agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2013-2014 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2013-2014-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Takasa konulmasını dilediğimiz tohumlar 2013 (http://www.agaclar.net/forum/2013-2014-tohum-paylasim-etkinligi/32279.htm)

limon_sever 28-07-2013 21:04

Takasa konulmasını dilediğimiz tohumlar 2013

Başlık uygun oldu mu bilmiyorum ama paylaşılmayan, istediğimiz tohumları bu başlıkta yazsak. Belki elinde olup paylaşmak isteyenler olur diye düşündüm.

Benim isteğim;

Jalapeno Biber

MeyveliTepe 28-07-2013 21:10

Başlık uygun ama bir üst seviyeye taşıdım. İlk açıldığı yer tohum talepleri için özel ayarlanmıştı.

h_dogan 28-07-2013 21:15

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever (Mesaj 1184796)
Başlık uygun oldu mu bilmiyorum ama paylaşılmayan, istediğimiz tohumları bu başlıkta yazsak. Belki elinde olup paylaşmak isteyenler olur diye düşündüm.

Benim isteğim;

Jalapeno Biber

Tohum alabilirsem ben takas listesine eklerim. ;)

hira 28-07-2013 21:23

Bende hep bir siyah inci biberim olsun isterdim doğrusu:)

bahcedenn 28-07-2013 21:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever (Mesaj 1184796)

Benim isteğim;

Jalapeno Biber

Köyde 15-20 kök ekmiştim. Bayramda son durumlarını göreceğim. Validem isimlerini karıştırıyor. Son durumlarını görmeden paylaşacağım tohumlar listesine eklemek istemiyorum. Bayramda listeye eklerim inşallah, halleri vakitleri yerindeyse.

cetiner 05-08-2013 22:18

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn (Mesaj 1184815)
Köyde 15-20 kök ekmiştim. Bayramda son durumlarını göreceğim. Validem isimlerini karıştırıyor. Son durumlarını görmeden paylaşacağım tohumlar listesine eklemek istemiyorum. Bayramda listeye eklerim inşallah, halleri vakitleri yerindeyse.

Sn. bahcedenn domates yetiştiriciliği başlığı altında sizin lüdmilla's red plum yetiştirdiğiniz yazıyor ,tohumlarından paylaşacak mısınız ?

cemas 05-08-2013 22:40

halep karpuzu paylaşılsa iyi olurdu :D

bahcedenn 06-08-2013 01:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cetiner (Mesaj 1187370)
Sn. bahcedenn domates yetiştiriciliği başlığı altında sizin lüdmilla's red plum yetiştirdiğiniz yazıyor ,tohumlarından paylaşacak mısınız ?

Merhaba Sn. cetiner.
Bazı çeşitlerde sorunlar yaşıyorum. İlerleyen vakitte durumlarına göre tohumluk alabilirsem paylaşabilmeyi umuyorum. Biraz zaman lazım. :)

yolgezer2001 06-08-2013 09:50

Bana'da çerezlik Kabak Çekirdeği tohumu lazım elinde çeşit olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..

Kelebek 06-08-2013 11:41

Sn.üyeler,
İnci Menekşe tohumu arıyorum ancak bulamıyorum (fidesini de bulamadım). Paylaşım yapabilecek üye(ler) var ise memnun olurum.
Saygılar.

oma1453 08-08-2013 15:32

Ben de Red Robin Domates ve Blueberry tohumu isterim paylaşacak olursa.

yağmur 08-08-2013 20:32

Tatlı kıl biber tohumu olan varsa bende onu arıyorum.Satın aldığım fideler hep başka başka biberler çıkıyor.

birnefestoprak 10-08-2013 23:13

Sn cetiner,

Eger Sn bahcedenn icin de uygunsa, Ludmilla's Red Plum'dan ben sizin icin gonderebilirim. Sn bahcedenn'in de, tohum almada bir sorun yasamazsa, paylasmasi olasi. O yuzden, takasa gonderilen tohumlarla ilgili acilan basliklari takip ediniz.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cetiner (Mesaj 1187370)

MeyveliTepe 10-08-2013 23:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yağmur (Mesaj 1187927)
Tatlı kıl biber tohumu olan varsa bende onu arıyorum.Satın aldığım fideler hep başka başka biberler çıkıyor.

Bende var ama istiap haddimi aştım galiba. Paylaşacağım bir kaç tohum daha var. İlerleyen günlerde başka paylaşan olmazsa bakarız :)

bahcedenn 10-08-2013 23:29

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak (Mesaj 1188284)
Sn cetiner,

Eger Sn bahcedenn icin de uygunsa, Ludmilla's Red Plum'dan ben sizin icin gonderebilirim. Sn bahcedenn'in de, tohum almada bir sorun yasamazsa, paylasmasi olasi. O yuzden, takasa gonderilen tohumlarla ilgili acilan basliklari takip ediniz.

Tabii ki uygun Sn. birnefestoprak. Bir aksilik yaşamazsam tohum edindiğimde ben de paylaşıma açacağım. Ayrıca bu çeşitliliği bize kazandırdığınız için teşekkür ederim.

Size bir de resimdeki domatesin çeşidini sorayım. Etiketi ya düşmüş ya da çocuklar almış. Notlarıma göre Christopher Columbus olmalı diye düşünüyorum. Ama emin değilim.

Eklenti 432761

birnefestoprak 11-08-2013 02:25

Listeye baktim. Siz, benden Christopher Columbus'la birlikte Sarnowski Polish Plum da istemissiniz. Yaprak yapisina ve meyve buyuklugunu/sekline bakarak resimdekinin Christopher Columbus oldugunu soyleyebilirim. Kimileri bu cesidi, Ludmilla's Red Plum'dan daha cok begeniyor. Siz ne dusunuyorsunuz? Verim nasil oldu?

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn (Mesaj 1188286)
Tabii ki uygun Sn. birnefestoprak. Bir aksilik yaşamazsam tohum edindiğimde ben de paylaşıma açacağım. Ayrıca bu çeşitliliği bize kazandırdığınız için teşekkür ederim.

Size bir de resimdeki domatesin çeşidini sorayım. Etiketi ya düşmüş ya da çocuklar almış. Notlarıma göre Christopher Columbus olmalı diye düşünüyorum. Ama emin değilim.

Eklenti 432761

yağmur 11-08-2013 07:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1188285)
Bende var ama istiap haddimi aştım galiba. Paylaşacağım bir kaç tohum daha var. İlerleyen günlerde başka paylaşan olmazsa bakarız :)

:o çok teşekkür ederim.

bahcedenn 11-08-2013 08:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak (Mesaj 1188308)
Listeye baktim. Siz, benden Christopher Columbus'la birlikte Sarnowski Polish Plum da istemissiniz. Yaprak yapisina ve meyve buyuklugunu/sekline bakarak resimdekinin Christopher Columbus oldugunu soyleyebilirim. Kimileri bu cesidi, Ludmilla's Red Plum'dan daha cok begeniyor. Siz ne dusunuyorsunuz? Verim nasil oldu?

Yer darlığından dolayı köye 2 kök İstanbul'a 1 kök fide dikmiştim. Köydekilerin meyve tutumu daha güzel. 3 erli 4 erli 3 ya da 4 salkım vardı üzerinde. Buradakinde ise henüz 4 lü 1 salkım ve meyve çiçekleri var üzerinde. Ama köydekini toprağa daha erken almıştım. Tadına baktığımda onun da bilgisini yazarım. :)

cetiner 11-08-2013 16:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak (Mesaj 1188284)
Sn cetiner,

Sn. birnefestoprak, çok memnun olurum çok teşekkür ederim.

Lonicera 18-08-2013 16:34

Karabuğday ve kabuksuz kabak çekirdeği tohumu...

Kiraz 21-08-2013 09:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi oma1453 (Mesaj 1187880)
Ben de Red Robin Domates ve Blueberry tohumu isterim paylaşacak olursa.

Red Robin domates tohumu paylaşıma vereceğim.

Güler 21-08-2013 10:07

Elimde bol miktarda ayıntap biber tohumu var, Forumdan bir arkadaşımız göndermişti.
3/4 dağıttım ama halâ var.
Tohum dağıtımı ile uğraşacak vaktim pek yok. Tohumları gönüllü olarak dağıtmak isteyen arkadaşımız varsa gönderebilirim, aksi takdirde elimdekileri dağıtmaları için loveforlife ile SDurul'a göndermeyi düşünüyorum.

(emri vâkinin de böyle görülmemiştir.) :D

loveforlife 22-08-2013 15:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 1191718)
Elimde bol miktarda ayıntap biber tohumu var, Forumdan bir arkadaşımız göndermişti.
3/4 dağıttım ama halâ var.
Tohum dağıtımı ile uğraşacak vaktim pek yok. Tohumları gönüllü olarak dağıtmak isteyen arkadaşımız varsa gönderebilirim, aksi takdirde elimdekileri dağıtmaları için loveforlife ile SDurul'a göndermeyi düşünüyorum.

(emri vâkinin de böyle görülmemiştir.) :D

Emri vâki olur mu hiç? Memnuniyetle!

cetiner 22-08-2013 19:22

Kimse patlıcan yetiştirmiyor herhalde, ne tohum paylaşan var, ne de taleb eden.

yağmur 22-08-2013 21:19

Sayın cetiner, aslında ben isteyecektim.Biberi daha çok istediğim için fazla şey istemeyeyim diye patlıcanı söylemedim.

limon_sever 23-08-2013 15:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi cetiner (Mesaj 1192137)
Kimse patlıcan yetiştirmiyor herhalde, ne tohum paylaşan var, ne de taleb eden.

Bir tane meyveyi tohumluk bıraktım. Ne kadar tohum çıkacağını bilmediğim için paylaşıp paylaşmamada kararsızım.

Muğla yöresel patlıcanı

http://www.agaclar.net/forum/attachm...l_patlican.jpg

http://www.agaclar.net/forum/sebzeler/10683-4.htm

birnefestoprak 23-08-2013 18:04

Bence, kendi bahcenize alistirmak adina, o meyveden alacaginiz tohumlari onumuzdeki seneye saklayin. Bitkinin yoresiyle, sizin ilinizin iklimi farkli.

Nadir bir cesit oldugu icin de, simdilik tohumunun farkli kaynaklar tarfindan cogaltilmasi daha onemli derim. Onumuzdeki sene daha cok meyveyi tohum icin hasat edip etkinlige gonderebilirsiniz.

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon_sever (Mesaj 1192333)
Bir tane meyveyi tohumluk bıraktım. Ne kadar tohum çıkacağını bilmediğim için paylaşıp paylaşmamada kararsızım.

Muğla yöresel patlıcanı

http://www.agaclar.net/forum/sebzeler/10683-4.htm

h_dogan 24-08-2013 09:09

Genel olarak bir patlıcanda 1 da yeri ekecek kadar tohum çıkabilir. Dolmalık patlıcan için söylersek bizim burada genelde 800-1200 kök ekiliyor dönüme. Yani 1 adet patlıcandan yaklaşık 1000 civarı tohum çıkar ki bu ev için patlıcan yetiştiren 100 üyeye yeter. ;)

birnefestoprak 05-09-2013 20:23

Corum-Kavsut'un On Dilim Kavunu'nun tohumundan paylasabilecek varsa cok mutlu olurum.

bahcedenn 07-09-2013 10:49

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn (Mesaj 1184815)

Halleri vakitleri yerinde olmasına yerindeydiler. Fakat validem sağ olsun yer ve kalan fideler ziyan olmasın diye bahçedeki tüm boşlukları doldurmuş benim arkamdan. :) Köydeki bu biberin tohumlarını çapraz tozlaşma ihtimalinden dolayı paylaşamayacağım.

Her ihtimale karşı sadece tohum almak için İstanbul'da da diktiğim fidelerdeki Jalapenoların son durumları bu halde. İrileşip kızarmaya başladıklarında paylaşıma açacağım. Bilginize...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024