agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2015-2016 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1037Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-01-2016, 14:46   #1
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Paylaşımcılar

Değerli paylaşımcılar,

Dün gece itibarıyla etkinlikte kullanılacak etiketleri herkes için ayrı ayrı hazırlayarak göndermeye başladım.

Geçen yıldan talimli olanlar hatırlayacaktır ama bu yıl bir çok yeni paylaşımcımız var, bu yüzden etiketleri anlatmam gerekiyor.

Name:  etiket1.jpg
Views: 1098
Size:  28.9 KB

Bu etiketler hazırlanacak her bir tohum poşeti içindir. Etiketin üzerinde en üst satırda talep edenin adı görünüyor.

İkinci satırda ise paylaştığınız ve talep edilen tohum ismi yer alıyor. İsmi çok uzun olan az sayıdaki tohumun ismini anlaşılacak şekilde kısalttım ki etikette biribirine girmesin.

Üçüncü satırda sizin isminiz görünüyor.

Sağ tarafta en altta ise bir barkod ve seri numarası görünüyor. Barkod'lar tohumları Lojistik Merkezine gönderdiğinizde kayda alınırlarken çok önemli. Bu yüzden etiketleri mümkün mertebe kaliteli bir yazıcıda, tercihan laser yazıcıda yazdırınız, keserken dikkat ediniz, katlamayınız ve kirlenmemesine gayret ediniz.

Herbir tohum poşetine ilgili etiketin kesilip konması ve dışarıdan rahatça görünebilmesi gerekiyor. Bu şekilde poşetlenmiş tohumların kilitlerini iyice kapatınız ki açılıp tohumlar saçılmasın.

Name:  Etiket2.jpg
Views: 1096
Size:  17.7 KB
Bu etiketler, sizden aynı talep edenin birden fazla tohum talep ettiği durumlar için hazırlanmıştır. Bu şekilde birden fazla tohum poşetinin aynı talepçi için bir araya getirilmesinde kullanılanılacaktır. Bunun için tohum poşetlerinden 1-2 numara daha büyük poşetler kullanılabilir. Bunların içine aynı talepçiye ait tohum poşetleri konup içine de bu etiketlerden uygun olanın dışarıdan görünecek şekilde konması gerekiyor.

Bu şekilde hazırlanmış paketçiklerin kargo kutusuna yerleştirilirken mümkün mertebe alfabetik sırada yerleştirilmesi Lojistik Merkezinde talep edenlerin zarflarına dağıtılırken büyük kolaylık sağlayacak, hataları azaltacaktır.

Herkese kolaylıklar diliyorum.

Bu konu ile ilgili her türlü sorunuzu bu başlıkta sorabilirsiniz. Hazırlıklarınızdan görüntüler de başkaları için faydalı olabilir.

Etiketleri herkes için ayrı ayrı hazırladığımdan biraz zaman alıyor. Hergün 10-15 kişinin etiketlerini gönderebileceğimi düşünüyorum.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2016, 16:11   #2
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Teşekkürler ,bu sayıda ve merkezi paylaşımı ilk defa yaptığımdan burada verilen açıklamalar sanırım yeterli gelecektir.

celalim01 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2016, 19:40   #3
Ağaç Dostu

intibah's Avatar

Giriş Tarihi: 29-11-2004
Galeri: 7
Aydınlatıcı oldu teşekkürler. Bir de ben ilk defa tohum paylaşacağım. Kilitli küçük poşetleri ve yapışkanlı etiket kağıdını nerden bulabilirim?

intibah Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2016, 19:46   #4
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Yapışkanlı etikete ihtiyacınız yok. Kilitli poşetleri ambalaj malzemesi satan yerlerde bulabilirsiniz. Size gönderdiğim etiketleri makas ile düzgünce kesip kilitli poşetlerin içine koyacaksınız.

Eski 05-01-2016, 20:39   #5
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Etiketler gelmiş bugün; teşekkürler, ellerinize sağlık, az iş değil

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2016, 23:16   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-12-2015
Merhaba Sn MeyveliTepe,
Mesleğim gereği bilgisayarlara yatkınımdır. İsterseniz etiket hazırlamanıza yardımcı olabilirim.

putko Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2016, 23:41   #7
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi putko Mesajı Göster
Merhaba Sn MeyveliTepe,
Mesleğim gereği bilgisayarlara yatkınımdır. İsterseniz etiket hazırlamanıza yardımcı olabilirim.
Teşekkürler, tek veri tabanında tek elden hazırlanması biraz yorucu olsa da daha az karmaşık olur

Bu arada bir çok e-posta adresi eksik. Elimdekilerin adres gönderimlerini hemen hemen bitirdim.

Eski 05-01-2016, 23:45   #8
Ağaç Dostu

heyyamola's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2009
Galeri: 37
Sn. MeyveliTepe, öncelikle yoğun emekleriniz için teşekkürler, ellerinize, beyninize, yüreğinize sağlık...

Önceden hazırladığım tohum poşetlerine, göndermiş olduğunuz etiketleri kendinden yapışkanlı A4 kağıda yazdırıp aşağıdaki şekilde poşetlerin dış yüzüne düzgünce yapıştırsam sorun olur mu? (Etiketler biraz büyük geldiği için)

Ön yüzü
Name:  DSCN7736.JPG
Views: 1020
Size:  68.5 KB

Arka yüzü
Name:  DSCN7737.JPG
Views: 984
Size:  68.5 KB

heyyamola Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 01:11   #9
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Dikkat ! aşağıdaki listede adı olan paylaşımcılar henüz e-posta adresi göndermediler. Etiketleri göndermekte olduğumdan acilen ihtiyacım var.

e-posta adresi Göndermeyenler
almira
bezginkuh
dagsa reklam
esgül73
evdeçiçek
hosseda
izmocee
kaknus
loveforlife
malbman
Milla
nefereses
neretva
nkutsay
pares
rencberdede
Seabert74
Selçuk Boz
YasinKısa

Eski 06-01-2016, 01:14   #10
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi heyyamola Mesajı Göster
Sn. MeyveliTepe, öncelikle yoğun emekleriniz için teşekkürler, ellerinize, beyninize, yüreğinize sağlık...

Önceden hazırladığım tohum poşetlerine, göndermiş olduğunuz etiketleri kendinden yapışkanlı A4 kağıda yazdırıp aşağıdaki şekilde poşetlerin dış yüzüne düzgünce yapıştırsam sorun olur mu? (Etiketler biraz büyük geldiği için)
Etiketler düşmezse ve barkod katlama yerine gelmez ise olabilir.

heyyamola beğendi.
Eski 06-01-2016, 11:34   #11
uss
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-12-2013
Sayın MeyveliTepe, etiketler elimize ulaştı teşekkür ederiz.
Paylaşım sayfamızda talep eden kişi daha fazla idi ancak elimize ulaşan etiket sayısı daha az. Biz tohum paketlemesini talep edenlere göre yapmıştık. Bir yanlışlık olabilir mi? Tekrar gözden geçirebilirseniz sevinirim. Tohum paylaşım etkinliğinin bazı kuralları olduğunu biliyoruz ama sakıncası yoksa biz talepte bulunan herkesin talebini karşılamak isteriz.

622ali, Jakin ve eto26 beğendi.
uss Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 11:43   #12
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Bir kaç gün önce (yanlış hatırlamıyorsam) lojistik merkezi kaynaklı bir mesaj okudum e-posta adreslerinizi yollayın diye. Bunun üzerine adresimi yolladım özel mesajla lojistik merkezine. Ama giden mesajlarda o mesajım yok. Gönderdiğimden kesin eminim çünkü e-posta adresimi yazdıktan sonra altına bu benim mail adresim diye not düşmüştüm, ileti gittikten sonra neden bu benim mail adresim diye yazdım e-posta adresim demem gerekirdi diye düşünüp hayıflandım ancak mesaj gitti yapacak bir şey yok dedim...

e-posta adresimi tekrar hemen yolladım, bunları yazmamın sebebini benim yaşlara yakın olanlar kolay anlar, tek korkumuz var hafızama bir şey mi oluyor....

Lonicera, A_NOMAD ve Jakin beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 12:17   #13
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

LojistikMerkezi hesabında kargo adreslerini topladık, siz de kargo adresinizi göndermişsiniz. Ben ise kayıt kuyut etiket vb. işleri yaptığım için paylaşımcıların e-posta adreslerini topluyorum.

Eski 06-01-2016, 12:23   #14
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uss Mesajı Göster
Sayın MeyveliTepe, etiketler elimize ulaştı teşekkür ederiz.
Paylaşım sayfamızda talep eden kişi daha fazla idi ancak elimize ulaşan etiket sayısı daha az. Biz tohum paketlemesini talep edenlere göre yapmıştık. Bir yanlışlık olabilir mi? Tekrar gözden geçirebilirseniz sevinirim. Tohum paylaşım etkinliğinin bazı kuralları olduğunu biliyoruz ama sakıncası yoksa biz talepte bulunan herkesin talebini karşılamak isteriz.
Evet, sizlere gelen etiketlerin sayısı ekranda gördüğünüz talep sayılarından daha azdır. Bunun sebebi, etkinlik prensiplerinde önceden ilan edilen prensiplere göre talep hakkı olmayanların, kargo adreslerini zamanında göndermeyenlerin talepleri ve talep sayısı sınırlamalarına uymayan fazla talepler talep edenlerin lehine olabildiğince de esnetilerek geçersiz olarak kabul edildi.

ozencan43 ve A_NOMAD beğendi.
Eski 06-01-2016, 12:48   #15
uss
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Evet, sizlere gelen etiketlerin sayısı ekranda gördüğünüz talep sayılarından daha azdır. Bunun sebebi, etkinlik prensiplerinde önceden ilan edilen prensiplere göre talep hakkı olmayanların, kargo adreslerini zamanında göndermeyenlerin talepleri ve talep sayısı sınırlamalarına uymayan fazla talepler talep edenlerin lehine olabildiğince de esnetilerek geçersiz olarak kabul edildi.
Açıklamanız için teşekkür ederim.

Paylaştığımız tohumları göndereceğimiz Lojistik Merkezi adresini bulamadım, onu da gönderebilirseniz en kısa sürede tohumları göndereceğiz.

uss Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 12:56   #16
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi uss Mesajı Göster
Açıklamanız için teşekkür ederim.

Paylaştığımız tohumları göndereceğimiz Lojistik Merkezi adresini bulamadım, onu da gönderebilirseniz en kısa sürede tohumları göndereceğiz.
Bir kaç güne ilan edilir.

Eski 06-01-2016, 13:15   #17
Ağaç Dostu

Adres bilgimi 11.11.2015 tarihinde yolladım sn.MeyveliTepe. O mesajımı hala görebiliyorum giden kutumda duruyor. Elektronik posta adresi için yolladığım mesaj çok daha yeniydi. Geriye doğru 10 gün olmadı o talebi okuyup mesajı yollamam. Mesaj nasıl yok oldu ve sizlere niye ulaşmadı bunu çözemedim o sebepten konu ettim.
Sanal alemin azizliği deyip geçmek en iyisi...

Eski 06-01-2016, 13:28   #18
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Adres bilgimi 11.11.2015 tarihinde yolladım sn.MeyveliTepe. O mesajımı hala görebiliyorum giden kutumda duruyor. Elektronik posta adresi için yolladığım mesaj çok daha yeniydi. Geriye doğru 10 gün olmadı o talebi okuyup mesajı yollamam. Mesaj nasıl yok oldu ve sizlere niye ulaşmadı bunu çözemedim o sebepten konu ettim.
Sanal alemin azizliği deyip geçmek en iyisi...
Kendi mesaj kutunuzda giden mesajlar içinde görebiliyor musunuz?

Eski 06-01-2016, 13:45   #19
Ağaç Dostu

Orada olmadığından konuya takıldım zaten.

Eski 06-01-2016, 14:14   #20
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Belki gönder tuşuna basmadınız, bu durumda mesaj hem kayıt edilmez hem de gitmez.

Eski 06-01-2016, 14:25   #21
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Sn MeyveliTepe, göndermiş olduğunuz iki listeyi de bu sabah yazıcıdan çıktı alıp kestim. Akşama doğru paketlemeye başlarım. Yarına işlem tamamlanmış olur kısmetse. Ellerinize sağlık.

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 15:53   #22
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Sn. MeyveliTepe etiketleri kestim. Paketlemeleri zaten yapmıştım. Sadece uygun etiketleri uygun paketlere koyma işlemi kalmıştı. Bu akşam onları da halleder, Lojistik Merkezi'nin gönderilecek adresi ilan etmesini beklemeye başlarız. Hepimize hayırlı olsun. Tüm paylaşımcı arkadaşlara kolay gelsin, Lojistik Merkezi'ne de sabırlar diliyorum.

olmez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 16:24   #23
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Sn MeyveliTepe, göndermiş olduğunuz iki listeyi de bu sabah yazıcıdan çıktı alıp kestim. Akşama doğru paketlemeye başlarım. Yarına işlem tamamlanmış olur kısmetse. Ellerinize sağlık.
Bu ne hız, ağırdan alın biraz Vakit bulup maile bakamadım ben daha.

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 18:12   #24
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Bu ne hız, ağırdan alın biraz Vakit bulup maile bakamadım ben daha.
Benim etiketim az, topu topu 10 ürün paylaştım 99 talep var geçerli. Yarım bilemedin bir saatte hazır hepsi. 52 ürün paylaşsaydım sanırım ben de ağırdan alırdım)) Moral bozmak gibi olmasın ama kim bilir kaç yüz tane geçerli talep olmuştur Allah yardımcınız olsun .

Düzenleyen Lonicera : 06-01-2016 saat 18:50
Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 21:22   #25
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Bittiiii. Adresin bildirilmesini bekliyorum Sn. TCM. :P

olmez Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 21:51   #26
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Giriş Tarihi: 02-11-2011
Bende etiketlerimi aldım ve hazırladım teşekkürler Sn MeyveliTepe.

Taşlıbahçe ve Jakin beğendi.

Düzenleyen sernur : 06-01-2016 saat 23:36
sernur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 22:12   #27
Ağaç Dostu

Etiketlere ait e posta mesajınızı aldım Sn MeyveliTepe. Teşekkür ederim.

Jakin beğendi.
Eski 06-01-2016, 22:34   #28
Ağaç Dostu

torkulu's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2012
etiketlerim geldi, yarın poşetlerim.

Jakin beğendi.
torkulu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2016, 22:39   #29
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Bende etiketleri çıkardım. Henüz kesmedim. paketlemedim. İlk fırsatta başlayacağım. Bugün yoğunduk. Okul sonrasında misafir ,sora komşuların ödevleri derken zaman doldu.

sernur ve Jakin beğendi.
celalim01 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-01-2016, 00:37   #30
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Dikkat ! aşağıdaki listede adı olan paylaşımcılar henüz e-posta adresi göndermediler. Etiketleri göndermekte olduğumdan acilen ihtiyacım var.

e-posta adresi Göndermeyenler
almira
bezginkuh
nefereses
neretva
nkutsay
rencberdede
Selçuk Boz
YasinKısa
Ayrıca Neşecan'ın gönderdiği adres hatalı, mesaj gitmiyor.

Bunlar dışında bana gönderilen tüm e-posta adreslerine etiket dosyalarını gönderdim. Almayan varsa ya da hatalı dosya gönderildiğini düşünen varsa lütfen bildirsin.

Jakin beğendi.
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024