agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2014-2015 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2014-2015-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Tohum talep edecek üyelerin dikkatine... (http://www.agaclar.net/forum/2014-2015-tohum-paylasim-etkinligi/38015.htm)

agaclar.net 22-04-2013 18:47

Tohum talep edecek üyelerin dikkatine...

Etkinlikten tohum talep edecek üyelerimiz,
Paylaşılacak Tohumlar bölümünde açılmış ve farklı tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan "Taleplerime Ekle" butonuna tıklayarak talepte bulunabilirler.

Dikkat: İlk mesajın altındakine tıklamayın...

Neden ilk mesajdaki tıklamalar yanlıştır?

Çünkü ilk mesajda dağıtılacak tüm tohumlar yer almaktadır.

Yeni sistemin özelliklerinden birisi de tohum talep etme işleminin artık sadece "Taleplerime Ekle" butonuna basılarak yapılacak olmasıdır.

Herkes tüm tohumlardan istemeyeceğine göre, tek tek tohumların tanıtıldığı mesajların altında yer alan"Taleplerime Ekle" butonuna tıklayarak istekte bulunmalısınız...

Tohum talep ettiğiniz başlıklarda yazışma yapılmaması, tohum takiplerini kolaylaştıracaktır.

Ayrıntılı bilgi için:

2013-2014 agaclar.net Tohum Paylaşım Etkinliği - Prensipler

reguler 21-10-2014 00:53

farklı kişilerden istediğimiz tohumlar tek kargo ile mi gönderilecek ?

MeyveliTepe 21-10-2014 01:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi reguler (Mesaj 1326680)
farklı kişilerden istediğimiz tohumlar tek kargo ile mi gönderilecek ?

Evet, tek kargo ile gönderilecek.

Lütfen burayı okuyunuz. Kataloglara "hepsinden istiyorum" yazarak tohum talep etmiş olmazsınız.

reguler 21-10-2014 08:14

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1326683)
Evet, tek kargo ile gönderilecek.

Lütfen burayı okuyunuz. Kataloglara "hepsinden istiyorum" yazarak tohum talep etmiş olmazsınız.

Okudun biliyorum ama o baslikta tek tek secme imkani yoktur.

malina 21-10-2014 15:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi reguler (Mesaj 1326699)
Okudun biliyorum ama o baslikta tek tek secme imkani yoktur.

O başlık dediğiniz yerin linkini verir misiniz?
Meyvelitepe'nin yazdığı ise, bakmanız gereken yer zaten orası değil...

reguler 21-10-2014 16:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1326846)
O başlık dediğiniz yerin linkini verir misiniz?
Meyvelitepe'nin yazdığı ise, bakmanız gereken yer zaten orası değil...

Gönderdiğim başlığı bulamadım. Yaptığım yorumlarda da yoktur sanırım moderatörlerden birisi silmiş.

MeyveliTepe 21-10-2014 20:30

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi reguler (Mesaj 1326874)
Gönderdiğim başlığı bulamadım. Yaptığım yorumlarda da yoktur sanırım moderatörlerden birisi silmiş.

Kutupbahçesi'nin katalog başlığına mesaj yazmıştınız, ben sildim.

Katalog başlıklarında katalog sahibi dışında mesaj yazılmamalıdır.

Her katalogdaki ilk mesaj kısaca katalog'un tanıtımıdır. Bu mesajda "taleplerime ekle" tuşuna basılmamalıdır. Takip eden mesajlarda katalog sahibi her bir mesajda bir tohum olmak üzere paylaşacağı tohumları tanıtır. Bu mesajlarda "taleplerime ekle" tuşuna basılmalıdır.

Şayet ilk mesajın altında herhangi bir tohum tanıtan mesaj yok ise, ilk mesaja rağmen paylaşımcı (henüz) paylaşılacak tohum tanıtmamış demektir. Yani o katalogta henüz talep edilebilir tohum yoktur anlamına gelir.

Eklenti 578401

Bu örnekte bir katalog başlığının ilk mesajı görülmektedir. Mesajda sarı çerçeve içerisine alınmış yazıya dikkat.

Alıntı:

Dikkat, çok önemli: Bu mesajın (ilk mesajın) altındaki "Taleplerime Ekle" linkine tıklamayın...
denmesine rağmen mesajda altı farklı üyenin "taleplerime ekle" tuşuna bastığını görüyoruz.

Bunlar, talepte bulunan üyeleri ayrıca listelerle filan uğraştırmadan kolayca etkinlikteki talepleri kayda alıp değerlendirirken sonradan aranıp bulunacak ve temizlenecek kayıtlar oluşturmaktadır. Bu yüzden yukarıdaki uyarı mesajı yazılmıştır.

Bu durum hemen hemen tüm kataloglarda var.

Bu yüzden, bu mesajı okuyan üyelerimizin kataloglardaki ilk mesajlarda "...... beğendi" bölümünde isimleri var ise "taleplerimden çıkar" tuşu ile geri almaları talep kayıtlarını düzenlerken yapılacak temizlik işleminde çok faydalı olur.

malina 23-10-2014 12:10

Benimki de akıl karı değil ama yaptım :)

Arkadaşlar mesajları okumadığı için yanlış bir bölümü işaretliyor, Meyvelitepe okunacağını umudederek, yazıp düzeltmelerini istiyor, ben hangi duyguyla bilmem Meyvelitepe'nin mesajının can alıcı noktasının okunabilmesi için bir de renklendiriyorum :)

Bakalım bu kadar gayret işe yarayacak mı? :)

reguler 10-11-2014 09:44

kargolar ne zaman gönderilmeye başlanacak acaba ?

malina 10-11-2014 15:55

Zamanı gelince duyuruyu yaparız...

cavcilar 24-01-2015 00:03

Etkinliğe geç kaldım cok acemiyim henuz yeni başlıyorum nasıl yerel tohum temin edebilirim yardımcı olabilecek arkadaslara simdiden cok tesekkür ederim...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024