agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2014-2015 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni1177Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-09-2014, 22:31   #91
Ağaç Dostu

nkutsay's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2013
Teşekkürler. Umarım tohum olgunlastiramayacak kadar zarar gormemiştir bitki.

nkutsay Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-09-2014, 23:30   #92
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
18 Eylül 01:26 itibarıyla;

35 paylaşımcı üyemiz,
241 çeşit tohumu tanıtarak paylaşıma sunmuşlar,
bunlara 4.754 talep yapılmış durumdadır.

Taleplerin listesini talep yapan üye adına göre sıralanmış olarak bu adresten görebilirsiniz.

Forumdaki başlık: Talep edenler / Talep edilenler listesi

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-09-2014, 18:55   #93
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Sn MeyveliTepe'nin islah edip tohumunu gectigimiz ve bu sene paylasima actigi Alis' Pembe Kiraz, dunyanin en kapsamli domates veritabanina islenmistir. Veritabani kunyesine bu adresten ulasabilirsiniz.

Henuz veritabaninda, aralarinda Turkey(Heybetli)'nin de oldugu birkac cesit yerli domates bulunuyor. Onumuzdeki yillarda, bircok domates cesidi daha kademeli olarak bu veritabanina islenecektir.

birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-09-2014, 19:03   #94
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
Galeri: 2
Tohum dağıtımı adreslerimiz olmadan tabi ki olmaz ama kime ve ne zaman adreslerimizi bildirmemiz lazım ?şimdiden teşekürler

YeniBON beğendi.
salihcan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-09-2014, 17:46   #95
uss
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
18 Eylül 01:26 itibarıyla;

35 paylaşımcı üyemiz,
241 çeşit tohumu tanıtarak paylaşıma sunmuşlar,
bunlara 4.754 talep yapılmış durumdadır.

Taleplerin listesini talep yapan üye adına göre sıralanmış olarak bu adresten görebilirsiniz.
Sayın MeyveliTepe bu liste tekrar yayınlanacak sanırım. Bu listeye göre talep ettiğim tohumlarda son düzenlemeyi yapmak istiyorum. Şimdilik bir düzenleme yaptım ve birden fazla paylaşımcıdan talep ettiklerimi tek paylaşımcıdan talep ettim.

uss Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-09-2014, 17:57   #96
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Evet, ay sonunda yenisini yayınlayacağım.

uss beğendi.
Eski 23-09-2014, 17:57   #97
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi salihcan Mesajı Göster
Tohum dağıtımı adreslerimiz olmadan tabi ki olmaz ama kime ve ne zaman adreslerimizi bildirmemiz lazım ?şimdiden teşekürler
Adresleri Ekimde isteyeceğiz.

salihcan beğendi.
Eski 23-09-2014, 20:04   #98
Ağaç Dostu

salihcan's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2013
teşekür ederim sn meyvelitepe

salihcan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-09-2014, 09:49   #99
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Elimdeki tohumlardan mümkün olduğunca paylaşmaya çalışıyorum. Evde her taraf kurumayı bekleyen tohum doldu. Tohumunu alacaz diye ağız tadıyla karpuz domates yiyemez olduk ve en kötüsü hanım artık patlama noktasına geldi gibi. Tüm teşkilatı çöpte bulabilirim bir gün
Diğer bölümü okudum ancak net bir cevap bulamadım. Elimde bu sene ektiğim pembe kalp domates tohumları var ancak sayıca az. Halen 40-50 kadar ve olsun bir o kadar daha çıksa herkese 10 ar tane versek 10 kişi yapar. 20 işi istese ne yapılacak.
Veya elimde yabani ve cüce lupin tohumları, hercai menekşe, brachycoma, kadife çiçeği tohumları var. Ancak kimisini nasıl alacağımdan emin değilim, kimisini kendime ayırdım ancak muhtemelen artar ve ben bunları da dağıtmak isterim. Peki bunları takasa koysam tohum alamazsam veya atıyorum sadece 10 tek lupin tohumu çıkarsa ne yaparım...

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 24-09-2014, 10:26   #100
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Bir tohum çeşidinden elinizde az varsa ve söz gelimi 20 kişi talep ettiği halde 10 kişiye gönderebilecek durumdaysanız talep edenler içinden sadece 10 kişiye göndereceksiniz demektir. 20 kişi içinden hangi 10 kişiye göndereceğiniz ise tamamen sizin insiyatifiniz ve istediğiniz kriteri uygularsınız. İster talep sırasına göre, ister talep edenlerin aynı zamanda paylaşımcı da olup olmadığına göre, ister forumdaki mesaj saylarına göre, ister kullanıcı isimlerini alfabe sırasına dizip ilk ona veya son ona, ister isimlerini beğendiklerinize.

Tohumunu nasıl alacağınızdan emin olmadığınz veya ne miktar tohum çıkacağından emin olmadığınız çeşitleri bu yıl paylaşmak zorunda değilsiniz, seneye paylaşırsınız

vetman996, YeniBON ve TCM beğendi.
Eski 26-09-2014, 08:23   #101
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2012
bende katılmak istiyorum bu tohum etkinliğine ama ekecek bahçem yok daha

oziii05 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2014, 10:20   #102
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi oziii05 Mesajı Göster
bende katılmak istiyorum bu tohum etkinliğine ama ekecek bahçem yok daha
Sayın Oziii05 kardeş merhaba.

Siz isteyince olur. Ekmek için mutlaka bahçeniz olması gerekmiyor. Balkonun bir köşesinde bile çok güzel ekim, dikim yapabilirsiniz. Bunun için forumları gözden geçirmeniz yeterli olacaktır.

Siz yeni üyesiniz ama çok güzel yerden başlıyorsunuz bence. Şahsen ben tersten başladım biraz. İlkönce topraksız tarımdan başladık. Kimyasal gübre kullanımını görünce doğal gübre kullanılarak topraksız tarım yapılabilir mi diye araştırırken solucan gübresi üretimine başladık.

Solucan gübresini hobi bahçemizdeki bitkilerde kullanırken yerli tohumun önemini anladık. Meğer "Her Şey Tohumla Başlar"mış. Ben bunu geç anladım. Bir kaç aydır köy köy yerli tohum arıyordum ki agaclar.net'teki tohum takas etkinliğinin tüm üyelere açık olduğunu öğrenmiş oldum. Bu etkinlikte emeği geçen tüm dostlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Önümüzdeki yıl için programımda 400 metrekare alanda ayrı ayrı sebze adaları oluşturarak tohum takas etkinliğinden gelen ve ayrıca benim köylerden topladığım tohumları çoğaltmak. Bunları da tüm dostlarla paylaşmak. Umarım başarılı olurum.

Paylaşmanın ayrı bir zevki var. Bunu agaclar.net müdavimleri çok daha iyi bilir. Bu zevki tohumlarla yaşamak daha kolay, çünkü kargo sorunun yok gibi. Burada bir anımı anlatayım:

Topraksız tarımda çilek yetiştiriyoruz, forumdan bir bayan arkadaşıma çilek fidesi göndermek üzere söz verdim. Saksılar içindeki yetiştirdiğim ve üzerinde çilekleri de olan fidelerden kargolayıp göndermek istedim. Fakat kargoda zarar görebileceği endişesiyle yolum o tarafa doğru düşünce kendim götüreyim diye düşündüm.

Komşu ilimizin ilçesinde oturan arkadaşa saksılı çilek fidelerini ve bir miktar da çilek toplayıp götürdüm. Ama tanışmadığımız için yüz yüze görüşmenin uygun olmayabileceği düşüncesiyle çilekleri ve fideleri ilçedeki bir markete bıraktım. Kendilerine de telefon mesajıyla bildirdim. Ayrıca mail gönderdim. Arkadaşımız çeşitli nedenlerle bir kaç gün sonra gidince market sahibi çilekleri çöpe atmış.
Paylaşmanın zevkini yaşamak isterken hüznünü de yaşayabiliyorsunuz bazen...

Yerli tohumun önemini yeni yeni anlamaya başladığım için (geç anladığım için kendime kızsam da) üzerime düşeni layıkıyla yapmaya çalışacağım.

Her şey gönlünüzce olsun... Selamlar... Saygılar...

vetman996 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2014, 19:37   #103
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vetman996 Mesajı Göster
Sayın Oziii05 kardeş merhaba.

Siz isteyince olur. Ekmek için mutlaka bahçeniz olması gerekmiyor. Balkonun bir köşesinde bile çok güzel ekim, dikim yapabilirsiniz. Bunun için forumları gözden geçirmeniz yeterli olacaktır.

Siz yeni üyesiniz ama çok güzel yerden başlıyorsunuz bence. Şahsen ben tersten başladım biraz. İlkönce topraksız tarımdan başladık. Kimyasal gübre kullanımını görünce doğal gübre kullanılarak topraksız tarım yapılabilir mi diye araştırırken solucan gübresi üretimine başladık.

Solucan gübresini hobi bahçemizdeki bitkilerde kullanırken yerli tohumun önemini anladık. Meğer "Her Şey Tohumla Başlar"mış. Ben bunu geç anladım. Bir kaç aydır köy köy yerli tohum arıyordum ki agaclar.net'teki tohum takas etkinliğinin tüm üyelere açık olduğunu öğrenmiş oldum. Bu etkinlikte emeği geçen tüm dostlara teşekkürlerimi sunuyorum.

Önümüzdeki yıl için programımda 400 metrekare alanda ayrı ayrı sebze adaları oluşturarak tohum takas etkinliğinden gelen ve ayrıca benim köylerden topladığım tohumları çoğaltmak. Bunları da tüm dostlarla paylaşmak. Umarım başarılı olurum.

Paylaşmanın ayrı bir zevki var. Bunu agaclar.net müdavimleri çok daha iyi bilir. Bu zevki tohumlarla yaşamak daha kolay, çünkü kargo sorunun yok gibi. Burada bir anımı anlatayım:

Topraksız tarımda çilek yetiştiriyoruz, forumdan bir bayan arkadaşıma çilek fidesi göndermek üzere söz verdim. Saksılar içindeki yetiştirdiğim ve üzerinde çilekleri de olan fidelerden kargolayıp göndermek istedim. Fakat kargoda zarar görebileceği endişesiyle yolum o tarafa doğru düşünce kendim götüreyim diye düşündüm.

Komşu ilimizin ilçesinde oturan arkadaşa saksılı çilek fidelerini ve bir miktar da çilek toplayıp götürdüm. Ama tanışmadığımız için yüz yüze görüşmenin uygun olmayabileceği düşüncesiyle çilekleri ve fideleri ilçedeki bir markete bıraktım. Kendilerine de telefon mesajıyla bildirdim. Ayrıca mail gönderdim. Arkadaşımız çeşitli nedenlerle bir kaç gün sonra gidince market sahibi çilekleri çöpe atmış.
Paylaşmanın zevkini yaşamak isterken hüznünü de yaşayabiliyorsunuz bazen...

Yerli tohumun önemini yeni yeni anlamaya başladığım için (geç anladığım için kendime kızsam da) üzerime düşeni layıkıyla yapmaya çalışacağım.

Her şey gönlünüzce olsun... Selamlar... Saygılar...
Sn. vetman996; Sizin gibi ben de önümüzdeki yıl sebze adaları hazırlamak istiyorum. En büyük sıkıntım cocopeat gibi ürünleri en yakın nereden temin ederim bilmiyorum,Manisa'lı olarak siz nereden temin edeceksiniz? saygılar sunarım...

cetiner Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2014, 19:51   #104
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cetiner Mesajı Göster
Sn. vetman996; Sizin gibi ben de önümüzdeki yıl sebze adaları hazırlamak istiyorum. En büyük sıkıntım cocopeat gibi ürünleri en yakın nereden temin ederim bilmiyorum,Manisa'lı olarak siz nereden temin edeceksiniz? saygılar sunarım...
Sn. vetman996'ya sorulacak soru mu şimdi bu, Sn. cetiner? Tam da membasına soruyorsunuz.

bahcedenn Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2014, 20:25   #105
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-04-2007
Galeri: 1
Tohum takas etkinliğinden aldığımız tohumlardan ben tohum elde edemedim. Tabii tamamen benden kaynaklanan durumlardan.
Bu seneki dağıtımdan tohum talep edebilir miyim?
Elazığ daki bir yakınımızdan mılla köy kavunu tohumu getirtmiştim. Geç kalınca ekemedim. Onlardan dağıtabilirmiyim?

Derya Yıldız Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-09-2014, 21:53   #106
Ağaç Dostu.

vetman996's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Sn. vetman996'ya sorulacak soru mu şimdi bu, Sn. cetiner? Tam da membasına soruyorsunuz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cetiner Mesajı Göster
Sayın Cetiner Bey merhaba.

Sebze adaları için cocopeattan ziyade daha ucuz ürün olan torfu öneririm. Biz solucan gübresi karışımlı torf hazırladık ki denemelerimizde çok iyi sonuç aldık.

Şimdi link verip reklam yapmayalım İhtiyaç duyduğunuzda mesaj atabilir veya agaclar.net'teki alış veriş sayfasını inceleyebilirsiniz. Selamlar..

vetman996 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-09-2014, 11:31   #107
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-11-2012
Bu kalıcı ıspanak Yozgatlıların pezik dediği sebzeye çok benziyor. Turşusunu böreğini yapıyorlar.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Coskun4216 Mesajı Göster
Eklenti 517956
Evvelki sene tohum takas ile Meyveli tepe den gelen ıspanaklar isimleri gibi kalıcı oldular.
Eklenti 517957
Saksıda ve bahçede güzel geliştiler. Üsttekiler aşağıdakilerin yavruları,
Eklenti 517953
Bahçeye ekilen on tohumdan, iz bırakarak ilerleyen düşmanlarından kurtularak hayatta kalan üç kafadar

Resmini koymayalım, yeni filiz ve fidanları canlı canlı mideye indirenleri sevmesek de, tavuklar gördükleri an temizliyorlar.
İki sene öncesi köye giden köylü güzeli çilli hanım kabuklu olanlarını da yere çalıp hallediyordu.
Eklenti 517954 Eklenti 517958
Kafadarlar kışı atlatınca serpildiler boylandılar. Nüfusları az olunca bir defalık kavurması oldu.
Malzeme kuzu değil de geç hasat edildiği için fil kulağı gibilerden olunca haliyle biraz kart idi. Tadı kuzu kulağı diye satılan hemcinsleri gibi olmasa da güzeldi.

Sağlıcakla kalınız.

Atilgan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-09-2014, 22:47   #108
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 01-04-2007
Galeri: 1
Takas konusunu yeniden okudum ve
1. sorumun cevabını evet 2.sininkini de hayır olarak cevapladım

Derya Yıldız Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2014, 10:50   #109
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Anlamadığım bir nokta var.Sayın Macuroğlu paylaşacağı tohumları liste halinde yazdıktan sonra altta ayrıca tanıtım bölümü açmamış.O zaman biz tohumlardan isteyemeycek miyiz?Ben Kütahyalı olduğum ve senelerdir ayrı yaşadığım için bu tohumları görünce çok sevinmiştim.

esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2014, 12:13   #110
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Sn esgül73, bu şekilde kalırsa isteyemeyeceğiz anlaşılan. Üstelik ben kendisine 15-20 gün önce sizin sormuş olduğunuz soruları bizzat özel mesaj ile sordum ama bir yanıt alamadım. Neredeyse her gün foruma da giriş yapıyor ama ...Neyse sağlık vb. gibi bir sıkıntısı yoktur inşallah .

Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-10-2014, 12:28   #111
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Sn esgül73, bu şekilde kalırsa isteyemeyeceğiz anlaşılan. Üstelik ben kendisine 15-20 gün önce sizin sormuş olduğunuz soruları bizzat özel mesaj ile sordum ama bir yanıt alamadım. Neredeyse her gün foruma da giriş yapıyor ama ...Neyse sağlık vb. gibi bir sıkıntısı yoktur inşallah .
Sizin düşündüklerinizin aynısını ben de düşündüm.Ve ben de özelden mesaj attım.Yanıt alamadım.Umarım hemşerimin sağlık gibi herhangi bir sorunu yoktur.Gerisi hallolur gider.. Kütahya çamlıca da oturan teyzem var .Ben sadece tohumlardan edinip çoğaltabilirsem ona da veririm diye düşünmüştüm.Yani tohumun doğduğu yere geri dönüp mümkün olduğunca çoğalması için..

Lonicera ve Muda beğendi.
esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2014, 19:32   #112
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
selamlar
yakın bi tarihte izmire taşınacağım
şu an itibariyle tohum isteyen herkesin poşetini hazırladım.ama tabi isimleri yazılı halde değil.
taşınmam 1 ayı bulur belki daha fazla.
acaba şimdiden göndersem mi merkeze? ya da ne yapayım 1 ay daha bekleyeyim mi?
taşınma telaşında kaybolmasını ya da zarar görmelerini istemiyorum

Milla beğendi.
incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-10-2014, 22:23   #113
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Sizin paylaştığınız tohumlara yapılan talepleri herkesten daha erken bir tarihte dondurursak sizin için gerekli etiketleri hazırlayabilirim. Böylece erken etiketleyip lojistik merkezine gönderebilirsiniz. Sizin için mümkün olan en geç tarihi bildirirseniz ona göre planlayalım.

YeniBON ve Milla beğendi.
Eski 03-10-2014, 07:52   #114
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
öyleyse taşınma tarihi kesinleştiğinde haber veririm

Milla beğendi.
incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-10-2014, 22:46   #115
Ağaç Dostu

heyyamola's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2009
Galeri: 37
Sn. malbman, bir meyvenin çekirdeklerini çıkarıp, içinin dolgunluğunu kontrol edebilirsiniz. Eğer çekirdekler dolgunsa ve 3-4 gün kurutulduktan sonra, kabukları buruşmadıysa tohumlar olgunlaşmış demektir. Aslında işi sağlama almak için, meyve sapı kuruyana kadar dalında bekletmek gerekiyor. Hastalıktan dolayı erken hasat etmek zorunda kaldığınız meyveler, tam da tohum olgunlaştırma eşiğinde gibi duruyor.

heyyamola Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-10-2014, 09:04   #116
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
İyi bayramlar.
Zeytin toplamaya başlıyacağım için epey bir zaman siteye giremiyebilirim.
Yerimidir bilmiyorum ama adresimi limdiden yazayım dedim. Tohumlardan nasibimiz varsa banada laşabilir. Zahmetleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Melih Bakırlıoğlu; Sanayi sitesi 4. Bl No:14- Akhisar/Manisa

Melih Bakırlıoğlu Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-10-2014, 11:52   #117
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Sayın heyyamola verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim ama hengisine kıyıp da çekirdeklerini çıkarayım bilemedim. Durdukları yerde kurumalarını beklesem diye düşünüyorum. Eğer bu şekilde olgunlaşmazlarsa da zaten değişen bir şey olmayacak ama olgunlaşırlarsa hepsi de sağlam kalacak

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-10-2014, 12:05   #118
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Gazanya Tohumları

Bir çok üyemizden gazanya tohumlarının neye benzediğini soran özel mesajlar aldıktan sonra merak edenler için bayram tatilinde fotoğrafladım.

Ortalığa savrulmaya hazır olgun tohumlar...
Name:  20141005_130105-1.jpg
Views: 378
Size:  63.2 KB

Ortalığa savrulmuş tohumlar nedeni ile boş tohum kesesi
Name:  20141005_130345.jpg
Views: 364
Size:  69.0 KB

Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-10-2014, 10:24   #119
Ağaçsever

SAGNOPE's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nkutsay Mesajı Göster
Hic boyle bir cicek gormemistim. Ben ve komsularim bayiliyoruz. Tesekkurler sn sdurul. Bu arada maalesef cocuklar bisikletle daldilar cicege ve yan yatti. Bu haliyle tohumlari olgunlasmis midir?

Adı Horoz ibiği ve minik minik siyah tohumları oluyor..

SAGNOPE Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-10-2014, 20:12   #120
Ağaç Dostu

eneskrky's Avatar

Giriş Tarihi: 21-08-2014
merhabalar ben tohum paylaşım etkinlerden edinmek istediğim tohumlar için mesaj yolladım lojistik merkezine anacak cevap gelmedi sorun oluşurmu?

edelvays58 beğendi.
eneskrky Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024