agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2016-2017 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2016-2017-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Paylaşımcıların Dikkatine, Kargosunu Gönderenler (http://www.agaclar.net/forum/2016-2017-tohum-paylasim-etkinligi/40503.htm)

MeyveliTepe 11-01-2017 22:04

Paylaşımcıların Dikkatine, Kargosunu Gönderenler

2 Eklenti(ler)
Değerli paylaşımcılar,

Bu gece itibarıyla etkinlikte kullanılacak etiketleri herkes için ayrı ayrı hazırlayarak göndermeye başladım.

Geçen yıldan talimli olanlar hatırlayacaktır ama bu yıl bir çok yeni paylaşımcımız var, bu yüzden etiketleri anlatmam gerekiyor.

Eklenti 637199

Bu etiketler hazırlanacak her bir tohum poşeti içindir. Etiketin üzerinde en üst satırda talep edenin adı görünüyor.

İkinci satırda ise paylaştığınız ve talep edilen tohum ismi yer alıyor. İsmi çok uzun olan az sayıdaki tohumun ismini anlaşılacak şekilde kısalttım ki etikette biribirine girmesin.

Üçüncü satırda sizin isminiz görünüyor.

Sol tarafta en altta ise bir barkod ve seri numarası görünüyor. Barkod'lar tohumları Lojistik Merkezine gönderdiğinizde kayda alınırlarken çok önemli. Bu yüzden etiketleri mümkün mertebe kaliteli bir yazıcıda, tercihan laser yazıcıda yazdırınız, keserken dikkat ediniz, katlamayınız ve kirlenmemesine gayret ediniz.

Herbir tohum poşetine ilgili etiketin kesilip konması ve dışarıdan rahatça görünebilmesi gerekiyor. Bu şekilde poşetlenmiş tohumların kilitlerini iyice kapatınız ki açılıp tohumlar saçılmasın.

Eklenti 637200

Bu etiketler, sizden aynı talep edenin birden fazla tohum talep ettiği durumlar için hazırlanmıştır. Bu şekilde birden fazla tohum poşetinin aynı talepçi için bir araya getirilmesinde kullanılanılacaktır. Bunun için tohum poşetlerinden 1-2 numara daha büyük poşetler kullanılabilir. Bunların içine aynı talepçiye ait tohum poşetleri konup içine de bu etiketlerden uygun olanın dışarıdan görünecek şekilde konması gerekiyor.

Bu şekilde hazırlanmış paketçiklerin kargo kutusuna yerleştirilirken mümkün mertebe alfabetik sırada yerleştirilmesi Lojistik Merkezinde talep edenlerin zarflarına dağıtılırken büyük kolaylık sağlayacak, hataları azaltacaktır.

Herkese kolaylıklar diliyorum.

Bu konu ile ilgili her türlü sorunuzu bu başlıkta sorabilirsiniz. Hazırlıklarınızdan görüntüler de başkaları için faydalı olabilir.

Etiketleri herkes için ayrı ayrı hazırladığımdan biraz zaman alıyor. Hergün 10-15 kişinin etiketlerini gönderebileceğimi düşünüyorum.

MaynaVira 11-01-2017 22:38

Etiketleri heyecanla bekleyen var mıdır diye merak etmiyor değilim... :p

aslama1994 11-01-2017 23:50

Benim paketleme bittiydi.Etiketleri yapıştırıp ne zaman gönderebiliyoruz? İkinci kısımdaki etiketlere ne koyacağımıza katalogdan mi bakacağım.

sweetnurse83 12-01-2017 02:28

Valla ben bir heyecan maili bekliyorum paketleme için hergün bakıyorum ����

aslama1994 12-01-2017 16:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aslama1994 (Mesaj 1492295)
Benim paketleme bittiydi.Etiketleri yapıştırıp ne zaman gönderebiliyoruz? İkinci kısımdaki etiketlere ne koyacağımıza katalogdan mi bakacağım.

Etiketleri çıkardım.Ne zaman gönderebilirim.Adres mi gelecek bize.

MeyveliTepe 12-01-2017 17:29

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aslama1994 (Mesaj 1492343)
Etiketleri çıkardım.Ne zaman gönderebilirim.Adres mi gelecek bize.

Çıkardım derken, her bir tohum poşetinin içine ilgili etiketi koydunuz, sonra da aynı kişilere gidecek tohum poşetlerini gruplayıp onları da daha büyücek poşetlere koyarak ikinci etiketleri de yerleştirdiniz, değil mi?

intibah 12-01-2017 18:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1492346)
Çıkardım derken, her bir tohum poşetinin içine ilgili etiketi koydunuz, sonra da aynı kişilere gidecek tohum poşetlerini gruplayıp onları da daha büyücek poşetlere koyarak ikinci etiketleri de yerleştirdiniz, değil mi?

E posta adresimi gönderdim ama bana etiketler gelmedi.

orucoğlu 12-01-2017 19:30

mail güncelleme

Sayın Meyvelitepe,
mevcut mail adresim kapanmış olduğundan kullanamıyorum. etiketleri size özel mesajdan gönderdiğim yeni mail adresime gönderebilirseniz çok memnun olurum.(biliyorum çok meşgulsünüz ama..)

MaynaVira 12-01-2017 20:26

Sn. intibah;

Buradaki mesajda,
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1492289)
Etiketleri herkes için ayrı ayrı hazırladığımdan biraz zaman alıyor. Her gün 10-15 kişinin etiketlerini gönderebileceğimi düşünüyorum.

Sn. Meyvelitepe'nin günlük -en iyi ihtimalle- 15 kişinin etiketini hazırlayabileceğini anlıyoruz.

Geçmiş tarihli şu mesajda ise,
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1490271)
20 Aralık 2016 itibarıyla Taleplerin son durumunu bu adresten topluca görebilirsiniz.

O gün itibarıyla sistemden çekilen -taleplere dair- bilgiler yer alıyor.

Ben az önce sizin için listeyi açtım ve üşenmeden, tek tek saydım. :p Sizden önce 88 kişi görünüyor.
  • 21 Aralık ile, etkinliğin son günü arasında yapılan yeni talepleri saymazsak;
  • 88 kişinin taleplerinden, 75'inin geçerli olduğunu varsayarsak;
  • Sn. Meyvelitepe'nin çok çalışıp günde 15 kişinin etiketini hazırlayacağını düşünürsek; :rolleyes:
"75(kişi)/15(kişi/gün)=5 gün" gibi bir sonuca varıyoruz.
Siz de 76. sırada olduğunuza göre, etiketleriniz -yaklaşık olarak- dağıtımın altıncı gününde gelecek demektir.

O gün de, 17 Ocak'a (gelecek hafta salıya) tekabül ediyor. :rolleyes:

intibah 12-01-2017 20:45

sn. MaynaVira açıklamalar için çok teşekkür ederim zahmet oldu. Sn. Meyvelitepe kolay gelsin. Sabırlar diliyorum :)

saleri 12-01-2017 20:48

2 Eklenti(ler)
Çok şükür bitti. :D

Eklenti 637230

Eklenti 637231

MaynaVira 12-01-2017 22:07

Sn. intibah yanılıyor da olabilirim. Benimkisi sadece bir varsayımdı. ;)

LojistikMerkezi 12-01-2017 23:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MaynaVira (Mesaj 1492362)
Sn. intibah yanılıyor da olabilirim. Benimkisi sadece bir varsayımdı. ;)

e-posta adresinizi gönderdiniz mi?

telato 13-01-2017 00:19

3 Eklenti(ler)
Eklenti 637235

1- Arkadaşlar tohumlar poşetin alt tarafında toplanıyor. Tohum poşetine etiketi barkod üstte kalacak şekilde koyalım ki tohumlar barkodu kapamasın.

Eklenti 637236

2- Kıvırcık, Lahana gibi sebzelerin tohumları küçük ve tozlu olabiliyor. Eğer elinizde varsa önce küçük poşete tohumu koyun, sonrasında etiket ve bir boy daha büyük poşete..

Eklenti 637237

3- Lojistik merkezinin tohum tasnifini daha çabuk yapması ve tohumlarımızın bize daha çabuk ulaşması için poşetleri alfabetik sıraya koyun ve alfabetik sıra bozulmasın diye ipe alın.

Kolay gelsin...

ayhank 13-01-2017 00:23

Etiketler

Merhaba,
Etiketlerim geldi ancak beklediğimden az, son baktığımda 19 talep görmüştüm ancak 10 adet etiket geldi, taleplerin tümünü karşılama imkanım var.

hepsini karşılaşmazsam benim talep ettiğim tohumların da bir kısmı gelmeyecek sanırım :(

sweetnurse83 13-01-2017 00:32

Bende etiketlerimi az önce çıkardım yarın ilk iş kilitli poşet alıp poşetleme işine başlayacağım ���� Bebişlerimi size göndermek için hazırlayacağımdan heyecanım üst seviyede ilk kez böyle bir etkinliğe katılıyorum umarım göndereceğim tohumlardan bol bol verim alırsınız ����

MaynaVira 13-01-2017 06:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi (Mesaj 1492364)

Ayrıca e-posta adresi göndermek mi gerekiyordu? :eek:
(Ya sorunuzun muhatabı bir başkasıydı, ya da gevezelik etmekten bir yerleri kaçırdım). :p

En iyisi, başlıkları tekrar bir gözden geçireyim.

incirli 13-01-2017 07:30

sayın meyvelitepe
bana attığınız e postada sadece 4 kişinin tohum isteği var
paylaşımlarıma yapılan istekler çok daha fazlaydı
bir yanlışlık mı oldu acaba?

Dutlubahçe 13-01-2017 08:31

Lojistik merkezinin adresi

Etiketlerimiz geldi,tohum paketlerimizi heyecanla hazırlıyoruz. Tohumları göndereceğimiz lojistik merkezinin adresini bir türlü bulamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Zekoş 13-01-2017 09:08

Talep sayısının az olmasının sebebi sanırım adresleri yollamayanlar gecersiz sayıldı ve onlar silindi.Ayrıca talep hakkından fazla tohum secenlerin sectikleri fazlalıklar da silinince sonuc bu oldu.En mantıklı cevap bu olmalı diyorum..
Hepimizin aynı heyecanı yaşaması cok daha güzel;)Herkese kolay gelsin..

saleri 13-01-2017 10:37

1 Eklenti(ler)
Dün akşam etiketleri poşete yerleştirdiğimde tohumların bazılarının poşetin içindeki barkodun okunmasını zorlaştırıcağını gördüm.

Bugün ufak bir araştırmayla yapışkanlı A4 kağıdı buldum. 2 tanesi 1 tl.

Etiketlerin bu yapışkanlı kağıda çıktısını aldım. Akşam poşetlerin dışlarına bunları yapıştıracağım. Artık barkod okunma zorluğu olmayacağını düşünüyorum.

Eklenti 637243

MeyveliTepe 13-01-2017 10:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MaynaVira (Mesaj 1492375)
Ayrıca e-posta adresi göndermek mi gerekiyordu? :eek:
(Ya sorunuzun muhatabı bir başkasıydı, ya da gevezelik etmekten bir yerleri kaçırdım). :p

En iyisi, başlıkları tekrar bir gözden geçireyim.

Burada istenmiş. Etiketleri gönderebilmenin yegane yolu :)

olmez 13-01-2017 12:05

1 Eklenti(ler)
Eklenti 637244

Etiketlerim geldi ve paketlemeyi bitirdim. Kargoya hazır. Eğer ben kaçırmadımsa henüz Lojistik Merkezi'ne göndermek için hangi adresi ve kargoyu kullanacağımız açıklanmadı sanırım. Ayrıca geçen yıl olduğu gibi anlaşma sağlanan kargo şirketinden alınan bir indirimli gönderim kodu da yayınlanmadı sanırım. Eğer bunlar yayınlandı ve ben kaçırdı isem nerede yayınlandığını tekrar belirtebilir misiniz?

aslama1994 13-01-2017 13:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1492346)

Evet aynen öyle yaptım.

aslama1994 13-01-2017 13:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi aslama1994 (Mesaj 1492401)
Evet aynen öyle yaptım.

Hatta 66 paket hazırlamıştım. Ama 60 etiket geldi. Kalan altı paketi de öğle arası bana yardımcı olan öğrencime verdim.Bende mısır var bana vermiştiniz dedi. Bir diş mısır vermişim çocuk onu saklamış hevesle. Al dedim sana bir paket mısır.

MaynaVira 13-01-2017 16:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1492396)
Burada istenmiş. Etiketleri gönderebilmenin yegane yolu :)

Teşekkür ederim...
İşime bakacağım yerde, sağa sola laf yetiştirince böyle oluyor işte.
Allah'ın zopası yok derler...

intibah 13-01-2017 17:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi LojistikMerkezi (Mesaj 1492364)

E posta göndermiştim. Etiketlerde gelmiş. Teşekkürler.

Erdal Hoca 13-01-2017 21:42

Etiketler henüz elime ulaşmadı. Benim yaptığım bir yanlışlık mı var, yoksa belli bir sırayla mı gönderiliyor da henüz bana gelmedi :confused:

Atilgan 13-01-2017 22:00

Sırayla gönderiliyor.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Erdal Hoca (Mesaj 1492426)
Etiketler henüz elime ulaşmadı. Benim yaptığım bir yanlışlık mı var, yoksa belli bir sırayla mı gönderiliyor da henüz bana gelmedi :confused:

LojistikMerkezi 13-01-2017 22:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Erdal Hoca (Mesaj 1492426)

Beş dakika öncesi itibarıyla e-posta adresi gönderenlerin hepsine etiketler gönderildi.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024