agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2015-2016 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2015-2016-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Paylaşımcılar (http://www.agaclar.net/forum/2015-2016-tohum-paylasim-etkinligi/38639.htm)

uss 07-01-2016 00:27

USS Tohum Paylaşım Paketleme

1 Eklenti(ler)
Tohum paketleri hazırladık göndermek için Lojistik Merkezi Adresini bekliyoruz.
Bizim paylaşımlarımıza 72 adet talep olmuştur.
Bize gönderilen 48 adet talep etiketinin tümü için paketler hazırlanmıştır.
Her etiketten ikişer adet bastırdık birini paketin içine birini de üzerine yapıştırdık.
Paylaştığımız tohumların, tüm talep edenlere, verimli olmasını dileriz.

TCM 07-01-2016 09:04

@ uss, benim poşetlere az daha koysaydın, en küççük benimki olmuş.

Üstteki gönderide @malbman ın beğenisi var ancak az önce sanırım adresini daha göndermeyenler arasındaydı. Gözden kaçtıysa hatırlatayım.

uss 07-01-2016 09:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1431644)

Üstteki gönderide @malbman ın beğenisi var ancak az önce sanırım adresini daha göndermeyenler arasındaydı. Gözden kaçtıysa hatırlatayım.

@ TCM, Sizinki birkaç tohum bir poşete girdiği için öyle görünüyor, ama sorun değil biraz daha eklerim.

malbman 07-01-2016 09:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TCM (Mesaj 1431644)

Sayın TCM hatırlatma için teşekkür ederim. Adresimi değil de e-posta adresimi göndermemiştim. Onu da iki gün önce hallettim ve etiketlerim de geldi. Sanırım o listeye yanlışlıkla girmişim. Yine de uyarınız için teşekkürler.

TCM 07-01-2016 12:50

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi uss (Mesaj 1431646)
@ TCM, Sizinki birkaç tohum bir poşete girdiği için öyle görünüyor, ama sorun değil biraz daha eklerim.

Aman ha, espri yaptım, dünyada hiç bir şey olmasın sadece adalet olsun, hakkımız neyse onu alalım, sağolun.

akçabardak 08-01-2016 12:26

2 Eklenti(ler)
Sn. MeyveliTepe, öncelikle emeklerinizden dolayı size ve tüm ekibinize teşekkür ediyorum, ellerinize, yüreğinize sağlık...

Önceden hazırlamış olduüum tohum poşetlerine, göndermiş olduğunuz etiketler poşetlere sığmadığı için
ortadan ikiye katlasam aşağıdaki şekilde göründüğü gibi poşetlerin içine koysam sorun olur mu?

Başka türlü çarem yok, bulunduğumuz yerde küçük boylarda poşet bulamıyorum,
bunları Ankara'dan getirdim.

Etiketler poşetlerden büyük
Eklenti 591755

Örnek:
Poşetin içinde bir yüzü Barkod
Diğer yüzünde ürün adı vs. şeklinde
Eklenti 591756

Bir de alfabetik sırasına göre derken, ürün alfabetik sırası mı?
Talep eden üyelerin alfabetik sırasına göre mi olacak. Teşekkürler

Lonicera 08-01-2016 12:30

Paketlemeyi dün akşam itibarıyla bitirmiş bulunuyorum. Geçerli 99 talebin tamamını karşılamak için gerek tohumların paket içi adedini azaltarak gerekse kendime ayırdığım tohumlardan bir şekilde tamamladım. Tohumların çoğuna koymuş olduğum talep sınırlarının tamamını gözardı ettim. Talepleri geçerli olup kim ne istediyse karşılamaya çalıştım. Benden tohum isteyip de kendilerine gönderilmeyecek olanlar sadece tohum talep şartlarına uymamış olanlar olacaktır. Zaten sistem bu işi otomatikman ayarlamış durumda.

Herkese yeni sezonda bol ve bereketli günler dilerken, bu tohum paylaşım etkinliğine en küçük bir katkıda bulunmuş her kim varsa hepsinin ellerine emeklerine sağlık keselerine de bereket diliyorum. İnşallah bu etkinlikte öncekiler gibi bir bayram havasında geçer, herkese kolay gelsin.

nefereses 08-01-2016 14:26

Lojistik merkezi adresi ne Zaman gönderilecek ?

Mücevher Çalısı 08-01-2016 16:22

2 Eklenti(ler)
130 geçerli taleple bu tatlı telaşa ortak olanlardanım;) Bu organizasyonu düzenleyen ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu benim ilk yılım ve sıfırdan tanıştım "Tohum Paylaşım Etkinliği" ile...

Tohumları poşetleme tarzım elimden geldiğince şu şekilde gerçekleşti;

Eklenti 591761

Ben de bir soru soracağım. Bana gelen taleplerden 10 tane üye sadece tek çeşit tohumdan talepte bulunmuş. Bu 10 adet poşeti aşağıdaki gibi daha büyük bir poşette birleştirdim. Bu durum bir karışıklık çıkarır mı?

Eklenti 591762

MeyveliTepe 08-01-2016 17:13

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Mücevher Çalısı (Mesaj 1431899)

Ben de bir soru soracağım. Bana gelen taleplerden 10 tane üye sadece tek çeşit tohumdan talepte bulunmuş. Bu 10 adet poşeti aşağıdaki gibi daha büyük bir poşette birleştirdim. Bu durum bir karışıklık çıkarır mı?

Eklenti 591762

Sorun yok, gayet güzel olmuş, elinize sağlık.

esgül73 08-01-2016 17:26

Sayın Meyvelitepe ellerinize sağlık,etiketleri göndermişsiniz.Elime ulaştı.

telato 08-01-2016 18:36

3 Eklenti(ler)
Eklenti 591782

Bende poşetleme işlemini poşet kaynak makinesi kullanarak yapıyorum..

Eklenti 591783

Eklenti 591784

u-m-u-t 08-01-2016 19:29

Teşekkürler

Greant64 08-01-2016 21:08

Bu tohumların goruntusunebile hayranım ben.
Bana da tohum gönderiyor musunuz ki acaba. Bende epey bir talepte bulunmuştur.

telato 08-01-2016 21:46

1 Eklenti(ler)
360 tohum talebinin 246 adedi geçerli talep kabul edildi. Arkadaşlar sizler geçerli talepler içersindesiniz ve bende geçerli taleplerin hepsine tohum gönderme düşüncesindeyim.
İşte tohum poşetleriniz:D

Eklenti 591802

Mücevher Çalısı 08-01-2016 22:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Greant64 (Mesaj 1431983)
Bu tohumların goruntusunebile hayranım ben.
Bana da tohum gönderiyor musunuz ki acaba. Bende epey bir talepte bulunmuştur.

İnsan tohumların görüntüsüne bile hayran oluyor, böyle de bir şey var...

Talepleriniz 25'ten fazla mı bilmiyorum ama kurallara göre ilk 25 talebiniz büyük ihtimalle (paylaşımcıların inisiyatifi söz konusu) gönderilecektir. Bana geçerli 2 talebiniz geldi:)

Greant64 08-01-2016 22:54

Çok teşekkür ederim o da yeter bana :)

akçabardak 09-01-2016 00:41

36. mesajda bir soru sormuştum ama sanırım gözden kaçtı. Cevap gelmeyince etiketleri ikiye katlayıp poşetin içine o şekilde koymak zorunda kaldım. Etiketler poşetlerden büyük olduğu için.

MeyveliTepe 09-01-2016 00:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak (Mesaj 1431859)
Sn. MeyveliTepe, öncelikle emeklerinizden dolayı size ve tüm ekibinize teşekkür ediyorum, ellerinize, yüreğinize sağlık...

Önceden hazırlamış olduüum tohum poşetlerine, göndermiş olduğunuz etiketler poşetlere sığmadığı için
ortadan ikiye katlasam aşağıdaki şekilde göründüğü gibi poşetlerin içine koysam sorun olur mu?

Başka türlü çarem yok, bulunduğumuz yerde küçük boylarda poşet bulamıyorum,
bunları Ankara'dan getirdim.

Örnek:
Poşetin içinde bir yüzü Barkod
Diğer yüzünde ürün adı vs. şeklinde
Eklenti 591756

Bir de alfabetik sırasına göre derken, ürün alfabetik sırası mı?
Talep eden üyelerin alfabetik sırasına göre mi olacak. Teşekkürler

Çok tercih edilen bir durum değilse de mutlaka katlamanız gerekiyor ise barkod katlanmayacak şekilde ve hem tohum ismi hem de barkod dışarıdan görülecek şekilde katlayın.

Kutulara yerleştirirken alfabetik sıralamayı talep sahibi üye adına göre yapmaya çalışın. Bunun sebebi talep edenler için hazırlanan zarflar da alfabetik sırayla diziliyor. Dolayısıyla tohumlar da alfabetik sırada olduğunda zarflar arasında fazla dolaşmadan tohumlar ve zarflar buluşabilir.

sevoş 09-01-2016 10:10

Tohum paketleri hazırlandi.yalnız mor reyhan tohumları ile yeşil reyhan tohumları karıştı.hangisi mor hangisi yeşil bilemedim.bende ikisini karıştırıp öyle poşetlere koydum.Yani tohumu ekince iki renktende reyhanınız olcak.saygılar.

efeege 09-01-2016 13:38

Ben henüz etiketleri çıkartamadım.
bu pazartesi etiketleri çıkartıp hemen hazırlayıp göndereceğim.
eşimin amaliyat durmundan hastaneden yeni çıktık.
o sebepten zaman ayıramadım.
tüm paylaşımcı arkadaşlara kolay gelsin..

Sevgi Durul 09-01-2016 21:36

Etiketlerim hazır, bugün kilitli poşetleri aldım. Tohumlar hazır, kaybettiğimi sandığım yıldız çadırı tohumlarımı da buldum.:)

En kısa zamanda hazırlanacak.

Taşlıbahçe 09-01-2016 21:55

1 Eklenti(ler)
Ne güzel başlamış hazırlıklar, bitmiş olanlar da var, maşallah :) Biz henüz paketlemeye geçmedik ama sürecin başlarından bir fotoğraf ekleyim dedim, proje gönülllülerinin en küçük üyelerinden biri iş başında :)

Eklenti 591862

olmez 10-01-2016 06:27

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi efeege (Mesaj 1432078)
Ben henüz etiketleri çıkartamadım.
bu pazartesi etiketleri çıkartıp hemen hazırlayıp göndereceğim.
eşimin amaliyat durmundan hastaneden yeni çıktık.
o sebepten zaman ayıramadım.
tüm paylaşımcı arkadaşlara kolay gelsin..

Geçmiş olsun Sn. efeege. Acil şifalar dilerim.

akçabardak 10-01-2016 11:07

1 Eklenti(ler)
Sevgili arkadaşlar:

Geçerli 6 kişi:

1- Sevgili aleydi,
2- Sn. bezginkuh,
3- Sn. crocusbb,
4- Sn. göksel,
5- Sn. VIZELI39 ve
6- Sevgili YeniGine

Turşululk sarı biber çeşitlerinden en büyük boy olanından,
tohum olarak ve yazdığım minik not kağıdı ile birlikte küçük
poşete koydum.

Küçük poşetle birlikte + 4 ayrı çeşit bütün olarak biraz daha büyük poşete
koydum, umarım parçalanıp karışmazlar. Bana karışık tohum olarak gelmişti,
ben ayrı olsun diye karıştırmadım.

Sizlere şimdiden kolaylıklar, balkon ve bahçelerinizde bol bol biberler yetiştirmeniz dileklerimle. Turşusu gerçekten çok nefis oluyor.

Örnek olarak fotoğrafladım.

Eklenti 591870

Atilgan 10-01-2016 13:23

Paketleme işini bitirdim. Golden Bantam mısır tohumum tahminimden az imiş bu yüzden sadece tohum paylaşanlara gönderebildim. Diğer çeşitlerde bir sorun olmadı. Zor iş kolay gelsin diyorum.

hosseda 10-01-2016 15:04

1 Eklenti(ler)
Bir aya yakındır köye gidememiştim, tohumları merak ediyordum. Dün gittim hepsi aşağıda fotoğrafı bulunan tohum kabında pırıl pırıl dağıtımı beklemedeydiler. Dağıtıma yetecek kadarı aldım yanıma, hafta içinde kargoya hazır hale getiririm nasipse...

Sevgi Durul 10-01-2016 23:35

Tohum poşetlerini hazırlıyorum.

Bazı üyelerin tohum etiketleri olduğu halde ana poşete koyulacak ad etiketleri eksik. Şimdiye kadar fark ettiğim 5 eksik var.

Bunlar geçersiz talep midir? Değilse, kendim ad etiketi mi hazırlamalıyım?

MeyveliTepe 10-01-2016 23:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi SDurul (Mesaj 1432398)
Tohum poşetlerini hazırlıyorum.

Bazı üyelerin tohum etiketleri olduğu halde ana poşete koyulacak ad etiketleri eksik. Şimdiye kadar fark ettiğim 5 eksik var.

Bunlar geçersiz talep midir? Değilse, kendim ad etiketi mi hazırlamalıyım?

Sizden sadece tek bir talebi olanlar için ayrıca ana poşete konacak etiket hazırlanmadı. Onları tek tohum paketi olarak gönderebilirsiniz.

Sevgi Durul 11-01-2016 09:30

Epey tek bir talebi olanlar ayrı poşetlenince, alfabetik sıralama bozulacak bu durumda. Onlar da kendi aralarında alfabetik sıralanacaklar anladığım kadarıyla, sayıları epeyce fazla.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024