agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2014-2015 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni861Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-11-2014, 23:27   #1
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Paylaşımcılar

Tohum paylaşan arkadaşlar

* Paylaşmak istedikleri tohumları belirlenen formata göre liste halinde ilk mesajda yayınlamak, her bir tohumu bildirilen asgari standartlara göre tanıtmak.

* Beklenmedik durumlar olmadıkça kendisine iletilen talepleri olabildiğince karşılamaya gayret etmek,

Geçerli taleplerin listeleri güncellenmiştir. Talep eden sıralı ve Paylaşımcı sıralı olarak buradan erişebilirsiniz.
Size gelen talepleri karşılamanız mümkün değilse bu mesaj (Foruma üye olan herkes başkaca bir kriter aranmadan tohum talep edebilir) ve bu mesaj (Etkinlikte "kota" diye bir şey yoktur) ve de bu mesaj (100 adedin üzerinde tohum talep eden üyeler) size yol gösterici olabilir.

* Tohumları hazırlama zamanı geldiğinde agaclar.net tarafından kendisi için hazırlanacak etiketleri kullanarak kişiye özel tohum poşetlerini hazırlamak,

Üzerinde sizin adınız, talep edenlerin adı ve tohum adı bulunan, şekilleri kesildiğinde tohum poşetlerine girecek etiketlere benzeyenleri basıp tohum poşetlerinin içine koyacaksınız.

Name:  etiket.JPG
Views: 1356
Size:  33.9 KB

* Tohum poşetlerine bir kişiye yetecek miktarda tohum koymak. "Bir kişiye yetecek miktar" paylaşımcının insiyatifinde olmakla beraber büyük tohumlarda en az 5-10 adet, daha küçük tohumlarda 10-15, daha da küçük tohumlarda 50+ şeklinde olabilir (Örnek, fasulye balkabağı 5-10 adet, domates biber patlıcan 10-15 adet, aslanağzı tohumu bir tutam gibi).

* Size gönderilen tabloda, herhangi bir sebeple gönderemeyeceğiniz tohum olur ise (tohum alamamış olabilirsiniz ya da gelen taleplerin fazla olması nedeniyle bazı üyelere tohum gönderemeyebilirsiniz hatta bazı üyelere tohum göndermek istemeyebilirsiniz) ilgili satırdaki son kolon olan "Gönderilmedi" kolonuna bir X koyup save ettikten sonra bana gönderiyorsunuz. Ben de bunları birleştirerek hangi tohumlar gönderildi, hangileri gönderilmedi kayda alıyorum.

* Paylaşımcı üye, hazırlamış olduğu poşetleri ayrıca, talep edenlere göre daha büyücek poşetlere koymaya gayret eder. Böylelikle lojistik merkezindeki tasnif etme işi kolaylaşarak daha yönetilebilir duruma gelir.

* Paylaşıma sunulan tohumların uygun şekilde tohum hasatlarının yapılmış olması, uygun şekilde saklanmış olması ve tohumların çimlenme özelliklerini kaybetmemiş olmasına dikkat etmek. Yeni alınmış tohumların poşetlenmeden önce yeterli süre gölgede kurutulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde tohumlar küflenebilir.

* Paylaşıma sunulacak tohumlar mutlaka sağlıklı bitkilerden alınmış olmalıdır. Herhangi bir fungal, bakteriyel veya virüs kaynaklı hastalık belirtisi gösteren bitkilerden tohum alınmamalıdır. Bahçede belirli bir tür bitkide virüs etmenli hastalık şüphesi olduğunda, o türe ait herhangi bir çeşit bitkiden sağlıklı görünse dahi tohum alınmamalıdır. (Örnek: Bahçede mozaik virüsü belirtisi göstermiş bir domates görülmüş ise hiç bir domatesten tohum alınıp paylaşılmamalıdır.)

* Hazırladığı etiketlenmiş tohum poşetlerini takvime uyumlu olarak bir zarfa doldurup lojistik merkezine "gönderen ödemeli" olarak kargo ile göndermek.

Paylaşımcılar: (* işaretliler, dağıtılmak üzere gönderdikleri kargolar alınanlardır)
41 kişi (Limon_sever ve efor hariç)

Paylaşımcı Çeşit Sayısı Talep Sayısı
* heyyamola 60 1735
* bahcedenn 47 1557
* İsmail Kuzucu 38 1241
* akçabardak 24 619
* MeyveliTepe 11 503
* TCM 29 452
* pares 26 409
* Andora 17 381
* SDurul 12 362
* oz26 15 356
* Selçuk Boz 9 307
* sevoş 11 252
* -Esin- 5 251
limon_sever 9 230
* birnefestoprak 9 217
* Atilgan 11 194
* sakagun 7 186
* Lonicera 11 183
* Muda 11 155
* incirli 4 127
* oma1453 7 113
* dagsa reklam 4 113
* yağmur 7 92
* Tilki Mete 4 82
* h_dogan 2 81
* hanımeli 3 75
* Mincel 3 75
* bezginkuh 3 71
* esgül73 5 67
* rana58 4 66
* kaknus 3 63
* guppy 2 62
* Coskun4216 3 59
efor 1 41
* nkutsay 3 39
* Taşlıbahçe 1 32
* sernur 3 29
* haru 3 21
* ozencan43 1 20
* metesoylemez 2 19
* hafez 1 17
* aleydi 4 16
* Seabert74 1 11

Tilki Mete beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 07:28   #2
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Exclamation

Dün akşam etiketleme işine heyecanla başladım ancak yarısına bile gelemedim bu akşam kalanlara devam

Eklenen Resimler

pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 14:25   #3
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Sayın Meyveli Tepe göndermiş olduğunuz ekler bana da ulaştı,ellerinize sağlık.Yanlız 3 kişiyle paylaşabilirim dediğim tohuma talep 13 kişiyle gelmiş.Bunları göndermede zorlanacağım.Acaba göndereceğim tohum miktarını azaltıp daha çok kişiylemi paylaşayım bilemedim.

esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 17:35   #4
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Sayın Meyveli Tepe göndermiş olduğunuz ekler bana da ulaştı,ellerinize sağlık.Yanlız 3 kişiyle paylaşabilirim dediğim tohuma talep 13 kişiyle gelmiş.Bunları göndermede zorlanacağım.Acaba göndereceğim tohum miktarını azaltıp daha çok kişiylemi paylaşayım bilemedim.

Çörekotu herhalde, buna siz karar verin ama bir kişiye göndereceğiniz miktar 8-10 taneden de az olmasa iyi olur.

Eski 05-11-2014, 17:49   #5
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Değerli paylaşımcılar;

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hasan7319
sevgili meyvelitepe,
sağlık sorunlarından dolayı bu sene ekim yapamayacım.özur dileyerek bu seneki taleplerimi iptal etmek istiyorum.
saygılar
Böyle bir mesaj aldım. Dolayısıyla hasan7319'un taleplerini poşetlememeniz gerekiyor.

Herkese kolay gelsin.

Eski 05-11-2014, 21:11   #6
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
Biraz ugrastik ama bitti sayilir

Eklenen Resimler

incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 21:17   #7
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Kalan etiketleri bu gece göndermeye çalışacağım. Her bir paylaşımcı için ayrı ayrı hazırlamak gerektiği için biraz uzun sürüyor.
Sn. Meyvelitepe gonderim tamamlanmadi mi yoksa ben mesaji yanlislikla silip attim mi acaba?

nkutsay Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-11-2014, 21:39   #8
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Bir kaç dakika önce itibarıyla;

bezginkuh
Taşlıbahçe
efor

dışındaki tüm paylaşımcıların etiketleri gönderildi.

Gönderemediğim paylaşımcıların e-posta adreslerini acilen rica ediyorum.

YeniBON beğendi.
Eski 05-11-2014, 21:52   #9
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Bir kaç dakika önce itibarıyla;

bezginkuh
Taşlıbahçe
efor

dışındaki tüm paylaşımcıların etiketleri gönderildi.

Gönderemediğim paylaşımcıların e-posta adreslerini acilen rica ediyorum.
İsimlerini yazdığım üç paylaşımcı dışında etiketler ulaşmayan varsa lütfen bildirsin.

YeniBON beğendi.
Eski 05-11-2014, 23:27   #10
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

İşaretleme işini doğrudan bilgisayarda yapıp excel dosyasını bana e-posta ile gönderebilirsiniz. Yani excel dosyasını bu sebeple yazdırmaya gerek yok.

YeniBON beğendi.
Eski 06-11-2014, 01:33   #11
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Hazırlıkları tamamlayan paylaşımcılar için kargo adresini yine e-posta ile yarın bildireceğim.

YeniBON ve incirli beğendi.
Eski 06-11-2014, 06:58   #12
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SDurul Mesajı Göster
Sayın MeyveliTepe,

Bir de aklıma takılan, tohum gönderilmeyenlerin işaretlendiği talep listesini excelle nasıl göndereceğimi de bilmiyorum. Geçen yılki gibi, bu liste tohumlarla birlikte gönderilse olur mu?
Sn SDurul iyi ki bu soruyu sordunuz. Ben Sn Meyvelitepe'nin mesajından farklı bir sonuç çıkarmıştım.

''Bu tabloda, herhangi bir sebeple gönderemeyeceğiniz tohum olur ise ilgili satırdaki son kolon olan "Gönderilmedi" kolonuna bir X koyup save ettikten sonra bana gönderiyorsunuz. Ben de bunları birleştirerek hangi tohumlar gönderildi, hangileri gönderilmedi kayda alıyorum.''

Sn Meyvelitepe nin göndermiş olduğu yazının bu alıntı kısmında tohum paylaşımcısının herhangi bir nedenle(tohum olgunlaşmaması,küflenme vb. nedenler) bir tohumu paylaşamamış olmasını yani hiçbir kimseye o tohumu gönderememiş ise bildirilmesini rica ettiği sonucunu çıkarmıştım. Demek ki talepte bulunup da paylaşımcının herhangi bir nedenle dışarıda tutmuş olduğu kişileri de belirtecekmişiz.

MeyveliTepe ve YeniBON beğendi.
Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-11-2014, 10:27   #13
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Hazırlıkları tamamlayan paylaşımcılar için kargo adresini yine e-posta ile yarın bildireceğim.
Kuruması tamamlanmamış tohumlar var. Süreç nasıl işleyecek? (hazırlık-kargolama)

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-11-2014, 10:46   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2014
Etiketlerle birlikte gelen mesajda bu işlerin 2 hafta süreceği yazılmış

YeniBON beğendi.
Tilki Mete Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-11-2014, 13:00   #15
Ağaç Dostu

oz26's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Kuruması tamamlanmamış tohumlar var.
Kurumasını beklediğim iki çeşit var. Son gönderim tarihine kadar bekleyeceğim. Diğer çeşitler haftasonu hazır hale gelecek.

oz26 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-11-2014, 08:25   #16
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Ben de dilimli bal kabağını ancak hafta sonu kesip tohumlarını alacağım. Evde kalorifer yanıyor , oda sıcaklığında kurutmak sıkıntı çıkarır mı ?

Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-11-2014, 13:39   #17
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Nihayet dün akşam tohum paketleme ve etiketleme işi bitti. Nasipse Pazartesi günü kargoya vermeyi düşünüyorum. Keşke yerim fazla olsaydı da veya hava muhalefeti nedeniyle pek çok bitkiyi kaybetmeseydim de tüm talepleri karşılayabilecek tohum elde edebilseydim. Ama anca bu kadar elde edebildik. Emeği geçen, geçecek olan herkese teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Düzenleyen Lonicera : 07-11-2014 saat 18:17 Neden: Ekleme
Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-11-2014, 22:49   #18
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-02-2014
Merhaba,

Paylaşıma açtığım iki çeşitte (Gilia tricolor-Kuşgözü ve Centaurea cyanea-Bodur Mavi Peygamber Çiçeği) paylaşımı 20 kişiyle sınırlamıştım ama birine 58, diğerine 47 talep geldi. Biraz zorlayarak 20den fazla kişiye göndermeye çalışacağım ama taleplerin tamamını karşılayabilmem mümkün değil. Tohumları göndereceğim kişileri talep etme sıralarına göre seçmenin daha adil olacağını düşünüyorum. Bu yüzden sizden rica etsem bu iki çeşit için talep tarihine göre sıralı listeyi mailime yollayabilir misiniz?

Teşekkürler...

YeniBON beğendi.
-Esin- Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-11-2014, 23:22   #19
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Bu akşam saat yedi gibi başlayan paketleme çalışmalarımız kızımın karpuz tohumlarını poşetleyip kaçmasını saymazsak poşetlerimin bitmesi nedeni ile bu günlük son buldu. Sanırım 402 talebin üçte bire yakın kısmı bitti. Yani inşallah öyledir çünkü üçte biri ile bile tansiyonum düştü, özellikle sayın heyyamola, bahcedenn ve İsmail Kuzucu' ya güç kuvvet diliyorum Şu ana kadar poşetlediklerimden sayısı yetmeyen olmadı ama gazanya için sıkıntı olacak gibi görünüyor. Kalanın hafta sonu bitmesini umuyorum, bizden haberler şimdilik böyle...

Eski 08-11-2014, 00:50   #20
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2013
Alıntı:
İsimlerini yazdığım üç paylaşımcı dışında etiketler ulaşmayan varsa lütfen bildirsin.

Sayın Meyveli tepe etiketler bana ulaşmadı ne yazık ki . hangi kargo şirketiyle gönderiyorsunuz öğrenebilirmiyim . Diğer tüm kargo şirketleri getiriyor fakat Aras ne yazıkki bulunduğum yere getirmiyor not dahi bırakmıyor .

aleydi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-11-2014, 00:56   #21
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Sayın Meyveli tepe etiketler bana ulaşmadı ne yazık ki . hangi kargo şirketiyle gönderiyorsunuz öğrenebilirmiyim . Diğer tüm kargo şirketleri getiriyor fakat Aras ne yazıkki bulunduğum yere getirmiyor not dahi bırakmıyor .
Etiketler kargo ile gönderilmiyor ki...
Bakınız ilk mesaj...

Alıntı:
...Gönderemediğim paylaşımcıların e-posta adreslerini acilen rica ediyorum.

A_NOMAD Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-11-2014, 00:56   #22
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aleydi Mesajı Göster
Bildirdiğiniz e-posta adresine gönderdim, kontrol edermisiniz lütfen.

YeniBON beğendi.
Eski 08-11-2014, 11:46   #23
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi A_NOMAD Mesajı Göster
Etiketler kargo ile gönderilmiyor ki...
Bakınız ilk mesaj...

Sayın Nomad Teşekkürler .

Eski 08-11-2014, 11:48   #24
Ağaç Dostu

aleydi's Avatar

Alıntı:
Bildirdiğiniz e-posta adresine gönderdim, kontrol edermisiniz lütfen.
Pardon tamam teşekkürederim .

Eski 08-11-2014, 11:49   #25
Ağaçsever

bezginkuh's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2013
Mail adresimi bildirdim. Tohumları tasnif için kilerden indirdim heyecanla bekliyorum.

YeniBON beğendi.
bezginkuh Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-11-2014, 12:28   #26
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- Mesajı Göster
Merhaba,

Paylaşıma açtığım iki çeşitte (Gilia tricolor-Kuşgözü ve Centaurea cyanea-Bodur Mavi Peygamber Çiçeği) paylaşımı 20 kişiyle sınırlamıştım ama birine 58, diğerine 47 talep geldi. Biraz zorlayarak 20den fazla kişiye göndermeye çalışacağım ama taleplerin tamamını karşılayabilmem mümkün değil. Tohumları göndereceğim kişileri talep etme sıralarına göre seçmenin daha adil olacağını düşünüyorum. Bu yüzden sizden rica etsem bu iki çeşit için talep tarihine göre sıralı listeyi mailime yollayabilir misiniz?

Teşekkürler...
Şöyle bir durum var, mesela Milla 435 çeşit tohum talep etmiş, sonra da zaman içinde aşağıdaki mesajı yazmış.
Talep ederken "ilk talep edenler" arasında yer alabilir. Bu nedenle sadece belli sıralamalara değil, farklı durumlara bakmak isteyebilirsiniz.

Tabii son karar yine sizin yani tohum göndericilerinin...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Milla Mesajı Göster
Merhaba,
Ben başlangıçta hemen hemen bütün paylaşımları çok fazla inceleyemeden ''taleplerim ekle'' butonuna bastım. Nasıl olsa sonra aralarından kontrollü seçim yaparım düşüncesindeydim.
Fakat 44 gün süren, yoğun bakım-servis arasında gidip gelen umutlarımız iki gün önce sevgili kayınvalidemi kaybetmemizle sonuçlandı.
Takdir edersiniz ki şu anda böyle bir seçim yapabilecek psikolojim ve zamanım yok.
Ellerindeki verilere ve insiyatiflerine göre paylaşımcı arkadaşlarımın kendilerinin seçimleri şu anda bana büyük bir yardım olur.
Benim de çok olmamakla birlikte 5-6 çeşit paylaşımda bulunmak istediğim bitki tohumları vardı fakat ne yazık ki hazırlanamadım.
Kısmetse seneye etkinlikte hem kendi tohumlarımla hem de sizden gelenlerden elde ettiğim tohumlarla yer almayı çok isterim.
Göndereceğiniz tohumların bir sene içerisinde mevsimine göre bir dahaki etkinliğe kadar hepsinin ekilmesini sağlamaya ve bu deneyimleri sizlerle paylaşmaya çalışacağım.
Şimdiden hepinize paylaşımlarınız ve hoşgörünüz için teşekkür ederim.
100 adedin üzerinde tohum talep eden üyeler

-Esin- beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-11-2014, 18:48   #27
Ağaç Dostu

rencberdede's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2009
MeyveliTepe'den aldığım özel bir mesajda Limon_sever'le iletişim kurulamadığını öğrendim. Eğer hala iletişim kurulamıyorsa Limon_sever'den tohum talebinde bulunanların, aynı tohumu bir başka paylaşımcıdan talep edebilmeleri için bir düzenleme yapılabilir mi?

rencberdede Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-11-2014, 19:04   #28
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Tohum paylaşan üyeler, gelen talepleri poşetlemeye başladılar bile...
Üstelik bir epey, gelen talep karşılayamayacak durumda olan paylaşımcı var.

Bu nedenle tekrar talepte bulunmanın mümkün olduğunu sanmıyorum.

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-11-2014, 22:06   #29
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
1- Çarliston karpuz tohumu -- 40 ar adet tohum konuldu
2- Moon and stars karpuz tohumu -- 17 adet
3- Kongo karpuz tohumu -- 21 adet
4- Yerli iri çekirdekli küçük karpuz tohumu -- 30 adet tohum
5- Yerli orta boy karpuz -- 40 tohum
6- Top kavun tohumu (cantaloupe)
7- Karışım kavun tohumu (cantaloupe-charentais-petit gris de rennes) -- 50 adet
8- Beyaz barbunya - 20 tohum
9- Kuru fasulye - 20 tohum
10- Kısa barbunya
11- Amish salçalık domates
12- Oxheart yürek domates tohumu
13- Siyah black krim domates tohumu -- 50 şer adet tohum
14- Tula domates tohumu
15- Küçük kiraz domates
16- Pembe domates tohumu
17- Yerli domates 1 -- 80 er adet kondu
18- Yerli domates 2 -- 15 er adet
19- Kına çiçeği
20- Küçük acı biber tohumu -- 40 ar adet tohum kondu
21- Cüce lupin tohumu
22- Yabani lupin tohumu -- 20 tohum
23- Kadife çiçeği tohumu -- 60 tohum
24- Dev hercai menekşe tohumu
25- Minik acı süs biberi tohumu -- 40 adet
26- Sivri acı biber tohumu -- 30 adet
27- Top acı biber tohumu -- 70 er adet
28- Üçgen acı biber tohumu -- 70 er adet
29- Parmak acı biber tohumu -- 40 ar adet

Üstte paylaşmak istediğim tohumlardan paketlemeleri tamamlanmış olanların sayılarını yazdım. Şu ana kadar sorun yok. En az tohum yerli domates 2 de oldu ancak tohumların bir kısmı yaylada olduğu için eğer orada fazla varsa ekleyebilirim. Paketlediğim tohum sayılarının yeterli olduğunu düşünüyorum.

Tohumları alacak arkadaşlara bir kaç uyarım olacak. Yerli domates 1 tohumlarının içinde geçen seneden olan tohumları da ekledim sayının fazla olması için. Tohumları buzdolabında, elma sirkesinde beklettikten sonra bir miktar meşe odununun külünü ekleyerek kağıdın içinde ve kavanozda bekletmiştim. Bu sezon ektikten sonra halen kilerde bekliyordu ve bu sezon bekleyen tohumların çimlenmelerinde hiç bir sorun olmadı. Aynı olayı muhtemelen sayısı az olacak baklagillerin tohumlarında da uygulamak isterim. Paketlerin içerisinden çıkacak tozun meşe külü kalıntıları olduğunu hatırlatmak isterim kimyasal içerik yok yani...

Domates tohumları elma sirkesinden sonra kurutulduğu için kimisi birbirlerine yapışık durumda kaldı ve ayırmak için zarar göreceklerini düşünerek fazla uğraşmadım. Ekim öncesi ıslattığınızda sorunsuz ayrılacaklardır. Tohumları paylaştırırken talep eden herkese gönderdim şu ana kadar.

Kadife çiçeğini bütün olarak koydum. Tohumları dikenimsi ve uzun olduğu için torbayı delme, veya kırılıp zarar görme ihtimali de azalmış oldu. Tek çiçekte 100 e yakın tohum olmalı.

Düzenleyen TCM : 10-11-2014 saat 00:23 Neden: Ekleme yapıldı
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-11-2014, 22:47   #30
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Dilimli bal kabağı ve siyah inci biber dışındaki tüm tohumlar paketlendi, kısmetse onların tohumlarını yarın çıkarıp salı akşamına kadar kurutup öyle paketleyeceğim.

Kimi tadımlık kimi doyumluk sayıda tüm talepleri Edirne patlıcanı dışında karşılıyorum.
Edirne patlıcanı tohumlarının küflenmiş olduğu sürprizi beni bir hayli üzdü.

Edirne patlıcanı tohumu paylaşabilecek arkadaş var mı?

Bu nedenle benden talepte bulunan üyeler neşecan, bahtiyar02, milla, eneskrky, ümit korkmaz, zady, isak, samet1466, absTRe1905 için (mükerrer talep edenler hariç olarak) Edirne patlıcanı tohumu paylaşabilecek arkadaşım var ise yardımını rica ediyorum.

Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024