoşuma gitti fiyatı da çok uygun. kullanım yönünden nasıldır bilemedim. daha önce kullananlar bilgi verebilirse sevinirim.

Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2018, 12:45   #356
Ağaç Dostu

Sezerakk's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
Bu ürün hakkında sayın G.C. ya da bilen bir arkadaş yazabilir mi? meraklandım benim paketimden bu ürün çıkmadı fakat görünce çok hoşuma gitti fiyatı da çok uygun. kullanım yönünden nasıldır bilemedim. daha önce kullananlar bilgi verebilirse sevinirim.
Musa Abim, ben kullanmadım bilmiyorum ancak Aliexpress sitesi ile alakalı bilgi verebilirim. Verilen siparişlere teslim süresi olarak genellikle 60 gün veriyor. Türkiyeye girişine kadar sıkıntı yok ancak bazen gümrükten geçmesi uzun sürebiliyor. Ben bazı ürünler aldım ve bunlar genellikle 30-35 günde geldi. Ürünler Çin den geliyor. Güvenilir bir site ancak bazen kargo gelmeyebiliyor bu duruma itiraz ettiğinizde Aliexpress site yöneticileri devreye girip parayı yatırıyorlar.

Sezerakk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2018, 20:09   #357
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
İki ay kadar önce 2,5 günlük ayurveda ve yoga kursuna gittim.Tohum takasta sayın Meyvelitepenin paylaştığı tohumu ayurvedik beslenmede diye görünce talepte bulundum.Bu arada tohumla ilgili hiç bir bilgim yoktu sadece ayurvedik kelimesini görünce seçim yaptım.Dün gece kitabımı okurken tohumun adını görünce gözlerime inanamadım.Ayurvedik beslenmede en önemli iki bitkiden biri olarak aswagandha yı yazıyor.Şimdi bana bu tohumları başarıyla büyütmek görevi düşüyor.Sayın Meyvelitepe buradan size ayrıca teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.İyi ki varsınız.

Eklenen Resimler

esgül73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2018, 17:37   #358
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Tohum paylaşım sonrası çalışmalar

Sevgili ilgililer,

Tohum paylaşım sonrası çalışmaları da (teknik açıdan bir sorun yoksa ya da sorun olmazsa) paylaşım etkinliği gibi yıl bazında paylaşsak nasıl olur. Bu sayede her yılın kendine ait bir yetiştirme paylaşımı sayfası olur ve geriye dönük olarak araştırma yapmak sanki daha kolaylaşır.

olmez ve Zekoş beğendi.
malbman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2018, 20:12   #359
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Sevgili ilgililer,

Tohum paylaşım sonrası çalışmaları da (teknik açıdan bir sorun yoksa ya da sorun olmazsa) paylaşım etkinliği gibi yıl bazında paylaşsak nasıl olur. Bu sayede her yılın kendine ait bir yetiştirme paylaşımı sayfası olur ve geriye dönük olarak araştırma yapmak sanki daha kolaylaşır.
Bence olur...

malbman beğendi.
Eski 19-02-2018, 22:51   #360
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Sevgili ilgililer,

Sayın Malbman,
Bence cok iyi düşünmüssünüz benimde aklımdan benzeri geçmisti.Ama kolay bulabilmek icin nasıl yspılabilir diye düsündüm.Paylasim etkinliginde her tohum tanıtımı altında devam edilse kapatıldı ama devam etmek mümkünse eğer; bulmak kolaylasırdı.Ve herkes sadece ilgilendigi tohuma bakardı.Böyle bir uygulamanın ilk defa yetistirecegimiz tohumlarda cok faydali olacagına da inanıyorum.

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024