agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2013-2014 Tohum Paylaşım Etkinliği
(https)

Beğeni Düzeni3632Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-11-2013, 13:53   #361
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pares Mesajı Göster
...indirim için de, şirket öderse olur dediler,
Ben de bu yazdığınızı okuyunca, ''hadi, şimdi Yurtiçi'ne gidip stres yapmıyayım'' dedim ve ARAS'a gittim..
ARAS ile ticari anlaşmam yok ama 4 yılın dostluğu var..
Tanıdık görevliye ''bak bu 2014'ün son kargosu..yap birşeyler'' diye takıldım..
Ciddi ciddi uğraştı, hesapladı..''abi, ancak 6.5 lira olacak'' dedi..Bende ''valla, yanımda 5 lira var'' deyince hesabı yine değiştirdi ve '''kalan 1 lirayla da çay içersin'' diyerek 3.9 liraya düşürdü..

Velhasılı, 12x16 koli içindeki yarım kilodan fazla kargom 3.9 liraya yola çıktı..sağolsunlar..
Ben de artan 1 lirayla oturdum, çayımı içtim ve evin yolunu tuttum..

pria Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 14:32   #362
Moderatör

h_dogan's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2007
Galeri: 22
O zaman biz gönderirken Yurtiçi kargo ile göndermemize gerek yok sanırım. Ben de Sürat kargoyla göndereyim hep onlarla gönderiyorum artık bir kıyak yaparlar herhalde.

Tabi göndermem için tohumların poşetlemesini bitirmem lazım anca 3'te 1'i bitti. Akşam oturup tek başıma yapıyorum, annesiye kızımı uyumaya gönderiyorum yoksa benim kız hayatta bırakmaz rahar rahat yapmamı.

Tohumları ayarlarken bazı üyelere fazla tohum koyuyorum. Hele 2. bir dağıtım yapacak olanlara elimden geldiğince daha çok tohum koyuyorum poşetlere. Sitede daha fazla görünen üyelere daha çok tohum vereceğim, nasıl olsa onlar daha fazla kişiye ulaştırırlar.

h_dogan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 14:41   #363
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster

Tohumları ayarlarken bazı üyelere fazla tohum koyuyorum. Hele 2. bir dağıtım yapacak olanlara elimden geldiğince daha çok tohum koyuyorum poşetlere. Sitede daha fazla görünen üyelere daha çok tohum vereceğim, nasıl olsa onlar daha fazla kişiye ulaştırırlar.
Ben de bu aralar forumda fazla mesai yapıyorum sayın h_doğan.. bol kepçe olur herhalde benim paketler de.. )

Kolay gele..

Eski 20-11-2013, 14:52   #364
Moderatör

h_dogan's Avatar

Bende talepleriniz varsa kesinlikle. Elimde fazla tohum olan çeşitlerden fazlaca vermeye çalışıyorum.

Eski 20-11-2013, 16:27   #365
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Ne yalan söyleyeyim, aynı yöntemi uyguluyorum ben de!

h_dogan, malbman, pria ve 3 kişi beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2013, 19:15   #366
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Tohumları poşetledim, bu hafta kargoya vereceğim. Kitap okurken bile gözlük takmakta direnirken, tohumlar bana gözlük taktırdı

Dileğim bolca tohum göndermekti, sayfamda de belirttiğim gibi yerim dar olunca tohumum da sınırlı sayıda oldu. Talep beklediğimden fazla çıkınca bölüştürmek zorunda kaldım, bana ne kadarsa size de o kadar oldu. Neyse ki, bir tohum, bin tohum demek.

Kiraz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2013, 07:42   #367
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Tohumları eşimin çalıştığı şirketin anlaşmalı olduğu MNG ile bu gün gönderiyorum. Gönderen adresi ERMİŞ A.Ş. olarak gelecektir. Sanırım bir karışıklık olmaz.

Bu arada; bu kadar emek vererek bu paylaşımın gerçekten de muhteşem bir şekilde organize olmasına emek veren tüm dostlara bir kez daha canı gönülden sevgi ve saygılarımı sunarım.

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2013, 10:33   #368
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Kargoları Ulaşan Katılımcılarımız

Bu liste, kargolar geldikçe güncellenecektir.

Kargoları Ulaşan Katılımcılarımız
Andora
pria
malbman
sevoş

Mesajın ara sayfalarda kalma ihtimaline karşı yeni konu açılmıştır.
Katılımcılarımız kargo durumunu

http://www.agaclar.net/forum/tohum-t...tm#post1222297

konusundan takip edebilirler...

LojistikMerkezi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2013, 11:03   #369
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2013
Sevgili Pria ,sizden gelen mesajdan beri öğrencilerimle birlikte manolya tohumlarının heyecanını yaşıyoruz. Bugün sabah okulumuzun bahçesindeki manolya ağacının çiçeğini gördük.Onu koparıp sınıfımızda suya ısladık.Öğrencilerim bir de şiir yazdılar.Heyecanımızı burada sizlerle paylaşmak istedim.

pria, Andora, HakanG ve 1 kişi beğendi.
esgül73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2013, 11:15   #370
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esgül73 Mesajı Göster
Sevgili Pria ,sizden gelen mesajdan beri öğrencilerimle birlikte manolya tohumlarının heyecanını yaşıyoruz. Bugün sabah okulumuzun bahçesindeki manolya ağacının çiçeğini gördük.Onu koparıp sınıfımızda suya ısladık.Öğrencilerim bir de şiir yazdılar.Heyecanımızı burada sizlerle paylaşmak istedim.
Bahçesel.net'teki link açılmıyor ama orada şöyle bir bilgi var:

...Manolyalar tohum, çelik, daldırma ve aşı ile üretilirler.

Tohumlar sonbaharda toplanır toplanmaz hemen ekilir, veya 4 OC de 3-6 ay katlandıktan sonra ilkbaharda ekilir.Ekimden sonra tohumların herhangi bir sebeple kurumaya maruz bırakılması, zararlanmaya neden olur.İlkbaharda çimlenen tohumlardan ilk yıl sonunda 7.5 cm boylu fideler elde edilir.Sonbaharda bu fideler sökülerek geliştirme yastıklarına aktarılırlar.

Ayrıca sitemizdeki manolya üretimi ile ilgili başlığı da okuyarak, inşallah sevgili öğrencilerle birlikte bu güzel ağacın tohumlarını çimlendirirsiniz..

Selamlar..

Eski 21-11-2013, 11:19   #371
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Resimleri herhalde akşam gönderebilirim.Okuldan başaramdım.

Andora beğendi.
Eski 21-11-2013, 12:11   #372
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Giriş Tarihi: 02-11-2011
ağaç,bitki dostu ve gönüllüsü tüm arkadaşlara emekleri için çok teşekkürler.
bin bir emekle ürettiğiniz tohumları zahmetli ve yorucu bir uğraşıyla paylaşıyorsunuz,paketliyor gönderiyorsunuz size kendi adıma teşekkür etmek ve çalışmalarınızda kolaylıklar dilemek istedim.

sernur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2013, 17:39   #373
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Bunlar sevgili Pria sayesinde bugün sınıfımda yaşanan heyecanlar.

Eklenen Resimler

Eski 21-11-2013, 20:17   #374
Ağaç Dostu

esgül73's Avatar

Okulumuzdaki manolya ağacının altından bunları bulduk.Fakat içlerinde tohuma benzer bir şeye rastlamadım.

Eklenen Resimler

Eski 21-11-2013, 20:53   #375
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Sayın esgül73..
Bayıldım fotolara ve candan şiirlerine..
Bu cici mi cici çocuklar, sayenizde, geleceğimizin aydınlık yüzlü aydınlık insanları olurlar inşallah..
Ben ve 28 yıllık ilkokul öğretmeni eşimle öpüyoruz hepsini gözlerinden..

.........

Sanıyorum okul bahçenizdeki manolya henüz genç bir ağaç; bu yüzden tohum bağlayamamış olabilir..

Eski 22-11-2013, 22:34   #376
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-12-2009
Galeri: 4
Paylaşanlara, düzenleyenlere, emek verenlere teşekkürlerimle, bana gönderilecek değerli tohumları çimlendirebilmek amacı ile aşağıdaki küçük serayı bizzat yaptım. Umarım tohumlarımı çimlendirip büyütür ve gelecek sezona tohumlarını alıp takasa katılırım.

150x60x40 cm ebatlarında. Alt ve üstü 4 yanları çift kat naylonludur. Bahçemin bulunduğu yer yaz dışında oldukça soğuk.

Eklenen Resimler

OSMAN45 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-11-2013, 11:44   #377
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
herkese merhaba.burda yazılanları okuyorum ve ben de bikaç bişey yazmalıyım diye düşündüm.
görüleceği üzere en çok tohum talep eden kişi benim.bu çocuk siteye üye olalı 1 sene dahi olmadı ne yapacak bu kadar tohumu diye soranlar olabilir.
kendim amatör olarak balkonda saksıda vs bişeyler yapmaya çalışıyordum zaten.ama sonunda çok istediğim bir çiflik evi yapma işine babamları ikna ettim.ankaralılar bilir.forum ankara nın ilerisinde yakacık köyü var.o tarafta 1.5 dönüm yer aldık.ev yapma işi de hızla başladı.ben tekrar emek verip zahmet edip tohumları gönderen,elimize ulaşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.umuyorum seneye paylaşımlarımla ben de başka kullanıcılara sizin bu bize yaşattığınız heyecanı yaşatacağım.tekrar teşekkür ediyorum şimdiden.

Eklenen Resimler

incirli Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-11-2013, 07:32   #378
Ağaç Dostu

Andora's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Sn. incirli,

Sanırım sizi en iyi anlayan üyelerden biriyim. Çünkü bende bitkilere sevdalandıktan sonra 1,5 m2 bile olmayan balkonuma sığamayınca dede ocağına dönmekte buldum çareyi ve mutluluğu Geçen sene bizde nasıl yaparız diye düşünüyorduk, plandı, projeydi, resmi izinlerdi derken telef olduk, ama nihayetinde emeklilik hayalimize emekliliğimize çok uzun yıllar varken kavuşmak nasip oldu, her gidişimizde eşimle birbirimize "ne iyi bir iş yapmışız biz böyle" deyip duruyoruz Tüm sıkıntı ve yorgunluklara şüphesiz değdi, orada olmak terapi gibi birşey oluyor insana İnşaallah Allah gönlünüze göre versin...

Eklenen Resimler

Andora Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-11-2013, 11:58   #379
Ağaçsever

Yasin Aksoy's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Saygıdeğer tohum paylaşan üyelerimiz, yaptığınız iş ve verdiğiniz emek çok kutsal. Bütün tohum talep eden arkadaşlarım adına binlerce kez teşekkür ederim ...

Yasin Aksoy Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-11-2013, 17:03   #380
Tohum Takas

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Önemli Hatırlatma

Sn tohum gönderen katılımcılarımız,

Etkinlik prensiplerinde daha önce de belirtildiği gibi kargolarınızı gönderen ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir.

Bugün gelen bir kargo alıcı ödemeli olarak gönderilmiş, gerekli ödeme yapıldı ve kargo Lojistik Merkezine ulaştı.
Tohum gönderen üyelerimizin bu konuya dikkat etmesini rica ediyoruz.

Alıntı:

3.3. Tohum paylaşanların rolü

a) Paylaşmak istedikleri tohumları belirlenen formata göre liste halinde ilk mesajda yayınlamak, her bir tohumu bildirilen asgari standartlara göre tanıtmak.

b) Beklenmedik durumlar olmadıkça kendisine iletilen talepleri olabildiğince karşılamaya gayret etmek,

c) Tohumları hazırlama zamanı geldiğinde agaclar.net tarafından kendisi için hazırlanacak etiketleri kullanarak kişiye özel tohum poşetlerini hazırlamak,

d) Tohum poşetlerine bir kişiye yetecek miktarda tohum koymak. "Bir kişiye yetecek miktar" paylaşımcının insiyatifinde olmakla beraber büyük tohumlarda en az 5-10 adet, daha küçük tohumlarda 10-15, daha da küçük tohumlarda 50+ şeklinde olabilir (Örnek, fasulye balkabağı 5-10 adet, domates biber patlıcan 10-15 adet, aslanağzı tohumu bir tutam gibi).

e) Paylaşıma sunulan tohumların uygun şekilde tohum hasatlarının yapılmış olması, uygun şekilde saklanmış olması ve tohumların çimlenme özelliklerini kaybetmemiş olmasına dikkat etmek. Yeni alınmış tohumların poşetlenmeden önce yeterli süre gölgede kurutulmuş olmasına dikkat edilmelidir. Aksi halde tohumlar küflenebilir.

f) Hazırladığı etiketlenmiş tohum poşetlerini takvime uyumlu olarak bir zarfa doldurup lojistik merkezine "gönderen ödemeli" olarak kargo ile göndermek.

maki01 ve eceyıldız beğendi.
LojistikMerkezi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-11-2013, 18:24   #381
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Bugün 3 kargo elinize ulaşmış. İçlerinden biri benim. Cumartesi gün kargoyu verdikten sonra faturada sadece adresi kontrol etmiştim. Acaba benim kargo mu diye şüphe edip faturaya baktım. Ödenmiş görünüyor. Ben değilmişim

Peşin Ödeme 9.97 TL Sürat Kargo.

limon_sever Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-11-2013, 20:32   #382
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Nihayet benim kargom da ulaşmış,

pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-11-2013, 21:15   #383
Moderatör

h_dogan's Avatar

Ben de kısmet olursa yarın vereceğim. Bugün sabah işe giderken almayı unuttum.

Sn. heyyamola ellerinize sağlık.

Eski 26-11-2013, 00:57   #384
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Ne kadar duzenli ve ozenli olmus. Elinize saglik...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi heyyamola Mesajı Göster
Biran önce talep sahiplerine ulaşmak için sabırsızlanan tohumlar,
Eklenti 456735

Bugün kargoya verildi.
Eklenti 456736

İyi günlerde güle-güle yetiştiriniz. Bu gönüllü birlikteliğe emek veren, kafa yoran herkese sonsuz teşekkürler... Kolay gelsin.

birnefestoprak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-11-2013, 06:12   #385
Ağaç Dostu

dagsa reklam's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2013
ellerinize saglık.gerçekten çok zahmetli bir işmiş dışardan bakılınca 3-5 poşet ne olacakki diyor insan ama gerçekten çok zahmetli ve emek isteyen bir durum binlerce poşet tohum doldurup dagıtıyorsunuz sonsuz şükranlarımı sunuyorum.hepinizin eline koluna yüregine saglık allah hepinizden razı olsun.sevgilerimle

Düzenleyen dagsa reklam : 26-11-2013 saat 06:54
dagsa reklam Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-11-2013, 16:58   #386
Ağaç Dostu

yeşilkolik's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
Bütün arkadaşların eline, emegine saglık.

Andora, efeege ve resimsel beğendi.
yeşilkolik Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-11-2013, 19:02   #387
Ağaç Dostu

seyyah53's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2010
Herkese iyi aksamlar...

Arkadaslar tohum talep etme sansimiz gectimi forumu epeydir takip edemiyordum....

seyyah53 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-11-2013, 19:08   #388
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seyyah53 Mesajı Göster
Herkese iyi aksamlar...

Arkadaslar tohum talep etme sansimiz gectimi forumu epeydir takip edemiyordum....
Geç kaldınız maalesef.

hira Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-11-2013, 19:11   #389
Ağaç Dostu

seyyah53's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Geç kaldınız maalesef.
Cok sagolun hira...

Ilk tohum paylasiminda elimdeki butun tohumlari bankaya gondermistim....

Islerden guclerden foruma ugrayamiyoruzki...

Bu sene biraz rahatladik...ekecek bir tane tohumumuz yok...

Fakat olsa genede gonderirdim...herkese selamlar-saygilar....

malbman, pria, Andora ve 3 kişi beğendi.
seyyah53 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-12-2013, 15:55   #390
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Galeri: 11
Aralık başına kadar tohum gönderimi devam edecekti. Lojistik Merkezi'ne göndermeyen üyelerimiz kaldı mı? Bir de tohum talep edenlere, tohumları ne zaman kargoya verilecek?

limon_sever Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024