agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2016-2017 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni570Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-01-2017, 16:47   #91
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 13-03-2016
Bugün itibariyle tohumlar kargoya verilmiştir. Güle güle büyütün arkadaşlar...

sky83 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-01-2017, 18:49   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Benim gönderim yarına kaldı, kabağın birini yeni kestik yarına kadar kurur diye umuyorum. Bu arada tohumları hazırlarken çok beğendiğim ve önceki iki senede de paylaştığım 'kısa barbunya' ile 'İspir in şeker fasulye'sini paylaşmayı unuttuğumu gördüm.
Benden bakliyat isteyen ve bölge itibarıyle yetiştirmeye imkanı olanlardan bu iki tohumu talep eden olursa yarına kadar mesaj atar veya buraya yazarsa paketlerine ekleyebilirim.
Sayın TCM mümkünse benim paketlere ikisinden de ekliyebilir misiniz?

TCM beğendi.
Dutlubahçe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-01-2017, 08:58   #93
Ağaçsever

firdevs-i's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2015
Tohumlar kargoya verildi.
Paylaşımda bulunduğum (adını bilmediğim ağaç) tohumları daha kurumamıştı.
O yüzden kapsüllerini açmadan poşet içine peçete yerleştirerek koydum yinede nemini alsın diye. Sorun olursa daha sonra tohumlar kuruyunca talep eden arkadaşlar özelden adres verirlerse gönderirim. Gecikmeli de olsa tohum paylaştığım için mutluyum. Emek verenleri uğraştırdığım için de mahcubum.

firdevs-i Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-01-2017, 19:05   #94
Ağaç Dostu

ParlakYıldızlar's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2015
Merhaba,bende tohum talep etmiştim, bugün öğrendim ki bizim sokak numarasi değişmiş, umarım halen eski adres numaralarına göre dağıtım yapilir,ben sabırsızlıkla bekliyorum kargoyu.

ParlakYıldızlar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2017, 10:27   #95
Ağaç Dostu

hcorak's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2012
Tohumları dün kargoya verebildim.Emeği geçen tüm üyelere teşekkürler inşallah bol ürünlü bir yıl olur hepimize kolay gelsin.

hcorak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2017, 15:51   #96
Ağaç Dostu

hcorak's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2012
Son gönderim 20 ocak denildi ama yetiştiremediğim için bir gün gecikmeli oldu. bana ulaşan tüm etiketleri karşıladım yaklaşık 220 -250 arası sayamadım İnşallah 2017 yılı sezonunda toprağa ekilen her bir tohum fideye dönüşür,Allahım seneyede nasip etsin inşallah böyle güzel etkinlikleri.

hcorak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-01-2017, 17:34   #97
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi firdevs-i Mesajı Göster
Tohumlar kargoya verildi.
Paylaşımda bulunduğum (adını bilmediğim ağaç) tohumları daha kurumamıştı.
O yüzden kapsüllerini açmadan poşet içine peçete yerleştirerek koydum yinede nemini alsın diye. Sorun olursa daha sonra tohumlar kuruyunca talep eden arkadaşlar özelden adres verirlerse gönderirim. Gecikmeli de olsa tohum paylaştığım için mutluyum. Emek verenleri uğraştırdığım için de mahcubum.
Bir tür sinameki, (Cassia sp.) Tohumu alan arkadaşlar yetiştirirlerse şiddetli soğuklardan, donlardan korusunlar. Bizim beş yaşındaki sinameki sizlere ömür.

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-01-2017, 08:15   #98
Ağaçsever

firdevs-i's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2015
Teşekkürler Taşlıbahçe.
Sayenizde adını öğrenmiş oldum.
netten göresellerden baktım. Tohum kapsülleri ve çiçek aynı ama yaprak şekli çok farklı. Üç senedir de aşırı kar ve eksi derecelerde donmadı. İnşallah donmaz.

firdevs-i Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-01-2017, 10:07   #99
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi firdevs-i Mesajı Göster
Teşekkürler Taşlıbahçe.
Sayenizde adını öğrenmiş oldum.
netten göresellerden baktım. Tohum kapsülleri ve çiçek aynı ama yaprak şekli çok farklı. Üç senedir de aşırı kar ve eksi derecelerde donmadı. İnşallah donmaz.
Rica ederim. Farklı yaprak ve farklı boyda kapsülü olan birbirinden farklı türleri var.

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-01-2017, 11:34   #100
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-08-2010
Galeri: 9
tohum paylaşımı

Geçerli tüm talepleri karşılayıp bugün PTT kargo ile gönderdim.Herkese kolay gelsin.

orucoğlu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-01-2017, 12:16   #101
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Şuan şoktayım.Ev telefonumuz devre dışı.Acaba tohumlarım gönderildi mi nereden öğrenebilirim?

Daha iyi takip etmeliyim çok çok özür dilerim.

Lonicera beğendi.
çamkokusu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-01-2017, 13:27   #102
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çamkokusu Mesajı Göster
Şuan şoktayım.Ev telefonumuz devre dışı.Acaba tohumlarım gönderildi mi nereden öğrenebilirim?

Daha iyi takip etmeliyim çok çok özür dilerim.
Şoktan bir an evvel çıkın)) Sadece paylaşımcılar tohumları gönderdiler. Daha tek tek ayrılıp paketlenecek, ondan sonra talep edenlere gönderim başlayacak.

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-01-2017, 16:36   #103
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Şoktan bir an evvel çıkın)) Sadece paylaşımcılar tohumları gönderdiler. Daha tek tek ayrılıp paketlenecek, ondan sonra talep edenlere gönderim başlayacak.
Bende panik yaptım hemen

Yine de saksı yapımına hız vermeliyim...

Lonicera beğendi.
çamkokusu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-01-2017, 10:04   #104
Ağaç Dostu

intibah's Avatar

Giriş Tarihi: 29-11-2004
Galeri: 7
Yıldız çiçeği isteyen arkadaşlar kusura bakmayın ne yazık ki soğanlarının tamamı bozulduğu için kargoya ekleyemedim. Kuzgun kılıcı soğanlarında problem olmadı.
Yıldız çiçeği soğanları geçen sene bozulmamıştı. Bu sene neden böyle oldu anlamadım. Aynı şekilde serin bir yerde muhafaza etmiştim.

Eklenen Resimler

Düzenleyen intibah : 29-01-2017 saat 14:11
intibah Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-01-2017, 22:16   #105
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Arkadaşlar bir kısım tohumlarda sorun yaşadığım ve tam olarak toparlayamadığım için kargoyu cuma günü gönderebildim. Bugün olmasa bile pazartesi günü ulaşacağını söylediler. Bana gönderilen etiketlerdeki geçerli taleplerin iki tanesi hariç tamamını karşıladım. Gönderemediğim iki tohum ise çilekli ıspanak tohumu. Bizim tohumlar çok dikkat etmeme rağmen muhtemelen çöp zannedilip atıldığını düşünüyorum. Bulabilirsem arkadaşlara posta ile gönderirim.

Kıbrıs ayçekirdeğini de arkadaşıma tekrar rica ederek karda bahçeden alarak gönderdim. Domates tohumlarını iri olanlardan ve daha küçüklerden ayrı ayrı almamız nedeni ile büyük domateslerin çekirdeklerini göndermek istemiştim. Ancak onlar da karışınca her ikisinden de gönderdim. Her iki tohumdan da ayrı yerlere ekerek sonuçlarına bakarsınız. Ben de aynı şekilde ekim yapacağım. Biraz fazla gönderdiğim için isteyen tanıdıklarınıza da verirsiniz.

En problemli olanlardan biri bilya kekikte oldu. Talep fazla bu yıl yetişen tohum az olunca çok sıkıntı oldu. Geçtiğimiz yıldan bir kısım kalan tohumları bulunca onları da ekleyerek talep edenlerin tamamına gönderdim.

Gül biber de ayırmış olduğum tohumluklar sanırım benim ortanca tarafından acı biber düşüncesi ile yok edilmiş. Son anda olan tohumlar ile geçtiğimiz yıl aynı bitkiden elde edilen tohumlar aynı naylon içinde ayrı ayrı gönderim yapıldı. Bu yılın tohumları saksıda ve son tohumlar olduğu için sanırım küçük oldu. Geçtiğimiz yıl olan tohumlar büyük. Tadına baktığımda ise çevrede hiç bir biber olmamasına rağmen acı iken geçtiğimiz yıl olanın acılığı nerede ise hiç yok.

Ben tohumlar biraz fazla yer kapladığı için jelatin naylon içine koyup mümkün olduğunca küçülterek elektrikli ambalaj kapatma makinası ile kapatıp kestirdim. Etiketler içeride tam olarak belli olmadığı için özel yapıştırma etiketi matbaada bastırarak yapıştırdım. Kapatmak için naylonların kenarlarına bant kullandım. Herkesin tohumları birden fazla ise ayrı ayrı paketler içerisinde. Tek olanlar hariç. Onları da harf sırasına göre üç ayrı poşete koydum. Sıraları çıkarırken belki karışabilir. Çok tohumlar da aynı şekilde dört beş paket yapıldı. En azından belirli harfler karışmadan gidebilecek.

Paketler bantlandığı için barkotların okunabilmesi için iki tane olmayan tohum barkodu üzerleri fosforlu kalemle çizilerek 7 sayfalık barkotların bulunduğu etiketler kargo paketine eklendi. Bunlar okutularak paketlerin açılması derdinden kurtulunabilinir. Paketleri açıp yeniden paketlemek biraz zor olacak çünkü.

Bazı arkadaşlarımıza bir kısım ekstra tohum gönderildi. Kendi tohumları içerisinde oldukları için sorun olmaz sanırım.

Rainac arkadaşımızın tohumları da naylon içerisinde benim tohumlar ile birlikte bulunuyor. Yardım teklif etmesine rağmen ben tohumları ayırıp tasnifinde sıkıntı olduğu için kendim hazırlamak durumunda kaldım. Boş zamanlar dışında sadece iki gün bir-iki saatlik uyku ile güne başladık. 212 talep karşılandı. İki talep karşılanamadı.

Umarım tüm arkadaşlarımız istedikleri gibi ürün alırlar.

Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-01-2017, 17:17   #106
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Biz de dün ve bu gün gelen kargoların barkod kayıtlarını yaptık ve alfabetik sıraya koyduk, Geldikçe işleyeceğiz ve daha sonra da zarflarına koyup kargoya teslim edeceğiz.

Bu işlemleri yaparken karşılalaştığımız sorunları malina fotoğrafla sizlere bildirecektir bu arada ben özellikle arkadaşımız Deniz59'a tohum paketlemede gösterdiği intizam ve kolaylıkla barkod okumamızı sağladığı için teşekkür etmek istiyorum. Ellerinize sağlık.

Yine arkadaşımız oz26' nın da bulduğu usul işimizi çok kolaylaştırdı ve bu lezzeti sona bırakalım diyerek hepsini kolayça barkodladık, teşekkür ederiz sevgili oz26

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2017, 11:14   #107
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Lojistik Merkezi'nde çalışmalara başlanıldığını okuyunca sorayım dedim. Benim tohumlarım da hazır fakat Sn. birnefestoprak'tan gelecek paketi bekliyorum. Sizin çalışmalarınızı engelleyecekse hemen gönderebilirim kendi tohumlarımı.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2017, 15:29   #108
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2015
Merhaba arkadaşlar kargosu gelenler alanını daha fazla bu durum ile ilgili meşgul etmek istemediğimden konuyu buraya taşıyorum bana yardımcı olabilecek akıl verebilecek herkese ihtiyacım var çünkü hem benim emeklerim boşa gitmesin istiyorum hem de sizlere söz vermiş olduğum taleplerimi ulaştırmak istiyorum

Benim tohumlarımı Ptt kargo ile göndermiştim ama ithali yasak diye cevap geldi ve şimdi bana geri gönderecekler bunu bu arada zaman da geçiyor geçen sene ki etkinlikten bana yurtiçi kargo ile gelmişti taleplerim bir de onunla gönderim yapmayı deneyeceğim özel bir kargo şirketi olduğu için belki ulaştırabilirim diye düşünüyorum

Bunun dışında neler yapabilirim bilemiyorum ayrıca bir arkadaş da dedi ki ben gönderemiyorum ama bana gönderim yapılabiliyor bu durumda ben sizlerin taleplerini karşılayamamış olursam benim taleplerim gönderim yapılabilir mi ben de en kötü ihtimal tc ye gidecek olan birisini bulursam ondan rica etmeyi düşünüyorum umarım birini bulurum ve bana yardımcı olmayı kabul eder

Lojistik merkezi ve sayın yöneticilerden yardıma ihtiyacım var lütfen

Zekoş, telato ve dongyul beğendi.
sweetnurse83 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2017, 15:48   #109
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Sayın sweetnurse83; kargonuzu ptt'ye teslim ederken kargo içeriğini tohum olarak mı yazdınız?

telato beğendi.
dongyul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2017, 16:00   #110
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Gönderi içeriğine 'süs eşyası' yazın. Ben darı koçanlarını asıyorum süs niyetine, yalan değil.

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2017, 19:25   #111
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Sayın sweetnurse83; kargonuzu ptt'ye teslim ederken kargo içeriğini tohum olarak mı yazdınız?
Ben birşey yazmadım ama kutu kapalı değildi ve PTT deki görevli açıp baktı tohum olduğunu gördü ama bana yasaktır falan demedi beni uyarması gerekmezmiydi

dongyul beğendi.
sweetnurse83 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2017, 21:27   #112
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Postanızı kabul ettilerse, göndermenizde herhangi bir sakınca görmemişlerdir. Kaybolmuş ya da bir yerde unutulmuş olma ihtimali var.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sweetnurse83 Mesajı Göster
Ben birşey yazmadım ama kutu kapalı değildi ve PTT deki görevli açıp baktı tohum olduğunu gördü ama bana yasaktır falan demedi beni uyarması gerekmezmiydi

birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-01-2017, 21:29   #113
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sweetnurse83 Mesajı Göster

Sayın sweetnurse83; PTT'deki kişinin sizi uyarması gerekmez o da aslında bilmiyordur ve bir gafletle bu olay gerçekleşmiştir. Ayrıca dün kıbrısta yaşayan arkadaşıma sordum hemen sormuş orada bir kaç arkadaşına eğer tohum yazıldıysa evet iletilmeye bilir demiş...

Siz yazmasanız bile kargo beyanında içindeki hakkında yazılması gerekiyor pttde form doldururken soruluyor...

Yurtiçi kargodan gönderecekseniz ilk olarak sorun derim

dongyul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2017, 09:53   #114
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Arkadaşlar bir kısım tohumlarda sorun yaşadığım ve tam olarak toparlayamadığım için kargoyu cuma günü gönderebildim. Bugün olmasa bile pazartesi günü ulaşacağını söylediler. Bana gönderilen etiketlerdeki geçerli taleplerin iki tanesi hariç tamamını karşıladım. Gönderemediğim iki tohum ise çilekli ıspanak tohumu. Bizim tohumlar çok dikkat etmeme rağmen muhtemelen çöp zannedilip atıldığını düşünüyorum. Bulabilirsem arkadaşlara posta ile gönderirim.

Kıbrıs ayçekirdeğini de arkadaşıma tekrar rica ederek karda bahçeden alarak gönderdim. Domates tohumlarını iri olanlardan ve daha küçüklerden ayrı ayrı almamız nedeni ile büyük domateslerin çekirdeklerini göndermek istemiştim. Ancak onlar da karışınca her ikisinden de gönderdim. Her iki tohumdan da ayrı yerlere ekerek sonuçlarına bakarsınız. Ben de aynı şekilde ekim yapacağım. Biraz fazla gönderdiğim için isteyen tanıdıklarınıza da verirsiniz.

En problemli olanlardan biri bilya kekikte oldu. Talep fazla bu yıl yetişen tohum az olunca çok sıkıntı oldu. Geçtiğimiz yıldan bir kısım kalan tohumları bulunca onları da ekleyerek talep edenlerin tamamına gönderdim.

Gül biber de ayırmış olduğum tohumluklar sanırım benim ortanca tarafından acı biber düşüncesi ile yok edilmiş. Son anda olan tohumlar ile geçtiğimiz yıl aynı bitkiden elde edilen tohumlar aynı naylon içinde ayrı ayrı gönderim yapıldı. Bu yılın tohumları saksıda ve son tohumlar olduğu için sanırım küçük oldu. Geçtiğimiz yıl olan tohumlar büyük. Tadına baktığımda ise çevrede hiç bir biber olmamasına rağmen acı iken geçtiğimiz yıl olanın acılığı nerede ise hiç yok.

Ben tohumlar biraz fazla yer kapladığı için jelatin naylon içine koyup mümkün olduğunca küçülterek elektrikli ambalaj kapatma makinası ile kapatıp kestirdim. Etiketler içeride tam olarak belli olmadığı için özel yapıştırma etiketi matbaada bastırarak yapıştırdım. Kapatmak için naylonların kenarlarına bant kullandım. Herkesin tohumları birden fazla ise ayrı ayrı paketler içerisinde. Tek olanlar hariç. Onları da harf sırasına göre üç ayrı poşete koydum. Sıraları çıkarırken belki karışabilir. Çok tohumlar da aynı şekilde dört beş paket yapıldı. En azından belirli harfler karışmadan gidebilecek.

Paketler bantlandığı için barkotların okunabilmesi için iki tane olmayan tohum barkodu üzerleri fosforlu kalemle çizilerek 7 sayfalık barkotların bulunduğu etiketler kargo paketine eklendi. Bunlar okutularak paketlerin açılması derdinden kurtulunabilinir. Paketleri açıp yeniden paketlemek biraz zor olacak çünkü.

Bazı arkadaşlarımıza bir kısım ekstra tohum gönderildi. Kendi tohumları içerisinde oldukları için sorun olmaz sanırım.

Rainac arkadaşımızın tohumları da naylon içerisinde benim tohumlar ile birlikte bulunuyor. Yardım teklif etmesine rağmen ben tohumları ayırıp tasnifinde sıkıntı olduğu için kendim hazırlamak durumunda kaldım. Boş zamanlar dışında sadece iki gün bir-iki saatlik uyku ile güne başladık. 212 talep karşılandı. İki talep karşılanamadı.

Umarım tüm arkadaşlarımız istedikleri gibi ürün alırlar.
Dün bulamadığım çilekli ıspanak tohumlarını da bularak geçerli iki talebi kargo ile gönderdim. Bugün merkeze ulaşması gerekiyor. Geçerli taleplerin hepsi gönderilmiş durumda. Bunların dışında tohum talep eden arkadaşlar kusura bakmasınlar. Elimdeki tohumlardan mümkün olan en fazla tohumu göndermeye çalıştım. Geçersiz olan taleplere bakma fırsatım olmadı.

Onlarla birlikte birkaç arkadaşımıza da biraz tohum gönderdim. Onlar da muhtemelen arkadaşlarımızın poşetlerine dahil edilirler.

Zekoş ve telato beğendi.
Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-02-2017, 14:13   #115
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
İlginçtir. Daha yeni Çin'den bir sürü tohum siparişi verdim. Ayrı ayrı satıcılardan verilmiş siparişler. Sırayla gümrüğe falan takılmadan geliyorlar. Erken gelen bir çilek tohumunu ektim ve çimlendiler bile. Hiç birinde sıkıntı çıkmadı. Türkiye'ye geldikten sonra onları da PTT teslim ediyor. KKTC'den gelene DUURRR deyip Çin'den gelene geç kardeşim demeleri de ayrı bir çelişki.

sweetnurse83 beğendi.
olmez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-02-2017, 21:29   #116
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-04-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi olmez Mesajı Göster
İlginçtir. Daha yeni Çin'den bir sürü tohum siparişi verdim. Ayrı ayrı satıcılardan verilmiş siparişler. Sırayla gümrüğe falan takılmadan geliyorlar. Erken gelen bir çilek tohumunu ektim ve çimlendiler bile. Hiç birinde sıkıntı çıkmadı. Türkiye'ye geldikten sonra onları da PTT teslim ediyor. KKTC'den gelene DUURRR deyip Çin'den gelene geç kardeşim demeleri de ayrı bir çelişki.
ben de aliexpress'ten ocak ayında farklı satıcılardan birkaç tohum siparişi verdim.deneme amacıyla.acaba gerçekten elime ulaşır mı diye.bazı siparişlerim 1-2 dolarlık olmasına rağmen kargo parası daha fazla tutmasına rağmen yolladılar ve elime ulaştı.şunu farkettim,adamlar kargo içeriğine tohum yazmamışlar,gift(hediye) yazmışlar,sanırım o yüzden gümrüğe takılmadı.

gelen tohumları henüz ekmedim,eğer gerçekten kaliteliyse,tohumların çoğu çıkarsa bundan sonra kesinlikle türk tohum sitelerinden alışveriş yapmam,çünkü fiyatları buradakilerin beşte bir,onda bir fiyatına

Zekoş beğendi.
huseyink005 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2017, 07:31   #117
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi huseyink005 Mesajı Göster
ben de aliexpress'ten ocak ayında farklı satıcılardan birkaç tohum siparişi verdim.deneme amacıyla.acaba gerçekten elime ulaşır mı diye.bazı siparişlerim 1-2 dolarlık olmasına rağmen kargo parası daha fazla tutmasına rağmen yolladılar ve elime ulaştı.şunu farkettim,adamlar kargo içeriğine tohum yazmamışlar,gift(hediye) yazmışlar,sanırım o yüzden gümrüğe takılmadı.

gelen tohumları henüz ekmedim,eğer gerçekten kaliteliyse,tohumların çoğu çıkarsa bundan sonra kesinlikle türk tohum sitelerinden alışveriş yapmam,çünkü fiyatları buradakilerin beşte bir,onda bir fiyatına
Tohumlara nasil guveneceksiniz?
Ozellikle cinden geliyorsa hep bir suphe olusmustur bende.

Zekoş beğendi.
incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2017, 09:57   #118
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sayın İncirli güven konusunda haklısınız ama Türkiyedeki satıcılara nasıl güvenilir ki..Onlarînda ordan almadıgı ne malum? En güzeli bilindik insanlarla yapılan takas diyorum..

incirli ve huseyink005 beğendi.
Zekoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2017, 10:10   #119
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-04-2016
tabi ki en güvenilir olanı tanıdık insanlardan alınması ya da buradaki gibi samimi insanlardan takas yoluyla almak.ama buradaki arkadaşlarda olmayan bazı tohumları sipariş yoluyla getirttim ve deneyeceğim.kaliteli olup olmadığı,başka bir tohum yollayıp yollamadıkları 4-5 ay içinde belli olacak.sizleri de haberdar ederim

Zekoş ve incirli beğendi.
huseyink005 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-02-2017, 12:27   #120
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Türk sitelerde satılan tohumlara ait resimlere bakarsanız aliexpress'deki resimlerin aynısı. Bu nedenle ben zaten tohumları oradan getirttiklerini düşünüyorum. Tabi arada istisnalar muhakkak ki vardır. Aliexpress'in resimle arama özelliği var. Yerli satıcıların ilanlarına koyduğu resmi kaydedin ve aliexpress'de bu resimle arama yaptırın. Muhakkak aynı ilanı aynı tanıtımla bulacaksınız. Tohumlara gelince; bildiğiniz gibi çilek tohumu taze değilse çimlenmesi en zor tohumlardan biridir. Ben yerli sitelerde tırmanan çilek olarak satılan tohumdan getirttim. Kargo ücretsiz olarak 65 kuruşa. 22 günde geldi. 19 ocak itibarı ile üstü kapalı kapta torfa ektim. 30 ocakta ilk çimlenmeler başladı. Halen çimlenme devam ediyor. Şimdi kalan tek kuşkum gerçekten çilek mi çıkacak çimlenenler. Tohumlar çilek tohumu gibi görünüyordu ama bakarsın başka bir şey çıkar.
Bu arada getirttiğim diğer tohumlar için biraz daha bekleyeceğim. Kendi yaptığım Mini bir balkon seram var. 15-20 güne buluşurlar toprakla. Genelde su kabağı tohumları. O zaman tohumların çimlenmesine güvenip güvenemeyeceğimize, birkaç ay sonrasında da gerçekten sipariş ettiğimiz tohumlar olup olmadıklarına karar verebiliriz.

olmez Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024