agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2013-2014 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni3632Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-12-2013, 13:26   #481
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Az önce genel müdürlüklerini aradım; evet haklıymışım telefonu açmadan meşgule atmak yurtiçi kargo'nun "hizmet politikası".
Genel müdürlükleri yerine size getirmesi gereken şubeyi aramanız daha doğru olmaz mı? Söz gelimi siz 262 6581708'den AKSE şubesini aramalısınız.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 13:26   #482
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-05-2010
Benim kargomda Bursa nin obur ucundaki subeden cikti. Yanlis adres oldugu soylendi. Yarin dogru adrese gondereceklermis.
Telefonla ulasma konusunda yazilan sorunlari bende yasadim.

pria ve Andora beğendi.
trilye Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 13:31   #483
Ağaç Dostu

Koka's Avatar

Giriş Tarihi: 28-07-2009
Tek başıma yaşadığım ve cihazla uyuduğum için dün sabah geldiklerinden haberim olamadı.
''geldik, bulamadık'' diye not bırakmışlar.
Telefonla arayıp, şubeye gidebilmemin çok güç olduğunu belirttim,
ek bir kargo ücretiyle tekrar getirmelerini rica ettim.
Havanın soğuk olduğunu belirtip, bugün getirebileceklerini söylediler.

Saat 14.00'e kadar bekledim, haber çıkmayınca tekrar telefonla aradım.
Kargonun şubede beklediğini ve oradan almam gerektiğini belirttiler.
Durumu anlattım, gerekirse bir görevlinin -ücreti bana ait olmak üzere-
günün her hangi bir saatinde taksi ile getirme imkanını sordum.
Sanki yokmuş gibi, bir telefon numarası istediler, verdim.

Şimdilik sabırla aramalarını bekliyorum.

Koka Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 13:49   #484
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Kargom hala gelmedi endişelenmeye başladım, mümkünse gönderi takip numarasını
verebilir misiniz teşekkürler.

akçabardak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 13:52   #485
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Genel müdürlükleri yerine size getirmesi gereken şubeyi aramanız daha doğru olmaz mı? Söz gelimi siz 262 6581708'den AKSE şubesini aramalısınız.
Sayın MeyveliTepe;

Önce şubeyi aradım. Ben aradığımda çalan telefon meşgule düştü ve hala! meşgul çalıyor. Yani bilerek açmıyorlar sanki sürekli hat doluymuş numarası yapıyorlar. Bende şubeyle ilgili şikayetimi bildirmek için genel müdürlüğü aramıştım. Onlarda aynısını yaptı. Dediğim gibi bu bir şirket politikası.

Şikayetvar.com' a kaydımı açtım. Kargo-nakliyat bölümünde 20674 şikayetin 9666'sı yurtiçi kargo'dan. İkinci ve üçüncü sıradakilerin şikayet sayısı 3369 ve 3268.

Not: Şimdi tekrar aradım 3 kez. Çalıyor ama açmıyorlar.

pria, loveforlife ve HakanG beğendi.
yağmur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 15:23   #486
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
Bu arada gelen tohumların ekim zamanlarını tohumları paylaşan arkadaşlar hazırlamış oldukları tohumları tanıttıkları sayfalara yazabilirler mi?

Murat Uysal Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 15:29   #487
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Hala etkinlikte talepte bulunanlar var. Taleplerime ekle sekmesi artık kaldırılabilir mi?

h_dogan, Andora ve Muda beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 15:53   #488
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
04 - Albino Bull Nose (Tatlı Dolmalık) Biber - bahcedenn
20 - Uzun Kıl Biber - hberbul
43 - arap (balkabagı) tohumu - goknarcı4 (Etkinliğe katılmadı.)

Bana çok talepten dolayı gelmeyen tohumlar. Seneye yetiştirecek arkadaşların başarılı bir şekilde yetiştirip, tohumlarını paylaşır umuduyla.

İyi akşamlar.

limon_sever Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 17:11   #489
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Sayı Limon_Sever in söylediği gibi ben de yoğunluktan dolayı tohumlarımın yarısı gelir diye düşünüyordum.Tamı tamına hepsi gelince ben de şaşırdım ve çok sevindim.Hafta sonu elimdeki diğer tohumlarla birlikte etiketlerini hazırlayacağım.Bu arada balkon sera siparişim yolda.Umarım benim gibi heyecanlı olan herkes emeğinin karşılığını alır.

esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 18:42   #490
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
GÖNDERİ DETAYLARI

Gönderi tarihi ve saati : 10.12.2013 14:31 Teslim durumu : Taşima Durumunda
Gönderi belge numarası : H9***13 Teslim tipi : Adrese Teslim
Gönderi kodu : 906460731432 Teslim tarihi : -
Gönderi tipi : Irsaliyeli Fatura Teslim birimi : Pendik
Ödeme tipi : Alıcı Ödemeli Teslim birimi telefon : 2163543078
Kargo tipi : Dosya Teslim alan : -
Kargo adedi : 1 Teslim süresi : 24
Kargo toplam Kg/Ds : 0

Bu sayfada gösterilen tüm veriler bilgi amaçlıdır. Güvenlik amaçlı olarak bazı bilgiler * işaretli olarak gösterilmektedir. Operasyonel gereklilikler nedeni ile gönderinin işlem göreceği birimler, teslim süreleri değişebilir.

İşlem Sırası İşlem Tarihi İşlem Saati İşlem İşlem Detay İşlem Yapan Birim İlçe İl
1 10.12.2013 18:00 Gönderi Araca Yüklendi ACIBADEM Kadıköy İstanbul
2 10.12.2013 20:43 Gönderi Araçtan İndirildi MARMARA TRANSFER MERKEZİ Sancaktepe İstanbul
3 10.12.2013 23:38 Gönderi Araca Yüklendi MARMARA TRANSFER MERKEZİ Sancaktepe İstanbul
4 11.12.2013 01:51 Gönderi Araçtan İndirildi ÇAYIROVA TRANSFER MERKEZİ Çayırova Kocaeli
5 11.12.2013 01:59 Gönderi Araca Yüklendi ÇAYIROVA TRANSFER MERKEZİ Çayırova Kocaeli
6 11.12.2013 08:42 Gönderi Araçtan İndirildi PENDİK Pendik İstanbul
7 11.12.2013 19:33 Teslim Edilmedi / Bekletiliyor Şubede PENDİK Pendik İstanbul

Bugün saat 12 olmasına rağmen, halâ kargonun teslim edilemesi üzerine bir kez daha sorgulama yaptım..
Ben dün sabahtan beri hiç evden çıkmadığım halde, hem eşimin hem de benim kulağımız kapı zilinde ve telefonda olmasına rağmen, gördüm ki, güya bizim kargoyu eve getirmişler ama teslim edememişler ve şubede bekletiyorlarmış..
Ve bu durumdan bizleri telefonla haberdar eden bir görevli maalesef yok..
Hani, internetten sorgulamasak ve beklesek, kargo geri gidecek..

Bunun üzerine saat 12'ye 10 kala şubeyi aradım telefonla..3-4 kez aramama rağmen ve orada en az 3-4 görevli olduğunu bildiğim için, hiçbirinin telefonu açmayışına ve en sonunda telefonu meşgule vermelerine sinir oldum..
Öğleden sonra ne olacak bilmiyorum..

Ama, Yurtiçi'ne asla güvenmediğim hususunda haklı çıkacak gibiyim..

Teslimat süresini 24 saat olarak taahhüt etmelerine rağmen neredeyse 3 gün oldu..

...

Bizim apartmana gelen kargo görevlileri, geldikleri kişiyi ziline basıp bulamadıkları zaman ya posta kutularına, ya da giriş kapısı camına bir not yazıp yapıştırırlar; biraz önce baktım, böyle bir not bırakılmış mı acaba, diye..maalesef o da yok..
Kadıköy-Pendik arası 30 km. kadar..Bugün de söz vermelerine rağmen zahmet edip getirmediler benim kargomu..

Öğle saat 13.10'da telefon ettim Pendik şubesine..Kargo takip numarasını verdim..Sırf tohumların hatırına, münakaşa etmeye falan hiç niyetim yoktu.

Görevli bayana ''..umarım, evinize gelmişler sizi bulamamışlar, bu yüzden buraya gelip alacaksınız demiyeceksiniz'' diye söze başladım..''Hayır'' dedi görevli..
Gecikmenin sebebini sordum..''Kar yağışı nedeniyle getiremedik ama bugün mutlaka evinize getirilecek'' dedi..Oysa trafik hiç aksamadı burada..yağan kar da 3-5 santim falandı..neyse, onu da yuttuk..

Saat 19.30..Gelen giden olmaz herhalde artık.. bugünden de umudum kalmadı..işimiz yarına sarktı..

Bakalım yarın neler yaşayacağız..

Kadıköy-Pendik arası 30 km. kadar..
Ciddiyetleri olmadığı ortada..

Veya, ''2.7 lira para için adrese gitmeğe değmez, en sonunda kendisi gelip alacak nasılsa'' diye düşünüyorlar..
Yurtiçi'nin bu gamsızlığını bildiğim için 15 gün önce yurtdışından bir dostun binbir emekle getirip bana gönderdiği süs bitkileri için Yurtiçi'nin eve gelmesini beklemeyip, sabah saat 8.30'da kapılarına dikilip kendim almıştım..
Gene aynısını yapmalıymışım..
Kabahat bende, 3 gün kara kara kargo bekleyeceğine yürü 1 saat, git kendin al; bari stresin olmaz..
Hata bende.

Son 4 yılda ARAS ile belki 300 kargo gönderdim..asla böyle üzücü bir durum yaşamadım.

limon_sever ve Andora beğendi.
pria Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 12-12-2013, 19:59   #491
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Bundan sonraki,
Kargo ulaştı ve kargo numarası istek bildirimlerinizi,

http://www.agaclar.net/forum/tohum-takas/33314.htm

başlığı altında bildirirseniz sevinirim.

LojistikMerkezi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-12-2013, 07:28   #492
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
[QUOTE=limon_sever;1229101]

Bamya tohumunu gönderen üyemiz epey tohum koymuş

Evet, yaklaşık poşet başı 200 tohum... Çünkü elimde en bol olan bamya tohumu idi, benim elimde kalmasındansa paylaştığım dostlarımın yakın çevrelerinde de paylaşmaya devam etmeleri kuvvetle muhtemel olduğu için elimi korkak alıştırmadım

Bu arada cinsini bilmediğimiz için, veriminden ötürü biz aile içinde kendilerine psikopat bamya adını yakıştırdık

Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-12-2013, 09:36   #493
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Tohumlar elime ulaştıktan sonra plan yapmaya başladım,bazı eksik bilgiler var tabi, acaba tohumları bahara kadar buz dolabında bekletmemin bir sakıncası olurmu?

pria ve loveforlife beğendi.
resimsel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-12-2013, 09:38   #494
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Sayın Andora,bamya ilk defa ekeceğim bakalım başarılı olabilecekmiyim? Peki neden psikopat dediniz özel bir nedeni varmı?

Andora beğendi.
resimsel Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-12-2013, 10:53   #495
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Bugün yine sorguladım benim kargoyu..Zahmet edip, saat 10.46'da dağıtım aracına yüklemişler..

Valla ümidim arttı, sanki bugün gelecekmiş gibi duruyor )

pria Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-12-2013, 12:08   #496
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi resimsel Mesajı Göster
Sayın Andora,bamya ilk defa ekeceğim bakalım başarılı olabilecekmiyim? Peki neden psikopat dediniz özel bir nedeni varmı?
Mesela akşam üzeri üzerindeki bamyaları topladınız ve suladınız diyelim, sabah üzerinde bir dünya çiçek açmış buluyorsunuz, ertesi gün bakıyorsunuz minik minik bamyalar çiçeklerin altından size selam veriyor, daha minikler deyip ellemiyor bir daha suluyorsunuz, ama bir sonraki gün bakıyorsunuz ki üzerindekiler kocaman kocaman olmuş. Bu döngü böyle sürüp gidiyor, yorulmak nedir bilmiyor, Ekim sonunda üzerinde kalanları ben tohum için topladıktan sonra yağmur yağdı, hava ısısı düşük olmasına rağmen ertesi sabah üzerinde bir çok çiçek açmıştı

Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-12-2013, 14:46   #497
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
Ben henüz alamadım. Ne şanslıyım ama işe bakın. Benim tohumların başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez herhalde.

Dediğim gibi dün aradım yurtiçi kargoyu, şubeden almanız gerekiyor dediler. Ben de akşam işçıkışı almaya gittim. Oradaki bayana kargoyu sordum adımı verdim. Diğer pc başındaki arkadaş biz kargoyu Hilal Doğan'ın babasına teslim ettik demez mi? Kargo da 2.70 tl civarı dedim evet dedi.

Nasıl olur o kargo benim dedim. Kimliğimi gösterdim. İsimler aynı adresler farklı tabi cinsiyetler de farklı ama kargoda tc olmadığı için bilemezler tabi.

Asıl yanlışlık ise kargonun verildiği yerde adresin yanlış girilmesi diye düşünüyorum. Demek ki diğer Hilal Doğan daha önce yurtiçi kargoyla gönderi yapmış, isim çıkınca da pc başındaki eleman da direk okeylemiş. Kargo Adana'ya gelince adaşımın telefonu kayıtlı olduğu için onu aramışlar. Babası da gelmiş benden önce almış kargoyu.

Akşam aradık ama dur bakalım benim tohumlar gelecek mi geri?

Lojistik merkezine de bildirdim durumu.

Film için senaryo yazsam hadi ordan derlerdi

Bakalım tohumları alabilecek miyim? Sözde bugün adaşım şubeye geri getirecekti, demin şubeyi aradım daha getirmemiş.

Lonicera, maki01, pria ve 7 kişi beğendi.
h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-12-2013, 21:06   #498
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Problem yurt içi kargodan kaynaklanıyor çünkü tohum zarfının üzerindeki adres sizin adresiniz. Kargoyu teslim alan şube zarfta yazılı adresi değil başka adresi kayda almış. Adamın geri getirme mecburiyeti yok, bu durumda yurt içi kargonun yanlış teslim ettiği adrese gidip kendisinin geri alması gerekiyor. Hen gönderen şubenin hem de teslim edecek şubenin uyarılması ve problemi düzeltmesi istenmeli.

Eski 13-12-2013, 21:11   #499
Moderatör

h_dogan's Avatar

Yaptıkları çok büyük bir hata. biz evde olmadık mı hem bizi hem göndereni direk cezalandırıyorlar ama iş kendilerinin yanlışlığına gelince savsaklıyorlar.

Eski 13-12-2013, 22:41   #500
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Tüm katılımcıları bu başlığın ikinci mesajında yazılı değerlendirme için davet ediyorum.

Eski 14-12-2013, 00:28   #501
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-08-2013
Galeri: 1
Merhabalar,

muhtemelen benim kargom da Yurtiçi şubede esaret altında. Hergün başlıkları takip ediyorum, artık sabrım kalmadı Sayın MeyveliTepe kargosu ulaşmayanlar için; takip numarası istesinler demişti, ama mesajı tekrar bulamadım. Dolayısı ile buraya yazıyorum, mümkünse takip numarasını bana iletebilir misiniz lütfen?

Teşekkür ederim.

tkorkunckaya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-12-2013, 04:06   #502
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Benden talepte bulunan uyeler arasinda taleplerinin hepsini neden karsilamadigimi dusunenler olabilir. Sn tkorkunckaya'nin yorumu uzerine konuya aciklik getirmek isterim. Benim tohumlarimin etkinlige katilan diger uyelerin hicbirinin tohumlarindan daha kiymetli olmadigi kabuluyle, tohum gonderirken asagidaki yolu izledim:

1) Etkinlige tohum gondererek katilan butun uyelere, paketlemede bir hata yapmadigimi dusunerek, eksiksiz sekilde ne istedilerse gonderdim. Bu, etkinligin benim icin cok zevkli olan takasla ilgili kismi. Bana gore takas kurallarinin bunu gerektirdigini dusundugum icin bu sekilde davrandim.

2) Isin tohum paylasimiyla ilgili olan kisminda da su soruyu sordum: Etkinlige katilan diger uyelerden ve benden tohum talebinde bulunmus bir uye, etkinlik basligi altinda ve forumun diger bolumlerinde tohum ve bahceyle ilgili konulara katkida bulunmus mu? Burda mesaj sayisi onemli degil ama uyenin konular hakkindaki meraki, sordugu sorular, verdigi yanitlar onemli. Forumun diger bolumlerinde olmasa bile etkinlik basligi altinda biraz zaman ayirip konuya katkida bulunmanin zor bir is olmadigini dusunuyorum.

Uzun sayilabilecek bir suredir foruma uye olup hicbir mesaji bulunmadigi halde etkinlikten 10'larca tohum talep ettikten sonra bile etkinlige faydasi olacak sekilde tek bir mesaj gondermeyen bir uye disinda benden talepte bulunan butun uyelere en az bir cesit tohum gonderdim.

Bu sene etkinlige hic tohum gondermeyip sadece tohum talebinde bulunan uyeler, seneye etkinlige en az 1 cesit (benim ilgimi ceken veya cekmeyen) tohum gonderdikleri takdirde seneye benden ne isterlerse, tohum miktarinda bir sorun veya akla gelmedik bir aksilik olmadigi surece, alabilecekler.

Tohum gonderimi yaparken hicbir kisisel hesap yapmadigimi ayrica belirtmek isterim. Seneye etkinlige ilk defa katilacaklar icin de yukarda belirttigim kriterleri takip edecegim.

birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-12-2013, 05:06   #503
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Bugune kadar bu etkinlikle nelerin basarildigini yazip ciziyorduk. Bu sefer de bu etkinlik bence neleri yapmadi/yapmiyor; ozetlemek isterim:

- Yonetim, tohumlarin kime nasil gonderilecegi konusunda soz sahibi degil; butun inisiyatif etkinlige katilip benim daha once belirttiklerime benzer ya da tamamen farkli nedenleri izleyerek tohum gonderenlere ait.

- Yonetim, etkinlikten tohum talep edenlere de hicbir sekilde kisitlama getirmiyor.

Bunlarin disinda, yonetimin etkinlik kapsaminda yapmadiklari soyle siralanabilir:

- "Sen bu kadar tohumla ne yapacaksin ki?" "Yerin ne kadar, nasil sigdiracaksin?" diyerek etkinlikten tohum talep edenlere hesap sormak (bu soruyu soran "ciftci" arkadaslari tohum icin bitki yetistirme ile donum donum ekip butun kasaba ahalisini besleme arasindaki farklari ogretmek uzere kapsamli bir kurstan gecirmek lazim)

- "83 cesit tohum istemissin, 50'nin ustunde vermeyiz; ne kadar ekmek o kadar kofte..." diyerek etkinlikten tohum talep edenleri azarlamak

- "Koye etkinlige yardima gelin; gelmeyene Adenium tohumu yok haaaa" diyerek tohum isteyen uyelere gozdagi vermek, koye gelmeyene tohum gondermemek

- Etkinlige (=etkinligi yuruten insanlara) uyeler tarafindan yeni sahiplerine ulastirilmak uzere emanet edilen tohumlara, tohumlarin etkinlige (=etkinligi yuruten insanlara) ait oldugu savini ileri surerek el koymak (sanki etkinlik insanlar tarafindan yurutulmuyor da kendi kendine gerceklesiyor; erke donergeci gibi )

ingilizce. tohumlar etkinlige ait
turkce. tohumlar bize ait, bizim bizim, hepsi bizim

- Etkinlikten tohum arttirmak (veresiye defteri tutan bakkal hesabi)

- Etkinlige gonderilen tohumlara "Hepsi toprakla bulusacak yeeeaaa" diyerek el koyup talep sahiplerine dagitmak sozu verdikten sonra, artan tohumlari uzun surelerle istifleyerek bekletmek (altin gibi durdukca degerleniyor herhalde)

- Tohum alis-veris listelerini gizlemek (bu niye yapilir, kendinize sorabilirsiniz)

- El konan tohumlari, gelen talepleri karsilamanin otesinde keyfi bir uygulamayla gonul ve ahbap-cavus iliskisine gore dagitmak ("sekerim sen yeter ki iste, butun ... tohumlari senin olsun"-boslugu doldurunuz)

- Onceki sene gonderilen tohumlardan artanlari sonraki sene yeni gonderilmis gibi yapip, tohumlari ilkin gonderen kisiye dalga gecer gibi sonraki sene tesekkur etmek

- "Taaabii caniim bizim etkinligimizdeki butun tohumlar yerli zateeeen" saviyla hem kendini hem tohum talebinde bulunan ve hayatinda belki de ilk defa tohumdan bitki yetistirecek olanlari (bilincli ya da bilincsiz sekilde) kandirmak, soyu tehlike altinda olan ve arsiv niteligi tasiyacak sekilde kataloglanmamis, hemen hicbir yerde ne resmi ne yetistirme bilgileri bulunan yerli tohumlarin gelecegini, onlari yabanci tohumlarla karistirarak hepten tehlikeye atmak

- "Yeeaaa bu tohumlarin hepsi zaten organik yeeaa" diyerek tohum talebinde bulunan uyeleri (bilincsiz ya da bilincli sekilde) kandirmak (evet yine kandirmak)

- "Beni organik tohumlara kavusturdugunuz icin cok tesekkur ederim" diyen uyelere ses cikarmayip yazdiklari mesaji "Begen" tusuna basip onaylayarak kandirma isini bir ileri seviyeye tasimak (cocukken bilgisayar oyunu oynarken buna "level atlamak" derdik)

- Tohumlarin yeni sahiplerine ulastirilmasiyla ilgili onemli bir bilgi aktarimi disinda bir amacla kullanilmamasi ve ozel kalmasi gereken cep telefonu numaralarini kullanarak uyelere "sohbet" adi altinda mesajlar atmak, telefon etmek ("hic arayip sormuyorsun; ne oldu, darildin mi?")

- Tohumlarla ilgili konularin konusulmasi gereken forum basligi altinda tohumlari geri plana iterek, tohumu gectim baska herhangi bir konuda bile zerre entellektuel birikim/hayat tecrubesi izi tasimayan konularda yazip kelimenin tam anlamiyla ici bombos "geyik" muhabbeti (evet, geyik muhabbetinin ici dolu olani da var) yapmak, meyve tabaginin resmini cekip tohumla ilgili soru soran uyenin mesajinin altinda paylasmak

- Hemen oncesinde sucuklu yumurtayi ve lokmalari parmaklayan ellerle tohum paketlemek

Unuttugum birsey olmadigini umuyorum.

Düzenleyen birnefestoprak : 15-12-2013 saat 03:48 Neden: Unutulan madde eklendi :)
birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-12-2013, 11:13   #504
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Yaptıkları çok büyük bir hata. biz evde olmadık mı hem bizi hem göndereni direk cezalandırıyorlar ama iş kendilerinin yanlışlığına gelince savsaklıyorlar.
Var mı bir gelişme?

nkutsay beğendi.
Eski 14-12-2013, 13:42   #505
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Ben henüz alamadım. Ne şanslıyım ama işe bakın. Benim tohumların başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmez herhalde.

Dediğim gibi dün aradım yurtiçi kargoyu, şubeden almanız gerekiyor dediler. Ben de akşam işçıkışı almaya gittim. Oradaki bayana kargoyu sordum adımı verdim. Diğer pc başındaki arkadaş biz kargoyu Hilal Doğan'ın babasına teslim ettik demez mi? Kargo da 2.70 tl civarı dedim evet dedi.

Nasıl olur o kargo benim dedim. Kimliğimi gösterdim. İsimler aynı adresler farklı tabi cinsiyetler de farklı ama kargoda tc olmadığı için bilemezler tabi.

Asıl yanlışlık ise kargonun verildiği yerde adresin yanlış girilmesi diye düşünüyorum. Demek ki diğer Hilal Doğan daha önce yurtiçi kargoyla gönderi yapmış, isim çıkınca da pc başındaki eleman da direk okeylemiş. Kargo Adana'ya gelince adaşımın telefonu kayıtlı olduğu için onu aramışlar. Babası da gelmiş benden önce almış kargoyu.

Akşam aradık ama dur bakalım benim tohumlar gelecek mi geri?

Lojistik merkezine de bildirdim durumu.

Film için senaryo yazsam hadi ordan derlerdi

Bakalım tohumları alabilecek miyim? Sözde bugün adaşım şubeye geri getirecekti, demin şubeyi aradım daha getirmemiş.
Sn h_dogan,

Kargoların çıkış yaptığı şube müdürü ile telefonla konuşuldu.
Kendisi de duruma şaşırdı.

Kendisine durumu açıklayan, sizin gönderi takip numaranızı ve zarf üzerindeki ( doğru ) adresinizi içeren bir e-mail yollamamızı rica etti.

Gönderdiğimiz bilgiler üzerinden, Adana şube ile görüşüleceğini belirtti.

Özellikle eklenmesini istediğiniz bir konu var ise belirtirseniz onu da email' e ekleyelim.

LojistikMerkezi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-12-2013, 17:50   #506
Ağaç Dostu

sevoş's Avatar

Giriş Tarihi: 30-12-2012
Ben tohum miktarını biraz abartmışım galiba bana gelen tohumlarla kıyaslarsak. 2 kişiye tohum yetmemişti.şimdi çok pişman oldum.Keşke az koyup onlarada artırsaydım.Sfy ve Derya yıldız size tohum yetmemişti,ama size söz veriyorum.mektupla göndereceğim.Bir gün sonra şehir dışına çıkacağım dönünce size mesaj atarım.

pria beğendi.
sevoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-12-2013, 21:52   #507
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Bugune kadar bu etkinlikle nelerin basarildigini yazip ciziyorduk. Bu sefer de bu etkinlik bence neleri yapmadi/yapmiyor; ozetlemek isterim:

- Yonetim, tohumlarin kime nasil gonderilecegi konusunda soz sahibi degil; butun inisiyatif etkinlige katilip benim daha once belirttiklerime benzer ya da tamamen farkli nedenleri izleyerek tohum gonderenlere ait.

- Yonetim, etkinlikten tohum talep edenlere de hicbir sekilde kisitlama getirmiyor.

Bunlarin disinda, yonetimin etkinlik kapsaminda yapmadiklari soyle siralanabilir:

- "Sen bu kadar tohumla ne yapacaksin ki?" "Yerin ne kadar, nasil sigdiracaksin?" diyerek etkinlikten tohum talep edenlere hesap sormak (bu soruyu soran "ciftci" arkadaslari tohum icin bitki yetistirme ile donum donum ekip butun kasaba ahalisini besleme arasindaki farklari ogretmek uzere kapsamli bir kurstan gecirmek lazim)

- "83 cesit tohum istemissin, 50'nin ustunde vermeyiz; ne kadar ekmek o kadar kofte..." diyerek etkinlikten tohum talep edenleri azarlamak

- "Koye etkinlige yardima gelin; gelmeyene Adenium tohumu yok haaaa" diyerek tohum isteyen uyelere gozdagi vermek, koye gelmeyene tohum gondermemek

- Etkinlige (=etkinligi yuruten insanlara) uyeler tarafindan sahiplerine ulastirilmak uzere emanet edilen tohumlara, tohumlarin etkinlige (=etkinligi yuruten insanlara) ait oldugu savini ileri surerek el koymak (sanki etkinlik insanlar tarafindan yurutulmuyor da kendi kendine gerceklesiyor; erke donergeci gibi )

ingilizce. tohumlar etkinlige ait
turkce. tohumlar bize ait, bizim bizim, hepsi bizim

- Etkinlikten tohum arttirmak (veresiye defteri tutan bakkal hesabi)

- Etkinlige gonderilen tohumlara "Hepsi toprakla bulusacak yeeeaaa" diyerek el koyup talep sahiplerine dagitmak sozu verdikten sonra, artan tohumlari uzun surelerle istifleyerek bekletmek (altin gibi durdukca degerleniyor herhalde)

- Tohum alis-veris listelerini gizlemek (bu niye yapilir, kendinize sorabilirsiniz)

- El konan tohumlari, gelen talepleri karsilamanin otesinde keyfi bir uygulamayla gonul ve ahbap-cavus iliskisine gore dagitmak ("sekerim sen yeter ki iste, butun ...'lar senin olsun"-boslugu doldurunuz)

- "Taaabii caniim bizim etkinligimizdeki butun tohumlar yerli zateeeen" saviyla hem kendini hem tohum talebinde bulunan ve hayatinda belki de ilk defa tohumdan bitki yetistirecek olanlari (bilincli ya da bilincsiz sekilde) kandirmak, soyu tehlike altinda olan ve arsiv niteligi tasiyacak sekilde kataloglanmamis, hemen hicbir yerde ne resmi ne yetistirme bilgileri bulunan yerli tohumlarin gelecegini, onlari yabanci tohumlarla karistirarak hepten tehlikeye atmak

- "Yeeaaa bu tohumlarin hepsi zaten organik yeeaa" diyerek tohum talebinde bulunan uyeleri (bilincsiz ya da bilincli sekilde) kandirmak (evet yine kandirmak)

- "Beni organik tohumlara kavusturdugunuz icin cok tesekkur ederim" diyen uyelere ses cikarmayip yazdiklari mesaji "Begen" tusuna basip onaylayarak kandirma isini bir ileri seviyeye tasimak (cocukken bilgisayar oyunu oynarken buna "level atlamak" derdik)

- Tohumlarin yeni sahiplerine ulastirilmasiyla ilgili onemli bir bilgi aktarimi disinda bir amacla kullanilmamasi ve ozel kalmasi gereken cep telefonu numaralarini kullanarak uyelere "sohbet" adi altinda mesajlar atmak, telefon etmek ("hic arayip sormuyorsun; ne oldu, darildin mi?")

- Tohumlarla ilgili konularin konusulmasi gereken forum basligi altinda tohumlari geri plana iterek, tohumu gectim baska herhangi bir konuda bile zerre entellektuel birikim/hayat tecrubesi izi tasimayan konularda yazip kelimenin tam anlamiyla ici bombos "geyik" muhabbeti (evet, geyik muhabbetinin ici dolu olani da var) yapmak, meyve tabaginin resmini cekip tohumla ilgili soru soran uyenin mesajinin altinda paylasmak

- Hemen oncesinde sucuklu yumurtayi ve lokmalari parmaklayan ellerle tohum paketlemek

Unuttugum birsey olmadigini umuyorum.
Sn birnefestoprak Çok kötü bir durum

yeşilkolik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-12-2013, 23:50   #508
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-08-2013
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eceyıldız Mesajı Göster
Elektirklerin azizliğine uğramış olmamızdan kaynaklı olarak iki gündür nete giremiyoruz elektriğimiz yok daha demin geldi elektrikler. bu arada dün yine yurt içi kargo yapacağını yaptı ve kargoyu evde bulamadık diye geri götürmüşler oysa ben eşim ve kızım hasta olduğumuz için kaç gündür evden dışarı çıkamıyoruz. Neyse bu gün sabah eşim gitti aldı ve tohumlarıma kavuştum. O kadar düzenli ve özenli bir zarf ki gözlerim doldu tohumlarıma da kazasız belasız ulaşmamın mutluğuğu eklenince artık var siz tahmin edin mutluluğumu. Emeklerinden ve özenli çalışmalarından dolayı tohum paylaşan dostlara ve bize ulaştırılmısını sağlayan lajistikmerkezine tekrar tekrar çok teşekkür ederim...
Gözünüz aydın Sayın eceyıldız. Maalesef biz tahmin ettğimiz gibi Yurtiçi ile acente olarak çalışan şubenin azizliğine uğradık yine. Bu üçüncü oluyor. Eve geldik bulamadık diyorlar arayınca, ama kağıt falan yok. Genel Müdürlük de artık olayın farkında, artık sonu ne olur bilemem. Kargo dönüş yoluna girmiş maalesef. 2 kere geldik evde bulamadık dedikleri, kağıt bıraktık dedikleri vs külliyen yalan. Eşimin durumundan dolayı sürekli evdeyiz, çıkmış yola şu an dağıtımda diyorlar, akşam oluyor bakıyoruz sistemden, teslim edilmedi görünüyor.

Neyse bunca başarının içinde bunu da nazarlık saymak gerek. Genel Müdürlük, kargomuzun geri çevrileceğini ve bize ulaştırılacağı sözünü verdi bakalım. İçler acısı bir durum, bir tarafta Yurtiçi Kargo, onca Toplam Kalite Yöneticisi, denetlemeler, sertifikalar belgeler, ISO'lar havada uçuşuyor, ama sözleşme yaptıkları, franchise çalıştıkları acente yalan söylüyor sürekli dağıtmadan kargoları geri gönderiyor.

İlgilenen yönetici arkadaşlarımıza, listeyi güncel tutmak için gönderi no'ları ile kendileri sorgulama yapıyorlar, çok teşekkür ediyorum. Kargomun durumu takibimde, mutlak haberdar edeceğim.

Herşey lafta.

tkorkunckaya Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 15-12-2013, 08:48   #509
Moderatör

h_dogan's Avatar

Unhappy

Şu kargo işine de el atsak eminim yurtiçi kargodan daha iyi organize oluruz.

malbman, pria, Andora ve 8 kişi beğendi.
Eski 15-12-2013, 08:48   #510
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Sayın Birnefestoprak,

Şu yazdığınız son mesajla size olan hayranlığım bir kat daha arttı. Bu kadar mı güzel özetlenir birilerinin içinde bulunduğu acınılası durum! Sabah sabah gözlerimden yaş geldi ağlanacak hallerine gülerken. Siz çok yaşayın e mi! (Birazcık da biz geyik katmış olalım )

Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024