agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2016-2017 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni76Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-10-2016, 01:58   #1
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Kargo için adres bilgilerini nasıl göndereceğim ?

Tohum Paylaşım Etkinliğinden tohum talep eden üyelerimizin kargo iletişim bilgilerini toplama sürecini başlatıyoruz.

Aşağıda, kutu içinde gösterilen ifadede görüldüğü gibi kargo bilgilerini ve etkinlikten ücretsiz paylaşım çerçevesinde tohum aldığına, alıcı ödemeli kargoyu kabul ettiğine dair beyanlar ile alınan tohumlardan yetiştirilecek bitkilerin tohumlarının gelecek yılın etkinliğinde paylaşıma niyet ifadeleri yer almaktadır.

Gelen adres bilgilerinin sisteme kolayca alınabilmesi için ";" (noktalı virgül) işaretinin ayraç olarak kullanıldığı (hiç boşluk bırakmadan) tek satırlık bir kargo bilgisi hazırlanması öngörülmüştür.

Buna göre formatımız tek bir satır halinde,

forum kullanıcı adı;Ad Soyad;kargo adresi;irtibat telefonu

şeklindedir.

Önemli:

(lütfen bilgileri noktalı virgül ile ayırmayı unutmayınız)
(adres bilgisi uzun bile olsa alt satıra geçme tuşuna (enter tuşuna) basmadan yazınız)

Örnek:

malina;Vildan Özfenerci;Deretepe Mah. Gelip Geçer Sok. No:21/3 Kadıköy İstanbul;02160000000

Buna göre tohum talebinde bulunmuş olan üyelerimiz lütfen aşağıdaki kutu içindeki ifadeyi kopyalayıp, üye kodu, isim, adres alanlarına kendi bilgilerinizi yazarak,
LojistikMerkezi kullanıcısına özel mesaj ile gönderiniz.

Kutu içindeki ifadenin son satırında görünen kargo şirketi bilgisine dikkat etmenizi rica ederiz.
Etkinlik için indirim anlaşması yapılmaya çalışılan kargo şirketi yerine başka bir kargo şirketi tercihiniz var ise (indirim yoktur) mutlaka belirtiniz.

Adres bilgilerinizi beklemeden hemen gönderiniz.

Sadece adres göndermiş üyelerin taleplerine göre tohum poşetleme etiketleri hazırlanacağı için, adresleri zamanında gelmeyen talepler maalesef dikkate alınamayacaktır.

Adına tohum poşetleme etiketi hazırlanmamış talep sahiplerine tohum hazırlamak mümkün olamayacağı için maalesef tüm haklarını kaybederler.
Bu yüzden son güne bırakmadan söz konusu adres bildirim özel mesajını hemen göndermenizi tavsiye ediyoruz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Gerekli bilgileri özel mesaj ile LojistikMerkezi adlı üye adına iletiniz.

Alıntı:
Aşağıda verdiğim bilgiler doğrultusunda, içinde talep ettiğim tohumlardan paylaşımcılar tarafından şahsıma özel hazırlanacak ücretsiz tohum poşetleri bulunan kargonun, ödemesi bana ait olmak üzere tarafıma gönderilmesini kabul ve rica ederim.

Aldığım tohumlardan yetiştirdiklerimden elde edeceğim tohumları, gelecek yılın agaclar.net etkinliğinde paylaşmaya gayret edeceğim.

forum kullancı adı;Ad Soyad;kargo adresi;irtibat telefonu

Tercih ettiğim kargo: Standart anlaşmalı kargo (Yurt içi kargo) / XXXXX Kargo

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2016, 10:01   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Alt satıra geçmememiz lazım sanırım.Tabletimden girdim,ama basmadığım halde alt satıra geçti.Lojistik merkezine mesaj yolladım ama geri dönüş olmadı.Düzeltilir mi?

torkulu ve Serdars1 beğendi.
çamkokusu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2016, 14:56   #3
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Kargo firması netleştikten sonra hangisi olduğu belirtilirse çok iyi olur. Şahsen ben adres olarak kargo firması şubesini veriyorum.

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2016, 18:14   #4
Ağaç Dostu

Ben yurt içi dedim.Hala o mu?

Eski 16-10-2016, 19:41   #5
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Büyük ihtimal yine Yurt İçi Kargo olacak.

Lonicera beğendi.
Eski 16-10-2016, 19:44   #6
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çamkokusu Mesajı Göster
Alt satıra geçmememiz lazım sanırım.Tabletimden girdim,ama basmadığım halde alt satıra geçti.Lojistik merkezine mesaj yolladım ama geri dönüş olmadı.Düzeltilir mi?
Bir sorun yok, adresiniz alındı.

çamkokusu beğendi.
LojistikMerkezi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2016, 20:22   #7
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Aşağıda, kutu içinde gösterilen ifadede görüldüğü gibi kargo bilgilerini ve etkinlikten ücretsiz paylaşım çerçevesinde tohum aldığına, alıcı ödemeli kargoyu kabul ettiğine dair beyanlar ile alınan tohumlardan yetiştirilecek bitkilerin tohumlarının gelecek yılın etkinliğinde paylaşıma niyet ifadeleri yer almaktadır.

Sn Meyvelitepe, ben bahsi geçen kutuyu ve içeriğini göremiyorum. Acaba sorun benim pc den mi kaynaklanıyor?

MeyveliTepe ve Jakin beğendi.
Eski 16-10-2016, 22:22   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-03-2012
Bende yolladım ,inşallah bir hatam olmamıştır.Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Ömer Bey Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-10-2016, 23:01   #9
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster

Sn Meyvelitepe, ben bahsi geçen kutuyu ve içeriğini göremiyorum. Acaba sorun benim pc den mi kaynaklanıyor?
Sn. Lonicera;

Kendimiz tarafından alttaki linkteki ifadeyi kopyalıyoruz. Kendi bilgilerimizi giriyoruz. Biraz sıkıntı olsa da gönderdim.

Aşağıda verdiğim bilgiler doğrultusunda, içinde talep ettiğim tohumlardan paylaşımcılar tarafından şahsıma özel hazırlanacak ücretsiz tohum poşetleri bulunan kargonun, ödemesi bana ait olmak üzere tarafıma gönderilmesini kabul ve rica ederim.

Aldığım tohumlardan yetiştirdiklerimden elde edeceğim tohumları, gelecek yılın agaclar.net etkinliğinde paylaşmaya gayret edeceğim.

forum kullancı adı;Ad Soyad;kargo adresi;irtibat telefonu

Tercih ettiğim kargo: Standart anlaşmalı kargo (Yurt içi kargo) / XXXXX Kargo

Muda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 17-10-2016, 08:12   #10
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Sağolasınız sevgili Muda. Şimdi sayfada kutucuğu da görebiliyorum))

Muda ve Jakin beğendi.
Eski 17-10-2016, 20:35   #11
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi Mesajı Göster
Bir sorun yok, adresiniz alındı.
Teşekkürler.

Eski 19-10-2016, 09:20   #12
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Daha önce adres bilgilerimi göndermiştim ancak niyet ifadesini eklemeyi unutmuşum. Bu nedenle niyet ifadesini kopyalayıp yapıştırarak yeniden gönderdim. Umarım sorun olmaz.

MeyveliTepe beğendi.
olmez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-10-2016, 21:10   #13
Ağaç Dostu

ParlakYıldızlar's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2015
Ben gonderemedim dün aksamda denedim.Yine denedim neden olmuyor,hata oluştu mesajı düşüyor.

Düzenleyen ParlakYıldızlar : 20-10-2016 saat 22:26 Neden: ekleme yapildi.
ParlakYıldızlar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-11-2016, 18:11   #14
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 02-01-2015
Bişey sorucam her farklı üyeden aldığımız tohumlar ayrı ayrı mı yoksa tek kargoylamı gönderilecek ?

onur45 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-11-2016, 18:48   #15
Ağaçsever

Bişey sorucam her farklı üyeden aldığımız tohumlar ayrı ayrı mı yoksa tek kargoylamı gönderilecek ?

Eski 28-11-2016, 18:59   #16
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi onur45 Mesajı Göster
Hayır, her farklı üye kendilerinden istenen tohumları Lojistik Merkezi'ne gönderiyor. Orada da size gelecek olan tohumlar bir pakette toplanıyor ve size tek bir kargo olarak gelecek. Daha çok detayı buradan okuyabilirsiniz.

Erdal Hoca beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-11-2016, 20:51   #17
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Hayır, her farklı üye kendilerinden istenen tohumları Lojistik Merkezi'ne gönderiyor. Orada da size gelecek olan tohumlar bir pakette toplanıyor ve size tek bir kargo olarak gelecek. Daha çok detayı buradan okuyabilirsiniz.
Cevap için teşekkürler

bahcedenn beğendi.
Eski 29-11-2016, 20:49   #18
Ağaçsever

Kargo kapıda ödememi ve fiyatı ne kadar veya şubeden mi teslim alıcaz ?

Eski 29-11-2016, 20:54   #19
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi onur45 Mesajı Göster
Kargo kapıda ödememi ve fiyatı ne kadar veya şubeden mi teslim alıcaz ?
Verdiğiniz adrese gelecek, kargo ücretini teslim sırasında kargocuya ödeyeceksiniz. Bu yıl kaça gideceği henüz belli değil. Geçen sene ortalama 4 TL idi.

Eski 15-12-2016, 20:33   #20
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Merhabalar..Ben telefondan girdiğim için işlemlerde biraz zorlanıyorum adresimi yolladım ama herhangi bir onay mesajı gelmediğinden emin olamadım ayrıca kargo olarak da PTT kargo seçmiştim. Mesajımın ulaşıp ulaşmadığını öğrenebilirmiyim?

Zekoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-01-2017, 21:35   #21
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Eksik adresler için son iki saat. Sonra adresi gelmemişlerin talepleri sıfırlanıyor ve geri dönüşü yok.

Eski 10-01-2017, 23:30   #22
Tohum Takas

Normalde bugün etiketlere başlamam lazımdı. Adres eksiği çok olduğu için olmayan adresleri ilan edip fazladan bir gün bekledim. Fakat doğrudur, bazı üyeler taleplerini yaptılar, adreslerini de göndermediler ama foruma da uğramıyorlar ki takip edebilsinler. Onlar için yapacak bir şey yok.

A_NOMAD, telato, guppy ve 3 kişi beğendi.
Eski 11-01-2017, 13:03   #23
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
Merhabalar.. Yıllardır bu sitenin üyesiyim. Ben maalesef sizin ilanlarınızı görmedim.
Çok sertsiniz.
Dün adres bilgileri için süre vermişsiniz. Bu sitenin ilk başlarındaki samimiyeti göremez oldum...
Adres bilgilerini yeni gönderdim.. Yollıycak olsanızda istemiyorum.
Demekki yıllar ve tecrübeler insanların başka insanlara bakış açısını değiştiriyor..
Kalın sağlıcakla vesselam..

Murat Uysal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-01-2017, 14:02   #24
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Siz geçen yılda etkinliğe katıldınız. Süreci biliyor olmanız gerekiyor. Lojistik merkez zaten büyük bir fedakarlık yapıyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Murat Uysal Mesajı Göster
Merhabalar.. Yıllardır bu sitenin üyesiyim. Ben maalesef sizin ilanlarınızı görmedim.
Çok sertsiniz.
Dün adres bilgileri için süre vermişsiniz. Bu sitenin ilk başlarındaki samimiyeti göremez oldum...
Demekki yıllar ve tecrübeler insanların başka insanlara bakış açısını değiştiriyor..

Atilgan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-01-2017, 15:30   #25
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-04-2016
arkadaş istemiyomuş zaten,o zaman yollamayalım taleplerini,kendi bilir.
tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış misali.
aylar öncesinden bildirilmiş bu,hala küsmeler,kızmalar...yakışmıyo valla

Atilgan, telato ve mimarCI beğendi.
huseyink005 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-01-2017, 15:37   #26
Tohum Takas

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Murat Uysal Mesajı Göster
Çok sertsiniz.
Çok mu sertiz?

16 Ekimden bu güne 2,5 ay boyunca adresini göndermemiş, son tarih çoktan geçmesine rağmen adresini göndermeye zahmet etmemiş katılımcının adresini beklemeye daha ne kadar devam edersek "sert" olmamış oluruz sizce?

Bu yüzden etkinliğin de belirsiz bir sürece beklemeye girmesi, yüzlerce diğer katılımcı için makul ve mantıklı mıdır?

Adresler olmadan talep kayıtlarının işlenemediği defalarca kere ifade edildi. Son dört yılda da değişen bir şey olmadı. Bu sene yine son anda adres peşine düşmeyelim diye adres istemeye erken başladık ki, tohum talep etmeye eli varan katılımcılar adreslerini de bir zahmet hemen göndersinler diye.

Samimiyet mi dediniz? Haklısınız. Buradan bakılınca da bir "samimiyet" sorunu olduğu görünüyor.

Evet, bugün adresinizi göndermişsiniz. Arzunuza uyarak talepleriniz için etiket düzenlemeyeceğiz (ki bir de geri dönen kargo sorunuyla uğraşmayalım).

malbman, Zekoş, oz26 ve 9 kişi beğendi.
Eski 11-01-2017, 17:01   #27
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-02-2011
Bu tip etkinliklerde katılımcıların belli kurallara uymasını beklemek kadar doğal bir şey olamaz. Birçok katılımcının tohumlarına kavuşmayı hevesle, gün sayarak beklediğini tahmin edebiliyorum. O yüzden LojistikMerkezi'nin keyfi ertelemelerden kaçınarak kuralları uygulamasını çok yerinde buldum.

Diğer yandan, yapılan eleştirilerin haklı ya da haksız olmasından bağımsız olarak, gelecek yıl uygulamayı nasıl daha iyi işler hale getiririz diye kafa yormanın bir zararı olmayacağını düşünüyorum. Bu bağlamda, paylaşım sayfasındaki başlıkları düzenleyebilir, hangi başlıkların önemli etiketi alması gerektiğini gözden geçirebilir ve katılımcıların genel prensipleri okuduğunu ve kabul ettiğini onayladıktan sonra paylaşıma girmesini sağlayan bir mekanizma oluşturabiliriz. Tabii forum özellikleri buna elverecek mi bakmak lazım.

Her durumda, yoğunluktan, unutkanlıktan ve belki de umursamazlıktan paylaşım dışı kalanlar olabilir. Bunu kişiselleştirmek ve küsmek yerine etkinliğin sağlıklı işlemesi için somut öneriler sunmayı ve önümüzdeki yıl daha dikkatli olmayı deneyebilirsiniz.

Özge Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-01-2017, 17:47   #28
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-04-2016
İnsanoğlunun yüzleri gibi, yaşantısı da farklı farklı.
Her bir bireyin kendine özgü, mazeret sayılabilecek sorunları vardır, olur.
Hayat, şartlar, zorluklar vesaire... Bunda -büyük ihtimalle- hepimiz hemfikiriz.

Öte yandan, burada geniş bir topluluk, ortaklaşa bir iş yapmaya çalışıyor.
Birbirine zincirin halkalarından da öte, örümcek ağı gibi bağlı bir topluluk...
Bildiğimiz üzere örümcekler, ördükleri ağların ufak bir kısmı dahi bozulsa, tüm ağları toplayıp, işe en baştan başlıyor.
Biraz düşününce, bu örneğin "Tohum Paylaşım Etkinliği" için de geçerli olduğunu kabullenebiliriz.
Çünkü yapılması gereken kolektif çalışmadan, olumlu veya olumsuz şekilde, herkes etkilenecek.

Dünya üzerinde bir tanecik insan yaşasa, belki kurallara gerek kalmazdı.
Madem çoğunluk halinde hareket ediyor, üstüne üstlük güzel de bir çalışma ortaya koymaya gayretleniyoruz;
O halde kurallara riayet etmemiz gerekiyor:
Bir başkası için değil, kendi iyiliğimiz için...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster

Adres bilgilerinizi beklemeden hemen gönderiniz.
Bir başka hususa daha değinmek isterim.
Ömrüm boyunca birçok toplanma, toplu iş yapma vb. durumlarla karşılaştım.
Birçok vakit en çok gecikenlerden, geç kalanlardan oldum.
Hatta öyle zamanlar oldu ki, "Ben bile zamanında geldim, sen nasıl gecikirsin?" gibi espriler yaptım, güldük.

Demem o ki, muhakkak birileri geç kalıyor. Hayatın her alanında böyle...
Eleştirmek adına böyle söylemiyorum, insan fıtratına ters bir istek veya serzenişte de bulunmak istemem.
Pekiyi buradan nereye bağlayacağım?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Birkaç gündür yaşadığımız olumsuz hava şartları ve elektrik kesintileri yaşanmasından ötürü paylaşmaya yetiştiremediğim birkaç çeşit için talebim üzerine Tohum Paylaşım Etkinliği tanıtım ve talep tarihi 7 Ocak 2017 Cumartesi, saat 23:59:59'a kadar uzatılmıştır. Sn. MeyveliTepe ile konuşmam üzerine kendisi de elektrik kesintisinden ötürü bağlanamadığı için bu bilgiyi onun adına yazıyorum.
Gördüğümüz üzere zaten tarih bir hafta öteye atılmış.
Ben eminim ki, bir hafta daha ertelense, yine geç kalacak birileri olacak, yine isyanlar yapılacaktır.

Ayrıca, ibret almayı bilirsek, yaptığım bu alıntıdan da çıkaracak dersler var:
Demek ki herkes için -ortak- olumsuz koşullar* oluştuğunda, kolaylık sağlanabiliyormuş.
(*Act of God diye bir kavram vardır, bilen bilir).
"İnsanlar kurallar içindir" değil, "kurallar insanlar içindir" mantığı ile iş yapıldığında, yine insan hayatı kolaylaşıveriyor.

Sonuç olarak, sorusu veya mazereti olan belirtirse, yine çözüm üretmeye çalışılır.
Küsersek, gücenirsek, duygularla hareket edip bir de üzerine ithamda bulunursak, işlerin yürümesi zorlaşır.
Kalıcı dargınlıklara ise hiç mi hiç gerek yok...

Hele de tüm ülke insanı olarak, zorlu cenderelerden geçtiğimiz şu günlerde, ihtiyacımız olan şey, sevgi ve hoşgörüdür.

"Olmaz olsun" değil, "sağlık olsun" diyebilmektir...

MaynaVira Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-01-2017, 17:55   #29
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sayın MaynaVira harika bir yazı olmuş.. bir durum ancak bu kadar güzel izah edilebilir ve ancak bu kadar güzel tatlıya bağlanılabilir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zekoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 11-01-2017, 20:29   #30
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
Agaclar.net sitesini sadece bir tohum paylaşım yeri olarak görmedim. Bu sitenin onlarca güzel yeri var. Bir öğretmen olarak sitenizi eğitimin içerisinde örnek teşkil edecek şekilde bilakis kullandım..
Benim belirtmek istediğim ana sayfada adres bilgilerinin girilmesi ilgili bir link yok. Olsaydı daha iyi olurdu. Şans eseri sayın MeyveliTepe'nin "son 2 saat" kelimesini görüyorum..
Zamanında etkinlik kurallarını okumamak benim hatam kabul ediyorum...

Sağlık olsun...

oz26, anarius, telato ve 2 kişi beğendi.
Murat Uysal Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:46.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024