agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2016-2017 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni604Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-12-2016, 11:52   #151
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Cevremizde labadaya evelek derler efelek diye de geciyor..belki de o yörede kısaca pazı diye isimlendirilmis olabilir..ama labada bitkisi oldugu dogru..Mesela cevremde ıspanak, pancar yapragı, labada ve pazı gibi yesillikleri ekmek icine koyarlar ve hic ayrı isimle ugrasmayıp direk mancarlı ekmek derler) Sonuc olarak burada da pazı yesilliklere verilen genel bir isim olabilir.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2016, 12:09   #152
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Bu hafta pazarda görmüştüm labada bitkisini. Sanırım onların cinsi değişikti yapraklar çok daha küçük oluşmuş ve bildiğimiz semiz gibi çok tazeydi.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2016, 16:26   #153
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-04-2016
Önceki mesajlarıma itiraz gelmediğine göre, evrensel hukukun tanıdığı "rebus sic stantibus" ilkesine de dayanarak,
tohumları bu gece paylaşıma açmayı düşünüyorum. Ne olur ne olmaz diye bilgi vereyim dedim.

MaynaVira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2016, 17:05   #154
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sabırsızlıkla bekliyordum özellikle de ylang ylang ve tatar hanımelisini...cok guzel kokuya sahipmis birazda ondan heveslendim..tesekkürler Sayın MaynaVira

MaynaVira beğendi.
Zekoş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2016, 17:21   #155
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2015
Çok üzüldüm ben yetişemeden paylaştıklarınızın kotası dolmuş sayın maynavira

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sweetnurse83 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-12-2016, 18:46   #156
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Merhaba, bu sene bana bir şans daha verebileceğinizi düşünerek bu yıl da tohum talebinde bulunuyorum. Geçen sene ilk defa tohum talep etmiş ve tohumlara sahip olup Hopa'daki arazime dikmiştim. Devlet memuru olduğum için Temmuz iznimi alıp 15 Ağustosta emekli olacaktım. İzinlerimi ara ara kullanarak temmuza kadar bahçemi uzaktan kontrol ettim. Ancak 15 Temmuzda olan darbe nedeni ile emeklilik izinleri dahil tüm izinler kalktığı için emekli olmak üzere izin alıp tohumlarımın, yani bitkilerimin hepsini bahçemde zorunlu olarak terk etmek zorunda kaldım. Dolayısıyla paylaşacak tohumlara sahip olamadım. Bu yıl Mayıs başında bir aylık yıllık iznimi alıp emekli olup, yaşayacağım yer olan Hopa'ya yerleşeceğim. Çok rica ediyorum, bu yolda beni yalnız bırakmayın.Tohum paylaşımı için son gün olan bu günde bana bir şans (yeni yıl-yeni yaşam) şansı vermenizi saygılarımla arz ediyorum. Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünde Proje Mühendisi (İnşaat Mühendisi) olarak çalışıyorum, iş yerimden beni teyit edebilirsiniz. Saygılarımla,

alya_2013 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2016, 00:30   #157
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sweetnurse83 Mesajı Göster
Çok üzüldüm ben yetişemeden paylaştıklarınızın kotası dolmuş sayın maynavira
Siz taleplerinize ekleyin Sn. sweetnurse83
Zaten -bir istisna dışında- henüz kime, hangi tohumu yollayacağım belli değil. Son anda karar vereceğim.
Kendimce, belki haddim olmayarak, birçok ölçütü göz önünde bulundurmaya çalışacağım.
Tohumun yetişeceği iklim ve ortam; talep eden kişinin tecrübesi, foruma yaptığı katkı vesaire...
Keşke elimde çok daha fazla tohum olsaymış da, tüm talepleri kaşılayabilseymişim.
Bu vesileyle, tohum gönderemeyeceğim kişilerden de -şimdiden- özür dilemek isterim.

Doğrusu önceleri sellukaların ikisini paylaşmak niyetindeydim. Mesajınızı ve heyecanınızı gördükten sonra, kendime ayırdığımı da paylaşma kararı almış, yani tohumu size ayırmış; fakat listenize ekleyeceğinizi düşünerek, sizi ayrıca bilgilendirme gereği duymamıştım. Siz de büyük incelik gösterip, zaten limiti geçen sayıyı artırmak istememişsiniz. Sağ olun...

(Sonuç olarak artık haberiniz var. )

Zekoş, oz26, hcorak ve 1 kişi beğendi.
Eski 31-12-2016, 16:46   #158
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Birkaç gündür yaşadığımız olumsuz hava şartları ve elektrik kesintileri yaşanmasından ötürü paylaşmaya yetiştiremediğim birkaç çeşit için talebim üzerine Tohum Paylaşım Etkinliği tanıtım ve talep tarihi 7 Ocak 2017 Cumartesi, saat 23:59:59'a kadar uzatılmıştır. Sn. MeyveliTepe ile konuşmam üzerine kendisi de elektrik kesintisinden ötürü bağlanamadığı için bu bilgiyi onun adına yazıyorum.

Zekoş, hcorak, Muda ve 2 kişi beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2016, 16:46   #159
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Birkaç gündür yaşadığımız olumsuz hava şartları ve elektrik kesintileri yaşanmasından ötürü paylaşmaya yetiştiremediğim birkaç çeşit için talebim üzerine Tohum Paylaşım Etkinliği tanıtım ve talep tarihi 7 Ocak 2017 Cumartesi, saat 23:59:59'a kadar uzatılmıştır. Sn. MeyveliTepe ile konuşmam üzerine kendisi de elektrik kesintisinden ötürü bağlanamadığı için bu bilgiyi onun adına yazıyorum.

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...tm#post1491336

Eski 31-12-2016, 17:57   #160
Yeni Üye

palmiye_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2014
Bulgaristana tohum gonderme sorunu olmayan arkadaslar bende de cesitli cicek tohumlari var passiflora brugmansia bende cesitli cicek tohumlari palmiye tohumlari ariyorum

palmiye_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2016, 20:32   #161
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi palmiye_sever Mesajı Göster
Bulgaristana tohum gonderme sorunu olmayan arkadaslar bende de cesitli cicek tohumlari var passiflora brugmansia bende cesitli cicek tohumlari palmiye tohumlari ariyorum
Etkinlikte üyeler ayrı ayrı şahıslara tohum göndermiyorlar. Tohumlarına talep edilen üyeler tohumları Lojistik Merkezi'ne gönderiyorlar. Lojistik Merkezi de gelen tohumları tasnif edip tohum talep eden üyelere gönderiyorlar. Eğer sizin etkinlikten talep etmek istediğiniz tohum varsa siz talepte bulununuz. Ben Lojistik Merkezi adına gönderirim size tohumları. Geçen sene de yurt dışında yaşayan bir üyemize bu şekilde göndermiştik. Ayrıca sizin de paylaşmak istediğiniz tohum varsa Tohum Paylaşım Etkinliği Kataloglar sayfasında kendi adınıza bir sayfa açıp paylaşımda bulunabilirsiniz. Paylaşabilirseniz özellikle domates ve biber çeşitlerini görmeyi çok isteriz.

Eski 01-01-2017, 00:53   #162
Yeni Üye

palmiye_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 30-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Etkinlikte üyeler ayrı ayrı şahıslara tohum göndermiyorlar. Tohumlarına talep edilen üyeler tohumları Lojistik Merkezi'ne gönderiyorlar. Lojistik Merkezi de gelen tohumları tasnif edip tohum talep eden üyelere gönderiyorlar. Eğer sizin etkinlikten talep etmek istediğiniz tohum varsa siz talepte bulununuz. Ben Lojistik Merkezi adına gönderirim size tohumları. Geçen sene de yurt dışında yaşayan bir üyemize bu şekilde göndermiştik. Ayrıca sizin de paylaşmak istediğiniz tohum varsa Tohum Paylaşım Etkinliği Kataloglar sayfasında kendi adınıza bir sayfa açıp paylaşımda bulunabilirsiniz. Paylaşabilirseniz özellikle domates ve biber çeşitlerini görmeyi çok isteriz.
Cok sevinirim efendim sitenin calisma prensipini bilmedigim icin kusuruma bakmayin ogrenmeye calisacagim...

palmiye_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2017, 21:06   #163
Ağaç Dostu

Tohumları gönderirken kullanmak üzere; kilitli, küçük poşetçikler edindim.
Almadan danışsam, -çevre için- daha güzel olurmuş aslında. Zira elimde 1.500'den fazlası var.

Vakit biraz erken gibi ama yine de sormadan edemeyeceğim.
(Görece aceleci olmamın nedeni, poşetleri ancak internetten temin edebilmemdir).
  • Acaba etiketleme sistemi, geçen seneki gibi mi olacak?
  • Sizce etiketler, fotoğrafta örneği görülen paketlere sığar mı? (Boyutları 5,5x7 cm diye tahmin ediyorum).

Eklenen Resimler

Muda ve telato beğendi.

Düzenleyen MaynaVira : 01-01-2017 saat 21:25 Neden: Fazla yer kapladığı için, fotoğraf yan çevrilip tekrar yüklendi. -_-
Eski 02-01-2017, 08:02   #164
Ağaç Dostu

telato's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2014
Sayın MaynaVira;

Geçen seneki etiketler 6 cm x 2 cm boyutlarındaydı.

Aldığınız poşetler uygundur.

Muda ve MaynaVira beğendi.

Düzenleyen telato : 02-01-2017 saat 08:54
telato Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2017, 13:13   #165
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-10-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Eğer ulaşabilirseniz Ayfer Ünsal'ın "Ayıntab'tan Gaziantep'e Yeme İçme" adlı güzel bir tarif kitabı bulunuyor, tavsiye ederim. Burda Haylan Kabağı dolması tarifi de var.
benim icin cok ozel bir kitabi bulmak uzere Izmir'e gitmis insanim. Eminim ulasmanin yolunu bulurum...

Sonrasinda da unutulmaya yuz tutmus tariflerdeki, bitkileri bulmakta ama.. o kisim daha cetin gorunuyor.... Uzun bir listem var, aranacak bulunacak bitkilerle ilgili. ki henuz haylan kabagina bile ulasmis degilim

kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2017, 13:19   #166
Ağaç Dostu

Benim bir sorum daha olacak...

Ben yurtdisinda olmamin yanisira mevsim olarak size ters bir yerde yasiyorum. Su an yaz ayindayiz ve bahcemdeki bitkiler tam gaz buyuyor. Bu sene talep edenlerden biri olarak katildigim etkinlige seneye tohumlarla katilmak isterim ama ben tohum topladigimda bir sonraki etkinlige daha aylar olacak. Tohumlari topladiktan sonra, topluca lojistik merkezine gonderebilir miyim? Bir sonraki etkinlige kadar orada saklanma sansi olur mu?

Eski 02-01-2017, 16:01   #167
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Bir sonraki etkinlige kadar orada saklanma sansi olur mu?
Olur.

Umarım tekrar bulamayacak kadar iyi saklamam

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2017, 16:29   #168
Ağaç Dostu

Tekrardan merhabalar;

Yine ben ve yine soru işaretleri...
(Sanırım bu başlığı en çok meşgul eden üyelerden birisi ben oluyorum).

Bu sene yurt dışına gitme ihtimalim vakit geçtikçe kuvvetleniyor.

Hem emekler, hem de tohumcuklar ziyan olmasın diye;
paylaşımcılar tarafından "sayısı sınırlı" şeklinde belirtilenler başı çekmek üzere,
taleplerimin büyük bir bölümünü iptal ettim (aferin bana).

Sağ kalanlara ilişkin şu şekilde bir olasılık zinciri tasarladım:
  • Türkiye'de olursam, ekerim.
  • Yetiştirmesi için bir yakınıma veririm.
  • Bir sene bekletir veya forumdan bir başka kişiye gönder(t)irim.
İşte esas soru burada devreye giriyor: Tohumlar bir sene bekler mi?

Konuyu burada dile getirmemi lütfen bedavacılık olarak algılamayın.
Birçok kaynağı araştırdım, farklı bilgiler mevcut.
Sizin de görüşlerinize başvurmak iyi olur diye düşündüm.

Tohum türleri: Domates, biber, karpuz, fasulye, akşamsefası, melisa otu, kadife.

Bana hepsi bir sene dayanır gibi geliyor. Ne dersiniz?

Zekoş ve sweetnurse83 beğendi.
Eski 02-01-2017, 20:38   #169
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-12-2016
Merhabalar, paylaşım etkinliği için lojistik merkezine gönderdiğim mesaj(kargo-adres bilgisi) uzunca bir süredir okunmamış görünüyor. Acaba bir sıkıntı mı var? adres bilgimi ulaştırıp ulaştıramadığımdan emin olamadım, danışmak istedim.teşekkürler.

Bal_Arısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2017, 23:49   #170
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bal_Arısı Mesajı Göster
Merhabalar, paylaşım etkinliği için lojistik merkezine gönderdiğim mesaj(kargo-adres bilgisi) uzunca bir süredir okunmamış görünüyor. Acaba bir sıkıntı mı var? adres bilgimi ulaştırıp ulaştıramadığımdan emin olamadım, danışmak istedim.teşekkürler.
Gönderdiyseniz gitmiştir.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2017, 03:15   #171
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Gönderdiyseniz gitmiştir.
Bu konuyla ilgili benim de korkularim var. ya adres gitmezse ya hakkimi kacirirsam diye Gonderdim ama ya gitmediyse, sorular sorular

Eski 03-01-2017, 07:28   #172
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-04-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kaktüs Mesajı Göster
Benim bir sorum daha olacak...

Ben yurtdisinda olmamin yanisira mevsim olarak size ters bir yerde yasiyorum. Su an yaz ayindayiz ve bahcemdeki bitkiler tam gaz buyuyor. Bu sene talep edenlerden biri olarak katildigim etkinlige seneye tohumlarla katilmak isterim ama ben tohum topladigimda bir sonraki etkinlige daha aylar olacak. Tohumlari topladiktan sonra, topluca lojistik merkezine gonderebilir miyim? Bir sonraki etkinlige kadar orada saklanma sansi olur mu?
Bildiğim kadarıyla Avustralya' ya yurt dışından tohum sokmak çok zor. Gümrüklerde de bu konuda çok sıkı kontroller yapıyorlar. Yakalanırsa ağır para cezaları da var.

kerkenez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2017, 19:33   #173
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-11-2015
Acaba tohumlar ne zamn gönderilmye başlanacak?Saksıları hazırlayacağım da

çamkokusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2017, 08:17   #174
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2015
Sayın maynavira daha bilgili arkadaşlar eminim size sorularınız ile ilgili daha yardımcı olacaklardır ama mantıken elinize gelecek olan tohumlar bence dayanır 1 sene nedir ki senelerce bekleyip eski evlerden çıkan ana tohumlar olduğunu duyuyorum onlar dayanıyorsa seninkilerde dayanır yalnız serin ve rutubet olmayan bir ortamda saklaman gerekecek sanırım sana kolay gelsin

MaynaVira beğendi.
sweetnurse83 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2017, 21:50   #175
Ağaç Dostu

Erdal Hoca's Avatar

Giriş Tarihi: 09-06-2010
Talep ettiğim tohumlar için adres bilgilerimi öm ile LojistikMerkezi'ne gönderdim. Kendim de erguvan tohumunu paylaşıma açmıştım. Bu tohumların talep eden üyelere ulaşması için ne yapmam gerekiyor?

Erdal Hoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-01-2017, 22:05   #176
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Erdal Hoca Mesajı Göster
Talep ettiğim tohumlar için adres bilgilerimi öm ile LojistikMerkezi'ne gönderdim. Kendim de erguvan tohumunu paylaşıma açmıştım. Bu tohumların talep eden üyelere ulaşması için ne yapmam gerekiyor?
Lojistik merkezinden adresinize sizden tohum talep edenlerin olduğu bir email gelecek. Onun çıktısını alıp tohumlarla birlikte kilitli poşetler koyup tohum merkezine kargolayacaksınız. Tarifi kabaca yaptım. Geçen seneki etkinlik sayfalarını kurcalarsanız örnekler var.

Erdal Hoca beğendi.
saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2017, 07:25   #177
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Etkinliğin tohum tanıtım ve talep faslı bu gece yarısı bitiyor.

Elektriklere bir şey olmaz ise talepleri değerlendirme ve etiket hazırlama faslı başlayacak.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2017, 22:05   #178
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Sayın hberbul paylaşıma açtığınız kornişon salatalıklar
benim daha önce paylaştığım wautoma salatalığımı?

Atilgan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2017, 22:51   #179
Ağaç Dostu

intibah's Avatar

Giriş Tarihi: 29-11-2004
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Etkinliğin tohum tanıtım ve talep faslı bu gece yarısı bitiyor.

Elektriklere bir şey olmaz ise talepleri değerlendirme ve etiket hazırlama faslı başlayacak.
Şu an itibariyle fazladan eklediğim tohumları sildim. Önceden çıkmış bir liste yoktur umarım. İyi çalışmalar.

intibah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2017, 21:10   #180
Ağaç Dostu

hberbul's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Olabilir sayın atılgan...Tohum aldığım kişilerin listesini taşınırken kaybettiğim için isim veremedim. Çok emin olduklarım dışında.

hberbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024