agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   2013-2014 Tohum Paylaşım Etkinliği (http://www.agaclar.net/forum/2013-2014-tohum-paylasim-etkinligi/)
-   -   Genel Yazışmalar (2013-2014) (http://www.agaclar.net/forum/2013-2014-tohum-paylasim-etkinligi/31319.htm)

malina 24-06-2013 12:38

Doğru biçimde talepte bulunmamışsınız...

hberbul, ne dersiniz?

eceyıldız 24-06-2013 13:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina (Mesaj 1173318)
Doğru biçimde talepte bulunmamışsınız...

hberbul, ne dersiniz?

ya kusura bakmayın ama nasıl olacak talep. sadece taleplerime ekle yi tıklarak oluyor mu. mesela ben lisianthus talep ediyorum ama lisianthus ayrıca tanıtılmamış ne yapmam lazım.

h_dogan 24-06-2013 15:56

Sn. eceyıldız çeşitler ileriki zamanlarda fotoğraflarıyla yayınlanacak. Şu anda sadece dağıtabileceği tohumları yazmış Sn. hberbul. Tek tek tanıtınca oradaki mesajda çıkan taleplerime ekle butonuna tıklarsanız listeye dahil olmuş olursunuz. ;)

eceyıldız 24-06-2013 16:25

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan (Mesaj 1173391)
Sn. eceyıldız çeşitler ileriki zamanlarda fotoğraflarıyla yayınlanacak. Şu anda sadece dağıtabileceği tohumları yazmış Sn. hberbul. Tek tek tanıtınca oradaki mesajda çıkan taleplerime ekle butonuna tıklarsanız listeye dahil olmuş olursunuz. ;)

açıklama için çok teşekkür ederim...

ahsenn 24-06-2013 19:34

haseki küpesi , kaldıysa lütfen.

Sevgi Durul 24-06-2013 19:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ahsenn (Mesaj 1173451)
haseki küpesi , kaldıysa lütfen.

Bu mesajdaki Dikkat çok önemli, diye başlayan alıntıyı okuyarak taleplerinizi yapınız.

Bu sayfalarda dağıtılacak tohumlar tanıtılıyor, buraya mesaj yazılmamalıdır.

Siz okuduktan sonra bu mesajımı sileceğim.

birnefestoprak 24-06-2013 19:48

Sn sonkez, Sn eceyıldız ve Sn ahsenn, lutfen http://www.agaclar.net/forum/1143039-post1.htm adresindeki tohum takas kurallarini gozden geciriniz.

Forumda Ücretsiz Tohum, Çelik, Fidan vs. Paylaşımı ve Takas - agaclar.net adresinde konumlu ucretsiz tohum dagitimi bolumunden yapilan dagitima gore talepte bulunabilirsiniz. Tohum takasina katilabilmeniz icin oncelikli olarak takasa tohum gondermeniz gerekiyor.

nesli60 02-07-2013 21:16

arkadaşlar bu tohumları istemesi iyi hos ama karşılıgında ücret falan ya da ne bilim tohum falan mı yolluycaz. ben bikaç tane tohum istedim ama pek teferruatlı bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim sagolun

ciroz 02-07-2013 21:30

Sn nesli60,

Etkinlik tamamen ücretsizdir.

Etkinlik prensipleri detaylı bir biçimde anlatılmıştır.
http://www.agaclar.net/forum/tohum-takas/31318.htm

linkinden farklı sorularınıza da cevap bulabilirsiniz.

Göreceli yeni üyelerimize, forumu daha iyi kullanma ve anlama açısından forum kullanma kılavuzu bölümünü okumalarını da tavsiye ederiz.

nesli60 02-07-2013 21:32

ciroz cok teşekkür ediyorum ALLAH razı olsun...

eceyıldız 03-07-2013 07:25

benimde bir sorum olacak.
bende bir kaç tohum talep ettim ama bize yollanacağı zaman bilgi verilecek mi çünkü adres bildirmek gerek. bu konu ile ilgili bir şey bulamadım da.
sorum da şu,
ne zaman adres bildireceğiz...

loveforlife 03-07-2013 07:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi eceyıldız (Mesaj 1176251)
benimde bir sorum olacak.
bende bir kaç tohum talep ettim ama bize yollanacağı zaman bilgi verilecek mi çünkü adres bildirmek gerek. bu konu ile ilgili bir şey bulamadım da.
sorum da şu,
ne zaman adres bildireceğiz...

Sayın Eceyıldız,

Bu başlığı olursanız sürecin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz. Tohum paylaşımlarımız sonbaharda olmaktadır.

eceyıldız 03-07-2013 09:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife (Mesaj 1176257)
Sayın Eceyıldız,

Bu başlığı olursanız sürecin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz. Tohum paylaşımlarımız sonbaharda olmaktadır.

yalnız ben onu sormadım onu okudum adres bildirimi ile ilgili birşey bulamadım merak ettiğim buydu

loveforlife 03-07-2013 09:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi eceyıldız (Mesaj 1176285)
yalnız ben onu sormadım onu okudum adres bildirimi ile ilgili birşey bulamadım merak ettiğim buydu

Zamanı geldiğinde bilgilendirileceksiniz Ece Hanım...

ciroz 03-07-2013 11:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi eceyıldız (Mesaj 1176285)

Sn. eceyıldız, prensipler linkinde öngörülen etkinlik takvimi bulunuyor.
Ekim-Kasım aylarında adres bildirimleri toplanacaktır. Kesin tarih açıklanacaktır.

4.3 Etkinlik Takvimi
  • Paylaşımcıların başlık açarak tohum tanıtımına başlaması ... Nisan sonu
  • Taleplerin başlaması ... Haziran sonu
  • Taleplerin veri tabanında toplanıp işlenerek paylaşımcıları bilgilendirme başlangıcı ... Haziran sonu (her ay sonu tekrarlanacak)
  • Taleplerin tamamlanması ... Ekim sonu
  • Paylaşımcılar için tohum poşetleme etiketlerinin hazırlanması ve yayınlanması ... Kasım ilk hafta
  • Paylaşımcıların taleplere göre tohumları hazırlayarak lojistik merkezine göndermesi ... Kasım ikinci hafta
  • Lojistik merkezinde gelen tohumların tasnif, ayrım ve talep edenlere göre zarflanması ... Kasım dördüncü hafta
  • Talep edenlere ait zarfların kargoya verilmesi ... Aralık başı
(Gerektiği taktirde önceden duyurularak tarihlerde değişiklik yapılabilir)

eceyıldız 04-07-2013 12:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife (Mesaj 1176293)
Zamanı geldiğinde bilgilendirileceksiniz Ece Hanım...

teşekkür ederim...

eceyıldız 04-07-2013 12:43

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ciroz (Mesaj 1176337)
Sn. eceyıldız, prensipler linkinde öngörülen etkinlik takvimi bulunuyor.
Ekim-Kasım aylarında adres bildirimleri toplanacaktır. Kesin tarih açıklanacaktır.

4.3 Etkinlik Takvimi
  • Paylaşımcıların başlık açarak tohum tanıtımına başlaması ... Nisan sonu
  • Taleplerin başlaması ... Haziran sonu
  • Taleplerin veri tabanında toplanıp işlenerek paylaşımcıları bilgilendirme başlangıcı ... Haziran sonu (her ay sonu tekrarlanacak)
  • Taleplerin tamamlanması ... Ekim sonu
  • Paylaşımcılar için tohum poşetleme etiketlerinin hazırlanması ve yayınlanması ... Kasım ilk hafta
  • Paylaşımcıların taleplere göre tohumları hazırlayarak lojistik merkezine göndermesi ... Kasım ikinci hafta
  • Lojistik merkezinde gelen tohumların tasnif, ayrım ve talep edenlere göre zarflanması ... Kasım dördüncü hafta
  • Talep edenlere ait zarfların kargoya verilmesi ... Aralık başı
(Gerektiği taktirde önceden duyurularak tarihlerde değişiklik yapılabilir)

bende burayı okudum ama adresle ilgili birşey okumadım bu yüzden sordum ve cevabımı aldım ilginiz için teşekkür ederim

merkal 25-07-2013 15:27

İsmail bey, pembe (beefsteak) Adana ortamında olurmu ? Sıcak, nem . İyi bir çeşit istiyorum, hersene devamlı ekebilmek için. Başka domateslerde olabilir. Sizin tavsiyelerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.

cemas 25-07-2013 20:22

Sn. merkal özel mesaj iletseydiniz daha iyi olurdu

MeyveliTepe 25-07-2013 21:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi merkal (Mesaj 1183773)
İsmail bey, pembe (beefsteak) Adana ortamında olurmu ? Sıcak, nem . İyi bir çeşit istiyorum, hersene devamlı ekebilmek için. Başka domateslerde olabilir. Sizin tavsiyelerinizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Herhalde olur diyeceğim ama bilmiyorum. O bölgede bu çeşitleri yetiştiren bir arkadaş varsa daha isabetli yorumda bulunabilir.

En azından deşti çeşitleri yetiştirmekte bir sıkıntı olmayacağını söyleyebilirim.

h_dogan 25-07-2013 21:57

Ben takastan Tekin Bey'in pembelerinden ektim gayet iyi sonuç verdiler. Yalnız biraz erken ekmeniz gerekiyor. Bu sene biraz serin gitti havalar ben martta toprağa indirmiştim. Sıcak zamana denk gelirse meyve tutumu çok az olur.

birnefestoprak 10-08-2013 22:54

Sn üzüm, etkinlikte paylastiginiz Hafize Balic kaynakli pembe domates, gecmisi bilinen ve geleneksel tohuma yakisacak sekilde hikayesi teyit edilebilen, aslinda anavatani Bulgaristan olan ama coktandir yerlilesmis cok nadir cesitlerimizden. En azindan 100 yillik bir gecmisi var.

Bu cok degerli cesidi paylasima actiginiz icin size ne kadar tesekkur etsek azdir.

MeyveliTepe 12-08-2013 20:51

Sn.Bahcedenn, gecen sene takasa sunduğunuz karabuğday tohumları çimlenmiş miydi?

bahcedenn 12-08-2013 23:20

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1188902)
Sn.Bahcedenn, gecen sene takasa sunduğunuz karabuğday tohumları çimlenmiş miydi?

O vakit organik pazardan edindiğim tohumların bir kısmını kendime saklayıp bir kısmını da etkinlikte paylaşmıştım. Kendime sakladığım tohumları güya köydeki bahçeye ekecektim. Bir takım sebeplerden dolayı tohumları ekemedim ve tohumlar çimleniyorlar mı diye denemesini yapmayı da unuttum. Bu konuda biraz hatam ve ihmalkarlığım var maalesef.

h_dogan 13-08-2013 08:38

Benim sizin etkinlikte paylaştığınız tohumlar çimlendi. Biraz geç ektiğim için o kadar büyümediler. Tek tük olanlar döküldü onlar da çimleniyor ama her taraf ot dolu, aralarında kayboluyor. Adana'da sanırım erken ekmek gerekiyor.

birnefestoprak 15-08-2013 02:20

Sn MeyveliTepe, http://www.agaclar.net/forum/1189801-post19.htm mesajindaki domates tohumu Kutahya'ya mi ait?

MeyveliTepe 15-08-2013 12:51

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak (Mesaj 1189816)
Sn MeyveliTepe, http://www.agaclar.net/forum/1189801-post19.htm mesajindaki domates tohumu Kutahya'ya mi ait?

Hayır değil. Sadece orada yaşayan bir dostumdan bana gelmişti. Sanırım çeşit zamanında Rusyada üretilmiş, oadan dünyaya dağılmış.

cetiner 16-08-2013 21:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 1188902)

Sn. Meyvelitepe, cahilliğimi bağışlayın , karabuğdayı hangi amaçla kulanıyorsunuz?

MeyveliTepe 16-08-2013 22:51

Ben örtü bitkisi olarak kullanıyorum. Aynı zamanda bir çok yemeği yapılabilen bir bitki.

ciroz 17-08-2013 10:17

2 Eklenti(ler)
Bize de UBYI cherry domates diye gönderilen bir tohum vardı.
Saksıya dikmiştik. Santini çıktı .!

Eklenti 434286

Eklenti 434287

Sn. Tekin' in pembelerini de farklı isimlerle dağıtıyor olabilirler mi sorusu aklıma gelmedi değil doğrusu...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024